ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Малкото човече и спането в друга стая
    #2023963 - 03.02.2008 10:13

От кога бихте отделили бебето в отделна стая?
И защо?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
misheto
неориентиран

Регистриран: 28.01.2008
От: bougas
Re: Малкото човече и спането в друга стая
    #2024170 - 03.02.2008 13:43 [Re: Крумка]

здравей!Дьщеря ми е на 6год. и още спи с нас но знам че това си е моя грешка.В момента сьм бременна и като се роди живот и здраве смятам да не повтарям сьщата грешка.Мисля че е напьлно нормално като навьрши 6мес. да се отдели в друга стая.При мен ще е заедно с каката...надявам се тогава да мога да я отделя и нея.Поздрави!

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2024283 - 03.02.2008 15:58 [Re: Крумка]

И двете ми дъщери напуснаха нашата спалня и се преместиха в детската на 6-месечна възраст. Така решихме, защото с първото дете някъде около този момент се почувствах достатъчно сигурна, че наистина ще го чуя, ако има нужда от нещо... От друга страна, така се предотвратява моментът, в който порасналото (и нахитряло ) вече детенце категорично отказва да спи другаде. Имах подобни примери пред очите си и не исках и при нас да се получи така. Нашите момичета никога не са "приспивани" в буквалния смисъл - докато заспят. Пеехме им по една-две песнички, по-късно прочитахме някоя приказка и излизахме от детската. Те си заспиваха сами минути по-късно...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2024360 - 03.02.2008 17:12 [Re: Крумка]

Дъщеря ми спа в кошче до леглото ни първите 2 седмици, след което я преместихме в креватчето й в нейната стая. Беше толкова неспокойна в съня си, че аз изобщо не можех да спя -непрекъснато я гледах дали й няма нещо В собствената си стая детето се научи да заспива само, да се приспива без чужда помощ ако се събуди през нощта, и т.н. Естествено, знае, че ако има проблем, ние винаги ше се отзовем веднага. Но така и ние сме по-самостоятелни и не ни се налага да си лягаме заедно с нея в 8 часа

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Mimki6
почетен член

Регистриран: 11.10.2007
От: България
    #2024435 - 03.02.2008 17:57 [Re: Milano]

При нас нещата бяха малко не както искаме, а както се налага, поне в началото. С първото ни дете живеехме на квартира и имахме стая и кухня и креватчето му беше до наща спалня - просто нямаше как. Но когато се роди второто ни дете, вече слава Богу имахме собствено жилище и можехме да направим това, което считахме за по добро. Баткото беше на 6г.когато се роди малката и почти веднага ги настанихме двамата в новата детска. Малката спеше много спокойно и непробудно, почти и нямахме проблем, но бати който беше свикнал с нас му беше доста по трудно. Затова пък в чест на отделянето им направихме нова детска стая за двамата и той беше горд, че има сестричка за която да се грижи и свикна и той.

--------------------
"Никога не забравяй, че зад облаците /и проливните дъждове/ ВИНАГИ грее СЛЪНЦЕТО!!!

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #2024475 - 03.02.2008 18:33 [Re: Юнона]

Аз , за съжаление, и да искам да отделя детето не мога понеже сме се сгръчкали тримата в една стая Нямаме избор.

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #2024738 - 04.02.2008 00:22 [Re: Крумка]

Малката я отделихме на 2 г. (нямаше детска стая до тогава), а малкия на 1 месец (веднага щом спря да реве през нощта и разбра че по тово време се спи ). Никога не съм приспивала когото и да било. Оставям ги в кревата и сами се омагьосват...
Моето мнение е че трябва да се отдели детето, възможно най-скоро (след 1 месец). Това прави детето самостоятелно и уверено в себе си, спокойно и когато мама не е до него.
Ползата за родителите мисля е очевидна за всички: хубав секс, удобно легло, спокойна нощ.

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2024876 - 04.02.2008 08:44 [Re: Крумка]

И двете си дъщери съм ги отделила рано. Голямата на 10 месеца, малката на осем. Стига семейството да има реална възможност ( повече квадратура и стаи в дома си), според мен е задължително детето да се научи да спи отделно от родителите си.
Не одобрявам тенденцията, която наблюдавам напоследък, детето да спи при родителите си докато стане едва ли не за женене.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #2024896 - 04.02.2008 09:02 [Re: ЕVERHOPE]

Момичета, а слагахте ли в стаята да бебето бейбифон?
Как се справяхте с нощните събуждания, особено когато никнат зъбките сякаш са по-неспокойни децата и често се събуждат?

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2024900 - 04.02.2008 09:06 [Re: Крумка]

Цитат:

Момичета, а слагахте ли в стаята да бебето бейбифон?
Как се справяхте с нощтните събуждания, особено когато никнат зъбките сякаш са по-неспокойни децата и често се събуждат?

Да, от както се роди има при нея бебефон, защото сме в къща и стаите са на различни етажи. И досега го ползвам, девойката е вече на 2 години и половина.
Проблема със събуждането нощем при малката го нямаше, защото тя от 6 месечна спи по цяла нощ непробудно, а и двете с кака си са в една стая, тъй че разчитам и на нея.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5257

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.