ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
Re: Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #118789 - 19.09.2003 00:01 [Re: Glezlichka]

Ami,Fema,v momenta sam v Canada i rodix predi mesec,ta sa mi savsem presni vpechatleniata
Dano i Vie imate kasmet da rodite izvun Bg,no da otgledate decata si v BG.Az taka smiatam da napravia.Tuk se opitvat da napraviat ot sina mi edna ovca /s izvinenie/.Ujasno sa mu promili mozaka v uchilishte.A da ostavim nastrana,che nishto ne uchat,napravo sum potresena.

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Калин72
Нерегистриран

#118794 - 19.09.2003 00:09 [Re: V.I.P]

Цитат:

Ami,Fema,v momenta sam v Canada i rodix predi mesec,ta sa mi savsem presni vpechatleniata
Dano i Vie imate kasmet da rodite izvun Bg,no da otgledate decata si v BG.Az taka smiatam da napravia.Tuk se opitvat da napraviat ot sina mi edna ovca /s izvinenie/.Ujasno sa mu promili mozaka v uchilishte.A da ostavim nastrana,che nishto ne uchat,napravo sum potresena.

Абе изобщо не си глупаво момиче ти
Основното за което искам да се връщаме е точно това, децата тук се учат да бъдат материалисти......а аз не искам и да се хранят с химикали, хормони....абе....още малко остана, дет се вика;)

V.I.P
куха лейка

#118805 - 19.09.2003 02:02 [Re: Калин72]

Kaline,radvam se,che spodeliash mnenieto mi
Za sajalenie obache takiva kato nas sa riadkost.Po moe nabliudenie de.Ima tuk v Canada bulgari,koito niamat nishto protiv,che decata im ne znaiat da chetat i pishat na bulgarski.Shto da napuvame detenceto i da go oburkvame izlishno?Vuzxvaliavat sistemata na obuchenie daje.
Znachi,edna sluchka: s edna priatelka vzimame decata ot dakalo i te neshto se razligavaixa v kolata...priatelkata mi im kaza,che nakraia shte iziadat shamarite ,a sina i otgovori taka- ti samo posmei da me udarish,shte zvunna na socialnite slujbi i shte kaja,che me biesh vseki den i shte vidish togava...
A toia piklio e na 7godini i veche plashi maika si.Vmesto da gi uchat da chetat i pishat,v daskalo im iznasiat lekcii za pravata na deteto.Che i denonoshten telefon na soc. slujbite znaiat naizust!
Posle se chudiat zashto 65% ot naselenieto e negramotno.Emi eto zashto.
Abe nEmam dumi

--------------------

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #118841 - 19.09.2003 08:46 [Re: V.I.P]

Направо се просълзих, като прочетох за това отношение към младите майки в Канада. Наистина така трябва да е. Аз когато родих, първо, ми взеха бебето, без въобще да ми го дадат да го подържа даже. добре че поне го видях и ми съобщиха, че е момиче! После ме закараха в стаята ми, при това никой не ми помогна нито да се кача на стола преди раждането, нито да сляза от него после. бебето не знаех къде е. Родих сутринта, към обяд вече ми писна от липсата на хора около мен и всякакви новини за детето ми, уж ме оставиха да си почина след раждането, но каква ти почивка, като не знаеш какво става и къде е детето ти. Станах и се затътрих из коридорите. стигнах до стаята където бебенцата тихо и мирно спяха и където една от сестрите ми се накара, че каква майка съм била, че досега не съм дошла да си накърмя детето. Ами такава! Новоизпечена и неопитна! Аз обаче я скастрих, хич не обичам да си оставям магарето в калта. После редът в това здравно заведение беше такъв. в определен час минаваха на визитация за майките, при което ти предварително трябваше да си сложиш детето в специална съседна стая даже ако то реве. Значи доктора ти говори нещо за теб, а ти се ослушваш като гърмян заек за детето си в съседната стая и не чуваш нищо освен неговия плач. После минаваше визитация за бебетата, на която нас, майките не ни допускаха. Нито ни позволяваха да гледаме как преобличат бебетата, как ги мият и така нататака. После идва една сестра и казва на всяка майка дали е започнало да наддава или е свалило детето й (те нали малко свалят след раждането бебетата). Изписаха ме на 4-тия ден, като предварително събраха всички майки на куп и ни изнесоха една три-минутна лекция, за това как да повиваваме, как да не повиваваме, как да кърмим, какво да правим с пъпчето, и за всичко за бебето. Който запомнил - запомнил. Направо откачих! И никой не ми каза за коликите, които ни подпукаха още същата вече след изписването и аз не знаех какво става и що се дере това дете толкова. Абе голям кошмар беше. Като ти пищи тази току що пръкнала се душица, сърцето ти се облива с кръв, нищо не чуваш и не виждаш и не можеш даже да мислиш. После си спомних, че бях чела за тия колики, ама след дъжд качулка. Много е важно да има един спокоен и опитен човек около теб в такива моменти. Завиждам на всички, които са го имали!

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Калин72
Нерегистриран

#119134 - 19.09.2003 20:19 [Re: Лара]

Виж, много зависи от болниците. Първото ни дете е родено в общинската болница на Чикаго, Cook County Hospital. Това е болница за бедни, но докторите са от светило нагоре, а защо ли е така? Ами защото....експериментират:))
Но също така и на нея не са и дали бебето в първите няколко часа след раждането, в стаята, ако може да се нарече стая преградено с паравани помещение, беше студено, аз лично бях там веднага след раждането и на следващия ден, питам, добре де, студено е, дайте одеяло поне...глас в пустиня:) Както и да е, преживяхме го....
Втория път беше много по-добре, но и раждането беше в една от най-скъпите и квалитетни като обслужване и персонал болници в града, Swedish Covenant Hospital.

V.I.P
куха лейка

#119170 - 19.09.2003 22:18 [Re: Калин72]

Lara,sachustvam ti dusha I smene beshe gore-dolu sushtoto v Bg.
Tuka v Canada bebeto stoi v staiata pri maikata,vsiako leglo e zakrito sas zavesi.Leglata sa super,vdigat se,svaliat se,tablichki za xrana,buton za sestrite...Kato rodish ti slagat edna grivna s imeto ti,na bebeto slagat nomer i imeto na maikata na rachichkata i kracheto+edna mashinka.Ako niakoi reshi da iznese bebeto ot etaja,mashinkata zadeistva alarmata.Niama 6-5.Nikoi ne moje da ti vzeme bebeto bez da se identificira s karta,ako imash samnenia neshto,vikash sestrata.Ima staia kadeto ostaviash bebeto,ako se kupesh neshto,zapishvash nomera,chasa pri edna sestra-muj i nikoi niama pravo da pipne bebeto za dokato te niama.Osven ako ne stane neshto,ne dai si boje.
Daje ima xladilnik,koito e samo za rodilkite Ako ti se xapva i piiva-zapoviadai.
Ne te puskat da izleznesh ot bolnicata,ako niamash specialno stolche za kola za bebeto.Pokazvat ti kak da go naglasish i xaide dovijdane.Na izprovodiak ti davat edna torba s pampersi,pelenki,shishenca /ako si poiskash de/.
Nai-mnogo me izradva,che niamashe seirdjii otvunka da ni chakat za pozdravlenia Mushnaxme se v kolata i chao
Aa i druga blaginka zabravix.V dva golemi magazina /mall/ kato me vidiaxa s bebenceto mi podarixa koshnici s podaraci za neia-bebeto
Shampoancheta,ligavnici,pampersi,biberoncheta,knijki i tn.Sega poluchavam vsiaka sedmica 3 pampersa po poshtata ot Huggies.E kak da ne ti stane drago

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #119224 - 20.09.2003 07:10 [Re: V.I.P]

Аз съм раждала в България и впечатленията са ми същите, описани по-горе. С голям интерес чета как е в Канада и САЩ. Прави ми впечатление, че жените в САЩ като родят и на другият ден са навън сред хората, вървят нормално, в България си спомням как всички вървяхме като патки в болницата, как трябваше да се пазим от настинки, а и бебета също и т.н. Искам да ви попитам какво се прави в Канада и САЩ та тези неудобства са избегнати, поне така ми се струва.
Иначе, по темата, моето мнение, че съпругът е желателно да присъства. Ако го разрешат в България, мисля, че никоя акушерка няма да си позволи грубости и безотговорност към родилката. Преди малко даваха от онези смешни видеоклипове, запис от едно раждане присъстваше не само съпругът, ами и малкият им син!

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

V.I.P
куха лейка

#119387 - 20.09.2003 21:57 [Re: friend]

Zdrasti,friend
Viarno e,che v Canada oshte na 2ria den izlizat s bebetata navunka.Predpolagam,che i v USA e sushtoto,no tova Kalin moje da kaje dali e taka.Spomniam si,che v Bg ne triabvashe da iznasiam bebeto 40dena navunka,zashtoto e malko i ne mu e izrabotena imunnozashtitnata sistema oshte.I az spazvax striktno pravilata.Nikakvi gosti,nikakvo pipane na bebeto,sterilna obstanovka i tn.V Canada ne e taka,kushtata ni se prevurna v xan-vlizat i izlizat,koeto e ujasno drazneshto.Gosti,priateli,sasedi...ujas prosto.Nakraia se prinudix da sloja edna tabelka na vrata "You are welcome after a month,friends." Svurshi rabota Canadcite ne se pritesniavat da ti idvat na gosti,kogato ne mojesh da gi priemesh,zasediavat se s chasove.Ama che kurmish,spi ti se...niama problemi.Iskat da darjat bebeto sled kato sa pushili,ne si miat racete daje predi da go vzemat.Ne vsichki sa takiva marliachi,no...
Mnogo xora iskaxa da prisustvat na moeto rajdane,kazvaxa mi che sam luda,che ne iskam sina mi da prisustva.Zashto triabva da izkriviavam psixikata na deteto i da go natovarvam emocionalno,vmesto da vidi edno chisto i uxaeshto na ubavo bratche ili sestriche? A niakoi deca sa tolkova chustvitelni,che edna takava gledka moje da se okaje travma za cial jivot.Ili da namraziat novorodenoto,zashtoto prichiniava bolka na mama.
Pri edna priatelka e imalo 14 dushi na rajdaneto.Tova seir li e?Niakoi daje se chustvat obideni,ako ne gi pokanish.Znachi ne gi smiatash za dobri priateli.Za men tova e izkriveno razbirane za priatelstvo.
A za kamera po vreme na rajdane daje ne mi se misli V moment,kogato si na-zle,muchish se kato greshen diavol,vsichko te boli,pod upoika si,govorish gluposti,cialata si potna i grozna ...da ti se zavre niakoi s kamera v liceto za da zapameti tezi momenti e ujasno spored men.Za dostoinstvoto imam predvid.Tova vaji za men,za drugi jeni moje da ne e taka
S edna duma,v Bg ne sme ludi,che ne izlizame navunka s novorodeni bebeta,che ne puskat vunshni lica v rodilnoto.A to i niama kak,v rodilnite zali ima po 3-4 stola za rajdane i kakvo bi stanalo,ako i chetirima sapruzi prisustvat navednuj?Nali triabva da bude sterilno vsichko?A ako niakoi ot tiax e bolen?Znachi e napulno vazmojno niakoie ot bebetata da se zarazi.V Canada vsiaka rodilka rajda v otdelna staia,a v Bg vsichki sme v edin kiup,kakto se kazva

--------------------

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #119394 - 20.09.2003 22:39 [Re: V.I.P]

А колко струва едно раждане в Америка?

Калин72
Нерегистриран

#119489 - 21.09.2003 06:00 [Re: iv_y]

Цитат:

А колко струва едно раждане в Америка?

Според зависи:)
От без пари, до 10-15 000$
Зависи от болницата, от застраховката ти, от мнооого неща

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21237

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.229 seconds in which 0.21 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.