ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
GreatGenius
2ри по гениалност

Регистриран: 20.01.2005
От: Някъде в немския...
Re: Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #830664 - 18.06.2005 14:54 [Re: carinia]

Болката и припадъка носят на човек много повече,отколкото въобще осъзнава.Бащата ТРЯБВА ДА ПРИСЪСТВА НА РАЖДАНЕТО!ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Защото получената информация е безценна.Отникъде не може да се купи опит с пари.И стига сте писали в дух "Ох,ама на нас жените какво ни е по време на раждането..."Ох,казвам аз,е*ахти тъпото!Ми много ЯСНО,че ще боли,вий какво очаквате?!Мъжете не знаели кво е дрън,дрън.Отде знаете вие какво знаят мъжете?(И не искам тъпи отговори от рода"Жените раждат,мъжете не!".Жената,от гледна точка на раждането и децата,е пълен shit без мъжа,и мъжа е пълен shit без жената.)СТИГА СТЕ ДЕЛИЛИ МЪЖЕ ОТ ЖЕНИ БЕ!Какво значение има кой ражда,ражда ЧОВЕК и се ражда ЧОВЕК!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #831786 - 19.06.2005 18:28 [Re: GreatGenius]

в този форум разговаряме спокойно и възпитано, дори и когато нещо не ни харесва

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
    #2517898 - 25.11.2009 02:08 [Re: Лара]

Прощавайте, че се намесвам в тази лично женска тема.

Имах шанса не просто да присъствам на раждането на сина ми, но сам да го израждам (тъй като той се роди у дома).

Искам да ви кажа, като мъж и баща, че това беше най-вълнуващото и незабравимо преживяване за нас двамата. Аз я държах за ръцете, окуражавах я, давах й сила. Тя се чувстваше уверена, спокойна, че всичко е наред... А мигът, когато поех синът в ръцете ми и той изплака... нямам думи. Не мога да го сравня с нищо. Едва сега разбирам колко много щях да загубя, ако бях наблюдател, а другите в болницата вършат това свещенодействие и накрая ми връчат детето...

Не бях виждал раждане преди и, за щастие, не бях гледал сапунени сериали, където жените раждат с мъки и крясъци. Винаги съм си го представял като нещо сакрално, красиво и слава Богу нашето беше такова. Водеше се от изцяло от жена ми, та избираше най-удобните й пози за раждане, усещаше и знаеше интуитивно какво да прави.

Лично аз не виждам нищо противно или отблъскващо в акта на раждане, нито той повлия на сексуалния ни живот.

Всъщност този взаимен акт на раждане спои още повече връзката ни, аз я обичам като никой друг път.

Мисля, че човек не трябва да се срамува от тялото си и животинската си природа. Ако трябва да се срамува от нещо, то е неправилните си мисли и постъпки.

weisse_hexe
неориентиран

Регистриран: 27.01.2008
От: Denver, USA
    #2668104 - 22.07.2010 18:58 [Re: V.I.P]

Това със социалните служби е прекалено. Не случайно съпругът ми иска home schooling или частно училище.

~!~
Нерегистриран

#2730243 - 20.12.2010 01:14 [Re: Лара]

Присъствах на раждането на щерката! Цезарово сечение!
Невероятно е изживяването... и гледката!

tarzan
неориентиран

Регистриран: 23.10.2012
    #3016093 - 15.02.2013 17:57 [Re: ~!~]

Здравеите! И аз да си кажа мнението.Раждала съм два пъти-в Кипър и в САЩ. Първото раждане ,съпругът ми беше на работа и само ме остави в болницата.Поисках сестра ми да присъства,но тъи като е по-малка,отговорът беше не,това може да я откажи да ражда след време.Болницата-общинска,но персонала беше мил ,обясняваше и показваше всичко.Изписаха ме на 4 ден.В САЩ -родих миналата година Болницата-общинска(за мен си беше лукс-отделна стая ,дистанционно,тв,телефон,легло ,което се разпъва ако иска съпругът ми да остане при мен).Персонала беше много мил.Съпругът ми и синът ми(на 3 години,играеше на пода) присъстваха на раждането,както и една приятелка(американка).Детето остана при мен за цялата вечер ,на другия ден ни изписаха.Съпругът ми отряза пъпната връв,беше много щастлив.По неговите думи-Никога няма да забравя този момент.И аз съм ,,за,, мъжът да присъства.

djoreto
неориентиран

Регистриран: 25.09.2012
    #3027825 - 20.03.2013 15:02 [Re: tarzan]

Здравейте,

Бихме искали да Ви направим съпричастни с бременността на Ани, Боряна и Марина, три бъдещи майки, които ще споделят всеки миг от своята бременност с Вас. Инициатива на DECHKO.BG

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3029635 - 25.03.2013 09:30 [Re: djoreto]

Здравейте момичета, радвам се за инициативата ви, но реферирането към други сайтове не е приемливо според правилата на форумите в all.bg.
Ако желаете да споделяте тук, добре сте дошли!
И леки бременности ви пожелавам.

Centurionus
старо куче
**

Регистриран: 12.03.2013
    #3029648 - 25.03.2013 10:43 [Re: горски пътник]

Докъде може да стигне хипарията. Ако се беше объркало нещо сигурно пак така възвишено щеше да приемеш ,че не било съдено и нека бог (там Кришна,Вишну,Духът на светлината.... ) прибере душицата на отрочето.
Още от праисторическо време са гонили мъжете от пещерата по време на раждане , щото хабер са нямали да живеят природосъобразно , близко до майката-природа ,екологично... те просто са живеели в природата . И само присъствието в далечното минало на шаманки или както там са се наричали , през средновековието вече на акушерки в наши дни на специализиран медицински персонал ,не е направено умишлено за да се лиши бащата от "незабравимия спомен от раждането на живот" а, по чисто прагматични причини доказали се с поне 30 хиляди години опит натрупан от човечеството. Добре ,че възникнаха подобни натуралистични моди и вярвания , че да подложат на преразглеждане и критика този 30К г. опит.
Любопитно ми е защо като толкова искат да са възможно най-близо до човешката (и не само) природа и всичките и процеси и аспекти ,никой натуралист (а съм спорил с доста) не желае да присъства на смъртта на човек . Да го прегърне докато от устата и ушите му тече кръв, докато цялото тяло се разтърсва от конвулсии ...... дори не съм стигал по-нататък в споделянето на моя опит , бягат в погнуса.
модни палячовци........

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

DoubleD
неориентиран

Регистриран: 19.04.2013
    #3040490 - 19.04.2013 10:30 [Re: Centurionus]

Според мен, това дали бащата да присъства на раждането е съвсем личен избор. Има семейства, които приемат това за нормално, дори го очакват с нетърпение. То си е до психика и разбиране. На моето раждане нито аз исках мъжът ми да присъства, нито той прояви желание..

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.