ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Откога на проходилка?
    #1992065 - 02.01.2008 16:06 [Re: Крумка]

Не съм педиатър и слава богу.
Дето само си показва ... вярвайте му.
А 6 месеца е твърде рано за каквото и да е. Дори и за опити за прохождане.
Ако ще трябва да е по-близо до мама и под наблюдение, сложете го в една от тези сгъваеми кошарки и да си играе там, да си пълзи, да си лежи или ди си седи седнало... рано му е за прохождане.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
    #1992217 - 02.01.2008 18:46 [Re: iconomistca] Прикрепен файл (107 тегления)

Все още не съм решила дали ще взимам на Коко проходилка, но засега сме с това, има 3 положения да лежи по гръб, по корем, и да седи седнал (сега се учим на това )

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #1992231 - 02.01.2008 19:06 [Re: Крумка]

Ами колкото и да е груб израза, общо взето това трябваше да се направи. Нали знаеш, като започнат да ти дават съвети... и да ти диктуват какво да правиш.
Освен това физическото развитие на всяко дете е строго специфично. Моята дъщеричка изобщо не е пълзяла /поне докато навърши 2 годинки/. На 9,5 месеца обикаляше стаята, опирайки се на мебелите. На 11 месеца вече ходеше стабилно без опора. И това без никакви допълнителни помощни средства. Бяхме взели колани, но с тях не можеше да се отпусне.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #1992735 - 03.01.2008 14:30 [Re: iconomistca]

Противно на всички останали мнения, аз съм много доволна от проходилката. Дъщеря ми започнах да слагам в проходилка на 6 месеца, а тя проходи (без усилия и амбиция от моя страна) на 8 месеца. Синът ми проходи на 11 месеца, а на проходилка го слагах от 7 месечен.
Проходилката освен че доставяше огромно удовоствие от движението (и какъв ентусиазъм!) на децата, даваше и на мен възможност да върша повече неща. Естествено, не съм оставяла децата без надзор. Друга положителна характеристика на проходилката е ограничаване на достъпа до някои шкафове и чекмеджета.
Навремето питах и педиатърката и ортопеда относно проходилките, като мнението и на двамата беше че в зависимост от детето, но принципно от 6 до 8 месец започва ползването на проходилка.

Бебето на сестра ми се роди 970 гр. От клиниката категорично забраниха ползването на проходилка поради това че щяло да ходи на пръсти (най-просто казано, иначе медицинското обяснение е доста дълго). Е, сега, след като следваха стриктно забраните (а самите те със съпругът й са доктори, но не педиатри), купиха проходилка и смятат че е било грешка и е трябвало доста по-рано да го сложат на проходилка.

Моят съвет е да действаш според нуждите на детето и съветите на педиатъра.
Пожелавам ви приятно израстване!

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1992854 - 03.01.2008 17:03 [Re: iconomistca]

И аз съм чувала, че не е добра идея заради възможните падания. Моята кресличка от първия си ден предпочита да е права, всякакви легнали упражнения я докарваха до ярост от самото начало. Искаше винаги да е права, дори когато заспиваше. Имам много хубава снимка, на която на три месеца съм я подпряла права на баша й, който легнал на земята гледа мач. Тя имаше проходилка, която не се движеше и беше доволна там. Проходи на 7.5 месеца, никога не е пълзяла. Но тя беше много голямо бебе, наддаваше невероятно (роди се 4 килца, на 2.5м вече беше 8, на 4м беше 10) и всички лекари коментираха мускулния й тонус. Това, че проходи толкова рано разбира се е повод за гордост, но тя просто не беше готова да ходи--непрекъснато се забиваше някъде, и то не защото залиташе, а просто защото не се усешаше че масата примерно е по-ниска от нея. Не мисля, че проходи заради проходилката, просто си беше готова. Но тя беше много лошо бебе, а като проходи се кротна чувствително. Предпочитах по цял ден да е гоня, отколкото да я дондуркам, а тя да се къса от рев.
Така че ако вече сте купили проходилката, използвайте я за малко, но винаги я наблюдавайте.

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #1993500 - 04.01.2008 11:31 [Re: TramposaBG]

Сама си правеше стъпки без помощни средства на 7.5?
Браво на детенцето, много е пъргаво

Питам, защото се обърквам с думата "прохождане". Все си мисля, че прохождането е тогава, когато детето си върви самичко, а не можах да разбера дали прохождането е придвижване с проходилка или самостоятелно вървене

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1993505 - 04.01.2008 11:36 [Re: Крумка]

Цитат:

Все си мисля, че прохождането е тогава, когато детето си върви самичко, а не можах да разбера дали прохождането е придвижване с проходилка или самостоятелно вървене

Прохождането не е вече фиксирано състояние или способност (да върви например) - то е процес на преминаване от състояние на самостоятелно задържане на краката си, към утвърждаване на способността за самостоятелно придвижване от типа "homo erectus".

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #1993516 - 04.01.2008 11:43 [Re: tender™]

Нищо не разбрах

Ето, например, моят баща е проходил на девет месечна възраст и на десет вече е тичал из двора с пръчка в ръка.
Преди това е вървял с проходилка с воденичен камък- хем детето да се движи, хем работа да върши
Сегашните наши деца нищо не знаят, даже проходилките им са с мелодийки, играчки, пискливи бутони, дето ти пилят бавно нервите
Карай..., най-важното е да са здрави.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1993917 - 04.01.2008 19:45 [Re: Крумка]

Ходеше сама права, без да се държи никъде. Падаше, ставаше бързо без да плаче и продължаваше да ходи. Тя е едно невероятно силно и упорито серсемче

iconomistca

Регистриран: 28.08.2006
    #1995772 - 07.01.2008 00:14 [Re: TramposaBG]

Здравейте отново

Изчетох всички мнения. На 6.01. Коката стана на 6 месеца. И май ще си ползвам проходилката - много е сладка като я сложа в нея, а и на нея й харесва.

В момента сме в период на активно въртене (дори 1 път падна от леглото ), започна да стои на ръце и коленца, но все още не пълзи, ами само се поклаща напред назад и... вика нещо. Днес дори се засмя на глас... май.
По всичко личи, че детенцето ми иска нови движения - хич не й се стои в кошарата - няма накъде да пълзи (в момента пълзи назад).

Май ще си пробваме паяка.

Благодаря на всички, дали мнение по въпроса

Поздрави,
Силвия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8719

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.