ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
бременност и зъболечение
    #1554191 - 15.12.2006 10:20

Надявам се не ставам нахална с постоянното задаване на теми , но наистина искам да се консултирам с вас-все някой може да е имал подобен случай ....
Ходих на зъболекар-за пореден път.Оказа се, че имам три кариеса, но те са на мъдреци и били толкова кофти израстнали и толкова ненадеждни, че било по-добре направо да се извадят ....Цели три мъдреца....ужас Досега не са ме боляли и въобще.... но това не е важно.Човекът ме препрати при хирург направо...кажете ми...не е ли опасно да ходя да ми слагат упойки за цели три мъдреца....и да ми откъртват тия проклети мъдреци....направо се фрапирах, още не мога да реагирам и не знам какво да правя .В трети месец от бременността съм Имам чувството , че ще пометна от болка егати

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
Re: бременност и зъболечение
    #1554400 - 15.12.2006 13:19 [Re: Tais from Athens]

Не ми се вярва някой стоматолог да ти извади мъдреците на едни път, особено в твоя случай. Така че за упойките притеснение няма. Едно посещение - една анастезия - един изваден 8-ми зъб. Освен това хирургът ще се произнесе дали ще ги вади при тези обстоятелства, налага ли се и т.н.
Всеки случай рентгеновите снимки се изключват по време на бременност.

Редактирано от Lady N (15.12.2006 13:22)

NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
    #1554408 - 15.12.2006 13:27 [Re: Tais from Athens]

зъболечение при бременни е най-добре да се прави между 4 и 6 месец.естествено ,че няма да ти извадят всички на веднъж,но хирургът ще прецени как да действа и дали се налагат тия вадения сега .не са страшни упойките,по-скоро болката и евентуални усложнения(от кариесите или манипулациите)за да си по спокойна можеш да потърсиш две мнения на специалисти

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

Tais from Athens
shadowing

#1554418 - 15.12.2006 13:36 [Re: Lady N]

Ами моя зъболекар ме прати направо при хирург.Ще отида отново при друг зъболекар да си каже мнението.Все пак ако могат да се опряват с пломба ...защо трябва да ги махам?Да, за рентгена разбрах

Tais from Athens
shadowing

#1554419 - 15.12.2006 13:38 [Re: NINCHETO]

той ме стресна с това че трябвало колкото се може по-рано щот имало опастност от абцес и понеже нали съм бременна...зъботе се разваляли по бързо ако вече са развалени.....помеждудругото дори не знам какво е абцес...

Lara™
бьлгарка

Регистриран: 02.04.2006
От: Виена
    #1554424 - 15.12.2006 13:44 [Re: Tais from Athens]

остави зъбите за сега.Ако имаш криви корени,то дали ще се извадят сега или след година две..все тая.Проблемът не е в 'страшната хирургическа намеса'Възможно е с растежа на мъдреците да се притиснат съседните зъби,но не ми се вярва да е чак такава промяна.И аз имам проблем с един крив корен за който само знам нито ме боли,нито е изместил зъбите ми
съветвам те,да посетиш друг специалист..ей така за различно мнение просто нищо не ти пречи

--------------------
never want u be mine

Tais from Athens
shadowing

#1554449 - 15.12.2006 14:01 [Re: Lara™]

така и ще направя обезателно и друго мнение!!!няма да забравя как веднъж отидох при една смотана гинеколожка от поликлиниката и тая без цитонамазка без нищо само погледна и веднага каза-край, трихомониаза.адски ме стресира, нервира, направо и накрая като отидох на всички видове изследвания във военна болница се оказа , че е банално течение, но хронифицирано ...абе....аман от "умни лекари"
както и да е...леко отклонение.
За крив.... разбрах че само единия е крив, не разбрах кой друг пък....ама трябвало да се цепне венеца...а да.. и имали и кариеси...уфффф
ще отида при първа възможност да видим какво е положението...

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1554451 - 15.12.2006 14:02 [Re: Tais from Athens]

абцесът е нещо като локална инфекция - процес, при който организмът реагира със защитна реакция и най-често се появява гнойно огнище в корените на засегнатия зъб, съпроводено с болки.
и налага специализирана намеса за отстраняване на причината за този процес.

наистина е най-добре да попиташ още някой (и лекар, и зъболекар) как да процедираш в случая. те ще преценят дали, докато си бременна, мъдрецът да се запази, макар и вече тръгнал да се разваля, но пломбиран да речем. Това ще ти спести понякога тежката процедура по екстракцията му ("ваденето") точно в този период. Ако пък преценят да се извади сега, значи имат повече доводи "за" екстракцията му, отколкото "против" нея и няма от какво да се притесняваш.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Tais from Athens
shadowing

#1554491 - 15.12.2006 14:34 [Re: tender™]

аха.....
той се опита да ме убеди, че нямяло нужда от пломби понеже не били надеждни тия мъдреци.но когато преди месец ходих при него и той констатира кариесите точно на мъдреците...не спомена нищо за вадене...
не знам...
както и да е.пореден зъболекарски съвет ми е нужен.бих предпочила да ми сложат пломби ама каквото кажат зъбарите...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #1554659 - 15.12.2006 16:41 [Re: Tais from Athens]

Мъдреците са гадни зъби, които причинават основно проблеми и е най-добре да се махнат, понеже така или иначе не ти трябват. На мене ми вадиха мъдрец с абцес като бях бременна в 6-тия месец - с местна упойка, и после на антибиотици (одобрени за вземана по време на бременност). Ако имаш избор, не го вади сега, но аз лично нямах Бебето ми се роди живо и здраво

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8109

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.084 seconds in which 0.076 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.