ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #118620 - 18.09.2003 19:28 [Re: Лара]

Imenno za tova kazvam che v BG takova rajdane e nemislimo.
I az sam protiv majat mi da prisastva (za v badeshte), i az ne iskam da me gledsa kak se prasvam otdolu ili kak nejno shte me reznat, zashtoto si mislia, che tezi neshta shte povliiat seriozno na sexualnia jivot na dvoikata sled rajdaneto.
No tova sa hipotetichni misli, ne sam rajdala oshte, taka che vsichko predstoi...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #118640 - 18.09.2003 20:01 [Re: Glezlichka]

Мисля че грешите,но всеки има право на мнение,пък и мъже разни.Колкото до отношението към родилките у нас съм напълно съгласна-държат се с теб сякаш не раждаш а вършиш най-голямото престъпление на света.Аз имах проблеми с детето след раждането и майка ми като се обадила да пита как сме и казали че детето няма да го бъде...Мен ме нахокаха че не съм добра майка,а аз просто не знаех как да кърмя...нямаше кой да ми покаже.Беше кошмар,не знам как ще се навия втори път да раждам!

Калин72
Нерегистриран

#118657 - 18.09.2003 20:32 [Re: iv_y]

Тук, в САЩ, ни смая следния факт. Жена ми беше бременна с второто ни дете, и отиваме на контролен преглед. Докторката я преглежда и пита дали се храни добре. Тя казва, да, храня се нормално. Докторката обаче настоява, че не е нормално да е наддала само 5 килограма за цялата бременност, и ще убие детето си ако продължава така....Да, но жена ми има вече опит с това:) Вярно е, че всяка бременност е различна, но и първия път беше така, качи малко килограми, а се роди най-голямото бебе в болницата! То вярно, че тук бебетата са едни такива....малки и....абе има им нещо...
Та синовете сега са ми живи и здрави, на 2 и 4 години са, развиват се нормално и си заминават в петък за България, да се хранят пълноценно, да играят на воля и да ходят на детска градина:))
А това, дето мъжете щели да им се отще секс след като присъстват на раждането....ами....видях неприятни гледки, точно за каквото си мислите, но ни най-малко не ми се отщява да съм с жената ,която обичам:))

Glezlichka
глезличка

#118671 - 18.09.2003 21:13 [Re: Калин72]

Evala, Kaline
Samo me samniava, che vsichki maje sa takiva!!!
Da sa ti jivi i zdravichki dechizata

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Калин72
Нерегистриран

#118676 - 18.09.2003 21:28 [Re: Glezlichka]

Лошото е, че и мен ме съмнява
Мерси ти за пожеланията, дано!!!!
В събота "Чикаго бай найтс" ме зове

Glezlichka
глезличка

#118700 - 18.09.2003 22:33 [Re: Калин72]

Chudesno, shtom ima kinti.
Men ne zovat debelite knijki pone zasega
Ako se zarina mnogo nadalboko v tiah, posle da me otzovavate!

--------------------

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #118702 - 18.09.2003 22:33 [Re: Калин72]

I ot mene evala na Kalin.
Znachi kakvo mi kaza maja mi otnosno prisustvieto mu po vreme na rajdaneto.Beshe ot sorta,che v praktikata si e izrajdal okolo 200 bebeta /ne e ginekolog/.Nagledal se e na rajdania,uslojnenia i tn.,tretiral pacientkite kato "sluchai",a az vse pak sum mu bila jena i gledal na men kato na neshto specialno.Iskal da si ostana "jena" v negovite ochi,a ne samo "maika na decata mu".
A za kurmeneto da ne govorim...I men me napravixa na 2 stotinki,che ne sam znaela kak da darja bebeto i kak da go kurmia "Do koga shteli da ni uchat,kakvi sme bili ligli"-citat.Doide edna debela sestra v kushti,zashtoto bebeto ne naddavalo.Ovurza me s bintove,butna mi niakva pelena v ustata,za da ne vikam i pochna da stiska...Izverg.Sestra mi ia izgoni.
V Canada se procedira po slednia nachin.Sled kato te izpishat ot bolnicata,edna sestra zvuni po telefona i organizira sreshta s maikata.Nosi kantar za teglene na bebeto,knijka,v koaito e napisano vsichko,koeto edna mlada maika triabva da znae,kremove,malki podaracheta za bebeto,pompa za cedene na mliakoto,koiato ia ostavia,ako imash nujda.Triabva pred neia da se nakurmi deteto,za da vidi kak se spravia maikata,kak suche bebeto.Pokazva nai-udobnite pozi za kurmene /ne biax i chuvala za takiva/,turpeliva,usmixnata i mila.Ostavi mi specialen krem za mazane na zurnata ,pompa za mliakoto i za vseki sluchai edno silikono zarno,za da ne se poluchat razraniavania pri kurmene /koeto pri men se sluchi/.
Sled 1 sedmica sestrata mi se obadi,za da me pita AZ kak sam,imam li nujda ot pomosht,imam li sledrodilna depresia,spia li dostatachno,kak se xrania i tn.
Edno takova otnoshenie moje da te izkara izvun ravnovesie i da te nakara da se razplachesh.
E da,pri tiax e rutina,obache pri nas v Bg ne e
Aabe,mani

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Glezlichka
глезличка

#118711 - 18.09.2003 22:41 [Re: V.I.P]

Sega kade ste v momenta? BG ili CA?
Ama tova si e normalnata procedura, zialata bremennost, rajdaneto i t.n., poaiavata na novia clhlen v semeinia jivot i voobshte PROMIANATA si e dosta stresirashta, i kogato se poiavi takova otnoshenie, kakvoto go opisvate v BG, jenata vmesto da poluchi razbirane i dobro otnoshenie, se natovarva dopalnitelno.
Navsiakade po debelite knijki za maikite se obrashta vnimanie na psihicheskoto im sastoianie, zashtoto zaedno s fizicheskoto i to e dosta vajno.
Silno se nadiavam badeshteto mi da e svarzano s USA i imenno tuk da rajdam dezata si , a ako ne tuk, po pone v niakoia darjava, v koito shte polucha adekvatno obslujvane i otnoshenie. Jelaia go na vsiaka jena!

--------------------

Калин72
Нерегистриран

#118712 - 18.09.2003 22:41 [Re: Glezlichka]

Цитат:

Chudesno, shtom ima kinti.
Men ne zovat debelite knijki pone zasega
Ako se zarina mnogo nadalboko v tiah, posle da me otzovavate!

Кинти никога няма, нали знаеш:))
Опитваме се да направим нещо в България, та затва си отиват...а и да си починем малко;)

Glezlichka
глезличка

#118717 - 18.09.2003 22:44 [Re: Калин72]

Kakto kazvashe edna poznata :
"Edni niamat pari za hliab, drugi za lukanka"
Ta i nashta taka

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21261

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.