Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
Re: Формулна игра сезон 2013-пак коментари
    #3073549 - 19.07.2013 08:07 [Re: Кукера©]

Цитат:

Jores, яйде бе, няма ли да пускаш прогноза за Унгария?

Кими - І, Алонсо - ІІ, Фетел - ІІІ... Звездите ми го говорят, ъхъм. Борбата за титлата "Световен шампион" във Ф.1 тепърва започва.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3076301 - 29.07.2013 04:07 [Re: Jores]

Абугаръб-Ът или дизелака, това е въпросът?
Jores се изложи този път, но така е:
“Рано пиле рано пее
... и рано го колят!”

Watch for this guy

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #3076608 - 29.07.2013 22:04 [Re: Кукера©]

Грожан получи 20 секунди наказание за контакта с Бътън, но все пак запазва 6-тото си място.
линк

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Кукера©
борец на капитализма

#3076656 - 30.07.2013 00:28 [Re: Дон Кихот]

Е как, още ли?!?
А за какво го наказаха да минава през бокса?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3076662 - 30.07.2013 00:48 [Re: Кукера©]

Тоя път се изложиха с наказанията за Грожан. Миналата година правеше глупости, но тая година ми харесва. Вчера той беше една от причините състезанието да не е скучно. Интересно ми е защо от Лотус не пуснаха някаква реконтра.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Кукера©
борец на капитализма

#3076691 - 30.07.2013 04:13 [Re: Абуто]

На мен пък точно обратното ми направи впечатление, а именно, че Грожан още не е дорасъл да стартира толкова напред в решетката. Видя се как Хамилтън, Фетел и Кими изпреварват и как Грожан - просто night and day. Защо винаги, когато Грожан изпреварва стават инфарктни ситуации - НЯМА класата и рутината на шампион, ама нека се учи де.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3079592 - 08.08.2013 05:50 [Re: Кукера©]

Вярно ли е, че от другия сезон двигателите ще са 1.6 турбо?

--------------------

Jores
Tester Independent

#3080101 - 09.08.2013 22:27 [Re: Jores]

Цитат:

Цитат:

Jores, яйде бе, няма ли да пускаш прогноза за Унгария?

Кими - І, Алонсо - ІІ, Фетел - ІІІ... Звездите ми го говорят, ъхъм. Борбата за титлата "Световен шампион" във Ф.1 тепърва започва.

Крайният резултат - Deja vu!

--------------------

Jores
Tester Independent

#3081232 - 14.08.2013 10:55 [Re: Кукера©]

Цитат:

Вярно ли е, че от другия сезон двигателите ще са 1.6 турбо?

Rеnault 2014: Energy F1-2014

През 2014 Формула 1 ще влезе в нова ера. След три години на планиране и развитие, организаторите представиха най-значимата техническа промяна в последните две десетилетия, която ще връхлети спорта през новия сезон. Правилникът за двигателите формира основната част от задаващата се революция: въвеждане на ново поколение задвижващи блокове, които комбинират 1,6-литров турбо-двигател със системи за възстановяване на енергия, които драматично ще увеличат ефикасността, съсредоточавайки енергията, отделяща се под формата на топлина от ауспусите и спирачките.

Максималната мощност на новия Power Unit ще надхвърля мощността на сегашните V8 F1-двигатели, но на фона на значително понижен разход на гориво. При позволени само 100 кг гориво за състезание, новите задвижващи блокове ще използват 35% по-малко бензин от своите предшественици.

- От 2014 ще изведем двигателите на преден план и ще възстановим баланса във Ф1. Двигателят е сърцето на една кола, от следващата година той се връща в сърцето на нашия спорт - обобщава Aлен Прост, представител на Renault и четирикратен световен шампион във Формула 1.

В продължение на няколко години Renault използва своето състезателно ноу-хау в разработване на ефикасни двигатели за серийните си модели, най-вече в своята Energy-гама. Целите са ясни: поддържане и подобряване на удоволствието от шофиране, пъргавина и ускорение при двигатели с намален работен обем, за да се постигне по-нисък разход на гориво и въглеродно-двуокисни eмисии.

Renault въведе тези принципи в разработването на Ф1-задвижващия блок, създавайки завършен развоен кръговрат между пътя и пистата. Поради това, Renault нарече своя Ф1-задвижващ блок "ENERGY F1-2014"; ясно обозначавайки, че F1-Power Unit споделя идентична със серийните си братовчеди ДНК.

- От следващата година едно от големите предизвикателства във Ф1 ще бъде да се повиши енергийната ефективност при намален разход на гориво, докато се поддържа мощността и динамиката, които се очакват от Ф1-болидите. Renault е пионер на тази технология в своята серийна двигателна гама със серията Energy - добавя Жан-Мишел Жалиние, Президент на Renault Sport F1

След като преди повече от месец от Рено повдигнаха завесата над това как ще звучат новите турбо-болиди, Мерцедес отговориха с новия си двигател. Германският V6 двигател с 1.6-литра работен обем и един турбокомпресор е записан по време на тестове на стенд при симулация на обиколка на пистата "Монца", домакин на Гран при на Италия. Инженерът Анди Коуел, отговарящ за развитието на новите турбо-двигатели, твърди, че звукът ще е много по-внушителен, когато болидите излязат за първи път на пистата.

- Това е запис от стенд за тестване на двигатели в помещение с гладки стени, които развалят звука - обясни Анди Коуел от тима на Мерцедес AMG, - не е запис от звукозаписно студио, а от място, където се разработват новите двигатели. В реална среда - на пистата, болидите ще са много по-внушителни като звук. Тестовете за предстоящия сезон 2014 на писта ще са начало на новата турбо-ера във Формула 1.

Вж. и http://www.autoclub.bg/index.php?menu=16&id=16283

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3081400 - 15.08.2013 00:09 [Re: Jores]

Мерси много!
Имам много форуми да чета и не ми остава време за новини!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12281

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.