ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Koala
член

Регистриран: 21.11.2003
Корупция в родилната помощ
    #159768 - 03.12.2003 12:06

Здравейте всички!

Бих искала да отворя тази тема, защото ме интересува мнението ви относно корупцията в родилната помощ в държавните здравни заведения в България.
Или: Защо трябва да плащаме по минимум 200 лв "под масата" за да се окаже полагащото се отношение и помощ на раждащата жена?

Налагало ли ви се е да го правите?

Чакам коментари с нетърпение!

--------------------
Дай, за да получиш!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
Re: Корупция в родилната помощ
    #159778 - 03.12.2003 12:21 [Re: Koala]

Ми аз не платих нищо, закарахаме по спешност и плюс всичко останало беше невероятен кошмар, който явно никога не може да се забрави.
Едвам се възстанових с анемия и прочие. Да не говорим за шев и кройката - абе клан недоклан.
Не ми се говори.

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Delfy
невидима

Регистриран: 02.12.2003
От: Sofia
    #159901 - 03.12.2003 14:20 [Re: Koala]

Аз също не платих нищо и съм много доволна от отношението на лекарския екип. Предполагам, че просто съм случила на екип, защото съм слушала за перипетиите на много жени, раждали "безплатно". От друга страна имам една приятелка, която плати 600 лв. за да роди, а за мен това вече е доста пресилено, като се има в предвид колко много неща може да купи на бебето за толкова пари. В крайна сметка пък, бебето ще излезе с и без пари.

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #160227 - 03.12.2003 19:36 [Re: Delfy]

И аз не съм плащала за раждането,но почерпих доктора си А иначе редовно ми се случва да ми взимат повече пари за преглед с видеозон.В Шейново,завеждащ клиника... Абе,нямам думи.
Един съвет от мен-прегледа само в присъствието на сестрата.

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #160264 - 03.12.2003 20:06 [Re: V.I.P]

О,аз плащах и още как.През цялата си бременност ходих на частен лекар всеки месец- на видеозон и си плащах.Накрая се уговорих и за раждането да си платя,тъй като моята лекарка е доста "скромна",и не ми каза колко иска,аз й дадох след раждането 100лв.,без почерпка.Не мога да се оплача от нея,но и нямаше усложнения.
А в самата болница имах ужасни преживявания-бебето не искаше да суче и се наложи да я сложат на система,при което ми казаха че съм некадърна майка,която не знае как да си гледа детето
Накрая майка ми издири нейна позната детска лекарка и отношението на всички се промени-отделиха ми цял ден докато накрая бебето и аз разбрахме какво точно да правим.
Непрекъснато слушам за глупостите,които се случват защото някой не е дал нужната сума и ме хваща яд
но пак ще си платя и този път

V.I.P
куха лейка

#160455 - 04.12.2003 00:09 [Re: iv_y]

И на мен ми казаха,че съм некадърна майка

--------------------

Koala
член

Регистриран: 21.11.2003
    #160706 - 04.12.2003 11:13 [Re: Delfy]

Радвам се за теб, че си случила на добър екип!
Значи все още има истински лекари, които не те гледат в първо в ръцете... Аз вече се съмнявах, да ви кажа честно!

Аз платих - 200 лв в брой и подаръци за още поне 100 лв. Не мога да си изкривя душата - доволна съм от помощта, лекарката наистина си свърши работата, много ми помогна. Но проблемът е там, че когато отидох при нея за първи път изобщо нямах намерение да й плащам и беше ужасно груба. След известно време майка ми настоя да се уговоря с нея, защото междувременно чула за доста случаи на раждания без финансова уговорка.
Отношението на лекарката КОРЕННО се промени! Сякаш беше съвсем друг човек - стоя неотлъчно до мен и добре че беше тя, защото в самия край на раждането се установи че детето е многократно усукано в пъпната си връв и ако лекарката не се беше намесила както трябва можеше да не оцелее.

Заедно с мен раждаше друга жена - не си беше платила. Слава Богу - раждането й беше лесно, много бързо роди и без никакви усложнения. Дежурният лекар я наобиколи само два-три пъти и общо взето сама се оправяше.

И тогава си зададох въпроса - а ако се бях оставила на дежурните лекари и се беше случило това с пъпната връв????

Бебето наистина ще излезе с или без пари, но ако лекарят не е на мястото си когато се наложи може да има много сериозни последствия. Най-малкото е "шев и кройката", за която каза Верджи...

Знам за два-три случая, когато дори са изнудвани родилките. Появяват се усложния и вече става опасно за детето и майката естественото раждане. Тогава лекарят казва - ще направим секцио, но искам 150 лв за мен и толкова за анестезиолога. Дори при единия случай жената не е имала никакви пари и е скъсала златния си синджир от врата!!!!!

..........

--------------------
Дай, за да получиш!

Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
    #162356 - 06.12.2003 07:29 [Re: Koala]

Моя добра приятелка е акушер-гинеколог (по-точно беше, вече е в САЩ) и ми е разправяла същите страхотии за АГ-то във Варна. И никога не съм могъл да проумея как подобни животни (идват ми на ум и доста по-силни думи, но да не мърся форума) стават лекари - една от най-хуманните професии. Как се прибират и спят вечер? Но народът е казал, не е луд който яде баницата! Виновни сме самите ние, обществото и управляващите (които малко или много сами избираме), че сме допуснали да се стигне до подобно състояние... И то продължава да съществува с мълчаливото ни спомоществователство! А не е ли същото и в съдебната система, в митниците? Тъжно, много тъжно за България! Но да не виним другите, а нека погледнем себе си - какво направихме лично ние за да не бъде така?

Не знам дали корупцията има нещо общо с това, но е факт, че България има един от най-високите проценти на родилна и детска смъртност! Дали пък е случайно???

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #162369 - 06.12.2003 09:08 [Re: Борис]

И на мен не ми беше казано директно колко, но се подразбираше, че не ще да е без хич. След раждането мъжът ми пъхна в джоба на акушера ми 100 лв. Плюс това, за да ме сложат в стая с гореща вода, си плащах такса от по 20 лева на ден. А персоналът пък дойде на третия ден след раждането и попита дали не сме имали нужда от личен тоалет!!!!! На третия ден!!!!! Ако трябваше човек да ги чака да благоволят да дойдат и да ти помогнат да се измиеш, представете си на какво щяхме да заприличаме.
Да не говоря пък какво отношение ми се наложи да преживея докато лежах на съхранение в Патологична бременост...

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
    #168376 - 15.12.2003 20:10 [Re: Лара]

И после искат да раждаме, нали?
Аз родих доста отдавна, но си бях при познат екип, на който направихме добри подаръци, откъдето и да го погледнеш.
Между другото и на мен ми казаха, че съм некадърна - да не би това да е запазена марка при акушерките? Аз не знаех как бебето да засуче, а ме направиха на две стотинки, като че ли съм била дойка преди това, но ми помогна нощната акушерка, дето ме прие при бременните... Така че си зависи от човека.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

margy
Нерегистриран

#178272 - 05.01.2004 16:10 [Re: Koala]

Корупцията си я създадохме ние,по точно тези хора "моля да ме извинят", които идват от провинцията.Имам наблюдения от тях, тъй като около един месец лежах в болница преди да родя,в АГ"Майчин дом" до/НДК/. Там пристигаха жени от цялата страна. Когато ни питаха, дали плащаме нещо за престой и т.н. ние им отговаряхме,че не плащаме нищо. Те ни обясниха,че и те нищо не плащат, но понеже били доволни от лекарите, щяли да им дадат пари.Ами като им се натискат да им дават пари, лекарите какво да откажат ли? И на мен да ми дават пари и аз ще взема.След това тези същите "куклички" ги чувам повежду си /по провинциално/ да се оплакват една на друга, кой лекар, какво им искал и колко.Е да ме извиняват обаче, това вече е наглост.Там например:раждането по нормален път е съвсем безплатно, ако искаш епидурална упойка има обявен ценоразпис от М-во на здравеопазването с цените/които не са много/.Ако искаш пожелание секцио, без да имаш някакви данни за това /страхте е да родиш/, плащаш 600лв.Щом не искаш да те боли си плащаш.Аз родих/при това секцио/-тъй като имам локсация/това се поема от здравната каса/ без да дам един лев, включително конецът ми беше козметичен и го разбрах това, чак след като ме оперираха. Много съм доволна от обслужването в АГ"Майчин дом"/при НДК/.Преди това през цялата ми бременност ходих на прегледи/частно/в същата болница. Това се наложи, тъй като от поликлиниката/просто нямам думи/ са адски "любезни". Размотаваха ме като муха без глава, все едно съм милионната им пациентка. Една приятелка ми препоръча един много добър доктор в АГ "Майчин дом" и аз се насочих към него от което съм много доволна.Той ме регистрира в женската консултация в болницата и там ме поеха всичките останали месеци. Там ми правиха всички видове изследвания и т.н. Първите изследвания направих в поликлиниката и ако ми имаше нещо, когато ми взеха кръв /след половин месец,защото имах записан час от лабораторията, при нас е с часове във времето, защото бременните били уж с "предимство",незнам за пред кой, да ама не - щеши да е много късно.Затова се отказах от женската консултация в поликилината, за което изобщо не съжалявам.
Една приятелка в момента е бременна, страда от астма, ходи при един много, ама много "известен лекар" /от Тина Киркова, който има частна клиника за инвитро/ и той й е казал че задължително трябва да роди секцио, защото има данни/които се поемат от здравната каса/, за което трябва да му плати. Е да ме извинява, обаче той е кожодер, веднъж ще вземе от нея не малка сума, и здравната каса ще му преведе сумата от 600лв.тъй като заболяването е включено в безплатната листа на секциото.Казах й да се махне от него и да отиде при МОЯ лекар, но тя не пожела.Щяла да си плаща.В заключение7кой прави корупцията в родилната помощ. Само ние, и по точно, тези глупаци които искат да се направят на голями тежкари "вижтеме аз имам пари" . Имайте, те ще ти трябват за бебето/ ама незнаете колко ще Ви трябват/, дайте ги на лекарите.
Аз лично пак повтарям не съм дала един лев, а отношението към мене беше направо приказно.Мъжът ми се бъзикаше и казваше, че съм на хотел, при това той не се налагало да плаща.

Редактирано от tender™ (12.09.2005 15:52)

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #178288 - 05.01.2004 16:31 [Re: margy]

Късметлия си, че си между единиците, които са се радвали на прилично отношение в нашата страна. Но не съм много съгласна с нещо от постинга ти. Хората не винаги дават само защото се правят на много имащи и на тежкари. Раждането на дете е доста страшен за всяка една жена, дори и вече раждала, процес. Затова хората гледат да се обезопасят (застраховат) кой както може и с каквото може - себе си и детето си. Да направят всичко, което мислят, че ще им осигури едно по-добро отношение, обслужване, грижи и помощ. Обикновено жените, които отиват да раждат, са се снабдили с информация от лсякакъв вид и значение (също толкова разнообразни са и източниците). На кое да вярваш? Как да постъпиш? Кое ще е по-добре за теб и детето ти? Аз когато питах жените, с които лежах в Патологична бременност (егати гадното име на отделението! ), ми казваха че няма да плащат нищо, защото никой не им е казал. Обаче когато се видяхме след раждането всички си признаха кой и по колко е платил. Та така... Дано на всички им се падат доктори като твоят, дано и обслужването бъде същото! Но за съжаление това е голяма рядкост.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

V.I.P
куха лейка

#178650 - 06.01.2004 00:41 [Re: margy]

Може би,ако текста ти беше в нормалния черен цвят щях да го прочета

--------------------

micky
Нерегистриран

#178793 - 06.01.2004 09:35 [Re: V.I.P]

ot kade go nameri tozi ciat? razdai ni po edin chift 3D glasses za da te cheteme

V.I.P
куха лейка

#179485 - 06.01.2004 22:44 [Re: micky]

Хе,че защо на мен го казваш?Да не би аз да съм писала в нежно розовко

--------------------

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #185719 - 14.01.2004 13:13 [Re: Лара]

Напълно съм съгласна.Дори нещо повече-обикновено точно хората,които нямат"връзки" и пари,плащат за да се зактраховат че всичко ще мине нормално,а не защото парите са им излишни.Не го пожелавам на никого,но като се сблъскаш с отношението на средният персонал в болницата и започваш да мислиш по друг начин.Аз платих на лекарката,която ме изражда,но категорично отказах да дам подаръци на акушерките,които ми казаха че съм некадърна и бяха обявили детето ми пред близките ми за "отписано". Можете ли да си представите как се преживява подобна реплика и то като се има предвид че на бебето му нямаше абсолютно нищо-просто имаше малко жълтеница,от която бе много сънлива, и от друга страна аз от неопитност не знаех как да кърмя.
Не знам кой е луд-който дава баницата,или който я яде,но всички сме в един порочен кръг от който не виждам скоро изход.

Анонимен
Нерегистриран

#189043 - 18.01.2004 16:32 [Re: margy]

Не искам да се заяждам,но изказалата се по-горе софиянка с избелелите букви изобщо не е права.Първо не мисля ,че жените от провинцията са тръгнали да раждат за по напряко в София и второ в градовете различни от София дори и да се плаща за раждане сумите са много по- малки.
В Стара Загора например на акушерка се дава 20 лв,а на доктор от 100 до 200 най-много.За София от сигурни източници знам 4е под 300 лева могат само да ти се изсмеят.И общ0 взето за по шокиращите слу4аи като да ти искат пари на самата родилна маса,жени да си късат златните сенджирчета от врата се случват в столицата.
Питам тогава как неща,които не се практикуват в провинцията , ги предизвикват провинциалистите в невинна София.
Съвсем смело мога да твърдя,4е именно вие софиянци правите възможно съществуването на корупция в родилните болници.Тъй като заплатите ви са по големи,имате работа,осигуровки и изобщо нещата са ви по -наред ,отколкото в другите градове.
Затова и като ви поискат 500 лева например ,за вас това е една заплата и затваряте с о4и и ги давате уж за доброто на малкото отро4е. А в провинцията пове4ето хора са без работа или с много ниски заплати и да искат няма откаде да ги извадят и дадат.А като ги нямат лекарите искат не искат поне ще намалят сумите.
Истината е оба4е,4е корупция има навсякаде,просто е в разли4ни мащаби.Ще споделя моят опит.Раждах в Родилното в Стара Загора с твърдата позиция,4е си плащам вси4ки осигуровки и няма да плащам допълнително за нищо.
Слава Богу ,4е раждането ми бе лесно,защото първо щях да родя на леглото в предродилната зала,тъй като макар с непрестанни и много силни болки никой не ми обърна внимание.Знаете ли какво е да пищиш от силната болка ,а акушерката да минава покрай теб с невъзмутима физиономия и като я помолиш за помощ тя да ти казва ,4е не ти е дошъл реда ,сякаш има ред за това.По-късно да не могат да намерят дежурната лекарка Цон4ева или Цонева(не съм длъжна да я помня).Изражда ме само акушерката,но се подписала на формуляра накрая и въпросната лекарка,която между другото доиде за следващото раждане,тъй като моми4ето си беще платило.И цялата беще подпухнала от сладката дрямка ,която си е ударила по работно време.
Какво друго да ви кажа,ако се впусна в подробности ще трябва книга да напиша.3 дена никой не те поглежда ,то мене хаиде ама детенцето поне.Само на изписването доиде някакъв ,не се представи прослуша гърди4ките на беб4ето т.е от4ете дейност и си тръгна.
И само който е раждал,може да си представи какво е следродилен период без топла вода.Да не можеш да се измиеш нормално, а освен това и няма лампа в банята.
Също и да свърши водата за пиене на беб4ето и да няма кой да ти донесе.Да се разхождат хлебарки в стаята,да лежищ на ужасно мръсни 4ершафи,санитарките да те обиждат и т.н и т.н
Моля ви бъдещи майки,не плащайте за ражденето така кръга се затваря и вси4ко ще върви по този на4ин.Докато бях в болницата,зна4и за 3 дни само в моата стая се изредиха 3 моми4ета ,които си бяха платили при тази Цонева,взимала им по 100 лева и 50 лева дарение за болницата.Зна4и 300 лева тя си взе за 3 дни ,а може и да са пове4е ако е имало и още моми4ета в другите стаи.А как си изкарваме ние парите ,как си гледаме децата с тези ве4е 120 лева?
Промяната трябва да запо4не от някаде.За съжаление оба4е търпеливостта на българския народ няма граници.Преди 2 месеца хляба ж Ст З. стана 90 стотинки и една съседка казва ами няма да ядем толкова хляб какво да правим .Това ли трябва да е отговора на един български гражданин.
Знаете ли 4е тока на едно семейство с малко дете е минимум 150 лева(парно ако не знаете няма в цялата страна),а една заплата е по малко от тези пари.
ДОКОГА ЩЕ МЪЛЧИМ???

Редактирано от tender™ (12.09.2005 15:58)

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #193009 - 22.01.2004 15:26 [Re: Koala]

Гледахте ли в "Тази сутрин" случаят с жената, на която докторът и поискал 600 евро за раждането? Правил и прегледи и по 2 пъти седмично и правил видеозон, за което тя плащала по 20 лева (макар че, прегледът и трябвало да бъде безплатен ). Освен това я убеждавал, че трябва да роди със секцио, а не по нормален път, за което тя трябвало да плати!!! Не знам, това си е жив рекет според мен! От къде на къде, след като това е нормален процес, ще трябва да се плаща ? И без това жените едвам склоняват да раждат сега, защото коства много разходи, а дори и самото раждане стана платено!

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #839052 - 24.06.2005 11:13 [Re: Koala]

поради актуалността на темата я повдигам отново.

Преди два дена заловиха лекар от Майчин дом, взел 800 лева за извършено от него раждане, платено му от здравната каса.
То бива да почерпиш, но това не е почерпка, а си е "взятка"

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

tender™Модератор
барман

#954056 - 12.09.2005 15:55 [Re: Анонимен]

Цитат:

софиянка с избелелите букви

буквите ги оправих, вече не са избелели.
приятно четене.

--------------------

chibopis
писанче
*

Регистриран: 29.08.2005
    #955179 - 13.09.2005 14:05 [Re: iv_y]

Аз също си ангажирах познат доктор за раждането, защото бях с отвратително впечатление от дежурният екип, на който попаднах при спонтанен аборт.Да не говрим, че ако не беше намесил той професионално след непоправимата загуба, сигурно инямаше да мога да имам повече дете.Не исках някой некадърник накая да прецака за няколко часа усилията на двама негови колеги, които направиха всичко възможно да задържа бебето си.
А за порочният кръг- трябва да се промени мисленето на голяма част от персонала в болниците.Докато тези хора не осъзнаят, че трябва да дават всичко от себе си на всеки попаднал при тях пациент, независимо от социалния му статус, така ще бъде!!!

tender™Модератор
барман

#1586870 - 11.01.2007 11:56 [Re: Борис]

Цитат:

Но да не виним другите, а нека погледнем себе си - какво направихме лично ние...

виждам, че е изтекла много вода от публикацията на това твое мнение.
е, какво направи ти за това време по проблемите, които си описал?

Хайде да побъбрим отново по тази интересна тема.

--------------------

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #1586926 - 11.01.2007 12:58 [Re: Лара]

лара, къде си преживяла този кошмар ако не е тайна?казвайте, за д азнам къде да не ходя.Аз нямам пари, за д аплащам.ще разчитам на късмет и на Бог дет се казва. И да искам няма отде да им ги намеря тия пари!

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #1586936 - 11.01.2007 13:07 [Re: tender™]

Прекалено е това, направо ми иде да счупя всичко около мене от яд!
именно това е наглото-не стига че жените дават сума ти пари докато родят-тук преглед там преглед, направо банкрут ....и независимо че е бременна й искат пари за всяко нещо, а освен това нищо че е осигурена....
ами и накрая да искат да роди само като бутне пари на тоя и оня
аман!
направо нямам думи вече!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1587888 - 11.01.2007 22:39 [Re: tender™]

Tender , кой лекар са хванаи . Можеш ли да ми кажеш къде да прочета . Иначе аз и на двете раждания си платих и втория път здраво ме обелиха.Но не съжалявам ( защото така поне не се отнесоха с мен като с куче) .Никак не е редно , но не обикновените хора трябва да спрат корупцията , а ръководствата на билниците.Лошото е обаче , че в 98% и ръководството е в играта , защото иначе няма как един лекар, който не е на работа да дойде когато си иска и да ображда .Този порочен кръг трябва да спре , защото сърцето ми се късаше като виждах и слушах как се отнасят с онези , който не плащат . То бива , бива , ама не стига дето лежим в мизерии и траем настроенията на стари акушерки , изпаднали в менопауза , ами накрая трябва и да си платиш за човешко отношение и да ги помолиш да си свършат работата.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

tender™Модератор
барман

#1588363 - 12.01.2007 09:30 [Re: kapitoliq]

Капитолия, онзи постинг за лекар, заловен за корупция, е от 24/06/2005 11:13. Чул съм го тогава по новините най-вероятно, вече нямам спомен за източника. За каквато и да било конкретика, ако искаш коректна информация - потърси я (новини, преса, ТВ предавания, др.) от времето около въпросната дата.

--------------------

spatifia
неориентиран

Регистриран: 01.11.2007
    #1957500 - 23.11.2007 10:16 [Re: Tais from Athens]

ДА,бих платила ,но в частна клиника,Само там има смисъл.От това което чувам и чета стигам до един и същ извод:ще раждам в такова заведение

Notebook
кафе с джинджифил

Регистриран: 01.12.2003
От: подвижно
    #1957513 - 23.11.2007 10:25 [Re: spatifia]

Цитат:

ДА,бих платила ,но в частна клиника,Само там има смисъл.От това което чувам и чета стигам до един и същ извод:ще раждам в такова заведение

Родих в частна клиника, но това не означава, че положиха всички усилия!
Всъщност преди пет години частните клиники , може би, не изглеждаха както сега. Но, ако предпочетете такава, проверете условията предварително, защото парите които давате не ги гарантират. Като казвам условия, имам предвид : от екипа, при който ще раждате до наличието на отопление, кувьози и линейка за спешни случаи.

MorTiciA
Adams

Регистриран: 17.10.2004
    #1957536 - 23.11.2007 10:43 [Re: tender™]

на мен никой не ми е искал пари, но аз си платих въпреки това
докато бях бременна отидох при лекаря, който си бях избрала и му казах, че държа да ме изражда той
човека не спомена и думичка за пари, нито пряко, нито с намеци
като дойде момента и мъжа ми му звънна в един посред нощ, той дойде в болницата след двайсет минути
после мина време, ходих на контролен преглед при него и чак тогава сама му приготвих и дадох пликче с парички
пределно ми е ясно, че той е очаквал вътре в себе си, че аз ще се отплатя, затова е и станал в един посред нощ
но пък няма и нищо по-нормално от това да си платя за прищявката да ме изражда конкретен лекар
не очаквам някой да си губи съня, заради черните ми очи

друг е въпроса, ако чакаш на дежурния екип и те си поискат тогава не го разбирам

Редактирано от MorTiciA (23.11.2007 10:44)

spatifia
неориентиран

#1957602 - 23.11.2007 11:35 [Re: Notebook]

Ами аз съм от Пловдив.Тук откриха "Селена",частна клиника за инвитро,раждане и др женски работи.От това което прочетох за нея, съм доста позитивно настроена.А и моя приятелка наскоро роди там секцио,тя също е много доволна от условията,екипа и персонала

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #1957629 - 23.11.2007 11:56 [Re: spatifia]

Ами в Света София, бивша Тина Киркова, си има официален ценоразпис. Ако искаш - плащаш, ако не искаш, си минаваш по кличиничната пътека.
Аз родих там преди 2 години. Никой не ми е искал 1 ст., а бяха много внимателни и отзивчиви.
Преди 6 години исках да си платя в Майчин дом, но всички се правеха на ощипани. Никой не ми щеше пари, хората се държаха професионално, изключая акушерките по време на раждането.

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1957651 - 23.11.2007 12:09 [Re: Cremina Bourrana]

Същото важи и за Шейново.

tender™Модератор
барман

#1957666 - 23.11.2007 12:17 [Re: spatifia]

За Пловдив специално, познавам двама отлични професионалисти, на които можеш да се довериш. Ако още се колебаеш при кого - пиши ми на лична, за да ти пратя координатите им. Работят в частна клиника до градската градина и имат най-новата 4Д ултразвукова техника. Поне ще знаеш за какво плащаш.

--------------------

spatifia
неориентиран

#1957673 - 23.11.2007 12:22 [Re: tender™]

аз съм много доволна от сегащния ми гинеколог,само няма да се доверя на държавно заведение когато дойде времето да раждам.Един път преживях този кошмар във ВМИ за нищо на света втори път

tender™Модератор
барман

#1957690 - 23.11.2007 12:30 [Re: Dr.G]

Отскоро може би е така. Когато ние ползвахме услугите им преди години, като здравноосигурени, се плащаше нерегламентирано, на ръка, по предварителна уговорка с екипа (анестезиолог, АГ, акушерка, санитарка). Отделно се плащаше за всяко планово посещение при АГ или за изследвания. Сега не съм се интересувал какви са реалните условия.

--------------------

Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
    #1958531 - 23.11.2007 22:47 [Re: tender™]

аз родих май'07 и акушерката, при която ходех на редовните консултации, ми каза, че поради тесен малък таз, ще се наложи да родя със секцио. и постъпвам аз в Майчин дом, поискаха си ми пари (казаха ми -ако искате голямо внимание, минимум 200 долара /говоря за преди шест години и половина/) и понеже не ги платихме тези пари, ме оставиха да се дера и мъча 13 часа в ужасни болки и контракции, без почти никакво разкритие и накрая ми направиха ужасна епизиотомия, защото съм нямала нужното разкритие, че за капак н авсичко ме зашиха и накриво и като ми махаха конците, забравили да махнат един, който накрая аз сама си издърпах. за мръсотията, хлебарките и липсата на елементарната болнична хигиена, няма да говороя, че темата е друга.

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1962526 - 28.11.2007 11:30 [Re: tender™]

Аз не съм раждала там, нямам никакви впечатления от преди.
Но сега си има ценоразпис и изрично е казано, че нямат договор със здравната каса.
Затова всичко си е платено и регламентирано - поне там, където съм ходила.

Някаква си там
златна

Регистриран: 21.02.2004
От: морето
    #1965975 - 01.12.2007 09:56 [Re: Dr.G]

При нас също си има ценоразпис,ако искаш акушекра да си доведеш един си колко,ако искаш лекар един си колко.

На мен лично една стотинка не ми поискаха.

--------------------
Някой друг ще трябва да плати сметката, ние не сме поръчвали такъв живот!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5108

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.047 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.