Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
Re: Формулна игра сезон 2013-пак коментари
    #3068180 - 30.06.2013 02:29 [Re: Jores]

Пропуснал съм да сложа Розберг в 10-ката на Силвърстоун - What a fail...?!?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3068361 - 30.06.2013 16:46 [Re: Кукера©]

Добре, че Пирели не правят презервативи...

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3068754 - 01.07.2013 06:42 [Re: Абуто]

Цитат:

Добре, че Пирели не правят презервативи...

Що-о-о?! На нацията са й нужни повече българчета, макар и резултат от сакатлък със спукан презерватиФТ "Пиреллли".

Все задната лява на парцал... Що не турят гумена шина от "Беларус"! Ай тъй - задна лява от съветцски трактор.

За феновете на Фетел

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Jores
Tester Independent

#3069019 - 01.07.2013 18:39 [Re: Jores]

Пиреллли - качество за мильони!

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3069870 - 04.07.2013 04:52 [Re: Jores] Прикрепен файл (31 тегления)

Познахте ли го?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Jores
Tester Independent

#3069885 - 04.07.2013 05:57 [Re: Кукера©]

Кими Райконен:

ФОРМУЛА 1 Е СКУЧНА*

Винаги съм искал да стана рали-пилот...

През новия сезон Кими Райконен ще смени Формула 1 със световния рали-шампионат (WRC). 30-годишният финландец напусна Ферари, след като Скудерията привлече Фернандо Алонсо. Сега Ледения, както е известен Райконен, ще кара за втория отбор на Ситроен - Ситроен Джуниър Тим.

Кими, кой бе първият рали-автомобил, който помните?

- Форд Ескорт. Беше на брат ми. Естествено, като примерен финландец, гледах стартовете по телевизията още от малък. Най-много харесвах Ари Ватанен и Юха Канкунен с Пежо 205 Т16. Първото рали, което посетих на живо, беше през 1991 и тогава Канкунен спечели с Ланча.

Можете ли да определите някой от рали-пилотите като герой от детството Ви?

Малкият бъдещ голям пилот

- Не, аз нямах такива. Бях фен на спорта, не толкова на пилотите. Като бях малък, Канкунен бе пилот от световна класа и можеше да ми бъде идол. Скоро се срещнахме... Той все още има Пежо 205 и Ауди Куатро от 80-те. Пази си ги вкъщи и даже може да ми ги даде назаем, ако го помоля учтиво.

Неизбежно ли беше напускането на пистата?

- Винаги съм искал да се пробвам в световния рали-шампионат, но влязох във Формула 1 много бързо (б.а. - 21-годишен през 2000 г., Райконен дебютира за Ред Бул Заубер в Гран при на Австралия и завършва шести). Беше трудно да се оттегля след това и просто трябваше да се примиря. Не получих шанс за изява до Рали "Финландия" миналата година. Иначе мисля, че опитът във Формула 1 ще ми помогне като рали-пилот.

Не е ли малко неблагодарно да кажете, че през тези девет години просто сте чакали удобния момент момент да станете рали-пилот?

- Просто така се случи в кариерата ми. Сега е точният момент да се опитам в WRC, а около мен са правилните хора и правилната кола. Наистина преговарях с друг отбор от Формула 1, но не успяхме да се разберем на 100%. След това от Ред Бул дойдоха и ми предложиха да стана рали-пилот. Почувствах, че това е правилното решение.

Повечето пилоти като Вас просто биха си купили един рали-автомобил и биха си джиткали за кеф из гори и планини. Вие обаче влизате в Ситроен и ще се борите с най-великия рали пилот Себастиен Льоб. Няма ли да ви е трудно?

- Определно това е най-голямото предизвикателство в живота ми. Започвам от нулата. Но искам да опитам. Трябва да опозная колата, състезанията, да се науча да работя с навигатора ми (б.а. - Кай Линдстрьом). Всичко е ново. Нямам търпение да започнем. Трябва да участвам в състезания, за да видя на какво ниво съм. Извън това - все още мога да си подкарам личния си рали-автомобил из горите.

Когато участвахте в Рали "Финландия" миналата година, всичко беше много професионално.

- Ако искаш наистина да направиш нещо, трябва да го правиш с най-добрите. Колата ми бе подготвена от отбора на Томи Макинен, тези момчета са супер-професионалисти. Разбира се, тук работата е по-малко, отколкото във Формула 1. Във WRC пилотът е по-важен, отколкото в F1, но най-добрият пилот може и да не спечели, ако е с кофти кола. Именно заради това исках да опитам с опитен навигатор, та поне един от двамата в колата да знае какво прави.

Влизането във WRC не Ви ли напомня за дебюта във Формула 1 през 2000 г.?

Родителите на Кими

- Да, усещам отново младия Кими у мен. Колата за WRC е по-трудна от тази, която миналата година карах в Рали "Финландия". По-мощна е и е десет пъти по-добра за пилота. Сега ще мога да се спасявам от критични ситуации. Докато с фиат излезеш ли веднъж от трасето, всичко приключва.

Напомняте ни за това, че отпаднахте. Какво се случи?

- Обърнах колата не защото карах прекалено бързо! Точно обратното. Автомобилът вече бе тръгнал да излиза от трасето и опитах да го върна. Фиат не беше най-бързата кола, нито най-стабилната. При ляв завой изпуснах най-добрата линия - може би с два метра, и се обърнахме.

Толкова ли зле бе положението?

- Карах само с очите си, не с ушите. А в рали-състезание трябва да внимаваш на 100% и да слушаш най-вече какво казва навигаторът.

И това ще трябва да учите.

- Да. Самото каране няма да е проблем. Ако познаваш специалните етапи, едва ли ще има големи трудности. Основното, с което изоставам от останалите, е, че познавам само трасето на Рали "Финландия". С останалите тепърва ще се запознавам.

Кога за първи път претърпяхте инцидент с кола?

- Бях на 14. Подкарах ладата на брат ми. Имаше трикилометрова писта близо до къщата ни. Маркус Грьонхолм (б.а. - двукратен световен шампион във WRC) тренираше там. Прекалих със спирачките и два пъти се завъртях.

Четиригодишният Кими

Брат Ви Рами бе сочен за голям талант. Състезава ли се още?

- Не, сега е семеен човек. Преди години бе подгласник на Мико Хирвонен, който сега е втори след Льоб.

Ще се състезават ли и племенниците ви?

- Абсолютно! Те са само на 3 и на 4 години, но вече карат картинг. Купих им АТВ.

На коя настилка ще се чувствате най-добре?

- Много бърз бях на чакъл, но на макадам сигурно ще съм още по-добър. Най-трудно ще е на сняг.

Какви резултати очаквате?

- Първите състезания ще са трудни. Докато обаче не видя колко бързи са конкурентите, няма да правя прогнози. Сигурен съм, че няма да се справя с четиримата най-добри - Льоб, Сордо, Хирвонен и Латвала.

Кой е най-добрият ви момент във Формула 1?

- Там всяка обиколка е повече или по-малко еднаква. По-трудно е, ако вали, но иначе всичко се превръща в рутина, доскучава понякога. В рали шампионатът всеки завой, всеки хълм може да те изненада. Трудно ми е да избера определен момент от тези девет години.

Болидът на Ферари през 2009 не бе много добър. Джанкарло Фисикела се измъчи, когато трябваше да замести Фелипе Маса. Да не споменаваме Лука Бадоер.

- Колата не беше зле. Просто нямаше достатъчно сцепление. Беше трудна, но харесвам повече колата от 2009, отколкото тази от 2008. Не бях толкова зле. Все пак тази кола върна Фисикела с десет години назад!

Във Формула 1 има механици, а в рали-шампионатът понякога се налага пилотът сам да работи по колата. Можете ли да се справите?

- Ще ми бъде забавно. Във Финландия винаги сам съм си ремонтирал колите. Като малък, поправях си сам велосипеда. Няма нищо лошо да си поизцапаш ръцете.

Нарочно ли поддържахте имидж на Ледения... за да оцелеете във Формула 1?

- Не. Ледения идва отпреди години. Във Формула 1 политиката застава на пътя на забавлението. Атмосферата в рали шампионата е много по-добра. Тук е важно какво прави пилотът, а не чии интереси изпълнява.

Вие сте звезда във Финландия, а сега влизате в националния спорт - ралито. Сигурно няма да смеете да излезете по улиците на Хелзинки?

- Не ми пука. Не може да стане по-лошо. Свикнал съм.

Кое е любимото ви нещо през почивката?

- Снегоход. Обичам да обикалям Лапландия с приятели.

Какво прави една кола добра?

- Пространството.

Кой беше последният спорт, който опитахте?

- Катерене. Миналата година моят фитнес-инструктор ме посъветва да опитам. Беше забавно.

Кой ще спечели купа "Стенли"?

- Сан Хосе Шаркс.

А кой ще стане олимпийски шампион по халфпайп?

- Ще стискам палци за финландците, но ще им бъде трудно да бият Шон Уайт.

Кой ще е следващият рали-шампион?

- Льоб или Хирвонен. Льоб.

Мото GP?

- Промени ли се нещо там? Не. Тогава Валентино Роси.

Формула 1?

- Тук е трудно. Не знам какви са плановете на Ферари. Мерцедес ще има добра кола, както и Макларън. Ред Бул също са силни. Така че ще прогнозирам за този, когото аз харесвам: Себастиан Фетел. Той е много практичен.

Ще гледате ли Формула 1?

- Ще гледам всяко състезание по телевизията. Сигурно ще отида на Гран при на Монако. Във всеки един момент мога да се завърна във Формула 1... (Със съкращения)

* Интервю, публикувано на 10 януари 2010, вж. http://www.sportline.bg/news/53584/кими-райконен-формула-1-е-скучна.

--------------------

Jores
Tester Independent

#3069913 - 04.07.2013 08:04 [Re: Jores]

За феновете на Кими Райконен...

Без малко или повече лудост между ушите нищо хубаво в тоя живот не става!

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3070445 - 07.07.2013 17:13 [Re: Jores]

Поздравления за Jores!
Разби ни този кръг.
Много съжалявам, че не сложих Хюлкенберг 10-ти.
Написах го, защото му е домашно състезание, но после го изтрих...

--------------------

Jores
Tester Independent

#3071708 - 12.07.2013 08:41 [Re: Кукера©]

Според Люис Хамилтън, Кими Райконен трябва да приеме предложението на Ред Бул да стане част от отбора през 2014. Малко преди Гран при на Великобритания Марк Уебър обяви, че догодина няма да се състезава във Формула 1 и отборът вече му търси заместник. Кристиан Хорнер заяви, че изборът им е между двамата пилоти на Торо Росо и финландеца Кими Райконен, който в момента се състезава за Лотус. Хамилтън смята, че в момента Райконен се колебае дали да стане съотборник на Себастиан Фетел и втори пилот на Ред Бул, или да остане в отбора си, където е безспорният номер едно. Според Люис, Кими ще "усложни живота" на трикратния световен шампион. "Ще е яко да видим Кими в Ред Бул. Ще усложни живота на Себ. Кими е забележителен пилот, всички го знаят. Интересно е да се види какво ще направи с още по-добра кола", заяви Хамилтън.

Двамата ми фаворити... баща ми (1922-1983) и финландецът Кими Райкьонен

Дано Кими не смени отбора! С ореол на абсолютен професионалист едва ли другаде ще е по-високо ценен не чрез финикийски знаци изразено, а като респект пред таланта. Не искам да го виждам ни във Ферари, нито в Ред Бул.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3073305 - 18.07.2013 05:08 [Re: Jores]

Jores, яйде бе, няма ли да пускаш прогноза за Унгария?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12254

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.