Форуми » Спорт » Формула 1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
Re: Формулна игра сезон 2013-пак коментари
    #3081988 - 17.08.2013 10:09 [Re: Кукера©]

Агрегатите на Мерцедес за 2014 г. със 100 к.с. повече от конкурентите?

Почти четири години Ред Бул доминира над останалите отбори във Формула 1. Себастиян Фетел печели победа след победа и титла след титла.

Нещата обаче са на път да се променят според последните слухове. Новите правила, които предстои да влязат в сила през 2014 г. вероятно ще променят съотношението на силите. И изглежда, че най-сериозните претенции са от страна на Мерцедес. Още през този сезон те показват сериозен прогрес, а се очаква догодина аеродинамиката да няма толкова голямо значение за сметка на задвижването.

Производителите на силови агрегати Мерцедес, Рено и Ферари, работят вече повече от две години по своите продукти за 2014 г. Освен мощността, голяма роля за положителните качества на новите агрегати ще играе тяхната компактност (заради множеството елементи – охлаждане, KERS, турбо компресор и допълнителни агрегати) и надеждност.

Все още не са съвсем ясни данните на новите двигатели, но вече има свидетелства за това, че Мерцедес са изпреварили конкурентите си. За това свидетелстват и дискусиите за размерите на новите задни гуми за 2014 г. състояли се за последно в Унгария.

В Мерцедес явно са били доста загрижени след излизането на първите данни на своите двигатели. Очаква се общата мощност на системата двигател-ERS да бъде с мощност от около 850 к.с., което не е сериозно повишение спрямо моментните стойности. За сметка на това обаче въртящият момент ще се покачи от 320 Nm на повече от 600 Nm, което означава, че болидите ще въртят гуми дори на 4 и 5 предавка, ако пилотът не е достатъчно внимателен и с чувствителен крак.

Рено и Ферари не бяха на мнение, че са нужни промени по гумите, докато от Мерцедес искаха увеличение на ширината на задните гуми с 2 сантиметра, за да се понасят по-добре повишените натоварвания. След анализ на прогнозируемите стойности от Пирели и ФИА са по-склонни да се съгласят с Мерцедес. Така е много вероятно увеличението да влезе в сила.

В падока вече се спекулира, че Мерцедес разполагат с мощност, по-голяма от тези на Рено и Ферари със 100 к.с. Германците разбира се не искат да потвърдят подобни данни. От ръководството са изненадващо предпазливи по отношение на мощността на агрегатите за следващия сезон. Не така обаче реагират пилотите, които излъчват доста увереност.

от тук

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #3082821 - 20.08.2013 07:26 [Re: Дон Кихот]

Райконен няма да ходи в Ред Бул

Мениджърът на Кими Райконен, Стив Робъртсън, е заявил пред финландската преса, че протежето му няма да кара в екипа на Ред Бул през следващата година. Това потвърждава слуховете, че Даниел Рикиардо ще заеме мястото на Марк Уебър в отбора през следващата година.

Възможностите пред Райконен за следващата година не са много. Той може да остане в екипа на Лотус или според друг слух да се завърне в отбора на Ферари, с който стана световен шампион през 2007 г.

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3083353 - 22.08.2013 21:26 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

Райконен няма да ходи в Ред Бул

Мениджърът на Кими Райконен, Стив Робъртсън, е заявил пред финландската преса, че протежето му няма да кара в екипа на Ред Бул през следващата година. Това потвърждава слуховете, че Даниел Рикиардо ще заеме мястото на Марк Уебър в отбора през следващата година.

Възможностите пред Райконен за следващата година не са много. Той може да остане в екипа на Лотус или според друг слух да се завърне в отбора на Ферари, с който стана световен шампион през 2007 г.

В тима на "Лотус" Кими блести като непукист и отдаден на спортния си талант; отиде ли в богаташкия тим на "Ферари", едва ли ще е заради вечните кавги и скрити и явни напрежения, а ще отиде за пари... Което, разбира се, си е негово право, негов избор. Но ще е жалко за феновете му по света, които се вълнуваме от спорта, а не от банковата сметка на състезателите.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #3083397 - 23.08.2013 02:42 [Re: Jores]

Аз не мисля, че Райконен ще отиде във Ферари. Според мен Лотус като отбор има по-голям потенциал за развитие от Ферари. А и не изглежда на Кими да му е лошо там. Верно, колата им е слабичка, но за сметка на това Кими е втори в шампионата. Не вярвам, че дори самия той се е надявал на такава позиция в средата на сезона и то след Фетел. Във Ферари атмосферата е много снобска, поне аз така мисля, но може и да греша. Отделно кой ще му е съотборник - Алонсо. Аз не мисля, че ще се погаждат, ама въобще. Кими не е Маса!

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Кукера©
борец на капитализма

#3083861 - 24.08.2013 21:42 [Re: Абуто]

Абу, тъй като много ме наближи в генералното мислех да ти приложа една стратегия, ама ще е много баламско. Ако пускам същата прогноза като твоята от сега нататък няма шанс да изкараш повече точки от мен. Само си го помислих, лузърска стратегия е, но не се знае дали няма да прибягда до нея...

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3083912 - 25.08.2013 07:55 [Re: Кукера©]

Тоя път съм пуснал на "мокро". Спа е най-готината писта и не рядко в единия край вали в другия е сухо. Грожан тръгва седми и ако ги събере пак с греблото на фибата в началото, после Кими му остава само да парира Алонсо. Ако прогнозата ми за дъжд излезе вярна, старта на Хамилтън и Фетел може да е много закучен. Предния път Фетел заспа на старта. От сегашните пилоти Алонсо го виждам като най-добър на мокро. Жалко, че Щумахер го няма вече на трасето. На дъжд състезанието става състезание на пилоти, малко на коли, много стратегия и доста на късмет. Маса и Уебър ги виждам в пясъка.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Jores
Tester Independent

#3083935 - 25.08.2013 11:51 [Re: Абуто]

Цитат:

Тоя път съм пуснал на "мокро". Спа е най-готината писта и не рядко в единия край вали, в другия е сухо. Грожан тръгва седми, и ако ги събере пак с греблото на фибата в началото, после на Кими му остава само да парира Алонсо. Ако прогнозата ми за дъжд излезе вярна, стартът на Хамилтън и Фетел може да е много закучен. Предния път Фетел заспа на старта. От сегашните пилоти Алонсо го виждам като най-добър на мокро. Жалко, че Шумахер го няма вече на трасето. На дъжд състезанието става състезание на пилоти, малко на коли, много стратегия и доста - на късмет. Маса и Уебър ги виждам в пясъка.

Кими на пистата в събота, 24 август - претендент за шампионската титла тая година...

...и Ники Лауда от Мерцедес, който се мъчи да преглътне сладоледа

--------------------

Jores
Tester Independent

#3083968 - 25.08.2013 16:14 [Re: Jores]

След отпадането на Кими Райконен състезанието се превърна в рутинна въртележка с един състезателен кон (Фетел) и няколко куци магарета, начело с "великия" Алонсо, които ще се избият за място в десятката.

Ега си скуката! Връща се мъртвилото от ерата на Шумахер... Двата силно авансирани тима (Ферари и Мерцедес) печелят по над половин секунда само от смяната на гуми в питстопа, да не говоря за далеч не равностойните коли на пистата. Царство на рутината с тия предречени от налетите пари победители.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3084052 - 26.08.2013 04:59 [Re: Jores]

Състезанието наистина беше скучно като изключим няколко изпреварвания. Аз също шях да стана от стола след като Кими отпадна, но ние тук сме малко пристрастени.
Бях почти сигурен, че Грожан няма да завърши в дестката, но не само, а и Малдонадо отнесе на абордаж Ди Реста, който пък беше в моята дестка. Какво да се прави - Грожан и Малдонадо се редуват с изцепките...

--------------------

Jores
Tester Independent

#3084082 - 26.08.2013 17:24 [Re: Кукера©]

Цитат:

Състезанието наистина беше скучно като изключим няколко изпреварвания. Аз също шях да стана от стола след като Кими отпадна, но ние тук сме малко пристрастени.
Бях почти сигурен, че Грожан няма да завърши в дестката, но не само, а и Малдонадо отнесе на абордаж Ди Реста, който пък беше в моята дестка. Какво да се прави - Грожан и Малдонадо се редуват с изцепките...

Не е толкова до пристрастия. Жалко е да гледам пилот, докоснат от Бога (такъв бе и Аертон Сена, в по-ново време - Мика Хакинен), как не заради грешка, а заради техниката губи позиция в шампионата.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  V.I.P, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12281

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.