Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
diesel4o
Бероец

Регистриран: 19.08.2004
От: Берое
Формулна игра сезон 2013-коментари
    #3026944 - 17.03.2013 21:15

много добре започна сезонът
и велик Кими показа им как се прави
с нетърпение чакам следващото

--------------------
...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
Re: Формулна игра сезон 2013-коментари
    #3026949 - 17.03.2013 21:43 [Re: diesel4o]

И аз много се радвам за Кимстера, този мой колега по чашка.
Jores удари кьоравото или късметът на начинаещия.
Ще е много интересен сезон.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #3028498 - 22.03.2013 07:21 [Re: Кукера©]

GP на Малайзия
1-ва свободна тренировка

Pos. Driver Team Time Laps
1. Mark Webber Red Bull 01:36.935 15
2. Kimi Rаikkоnen Lotus 01:37.003 15
3. Sebastian Vettel Red Bull 01:37.104 21
4. Fernando Alonso Ferrari 01:37.319 13
5. Nico Rosberg Mercedes 01:37.588 19
6. Adrian Sutil Force India 01:37.769 17
7. Felipe Massa Ferrari 01:37.771 15
8. Paul di Resta Force India 01:37.773 15
9. Lewis Hamilton Mercedes 01:37.840 18
10. Romain Grosjean Lotus 01:37.915 17
11. Jenson Button McLaren 01:38.173 16
12. Pastor Maldonado Williams 01:38.673 16
13. Sergio Perez McLaren 01:38.830 17
14. Nico Hulkenberg Sauber 01:39.054 17
15. Esteban Gutierrez Sauber 01:39.204 16
16. Valtteri Bottas Williams 01:39.208 19
17. Jean-Eric Vergne Toro Rosso 01:39.284 17
18. Daniel Ricciardo Toro Rosso 01:39.567 16
19. Giedo van der Garde Caterham 01:40.728 17
20. Jules Bianchi Marussia 01:40.996 14
21. Charles Pic Caterham 01:41.163 18
22. Max Chilton Marussia 01:41.513 14

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3028499 - 22.03.2013 07:26 [Re: Дон Кихот]

Очаквания за дъжд и в трите дни

Освен дискутираните непрекъснато още от миналата година, в Малайзия и времето може да се окаже един от решаващите фактори. Метеоролозите предричат превалявания и в трите дни на уикенда. Те обаче се очакват в късните следобедни часове или в ранната вечер.

В утрешния ден преваляванията може да започнат и малко след обяд. Опитът от изминалите години показва, че когато има такива, те са доста интензивни. Това със сигурност може да повлияе на подготовката на отборите за състезанието

„За съжаление това не е концерт по желание“, признава Нико Хюлкенберг за типичните за Малайзия валежи, но смята че е добре подготвен за подобни условия. „Трябва да се приспособиш към условията, каквито и да са те.“

Изненадващо за репутацията му, Люис Хамилтън също признава, че не би желал да се състезава на дъжд.

„Не се чувствах никак добре в колата на мокро в Австралия“, признава новото попълнение на Мерцедес. „Имах проблеми със значителна нестабилност на задната ос. В един от случаите, когато усетих това и колата вече се носеше със задната част към стената. Нещо, което не е обичайно при мен. Обикновено на дъжд се чувствам толкова добре, колкото при малко други обстоятелства.“

Хамилтън не е единственият пилот, който желае сухо състезание. Същото важи и за трикратния световен шампион Себастиян Фетел.

„Забелязахме още през миналата година, че имаме сериозни проблеми на мокро“, признава пилотът, постигнал своята първа победа на мокро. „Не знам дали през тази година бихме били конкурентоспособни при дъжд.“

„Искам да вали“, признава от своя страна Серхио Перес, който през миналата година постигна първия си подиум именно в Малайзия при смесени условия. Слабата форма на Макларън също показва, че пилотите на отбора биха имали шанс единствено при извънредни обстоятелства.

Според прогнозите единствено в събота не се предвиждат превалявания по време на свободната тренировка и квалификацията. В неделя пък се очаква дъжд още за началото на състезанието. За трите дни се очакват максимални температури до 34 градуса, а влажността на въздуха ще достигне 94%.

малко дъжд и всяко състезание става интересно, но... много дъжд и става едно голямо чакане...

д.К.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3028569 - 22.03.2013 12:26 [Re: Дон Кихот]

2-ра свободна тренировка:

Pos. Driver Team Time Laps
1. Kimi Raikkonen Lotus 01:36.569 28
2. Sebastian Vettel Red Bull 01:36.588 27
3. Felipe Massa Ferrari 01:36.661 33
4. Fernando Alonso Ferrari 01:36.985 23
5. Mark Webber Red Bull 01:37.026 29
6. Romain Grosjean Lotus 01:37.206 26
7. Nico Rosberg Mercedes 01:37.448 32
8. Paul di Resta Force India 01:37.571 30
9. Lewis Hamilton Mercedes 01:37.574 32
10. Adrian Sutil Force India 01:37.788 10
11. Sergio Perez McLaren 01:37.838 21
12. Jenson Button McLaren 01:37.865 29
13. Nico Hulkenberg Sauber 01:38.068 31
14. Esteban Gutierrez Sauber 01:38.645 23
15. Jean-Eric Vergne Toro Rosso 01:38.738 31
16. Pastor Maldonado Williams 01:38.801 27
17. Daniel Ricciardo Toro Rosso 01:38.904 31
18. Jules Bianchi Marussia 01:39.508 30
19. Valtteri Bottas Williams 01:39.660 28
20. Charles Pic Caterham 01:40.757 29
21. Giedo van der Garde Caterham 01:40.768 32
22. Max Chilton Marussia 01:41.438 23

нещата започват да си идват на мястото

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3029315 - 24.03.2013 12:20 [Re: Дон Кихот]

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел заслужено (?! - бел.м., Jores) спечели Гран при на Малайзия, втория кръг от сезон 2013 във Формула 1. Трикратният световен шампион успя да се справи в атрактивна, но много опасна битка със съотборника си Марк Уебър в края на състезанието. След финала обаче австралиецът обвини Себ, че сам е взел различно решение от това, което е било наредено на Марк от отбора.

Трети днес финишира Люис Хамилтън. Пилотът на Мерцедес и босът на тима Рос Браун вбесиха другия пилот на германците Нико Розберг, след като по радиото не му бе позволено да атакува Люис.
Вж. http://formula1.sportal.bg/news.php?id=16065

Идентичен случай с представители на немската нация - преди години, когато се спомина майката на двамата братя Шумахерови (Михаел и Ралф)... Спирам дотук, защото много съм ядосан. Битката си е битка, но етиката е над всичко, или нещо пак съм се объркал? Спомням си и какъв тупаник отнесе Пилето от Аертон Сена именно заради подобно пренебрежение към честната битка.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029553 - 24.03.2013 22:38 [Re: Jores]

аз пък не смятам, че Фетел неправилно /неморално, неспортсменски/ или както искаш го наричай изпревари Уебър

настигна го, очевидно беше по-бърз от него, опита да го изпревари - Уебър не го пусна... до тук добре, но той не се задоволи с това - пак го настигна и го натисна все едно, че се бори с Алонсо, Хамилтън или Райконен - очевидно беше по-бърз и успя да го изпревари /дори и някой да мислят, че Уебър го е пуснал/ след това в рамките на 4-5 обиколки успя да отвори разлика от 5-6 секунди за какво говори това - че наистина беше достатъчно бърз, че да го изпревари все пак младежа има да защитава световна титла ако има възможност да завърши първи - защо да не го направи

изобщо няма нужда да ми сравняваш случката със Сена и Шумахер точно Сена беше човека, който се бореше до последния завой срещу Прост и дори предизвикваше катастрофи, въпреки че двамата водеха с по една обиколка на всички останали пилоти

в тази връзка, мен повече ме подразни това, че спряха Нико да изпревари Люис - защо... щото на Хамилтънчето му свършвал бензина и не напъва да кара бързо... ами - в крайна сметка и двамата са на пистата и се състезават, ако единия има гориво да кара бързо, защо трябва да се мота зад другия, който трябва да го пести... подобен тип заповеди от бокса за мен са особено неприятни

малко ме е яд за Алонско, който нелепо отпадна... защо не влезе в бокса да го смени тоя спойлер... никой не разбра

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3029617 - 25.03.2013 05:27 [Re: Дон Кихот]

Не пропускаме, че Формула 1 е сложна и фино настроена организация, но и спорт, дето всеки състезател зависи не само от егото си, но и от таланта и усилията на огромен брой хора (не са само тия от екипа, които виждаме на тв-екрана)... Нали?*

Нищо случайно на тоя свят: всеки възгордял се рано или късно плаща цената.

П.П.: Не беше ли Уебър оня, дето най-силно се застъпва за правата на състезателите от Ф1?!

________

* Баща ми бе състезател по мотокрос. Знам какво говоря. Състезавал съм се, знам и как човек се нахъсва: на най-добрия ми приятел след финала щях да откъсна главата с греблото (ако не се бе снишил в каяка) само защото конкурентите ни биха в последните метри по трасето.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

Регистриран: 10.12.2003
От: Bay Area
    #3029623 - 25.03.2013 07:34 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

аз пък не смятам, че Фетел неправилно /неморално, неспортсменски/ или както искаш го наричай изпревари Уебър

Абе не съм съгласен да ти кажа. И аз бих предпочел да гледам бесни надпревари, обаче Ф1 е отборен спорт и отборната титла е тази която носи приходите, и е бая себично и детско да преебеш съотборника си по този начин. Сигурен съм че и Уебър можеше да надупи и да догони Себ без да го е еня за гориво и гуми, ама не е в това целта...

И не е като да не са им казали да не го правят: от бокса им казаха и на двамата пилоти да превключат двигателите в режим съхранение на гориво и да пазят гумите, Уебър го направи и Фетъл ареее, газ до дупка! И първо неговия инженер му каза по радиото да не се сили, и като видяха че не спира, самият Кристиян Хорнър каза по радиото "Seb, this is silly, come on!" обаче кур - Себ продължи да си дупи като с знае

Все си мислех че Хамала е примадоната в падока, ама Себ направо изби цялата конкуренция с един замах

Mumintroll
Гмурец

#3029624 - 25.03.2013 07:47 [Re: Mumintroll]

Виж Нико го преебаха. Ако Хамала требе да пести гориво, да му кажат да пусне Нико пък той да си пести отзад. Ама Роската е от старата ФИРАристка школа където "пилот #1 винаги финишира пред пилот #2" е закон.

Роската естествено излъга Нико по радиото като му каза "Хамилтън може да е много по-бърз, ние му казахме да кара бавно, Ред Булите са извън обхват...", но Нико със сигурност вече е разбрал защо Хамала е карал бавно и това си е все едно Рос Браун му каже в прав текст - "духай го, ти си номер две"

Не че той не е типичен номер две пилот, ама все пак

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029646 - 25.03.2013 10:40 [Re: Mumintroll]

честно да ти кажа - двете ти мнения си противоречат

защото хем от една страна Фетел не бил съвсем прав, че не бил спазил отборните заповеди и бил натиснал прекомерно, хем Нико го били прецакали, като "втори пилот" на тима

ако Фетел беше останал зад Уебър - нямаше ли да говорят всички за него, че бил прецакан /въпреки, че не е втори пилот на тима със сигурност/

и в крайна сметка като се замисля - най-опасната маневра беше на старт-финалната права, когато Уебър натисна Фетел почти извън пистата, защото германеца му беше от вътрешната страна на завоя

общо взето - принципно съм съгласен, че е по-важно да направят 1-2 за тима и да вземат конструкторската титла, но пък точно отбора на Ред Бул /както и Макларън/ винаги са казвали, че при тях оставят пилотите да се състезават на трасето /освен в случаите, когато вече има изразен водач в класирането и всяка точка е важна, за да се спечели шампионската титла/

друго си е във Ферари - там всичко е ясно ако и двамата пилоти са на пистата един зад друг - даже вече няма нужда да казват, кой от двамата пилоти "...is faster then you, do you read this masage!?"

д.К.

--------------------

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3029685 - 25.03.2013 12:44 [Re: Mumintroll]

Може би не е добре Формула 1 да е отборен спорт. Щеше да е по-различна картината ако имаше само по една кола на отбор. Няма фаворит, няма пилот номер 1 в отбора. Караш и ако си по добър мачкаш. Фетел нямаше да е Фетел, ако слушаше. Няма да се учидя, ако вземат да им "режат конете" дистанционно от бокса.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

diesel4o
Бероец

#3029833 - 25.03.2013 18:06 [Re: Абуто]

В крайна сметка кое беше правилно и кое грешно не знам,но така състезанието стана интересно и напрегнато.Така последните 10-на обиколни станаха интересни Допълнително и изцепката на Хамилтън разнообрази нещата Като цяло:добро,интересно и леко напрегнато състезание.Доволен съм

--------------------
...

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029922 - 25.03.2013 21:19 [Re: diesel4o]

мда, че и коментари се заформиха даже

д.К.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3029942 - 25.03.2013 21:37 [Re: Дон Кихот]

една хубава ретоспекция на съперничеството в тима на Ред Бул през годините

д.К.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3030038 - 26.03.2013 03:06 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

настигна го, очевидно беше по-бърз от него, опита да го изпревари - Уебър не го пусна... до тук добре, но той не се задоволи с това - пак го настигна и го натисна все едно, че се бори с Алонсо, Хамилтън или Райконен - очевидно беше по-бърз и успя да го изпревари /дори и някой да мислят, че Уебър го е пуснал/ след това в рамките на 4-5 обиколки успя да отвори разлика от 5-6 секунди за какво говори това - че наистина беше достатъчно бърз, че да го изпревари д.К.

+1
Не виждам какво грешно е направил Фетел. Изпревари Уебър, защото беше по-бърз. Всяко изпреварване във Ф1, особено м/у аворити, крие голяма доза риск. Не е имало контакт м/и Фетел и Уебър и не мисля, че Уебър го пусна. Jores прима нещата много емоционално, но явно не си дава сметка какви шемети са всички пилоти до един във Ф1. Те са учени и мотивирани да доказват във всяко едно състезание, че са най-бързи. Когато имаш възможност - изпреварваш, какво като ти е съотборник. После, на края на сезона като не станеш шампион никой няма да ти каже - "Брвао, втори си в шампионата, ама помниш ли как пусна Уебър в Малайзоия..."

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Кукера©
борец на капитализма

#3030039 - 26.03.2013 03:09 [Re: Mumintroll]

Цитат:

Виж Нико го преебаха. Ако Хамала требе да пести гориво, да му кажат да пусне Нико пък той да си пести отзад. Ама Роската е от старата ФИРАристка школа където "пилот #1 винаги финишира пред пилот #2" е закон.

Роската естествено излъга Нико по радиото като му каза "Хамилтън може да е много по-бърз, ние му казахме да кара бавно, Ред Булите са извън обхват...", но Нико със сигурност вече е разбрал защо Хамала е карал бавно и това си е все едно Рос Браун му каже в прав текст - "духай го, ти си номер две"

Не че той не е типичен номер две пилот, ама все пак

+1
Тотална прее*авка за Розберг.
- Хамилтън пести горимо? Добре, изпреварвам го, защото неговия екип в отбора не са му изчислили стратегията,
а аз съм по-бърз от него. Точка.
От цялата работа на Мерцедес и Нико, и Люис се чувстваха като пу*ки след финала,
както много добре се видя, с 1000-те извинения и благодарнисти на Люис от подиума.

Това не е състезние за кой е по-бърз, а кой е определен да е първи - който е превилегирования.
Фетел не се примири с това, но Нико се примири.
Това не начинът, това снижава самочувтвието на пилота и съсипва състезанието,
както и ни спестява вълнуващи моменти.
НЕ НА ФЕРАРИСТКАТА ФИЛОСОФИЯ - пилот 1 и пилот 2!!!

п.п.
Много ми е интересно, при тези обстоятелства, как Алонсо може да бъде, все още, пилот №1 във Ферари...?

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3030044 - 26.03.2013 04:15 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

честно да ти кажа - двете ти мнения си противоречат

защото хем от една страна Фетел не бил съвсем прав, че не бил спазил отборните заповеди и бил натиснал прекомерно, хем Нико го били прецакали, като "втори пилот" на тима
д.К.

Разликата която визирам е че отборната тактика на Ред Бул беше чисто стратегическа - докато при Мерджаните Lulu трябваше да кара бавно ако иска да завърши. Затова Нико е преебан щото го накараха да седи зад бавната кола. А Ветъра игнорира тима и издуха Уебър изневиделица. Детско и себично, както и извиненнето му "сори, ама не го направих нарочно"

Тия отборни тактики трябва да се забранят, но тогава алтернативата е яки крашваници, в което няма лошо - предпочитам половината коли да не завършат отколкото некви кервани да се точат в очакване на финала...

Кукера©
борец на капитализма

#3030049 - 26.03.2013 06:13 [Re: Mumintroll]

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но всъщото време му се ревеше от яд и, въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е, както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкия е, от там мисля всички други последици са ясни. И аз съм за спортсменство и безинцидентни състезания, но от друга страна искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание и както Аертон Сена беше казал:
"Това е състезание и ние всички осъзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори да бъдем убити,
но когато ти вече не гониш разликата м/у теб и този отпред, и ти вече не си състезател."

--------------------

Jores
Tester Independent

#3030053 - 26.03.2013 07:20 [Re: Кукера©]

Цитат:

Цитат:

аз пък не смятам, че Фетел неправилно /неморално, неспортсменски/ или както искаш го наричай, изпревари Уебър настигна го, очевидно беше по-бърз от него, опита да го изпревари - Уебър не го пусна... дотук добре, но той не се задоволи с това - пак го настигна и го натисна, все едно че се бори с Алонсо, Хамилтън или Райконен - очевидно беше по-бърз и успя да го изпревари (дори и някои да мислят, че Уебър го е пуснал) след това в рамките на 4-5 обиколки успя да отвори разлика от 5-6 секунди; за какво говори това? - че наистина беше достатъчно бърз да го изпревари д.К.

Цитат:

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но в същото време му се ревеше от яд, и въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малкия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е; както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкият е; оттам, мисля, всички други последици са ясни. И аз съм за спортсментство и безинцидентни състезания, но от друга страна, искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание, и както Аертон Сена беше казал: "Това е състезание и ние всички съзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори убити, но когато вече не гониш разликата мeжду теб и този отпред, ти вече не си състезател".

Да, бе! Победителите не ги съдят... Правилата или се спазват, или това вече не е двубой между елитни пилоти и личности, на които светът се кефи, а циганска кушия. Уебър съвсем не беше по-слаб от Фетел на пистата Сепанг. Фетел наред с Кими Райконен до тоя момент ми бе сред любимите пилоти... До тоя момент. Съжалявам! Дано наистина проумее какво направи.

Чрез нахалство към прогрес! - девиз на някогашните филибелийски тарикати, а пътят към ада, разбира се, е постлан само с добри намерения.

П.П.: Аертон Сена е прав обаче! Правилата трябва да се променят. В случая вина носят основно ръководителите на тима.

У всекиго от нас дреме по един гений, а идиотът никога не спи.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030161 - 26.03.2013 13:44 [Re: Jores]

естествено, че правилата трябва да се спазват напълно съм съгласен

но за кои правила говорим
в момента спорта Формула 1 е изтъкан от такава плетеница правила, регламенти, ограничения и прочие, че основна работа на всеки отбор е да измисли начин за тяхното заобикаляне при това доста успешно

едно от тези правила е "да няма заповеди от бокса за подредбата на пилотите", което беше въведено след като глобиха Ферари със 100 000 долара, заради култовата им реплика

най-новата култова реплика е "Multi 21" от Ред Бул в Малайзия, като дори си позволиха да я коментират след състезанието, сякаш няма забрана за заповеди от бокса

друг е въпроса, ако предварително има ясно определен първи и втори пилот в отбора и на втория няма нужда да му се казва, че е "по-бавен"

има и още една гледна точка на сцената от Малайзия

когато знаеш, че си втори пилот и трябва да бъдеш изпреварен - да го направиш така, че да не изглежда чак толкова очебийно, че да те глобят 100 000 долара т.е. да вдигнеш много шум (за нищо) и да се изкараш жертва, а малкия 3-кратен шампион просто да смотолеви, че "ще имаме да си говорим в отбора"

как мислите - дали Уебър за всичките години в отбора на Ред Бул не е наясно, че той е втори пилот??? или все се надява, че може някога да бъде първи пилот и затова преподписва за по една година всеки път

според мен нещата са пределно ясни, само дето се опитват да замазват очите на всички и да ни правят и нас на глуаци, колко бил ядосан Марк, затова, че Себ бил направил "глупост" и го бил изпреварил, ама той също имал потенциал да кара по-бързо, но не го направил, щото от бокса му казали да пази двигателя и гумите.... в крайна сметка на него тия милиони дето му ги плащат от отбора са 1. за да стане отбора шампион и 2. за да стане Фетел шампион и той много добре го знае

в цялата история не е ясно кому е нужно Ред Бул да правят всичко толкова срито-покрито, че да се налагат подобни сценарии , не могат ли като Ферари просто да си кажат, че имат пилот 1 и 2 /въпреки, че точно това пише на колите им / и да приключат всички спекулации ама не - ние не щем да сме като Ферари, по-скоро да сме като Макларън... ама не сте!, което прави лоша услуга най-вече за имиджа на пилотите а пък и на отбора

това е моето мнение естествено

д.К.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030329 - 26.03.2013 21:36 [Re: Дон Кихот]

хм... и Бърни не е доволен от заповедите от бокса

Екълстоун критикува Ред Бул и Мерцедес за случилото се в Гран при на Малайзия
Бърни Екълстоун разкритикува Ред Бул и Мерцедес за заповедите от бокса по време на Гран при на Малайзия. Според него подобна тактика е неоправдана в едва втория старт за годината.

- На този етап от първенството не вярвам, че трябва да има заповеди от бокса. Няма значение за кого става дума. Да предположим, че тези две момчета (Себастиан Фетел и Марк Уебър – б.р.) са в позиция да спечелят шампионата в края на годината. Няма начин тогава Марк да помогне на Себастиан. Себастиан трябва да помисли за това. Може би ще има момент, в който ще му се иска Марк да му помогне, но не мисля, че Уебър ще го стори – заяви 82-годишният управляващ търговските права на Формула 1 пред британския вестник Телеграф.

Екълстоун обаче е по-притеснен относно прилагането на заповеди от бокса:

- Не бива да има такива неща, нали? Не са хубави. Шефовете на отбори знаят кое е правилно и кое грешно. Бях разочарован и че Мерцедес не позволиха на [Нико] Розберг да изпревари. Мисля, че беше глупаво решение. Според мен Розберг можеше да настигне двата Ред Бул-а. Решението не бе разумно. Гледната точка на Кристиан [Хорнер] пък вероятно бе тревога, че може да се стигне до инцидент и нито един от пилотите му да не завърши. Вижте го и от този ъгъл. Може да се твърди, че и двамата бяха глупави. Себастиан можеше да е човекът, който да намали. От друга страна, те се състезават. Себастиан иска да спечели шампионата, Марк също. Себастиан е състезател, той не знае как губи. Не иска да губи. Покажете ми кой може да приеме поражение и ще аз ще ви покажа загубеняк.

Според англичанина нарежданията от пита са оправдани и важни едва след изтичане на три четвърти от сезона:

- Ако само един може да вземе достатъчно точки, за да спечели титлата, то другият би трябвало да му помага – това е сигурно. Аз имах един пилот (Екълстоун е собственик на Брабам в продължение на 16 години от 1971 г. – б.р.), борещ се за короната – няма да споменавам името му, а другият се оказа страшно бърз през конкретния състезателен уикенд. Казах му: „Каквото и да правиш, трябва да внимаваш и да позволиш на съотборника си да те изпревари“. Той заяви: „Няма да го направя“. Отговорих му: „Е, тогава можеш да се изправиш на седалката и да му помахаш като го задминаваш, за да види цял свят, че това искаш да направиш“. Той настоя: „Няма да го направя“. Така че просто се погрижихме да няма достатъчно гориво в автомобила, за да финишира в състезанието.

Бърни обясни, че спечелените от Фетел точки могат да се окажат решаващи в края на състезателната година.

- Ако аз управлявах тима, щях да кажа на Марк: „Виж, това е положението. Ти не можеш да спечелиш първенството, но Себастиан може и за екипа би било хубаво отново да имаме шампион“. Проблемът е, че Марк няма да приеме добре разговора. Аз съм му голям фен и сме много добри приятели. Но Себастиан е трикратен шампион, така че може би хората би трябвало да имат малко повече уважение и към него – допълни Екълстоун.

д.К.

--------------------

diesel4o
Бероец

#3030333 - 26.03.2013 21:41 [Re: Дон Кихот]

Според мен Уебър много добре знае,че е пилот 2.Факта,че на тази възраст едва ли ще може да си намери по-добра възможност от тази в която е в момента(визирам пари и силен отбор) не го кара да се махне.От гледна точка на феновете това изпълнение на Ред Бул беше добре,защото направиха интересно състезанието.За отбора,такива ситуации са критични,създават напрежение,което може да им изиграе лоша шега.Ама аз съм само един фен и искам да гледам интересни състезания и подкрепям такова поведение Ето,примерно решението на Мерцедес беше тъпо и скучно.
...лично мое мнение

--------------------
...

Кукера©
борец на капитализма

#3030335 - 26.03.2013 21:48 [Re: diesel4o]

Викаш Розберг можеше да изпревари Хамилтън и после Хамилтън уж с борба да си върне пак третото място. Абе бате, то тва тук да не е цирк??!?
Истината е, че отбрите стоят на тръни с тези гуми и до последно не знаят колко точно обиколки могат да издържат гумите. От ам нареждат да се пестят каквито и да било ненужни маневри.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030345 - 26.03.2013 21:59 [Re: Кукера©]

а ако Розберг навреме беше изпреварил Хамилтън и Уебър и Фетел все още се боричкаха пред него.../или пък Фетел беше клекнал да не го изпреварва/ дали нямаше шанс да изненада поне един от тях, а може би и двамата

твърде много "ако", но те правят този спорт интересен в крайна сметка публиката иска битка, иска зрелища (но все пак това не пречи да бъдат джентълмени и да се пазят на пистата - знаем колко е опасно при тези скорости)

д.К.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3030354 - 26.03.2013 22:16 [Re: Дон Кихот]

Не разбирам кой на кого е застрашил сигурността и кой не джентълмен? Дори Грожан и Малдонадо вече са сред жентълмените. А Малдонадо какъв е карък, просто се чудя да плача или да се смея като го видя.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3030362 - 26.03.2013 22:25 [Re: Кукера©]

говоря принципно не казвам, че конкретно този или онзи е застрашил другия

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3031152 - 29.03.2013 10:45 [Re: Дон Кихот]

Правилото да няма заповеди от бокса отпадна още в началото на миналия сезон. Сега вече е разрешено, инак Рос Броаун трябваше да отнесе 100 хилки от воле като каза на Нико "negative Nico, there's nothing ahead to be gained, keep your position please!"

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3031517 - 29.03.2013 21:27 [Re: Mumintroll]

въх... пак съм проспал нещо... то при толкоз правила в тоя спорт може да се загубиш

сега като гледам... почват да излизат коментари (от Кристиян Хорнер), че ако Уебър бил в същата ситуация и той щял да направи същото

ходи ги разбери - видяха че си сринаха имиджа на пилота и на отбора и сега почват да мажат и замазват... странни хора

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3031582 - 29.03.2013 23:54 [Re: Дон Кихот]

Хорнър говори глупости щото го е бъз Фетъл да не възира към Ферари. Затова Уебър го хвърлят под автобуса, както самият той си предрече. Всичко е ясно. Което е хубаво за наш Мацко, защото вече има два потенциални тима (Мерцедес и Червените Булки) които вероятно ще си търсят втори пилот който си "знае мястото" в края на сезона (ако не и преди това)

Между другото formula1.com бяха пуснали анкета "Vettel, right or wrong" но очевидно Бърни ги скастри и я махнаха набързо при текущ резултат 91% wrong

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3031652 - 30.03.2013 12:54 [Re: Mumintroll]

Гледах отново изпреварването на Фетел и по време на атаката на старт финалната, малко преди края Уебър дръпна доста в дясно. Непослушния германец трябваше да влезе в зоната на излизащите от бокса, и ако от там излизаше кола можеше да стане мазало. Но пък се сещам и за оплакването на Баричело, преди две години май, че Шумахер го притиснал опасно до стената докато си бранел позицията... Шумахер после каза "Щом е минал, значи е имало достатъчно място".
Ред бул ако си държат на името е добре да замълчат, а не да се правят на "кравата дето е на червено". Май няма световен шампион последните години, който да не е сменил тима. На Маса отдавна му се клатят краката във Ферари, Лотус могат да освободят позиция, така че Фетел може също да се оглежда. А може и да натисне спирачката. Австралиеца не го виждам световен шампион. Напомня ми на Култарт. Вечния "фаворит", на който така и не му дойде годината или реда.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Кукера©
борец на капитализма

#3034893 - 07.04.2013 07:03 [Re: Абуто]

Дж.Стюарт: Явно Хамилтън е пилот номер едно в Мерцедес

http://www.sportal.bg/news.php?news=420390

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3037203 - 13.04.2013 13:35 [Re: Кукера©]

Ред Бул не си играят - горкия Уебо гризна балтията още в квалификацията...

Jores
Tester Independent

#3037249 - 13.04.2013 14:59 [Re: Mumintroll]

Цитат:

Ред Бул не си играят - горкия Уебо гризна балтията още в квалификацията...

Марк Уебър е изключен от квалификацията в Китай, след като комисарите установили, че в колата му има недостатъчно гориво да стигне до бокса на собствен ход и да остане за задължителната проба от един литър. Точното количество гориво, което установили комисарите е 150ml. Ред Бул признали, че не сложили достатъчно гориво в болида му... заради проблем със системата за зареждане. Марк Уебър все пак ще може да стартира утре, но от последна позиция или от бокса, ако отборът реши да наруши закрития парк. http://f1.f-e-n.net/index.php/url92830

Неам думи. Е@aх ти и системата за зареждане, па и ачик в "точния момент"!

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3037640 - 14.04.2013 13:19 [Re: Jores] Прикрепен файл (27 тегления)

"Марк, гумата ти е по-бърза от теб! Разпери ръце за да потвърдиш, че си го разбрал!"

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3037663 - 14.04.2013 14:30 [Re: Дон Кихот]

Мдам, Ред Булките определно фърлиха Марк под автобуса... пуснаха го без завинтена гума, и вместо да му кажат да спре както е по правилник, му казаха да кара бавно и да се върне в бокса... сега ФИА определено ще го банне поне за едно състезание напред

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3037676 - 14.04.2013 15:14 [Re: Mumintroll]

наказаха го, ама заради катастрофата с Верн - с три позиции само
а Гутиерес отнесе 5 места назад

д.К.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3038350 - 15.04.2013 18:48 [Re: Дон Кихот]

Този Jores много надъхан бе...
Какво ще го правим?

"Марк, гумата ти е по-бърза от теб! Разпери ръце за да потвърдиш, че си го разбрал!"

--------------------

Jores
Tester Independent

#3038656 - 16.04.2013 05:36 [Re: Mumintroll]

Цитат:

Мдам, Ред Булките определно фърлиха Марк под автобуса... пуснаха го без завинтена гума, и вместо да му кажат да спре както е по правилник, му казаха да кара бавно и да се върне в бокса... сега ФИА определено ще го банне поне за едно състезание напред

Мишо
15 Април 2013 21:08 ч.
Абе не че съм привърженик на конспирационите теории, ама много взеха да стават съвпаденията. Прегледах записа. В 15-та обиколка се оказва, че Уебър е преди Фетел след първите влизания в бокса. Интересното е, че в този момент става и сблъсъка между Уебър и пилот спряган, като един от вероятните заместници на Уебър. При това каращ за отбор собственост на РедБул. Благодарение на това си избягва кошмарът на РедБул, Уебър пред Фетел в борба за позиция. Наред с липсата на гориво в квалито и не завинтената гайка ... човек кво да си помисли.

23-годишният Жан-Ерик, с когото се сблъска Уебър на пистата "Шанхай"

Из коментарите в сайта http://formula1.sportal.bg/news.php?id=16172

Re. Кукера©

Усмивка пред строя...

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3038690 - 16.04.2013 07:19 [Re: Jores]

да, да - винаги има по някоя теория за конспирацията
но както казва самия Хорнер - не се излагайте бе хора, нали гонят шампионска титла при конструкторите

на всичкото отгоре Марк си беше виновен за тая катастрофа, че се навря толкова оптимистично в този завой... всеки би го затворил, не само Верн, който е от "неговите"

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3038692 - 16.04.2013 07:22 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

да, да - винаги има по някоя теория за конспирацията
но както казва самия Хорнер - не се излагайте бе хора, нали гонят шампионска титла при конструкторите

на всичкото отгоре Марк си беше виновен за тая катастрофа, че се навря толкова оптимистично в този завой... всеки би го затворил, не само Верн, който е от "неговите"

д.К.

Дет играй голямата пара, няма майка-баща, няма приятели.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3038701 - 16.04.2013 07:34 [Re: Jores]

Цитат:

ГОЛЯМАТА игра/пара е точно шампионската титла при конструкторите нейната стойност за отбора, а и в чисто парично изражение е мнооооооого по-голяма отколкото "така престижната" титла на пилота

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3038709 - 16.04.2013 07:42 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Цитат:

ГОЛЯМАТА игра/пара е точно шампионската титла при конструкторите нейната стойност за отбора, а и в чисто парично изражение е мнооооооого по-голяма отколкото "така престижната" титла на пилота

д.К.

То са дълбоки води за лаик като мен. Опитният шахматист предвижда до пет-шест хода; мога едва до третия ход с голям зор да предположа. Принципно и мен ми е далечна теорията за световна конспирация, но скептицизмът не ми пречи да имам предвид и уж случайни мнения.

Всъщност, няма нищо случайно... Например, ако видите жена да пуска чистачките в слънчево време, сигурно ще завива. Тема за философи, не за тук.

--------------------

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #3039960 - 18.04.2013 10:17 [Re: Кукера©]

Цитат:

Този Jores много надъхан бе...
Какво ще го правим?

Абе... Не е започнал шампионата още, а ше ни скъса палдъма от бой! Уж умен мъж, пък бие кат прост! ъъъ... кат Прост

Jores
Tester Independent

#3040472 - 19.04.2013 08:27 [Re: Кукера©]

Цитат:

От интервюто след състезанието по Sky Sport видях колко сдържан е Уебър, но всъщото време му се ревеше от яд и, въпреки това не каза една лоша дума по адрес на малкия. А малия си го знаем, той е Шумахер №2, но няма и как да е, както казах, от всеки се изисква да е максимално бърз във всяко състезание. Марк не е агресивен пилот, а малкия е, оттам мисля всички други последици са ясни. И аз съм за спортсменство и безинцидентни състезания, но от друга страна искам красиви борби и изпреварвания. Това е състезание и както Аертон Сена беше казал: "Това е състезание и ние всички осъзнаваме, че можем да бъдем наранени или дори да бъдем убити, но когато ти вече не гониш разликата между теб и този отпред, ти вече не си състезател."

При нас футболът, и не само!... е чалга за педерунгели по душа, другаде обаче... Новина от последния час! Босът на тима едва ли споделя приятни чувства относно пренебрежението от страна на Фетел. Тоя спорт не търпи волни интерпретации на препоръките (разбирай: на заповедите) от бокса. Предполагам, случаят ще се коментира от специалистите още дълго време, независимо дали Уебър ще напусне отбора.

Босът на Ред Бул* заплашил Фетел с изхвърляне?

Напрежението в Ред Бул расте с всеки изминал ден. Два дни преди свободните тренировки за Гран При на Бахрейн списане "Ауто, Мотор и Спорт" се погрижи да наруши "спокойствието" в отбора от Формула 1. По данни на изданието собственикът Дитрих Матешиц е бесен от случващото се в тима от началото на сезона. Той е заплашил да изкара отбора от Ф1, ако подобно нещо като в Малайзия се повтори. Припомняме, там световният шампион Себастиан Фетел наруши заповед - изпревари съотборника си Марк Уебър, с което спечели състезанието..." http://www.blitz.bg/sport/article/173282

________

* Концернът "Ред Бул" има над 4 млрд. евро оборот годишно и инвестира 250 млн. от тях в спорт. Собственикът на Ред Бул (Залцбург) Дитрих Матешиц (1944) е първият австриец, който попада в списъка на най-богатите и влиятелни хора в света на сп. "Форбс". Смята се, че състоянието му възлиза на повече от 5,5 милиарда евро.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3040477 - 19.04.2013 09:12 [Re: Jores]

а защо пропусна края на статията:
Цитат:

"Глупости, няма нищо вярно в това", обяви един от шефовете в Ред Бул Хелмут Марко, цитиран от "Билд".

по медиите се пише толкова много глупости, че подобно изказване на Дити Матешиц изглежда като първоаприлска шега

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3040479 - 19.04.2013 09:23 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

а защо пропусна края на статията:
Цитат:

"Глупости, няма нищо вярно в това", обяви един от шефовете в Ред Бул Хелмут Марко, цитиран от "Билд".

по медиите се пише толкова много глупости, че подобно изказване на Дити Матешиц изглежда като първоаприлска шега

д.К.

Съществува т.нар. журналистическа етика, според която всяко издание, което държи на реномето си - особено когато публикува скандална новина, за да се дистанцира от източника (макар и формално, както е в случая), представя и противоположно мнение. Противоположното мнение тук, според мен, не е съществена част от новината.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3041571 - 22.04.2013 08:03 [Re: Jores]

Без да говорим че фингър-бой Е протеже на въпросния пезевенк Хелмут Марко, който нееднократно и съвсем открито е показвал неприязънта си към Уебър.

Кукера©
борец на капитализма

#3041862 - 22.04.2013 23:41 [Re: Mumintroll]

На Mumintroll му пускам гювеч, а пък той взел, че и той пропуснал пргнозата.
Това е добър знак.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3047747 - 06.05.2013 19:05 [Re: Jores]

ОЩЕ ЕДНО МНЕНИЕ ОТНОСНО СЛУЧАЯ "ФЕТЕЛ"

В Ред Бул тепърва ще има подобни ситуации на тази в Гран при на Малайзия и ще се раздават отборни заповеди, смята бившият Ф1 пилот Джон Уотсън. На пистата "Сепанг" трикратният световен шампион Себастиан Фетел игнорира заповедта да запази позицията зад съотборника си Марк Уебър и предпочете да спечели състезанието, изпреварвайки австралиеца 13 обиколки преди финала. "Цялата случка в Малайзия беше заметена под килима. Не знам колко дълго може да остане там. Подозирам, че тепърва ще гледаме препирни в оставащата част от сезона", коментира Уотсън.

Себастиан Фетел се извини за стореното след състезанието, но в крайна сметка заяви, че не извинява за това, че е спечелил, а за това, че не се е подчинил на отборната заповед. От инцидента в това второ за сезона състезание насам, германецът финишира четвърти в Китай, а в Бахрейн извоюва втората си победа, повеждайки в класирането при пилотите с 10 точки. Представянето на съотборника му обаче, не беше толкова бляскаво. Състезанието в Китай приключи по-рано за Уебър, а в Бахрейн финишира седми. В класирането при пилотите Марк изостава от лидера с 45 точки. Битката между двамата съотборници не се повтори, но Уотсън е убеден, че между двамата все още има съперничество за разрешаване.

"Ще има случаи, в които Уебър и Фетел ще се състезават. Каква власт има сега питът, за да контролира със сигурност един от двамата си пилоти, но най-вероятно и двамата? Мога да си представя какво ще си помисли Уебър: Аз постъпих правилно и не спечелих онова състезание и сега се оказвам със съотборник, който не се подчинява на отборни заповеди и не получава наказания, така че защо аз да спазвам заповеди?", обяснява Уотсън. Според бившия пилот, Ред Бул са показали слабост и сега ще трябва да си понасят последствията.

"Отборът показа невероятна слабост, ненаказвайки своя пилот номер едно, и сами си създадоха проблем. Те му позволиха да потъпче авторитета на шефа на отбора. Ред Бул отвориха кутията nа Пандора. Сега кой може да контролира Фетел?" Вж. http://formula1.sportal.bg/news.php?id=16251

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3047909 - 07.05.2013 05:27 [Re: Кукера©]

Цитат:

На Mumintroll му пускам гювеч, а пък той взел, че и той пропуснал пргнозата.
Това е добър знак.

Сори но откакто Донки Хота ми сви сармите не играя вече

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3047977 - 07.05.2013 11:38 [Re: Mumintroll]

ех, как го каза само "свил съм ти сърмите" чак пък

все пак за това са правилата ако беше закъснял 1-2-5 минути - да ти оставя прогнозата, ама то беше минало половин час от квалификацията

и в крайна сметка всеки сезон всеки изтърва по 1-2 старта /дори и аз/
от друга страна - то пък голямото състезание дето правим - даже и тиквени медали нямаме

но твоя си воля, като не искаш - не пускай

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3047980 - 07.05.2013 11:55 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

ех, как го каза само "свил съм ти сърмите" чак пък

все пак за това са правилата ако беше закъснял 1-2-5 минути - да ти оставя прогнозата, ама то беше минало половин час от квалификацията

и в крайна сметка всеки сезон всеки изтърва по 1-2 старта (дори и аз)
от друга страна - то пък голямото състезание, дето правим - даже и тиквени медали нямаме

но твоя си воля, като не искаш - не пускай

д.К.

"Добродетелите пораждат тихо самодоволство, тихото самодоволство се изражда в безредие, а безредието - в разруха. После колелото се завърта в обратна посока: от разрухата се ражда ред, от реда - добродетели, на които помагат Късметът и Славата"...

Николо Макиавели (1469-1527)

Къф проблем да му добавите точките от оня кръг? Мноо важно! След "онова състезание" във Ф1 как постъпиха шефовете на РБ с Фетел... Инак няма да е интересно, няма да има емоции, нали?

Mumintroll!... Mumintroll!!!

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3048179 - 07.05.2013 21:13 [Re: Jores]

Нека се придържаме към правилата.
Дон Кихот-а не му приел прогнозата, защото беше пусната късно,
а той го преимеа като сиване на сърмите. Еми да взема и аз да пусна прогноза за състезането без ПП, щото съм опуснла квалификациите? Не мислите ли, че вече знаейки квалификациите е няколко стъпки пред тези, които са пуснали прогнози преди това?

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3048264 - 08.05.2013 00:11 [Re: Кукера©]

Цитат:

Нека се придържаме към правилата.
Дон Кихот-а не му приел прогнозата, защото беше пусната късно,
а той го преимеа като сиване на сърмите. Еми да взема и аз да пусна прогноза за състезането без ПП, щото съм опуснла квалификациите? Не мислите ли, че вече знаейки квалификациите е няколко стъпки пред тези, които са пуснали прогнози преди това?

Приех го като "свиване на сърмите" защото миналия сезон Калеко пусна няколко прогнози по-късно и му се приеха, не за друго.

Закъснях с 26 минути, тоест ако бях гледал какво става щях да съм видял първата квалификация където отпадат редовните "искам да се возя на Маруся" и други подобни статисти. Не бих казал че това е някакво предимство.

Предимство щеше да бъде ако бях видял че Хелмут Марко е източил готировото на Уебър, който в мойта прогноза беше в челната тройка

Както и да е, не съм се обидил, нито пък пледирам за нещо. Просто се демотивирах и спрях да играя. Това е.

Кукера©
борец на капитализма

#3048293 - 08.05.2013 03:07 [Re: Mumintroll]

Цитат:

Както и да е, не съм се обидил, нито пък пледирам за нещо. Просто се демотивирах и спрях да играя. Това е.

Това показва, че си се обидил или мотивацията ти не е на нужното ниво да пускаш прогонози. Искаше ми се да пускаш, защото ще ми е по-интересно, а иначе аз тези отпред не мога да ги гоня, особено Jores, какъвто е надъхан...

--------------------

Jores
Tester Independent

#3048325 - 08.05.2013 06:07 [Re: Кукера©]

Цитат:

Цитат:

Това показва, че си се обидил или мотивацията ти не е на нужното ниво да пускаш прогонози. Искаше ми се да пускаш, защото ще ми е по-интересно, а иначе аз тези отпред не мога да ги гоня, особено Jores, какъвто е надъхан...

Специален поздрав за Кукера©! Че Кими е добър пилот, не означава винаги да печели.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3048382 - 08.05.2013 11:48 [Re: Mumintroll]

не, че има нужда да се оправдавам
но за да сме точни - имаше само една допусната прогноза, която на всичкото отгоре беше за първия старт от сезона и ето какво съм написал по въпроса:
Цитат:

точно ти недей много да вдигаш пара, че още се чудя дали да ти зачитам прогнозата...

ама като те знам - вероятно даже не си разбрал кога почва Квалификацията, а доколкото виждам почти си изкопирал моята прогноза, значи едва ли си видял нещо от квалификацията преди да си пуснеш прогнозата

заставам зад думите си и сега /понеже си познавам стоката/

въпросът е принципен /както казах - нито има награди, нито има ощетени/, но като ще го правим "за спорта" - нека да е спортсменски, т.е. според правилата

по същия начин съм отказвал прогноза за 5 мин. закъснение /ако се поровите из архива/, защото понякога при започването на квалификацията може да вали дъжд, което да промени изцяло прогнозата

както и да е - твоя воля, ако искаш пускай прогнози, ако не искаш недей

а Jores да не ми вади макиавелизми щото малко са ненамясто

поздрави на всички и нека бъдем спортсмени и да играем по правилата

д.К.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3048394 - 08.05.2013 13:28 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

не, че има нужда да се оправдавам но за да сме точни - имаше само една допусната прогноза, която на всичкото отгоре беше за първия старт от сезона, и ето какво съм написал по въпроса:
Цитат:

точно ти недей много да вдигаш пара, че още се чудя дали да ти зачитам прогнозата...

ама като те знам - вероятно даже не си разбрал кога почва квалификацията, а - доколкото виждам, почти си изкопирал моята прогноза, значи едва ли си видял нещо от квалификацията, преди да си пуснеш прогнозата

заставам зад думите си и сега (понеже си познавам стоката)

въпросът е принципен (както казах - нито има награди, нито има ощетени), но като ще го правим "за спорта" - нека да е спортсментски, т.е. според правилата

по същия начин съм отказвал прогноза за 5 мин. закъснение (ако се поровите из архива), защото понякога при започването на квалификацията може да вали дъжд, което да промени изцяло прогнозата

както и да е - твоя воля, ако искаш, пускай прогнози, ако не искаш, недей

а Jores да не ми вади макиавелизми щото малко са ненамясто

поздрави на всички и нека бъдем спортсмени и да играем по правилата

д.К.

Строг, но справедлив. Евалла! Mumintroll, покайте се и моля, връщайте се в играта. Пак ще сте ми симпатичен. Без Вас няма да е същото.

П.П.: От друга страна, Началникът никога не се оправдава, той само изразява становище.

Донки Хот!... Донки Хот!!!

--------------------

diesel4o
Бероец

#3048437 - 08.05.2013 14:50 [Re: Jores]

в крайна сметка всичко е за забавление и за разнообразяване на ежедневието не е нужно да се влага много спортна злоба и без това на Дон Кихот му се свиди по една боза да даде като награда за победителите

--------------------
...

Jores
Tester Independent

#3048467 - 08.05.2013 15:46 [Re: diesel4o]

Цитат:

в крайна сметка всичко е за забавление и за разнообразяване на ежедневието не е нужно да се влага много спортна злоба и без това на Дон Кихот му се свиди по една боза да даде като награда за победителите

Да, бееее... Не по една малка бозичка с тапа от найлон, а по литър-два в кана от йенски кристал. Аслъ, за чий па толкоз се мъ-ъ-ъ-ъ-ъчим ли, мъчим?! Бозата, например, ми е най-арна, кога е от просо и е луе-е-е-е-е-еко вкиснала. Нек се има предвид, ако нещо... таквоз евентуално му се откъсне от сърце на началника.

П.П.: И питам гневно: що днес никой в България не прави бозата със захар? Що?!!! Демек, де йе истинската оназ гъста арнаутска боза, дет на втория ден още почва да пуска мехури и да ти издува стомаха като балон?

П.П.П.: Само Кими Райконен и "Ботев" - Пловдив! Красотата ще спаси света, оле!!!

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3048700 - 08.05.2013 22:01 [Re: diesel4o]

Цитат:

... и без това на Дон Кихот му се свиди по една боза да даде като награда за победителите

Е той добре, че поне бързо пуска резултатите и не иска да му плащаме за пресмятането.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#3048705 - 08.05.2013 22:14 [Re: Кукера©]

абе - не стига че ви забавлявам тука безплатно

ами и се оплаквате

д.К.

--------------------

Mumintroll
Гмурец

#3049883 - 11.05.2013 08:38 [Re: Дон Кихот]

Абе мързи ме, ама да не скърша рахата на Кукера и Жорето може и да пусна.

П.С. сега се сетих че Донкито ме е ощетявал и преди, като не ми зачете прогнозата с Бащата на Йода. Оооо, съзирам тенденциозна нишка! Без боза няма да мине! (ама моля от тази без аспартама!)

Jores
Tester Independent

#3049901 - 11.05.2013 09:46 [Re: diesel4o]

diesel4o, къде се изгубихте! Прикритият фаворит в нашето състезание де йе? Я, каква чудесна писта е испанската "Каталуния"...

http://clubs1.bg/movie-clip/pireli-predstavt-gumite-i-traseto-za-gran-pri-na-ispani

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3156466 - 19.04.2014 21:56 [Re: Mumintroll]

Mumintroll-a винаги ще закъснее за нещо и после ще се направи на обиден, че не са му признали нещо.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 9292

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.144 seconds in which 0.108 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.