ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
Re: да виждаш бебето си 1 път седмично!
    #1725573 - 24.04.2007 15:10 [Re: Night Blooming Jasmine]

Цитат:

новородените бебета се стимулират най-вече от допира до майка си, от случането на пулса й (който са слушали 9 месеца), от кърменето, от топлинка и любов. Дори пулса на преждевременно родените реагира на човешки контакт. Не мога да разбера защо личават тези бебенца от контакт с майка им.

Изключително рядко бебетата за които говорим са 9 месечни. обикновено това са бебета, родени доста преди термина, с тегло около 1 кг, с инфекции, усложнения и др.подобни. Наистина в тези помещения има много бебета, като те са разделени според състоянието им. Поддържа се изключителна стерилност, гледката е покъртителна,а родителят е напълно безпомощен. Бебетата са силно поддатливи на инфекции.
След като сондата бъде свалена и ако състоянието на бебето позволява, то се премества в сектора "по-близо до изхода" и тогава майката е желателно да ходи всеки ден по 5 пъти за да го храни, гледа и всичко за което вие говорите...
Аз лично хич не бих искала режимът да е друг за това отделение... Рискът е прекалено висок за да бъде поет. И който не е ходил в такова място, той не знае колко е тежка гледката на едно бебе с тегло под 1 кг, окичено с монитори...
Пиша тези думи, като пряк наблюдател на една такава история (в Майчин дом - София) с щастлив край.

Редактирано от Lady N (24.04.2007 15:15)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1725713 - 24.04.2007 16:32 [Re: Lady N]

Много ти благодаря за това мнение. Отдавна ми се искаше да напиша нещо подобно, но казано от мъж, нямаше да има същата тежест. А когато е изразено от жена с личен опит, вече е много.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #1786555 - 08.06.2007 15:49 [Re: Lady N]

Виждам, че по темата не е писано от два месеца. Когато започнах да я чета, реших че ще напиша мнението си, но се оказа че ще трябва да се повторя. Все пак ще изразя мнението си като майка на дете, престояло 40 дни в Неонатологията на "Майчин дом". Да, дъщеря ми се роди с тегло 1400 и ръст 39 см. Да, имаше инфекция, която лекуваха с два антибиотика. Да, цялата в абокати (главичка, ръчички, крачета). Памперса го бяха подгънали под мишниците й - толкова беше голяма. Да оставим на страна, че подобна гледка за една майка е потресаваща. Това не означава, че не исках да я виждам. Но да си примомним притчата за цар Соломон и двете майки (може и да не е най-подходящата в случая). Съгласна съм да виждам детето си и веднъж в месеца, само и само да не го подлагам на излишни рискове. Както една част от форумците са казали, такива деца нямат никакъв имунитет, нуждаят се от стерилна среда и аз не бих искала незнаен брой външни лица, за които не се знае къде са ходили, с кого са общували и какви вируси биха могли да пренесат, да се разхождат свободно около детето ми. Не съм се усъмнила нито за миг, че лекарите и акушерите правят всичко необходимо за дъщеря ми (а за да бъда честна, не искам да си задавам въпроса дали наистина е било така). Да, когато я извадиха от ковьоза, ходех по няколко пъти на ден да я храня, да свиквам с нея (а и тя с мен). Сега е едно изключително лъчезарно 8-месечно дете (дори си мисля, че вече не е бебе), и съм благодарна на лекарите от Неонатологията за всичко, което направиха за нея. Жалко е, че казвам това, но ... аз нямах познат лекар, и въпреки всичко бе обърнато необходимото внимание. Казвам това с голяма жалост, защото всеки живеещ в България знае за какво става въпрос в болниците. Когато дъщеря ми стана 2090 гр. я изписаха с препоръки да я прегръщам по-често, че детето има нужда да си навакса контакта с майката. Препоръката е от лекарите. И като завършек искам да кажа, че нито за миг не съм се разстрола от мисълта, че не мога да докосна детето си, защото знам, че в конкретната ситуация това е по-доброто решение за него.

Редактирано от Mariela Gazela (08.06.2007 16:12)

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1791906 - 12.06.2007 14:02 [Re: Mariela Gazela]

много, много, много, ми е мъчно за мъничките душички и съм напълно наясно с какво може да се сблъска един пациент или майка в случая , в болницата, но ..
съм склонна да подкрепя гласа на разума в тази тема, а не на чувствата ..
тежките думи като геноцид не са подходящи .. макар да са разбираеми ..
за значението за превенция на бебетата го казаха - не забравяйте, че в интензивно отделение на една хирургия например, въобще няма и да ви пуснат - а това са бебенца!
за лекарите и редът в болниците -
говорим за претрупани от работа и грижи хора, работещи в есктремни условия, опитващи се да направят чудеса с почти голи ръце понякога, за които срещата със смъртта е ежедневие и повече или по-малко са изградили някакъв .. щит / не ми се коментира дали е добър или лош - всеки се справя по някакъв начин, и не си спомням да има психотерапия за лекари в онкоотделения например, детските хематологии, неонатология и т.н./ - и искат донякъде да предпазят майката също, като не се ..привързва прекалено много към детенце, докато изходът не е много ясен - да, може би звучи много студено, но това е също начин..
друг е въпроса, че неизвестността е много по страшна понякога - но пък не случайно е казано - липсата на новина е добра новина - така или иначе - нищо не може да направи един родител, само да се чувства до болка безпомощен
още един ден надежда - дали са още един ден надежда на практика - за смъртта никога не е късно да дойде

rudka
наблюдател

Регистриран: 22.04.2005
    #1804764 - 22.06.2007 11:19 [Re: Си Ди]

Си Ди, извинявай че се прикрепям към твоето мнение, но то е последно, та така се получи.
Мислех да не пиша повече в темата - каквото казано - казано, но...
Да - прави сте - в тези отделения е много важно да няма никакви зарази, това е факт.
Единствения ми въпрос е, след като всички спазваме правилата, въведени с цел да се опазят децата от външни зарази - защо и как тогава дъщеря ми се зарази с Клебсиела пнеумоние? И защо преди да се зарази нещата при нея се развиваха добре, а след това за една седмица всичко рухна? И защо никой не ни каза, че е заразена, а трябваше да се досетим по големия червен надпис? И защо като попитахме какво значи това, ни казаха, че това била зараза, който е дошла от майката? 35 дена след раждането?
Въпросите ми, естествено са риторични. Нито за миг не съм имала за цел да пиша срещу лекарите в МД, може би те направиха каквото зависеше от тях, но... четейки нещата, които се изнасят в пресата, черпейки от собствения си опит, единствения факт, който ми се набива в очите е, че хигиената в болничните отделения е на отчайващо ниско ниво, дори и в този тип отделения...
Това исках да кажа, другото е без значение. Пожелавам на пишещите тук и на всички хора, никога да не им се налага да попадат в такава ситуация, независимо от изхода - добър или лош.
Малко ми е неудобно, че този въпрос се разисква в Бъдещи родители, така че се извинявам, ако съм засегнала или натъжила някой.

--------------------
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
някога целувал някой
в цъфналата ръж?

Fine 123
sometimes

Регистриран: 22.06.2007
    #1822557 - 07.07.2007 17:28 [Re: _nadejda]

Родих дъщеричката си в АГ " Шейново" .При раждането,детенце аспирира околоплодни води и няколко часа след това се влоши .17 дни бяхме в интензивен сектор в кувьоз.....Не ме изписаха ,дори напротив!Доктор Добрева (ноенатолог) твърдеше,че детето ми трябва постоянно да има връзка с мен и аз останах там през цялото време,като я виждах на ден не по-малко от 3 пъти .Не знам дали сега са се променили нещата ,все пак момиченцето ми е на 10 годинки вече ,но в случая касаещ Майчин дом,верно си е геноцид

--------------------
"...всички по-късни права се печелят посредством предхождащите ги задължения "

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5667

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.