ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Калин72
Нерегистриран

Re: Присъствието на бащата по време на раждане - за или против?
    #120589 - 23.09.2003 18:12 [Re: V.I.P]

Цитат:

Ne druj na tia naeshta,obed e.Moje znachi

Не държа изобщо, но от ..... абе от куртоазия( абе има ли българска дума за тфа?) го казах;)
И пак наздраве;)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
blondie
Нерегистриран

#214792 - 16.02.2004 19:33 [Re: friend]

Цитат:

Прави ми впечатление, че жените в САЩ като родят и на другият ден са навън сред хората, вървят нормално...

Ami w Germany moshesch da izbirasch izmeshdu 4 natschina na rashdane:
1. w bolniza i ostawasch za njakolko dni
2. ambulantno w bolniza - ako wsitschko e nared s teb i bebeto si otiwate sled njakolko tschasa w kaschti
3. w spezialni domowe, wodeni ot akuscherki, w domaschna atmosfera
4. w kaschti s akuscherka

Inatsche az sam ZA baschtata da prisastwa. Spodelenata bolka e po-leka i splotjawa

Анонимен
Нерегистриран

#236306 - 09.03.2004 21:57 [Re: blondie]

Rodih v Avstria. Estestveno mujut mi be6e do mene prez zjaloto vreme. Mislja, 4e ne bih mogla da si predstavja tova sabitie bez postojannoto prisastvie na nai-blizkija mi 4ovek. No tova ne e samo vupros na li4no re6enie, a i vupros na tova kakvo ti predlaga zdravnata sistema. Tuk ot samoto nachalo mujete sa izcjalo vavle4eni v tova kakvo stava v jenata i okolo neja. Ima kursove za partnjori (bezplatni), v koito se u4eha kak da masajirat jenata po vreme na rajdane, kak da i napomnjat da di6a i t.n. V kursa se komentiraha o6te i temite-kak 6te se promeni semeistvoto, kogato doide i tretija 4ovek, sledrodilnata depresija, kak se kurmi i t.n., taka che v kraina smetka mujete stavat kompetentni i neotlu4na 4ast ot goljamoto sabitie-rajdane! A po vuprosa za tova kakvo vijda muja po vreme na rajdaneto, iskam da vi kaja, 4e e malko obidno za nego ako go reducirame samo na nivoto na njakakva estetika..Moje bi v toja velik moment toi ne misli koe e "hubavo" i koe ne, a go vruhlitat drugi emocii i nepodozirani 4uvstva...Poznavam muje, koito sa plakali kato deca na rajdaneto na sobstvenite si deca! Ako pomislite ot taja gledna to4ka- sigurno e veliko da si svidetel na rajdaneto na jivota..!!!

pozdrav ot Vienna,
Iliana

anaely
самата аз!!!!!!

Регистриран: 08.02.2004
От: Пловдив
    #237503 - 10.03.2004 23:18 [Re: Анонимен]

Постингът ми не е насочен специално към теб, просто ти си последната.
Направо като ви слушам се изумявам, особено за Канада. Баси, тук е такава свинщина и обстановка и обслужване. Когато раждах първия път имаше едно момиче в стаята и като раждала въпреки клизмата се изпуснала /знаете че това се случва често и е нормално/, а докторката ще ме извините сега за езика който ще използвам, но бях толкова възмутена и казала "Айде ма една кофа лайна изсра , едно дете не можеш да родиш". Вие представяте ли си го това нещо, направо не мога чак да коментирам след него нищо друго.

А доколкото за вървенето като патета, на визитацията сутрин, десет минути преди това трябваше вече да сме без гащи, за да не бавим лекарите, които минават да ни прегледат, а като ходихме на промивки, пак поради същата причина трябваше да сме без гащи и си представете как вървим в коридо с превръзки, държейки ги с ръка.

Гадна неуредена държава

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Wanna taste every drop, My love for you
Insatiablе
----------------------

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #237547 - 11.03.2004 00:15 [Re: anaely]

Ole, nastruhva mi kosuma kato te 4eta...! Napravo ne iskam da mislja kakvo ujasno unijenie trjabva da izjivejat jenite v bg samo za6toto sa se re6ili da rodjat dete! Ujas! A tuka maikite i tehnite bebta sa centur na vnimanieto. Naistina na praktika funkcionira pogovorkata, 4e klienta e car i vinagi ima pravo. Pri tova ni6to ne se pla6ta, nali si pla6ta6 zdravnata zastrahovka! Edin den sestrata iska6e da mi pokaje kak se kupe bebeto, no az i kazah, che iskam da po4akame dokato doide muja mi (za da vidi i toi kak se pravi). Tja samo se usmihna i mi kaza da i zvanna kato doide toi..! Prosto se 4uvstva6 uvajavana i vladetelka na polojenieto, a personala e tam samo za da ti ulesni jivota!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

anaely
самата аз!!!!!!

#237740 - 11.03.2004 09:47 [Re: Dona Emona]

Мога с часове да разказвам случки и случичи унижаващи жени родилки в отделенията. Просто е нелепо, отиваш да извършиш едва ли не най-святото нещо, а насреща получаваш отношение, лекари и акушерки, които могат да те откажат да раждаш втори път.
Разбира се има й изключения.
Да не говорим, че трябваше от прозореца на четвъртия етаж в коридора да обяснявам колко ми се е прибрала матката, защото си третиран като затворни и не можеш да размениш една дума нормално с близките си /за да бъдело стерилно - ха/, а през това време в родилното имаше работници с мизерни дрехи, които му правиха уж ремонт и бяха в стаята на бебето на отворен прозорец през един студен април, с една стълба, която беше самата стерилност и къртеха стената.

Мръсни нещастници

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Insatiablе
----------------------

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #237929 - 11.03.2004 12:23 [Re: anaely]

Njamam kakvo da kaja!!! Mislja, che kakvoto i da kaja veche 6te zvu4i tupo...!!! A tuk puk maika mi vleze pri mene o6te v sledrodilnata, mujut mi estestveno si be6e pri mene prez zjaloto vreme..Edna usmihnata aku6erka ja popita dali iska da vidi kude sam rodila i ja zavede do stai4kata s vanata, (rodih vav voda)za da vidi kude se e pojavil vnukut i na bjal svjat. Milata mi maika be6e napulno 6a6nata i samo cuka6e s ezik...) Vse se pritesnjava6e njakoi lekar ili sestra v ne dobro nastroenie da ne ja izgonjat ili da i se skarat za6to e tam?! A te vmesto tova usmihnato ja pozdravjavali po koridorite..
Suvsem da ne govorim, che v bjufeta se hraneha ne samo maikite, a i tatkovcite, i babite i drugite deca na semeistvoto...i vuob6te koito v momenta e gladen! Imam v predvid estestveno bezplatno! I nas ni pitaha vseki den kakvo bihme iskali da hapnem za objad-mojehme da si izberem mejdu 3 ne6ta. Plodove i 4ajove ima6e v izobilie-nali e vajno za mladite maiki! A sutrin se vklju4va6e uredbata i edin mil glas kazva6e "Mili maiki, zakuskata e servirana! Zapovjadaite v bjufeta!"

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
От: София
    #237938 - 11.03.2004 12:31 [Re: anaely]

Това е потресаващо.Като чета ми настръхва косата.
Като знам ,че наближава този момент и ми става лошо.
Ако ми се случи нещо подобно ще вдигна врява до небето ,не може някой да те унижава по какъвто и да е начин.
Имам страхотна докторка и се надявам ,че подобно нещо няма да се случи ,но ми е болно за всичко ,което чета

anaely
самата аз!!!!!!

#237943 - 11.03.2004 12:34 [Re: Dona Emona]

Колкото ти няма какво да кажеш, толкова и аз нямам, тези неща направо ми звучат нереално. Аз като отивах да раждам първия път, съм нагласила един сак, и то не защото много ми се мъкни а защото в него трябваше да има неща като: пластмасово празно шише , с което да се подмивам /представяш ли си/, памперси, сапуни за бебето, памук за него, спирт, и моите си принадлежности като: тоалетна хартия /защото там няма такава/, помпа за кърмата, ношници , чаша и такива неща, все които ми трябват, нищо излишно. А едната санитарка, която ми носи багажа от единия на другия етаж ми вика: "Ти да не си тръгнала на екскурзия, че си помъкнала толкова багаж".
А сега като раждах /преди година де/, ме сложиха в една стая след като родих, със система на ръката, трябваше да стоя без гащи, но с превръзка /ако си наясно как се изпълнява това/, и понеже нямаше кой да ми помага, се налагаше да ходя по следния начин в тоалетната /което се случи около двайсет пъти нея нощ заради системите/. Ставам , с ръката в която ми е забита системата си дръшам превръзката през ношницата, защото нямам бикини, а с другата ръка си дръшам самата система над главата за да не се върне кръв в абоката и да не се запуши. А самото ходене в тоалетната беше ужасно, защото си захапвах системата със зъби, с другата ръка си дигах нощницата, и честно казано другите процедури не си спомням как ги правех само с две ръце. Това е нивото на нашето обслужване.

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Insatiablе
----------------------

AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
От: София
    #237950 - 11.03.2004 12:39 [Re: Dona Emona]

Това никога не може да се случи в България.
Не знам ,колко време ни е нужно да се случи всичко това , а е толкова "просто"
жалко за това ,което ни заобикаля.Може и да има подобно обслужване ,но в някоя часна клиника , не и в държавните болници.........
В КОЙ ВЕК ЖИВЕЕМ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 22008

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.259 seconds in which 0.252 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.