ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
Re: Щитовидна жлеза и бременност
    #1305237 - 16.06.2006 16:49 [Re: LOVEme]

след като нямаш хашимото и всичко ти е наред какво точно те притеснява. от медицинска гледна точка при хашимото може да имаш проблем с бременност, но след като ти нямаш хашимото не разбирам какво те интересува.
мислех че ясно съм го написала но ще опитам да е още веднъж по-ясно. питаш дали ще можеш да имаш здрави деца и аз ти отговарям че и аз изглеждам здрава на външен вид но всъщност не съм. и че това не може да се предскаже от сега при положение че ти дори не си опитала още.
търсих информация за прегъната напред матка и не намерих. дай ми линк да прочета ако не те затруднява че ми стана интересно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
LOVEme
Ентусиастка

Регистриран: 12.07.2004
От: София
    #1305361 - 16.06.2006 17:54 [Re: kyky]

В началото на самата тема, ако погледнеш, съм написала ситуацията, която е провокирала питането ми, но ще повторя за всеки случай, че лекарката, която ме изпитва ми каза, че при 1 А степен увеличение на жлезата при бременност преминава във втора степен и тогава вече се нуждае от лечение, което пък не може да се осъществи, заради детето и т.н. и става сложно. И аз исках първо да разбера дали това е вярно и ако да, какво трябва да направя. За това дали ще имам здрави деца имах предвид не дали ще са здрави по принцип, а дали наличието на това увеличение на жлезата и усложнение на състоянието по време на бременността може да доведе до някакви последици за детето. Дано сега си ме разбрала
За прегъната матка мога да ти дам линк, където се коментира. Иначе такава диагноза в този й вид няма да видиш, защото е преведена на разбираем език, не е с медицинска терминология.

Тука виж за прегъната матка какво са писали хората

--------------------
Живея, за да обичам. Обичам, за да живея.

kyky
искам бебе

#1305497 - 16.06.2006 22:41 [Re: LOVEme]

имам чувството че се въртиме в кръг. четох ти много внимателно цялата тема няколко пъти. има доста неща които меко казано са ми странни и не ги коментирах до сега но сега ще ги изкоментирам. ти около 10 пъти попита едно и също нещо и толкова пъти получи отговор от тендър първо после и от мене. може би не мога да обяснявам но ще опитам за последно.
1. много ми е странно как една лекарка може да постави диагноза за хиперфункция само от едно хващане на ръцете. явно е че не е така защото хормоните ти показват нормална функция. тя набързо се съгласява но за да не е капо веднага предрича влошение при бременност. от медицинска гледна точка има такава възможност но не е задължително да се случи. това ти го обяснява и тендър като прилага и статии. отново напомням че и статиите и тендър говорят за рискове. единствено лекарката-ясновид го вижда като факт . ти отново ама аз съм с нормална функция - защо тогава тя така ми каза. ами ти защо не я попита нея кристалното кълбо категорично ли е че ще влошиш проблема като според тебе ти дори нямаш проблем.
2. опитвам се да ти обясня и аз че въпреки моите нормални хормони и антитела все пак съм с хашимото а ти продължаваш с ама аз нямам. еми като нямаш проблем и като нямаш хашимото и като си с нормална функция за какви проблеми говориш и за какво влошаване. явно при тебе такова няма да има. но ти въпреки това продължаваш с ама пречки ще има ли. отново ти отговарям че при мене има пречки и се налага така както предварителна подготовка за евентуална бременност така и лечение през цялата бременност за блокиране на проблема ти отново ама аз нямам проблем. е добре тогава какво питаш.
3. ако успееш да забременееш без предварителна подготовка което може и да стане може и да не стане и ако несъществуващия ти проблем се развие в съществуващ по време на бременността то тогава със сигурност ще имаш нужда от лечение защото без лечение няма да стигнеш до термин. това е сигурно. лечението в този случай ще бъде наложително не въпреки бременността ами точно заради нея - за да имаш шанс за здраво дете. без лечение нямаш шанс. направо не знам как по-ясно да ти го обясня.
колкото до матката ако питането ти е за обърната матка - няма проблем за забременяване, износване на бременност или раждане. не се налага лечение нито преди, нито по време, нито след бременността.

LOVEme
Ентусиастка

#1308372 - 19.06.2006 23:04 [Re: kyky]

1. Не съм я питала щото отидох на изпит, не на преглед. Да не говорим, че не ми беше приятно да си обсъждам проблемите пред целия курс по ред причини.
2. Казах, че не само изследванията на хормоните показват, че нямам Хашимото, а и ехографа на жлезата, който още веднъж повтарям отчете увеличена щитовидна жлеза и това е идентифицираният проблем.
Въртим се в кръг, защото аз питам едно, а вие ми отговаряте друго. Не питам за хиперфункция, не питам и за Хашимото, питам за УВЕЛИЧЕНА ЩИТОВИДНА ЖЛЕЗА, а ми се дава всякакъв друг отговор, но не и по моя конкретен въпрос. А той е толкова прост - продължава ли да се увеличава жлезата по време на бременност или не? Да или не? Само това питам! Ако не, ок, супер, ако да, какво от това?!

Ако те изнервям, не е задължително да ми отговаряш.

--------------------

kyky
искам бебе

#1308431 - 20.06.2006 00:00 [Re: LOVEme]

явно не искаш да вникнеш във дадените ти до тук завоалирани отговори. ето ти директен отговор тогава -
да, има риск да се увеличи. ако това стане ще пиеш лекарства. ако не пиеш лекарства може да не забременееш изобщо. ако забременееш все пак без лекарства няма да стигнеш до термин. ако все пак стигнеш до термин без да си пила лекарства има риск бебето ти да не е живо и здраво.

Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
    #1308444 - 20.06.2006 00:12 [Re: LOVEme]

Цитат:

продължава ли да се увеличава жлезата по време на бременност или не?

Нати, бе ти отговорено поне няколко пъти. От статиите, предоставени от Tender и от Куку. Не zнам .. може би обясненията са трудни zа асимилиране. И аz ще пробвам:
При положение, че в момента имаш увеличение на жлеzата, е твърде въzможно, това иzменение да се zадълбочи при една бременост. Какво ще следва понататък, zависи именно от степента и вида на иzменението. 3атова контролните прегледи (поне веднъж в годината) още преди наличие на бременост, са особено необходими zа следене на състоянието на жлеzата и съответна адекватна при нужда реакция.

--------------------
Тайната на нашата вечеря

LOVEme
Ентусиастка

#1308724 - 20.06.2006 10:45 [Re: Abra]

Благодаря на всички за отговорите! От всичко, което изчетох, стигнах до извода, че преподавателката нито е била права, нито е сгрешила, но е била твърде категорична в това, че 100 % ще има проблем. А явно всичко е Божа работа и ще си покаже какво да се прави.
Много добре си го обяснила, разбрах те чудесно!

--------------------

kyky
искам бебе

#1308770 - 20.06.2006 11:25 [Re: LOVEme]

разгеле

LOVEme
Ентусиастка

#1308776 - 20.06.2006 11:32 [Re: kyky]

Чакам да кажеш, когато бебето стане факт

--------------------

kyky
искам бебе

#1308780 - 20.06.2006 11:37 [Re: LOVEme]

обещала съм вече че веднага ще се похваля ако забременея. дано успея да се похваля и с бебе след това

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11263

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.