ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
LOVEme
Ентусиастка

Регистриран: 12.07.2004
От: София
Re: Щитовидна жлеза и бременност
    #1308786 - 20.06.2006 11:41 [Re: kyky]

Не се отказвай, аз съм станала след 7 аборта

--------------------
Живея, за да обичам. Обичам, за да живея.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
    #1308800 - 20.06.2006 11:54 [Re: LOVEme]

аз също съм станала трудно.
мойто обаче е още по-трудно. проблема ми е в област още непроучена добре и експериментална - тази за която питаш в темата си е само част от нея.
това се опитвах да ти обясня през цялото време. всичко все още е само теория, наблюдение, експерименти...
лошото е че е доста скъп (финансово) експеримент. ако просто трябваше да се подложа на какво ли не за да успея този разговор нямаше дори да го видиме. проблема е че се налага и да си плащам изцяло експеримента. разходите са брутални, а парите свършиха. имам всичко на всичко този месец и следващия. ако и сега не стане...ще седнеме, ще се прегърнеме и живота ще продължи по друг начин...

LOVEme
Ентусиастка

#1308815 - 20.06.2006 12:07 [Re: kyky]

Разбирам, искрено ти желая успех! Ясно, при теб нещата са по-сложни, но нали се сещаш, че докато не го заявиш, няма как да гадая и си правя извода, че се дължи само на щитовидната... всеки се надява на най-доброто за себе си и когато някой се появи и ти каже, че няма да го имаш, леко се скряскаш....

--------------------

kyky
искам бебе

#1308833 - 20.06.2006 12:35 [Re: LOVEme]

рядко е само това или само онова. нещата са толкова навързани че е страшно.
ето например щитовидната. ако има проблем там е доста вероятно да има проблем и при хормоните и при антителата (не само щитовидните антитела). освен това заболяванията на щитовидната рядко са само това. може корена да е имунологичен (както е при мене напр). за това като имаш "само това" освен него следиш още това, това и това поради възможността и там да има нещо. и пак ти казвам - не се опитвам да те плаша и в никакъв случай не ти обещавам или гарантирам че ще стане това или онова. просто ти казвам че трябва да се следиш. не рядко се случва един проблем да се развие благоприятно по време на бременност и вместо да се влоши накрая да се премахне. просто трябва следене.
не съм искала да те стряскам - онази откачалка вече го беше направила. напротив исках да ти кажа че има много възможни сценарии при бременност и влошаването на състоянието е само един от тях
благодаря за пожеланията - да ти се връщат

LOVEme
Ентусиастка

#1308841 - 20.06.2006 12:41 [Re: kyky]

Добре, но нали така или иначе дори здравите майки постоянно се следят по време на бременност с прегледи и разнообразни изследвания? Ако се спазват скриктно тези неща, не би следвало да се стига до сериозни проблеми и пропуски или поне те се свеждат до минимум.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1308861 - 20.06.2006 13:00 [Re: LOVEme]

мила, това са заблуди

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #1309075 - 20.06.2006 15:37 [Re: LOVEme]

Никой не споменава,4е може да има и друг обрат на неЩата.Една бременност може да "иzлекува" самата болест или начало на болест zавинаги.Такива слу4аи беzброй...

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1309502 - 20.06.2006 20:07 [Re: Отто]

ми да ти кажа, никой няма кристално кълбо и да каже с абсолютна точност какво ще стане статистиката клони към противоположното, но е факт, че често пъти една бременост поправя някой неизправности в организма- това си е хормонална буря! кой може да каже къде и как ще удари?!?

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

kyky
искам бебе

#1310377 - 21.06.2006 12:00 [Re: Отто]

ако не беше чел по диагонал щеше да видиш че аз всъщност съм го написала
Цитат:

не рядко се случва един проблем да се развие благоприятно по време на бременност и вместо да се влоши накрая да се премахне

пп страхотна котка

kyky
искам бебе

#1310390 - 21.06.2006 12:05 [Re: LOVEme]

на теория би трябвало да е така. практиката е съвсем различно нещо. една позната беше отишла да ражда без нито един запис на тоновете
а когато се знае че има проблем следенето е доста повече но от тебе си зависи. никой лекар няма да те помоли да те следи по-често.
ето например щитовидната. когато не планираш бременност и не си бременна съответно трябва да се следиш на 6 месеца - хормони, антитела и ехография. когато обаче планираш бременност и съответно си бременна това трябва да се прави всеки месец

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11228

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.