ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Re: КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА...
    #235981 - 09.03.2004 16:34 [Re: anaely]

Аз щях да се наема. Но си абсолютно права за уплаха на местните доктори. Когато бях бременна, още в началото нямаше и месец, когато бях изчела всичко по въпроса в нета, разпечатах със снимки, имена, доказателства, преведох всичко и с цялата тая пачка тръгнах по местните акушеро-гинекологични светила да ги убеждавам да опитат с мен, защото знаех, че в моя град щеше да бъде прецедент. На всичко отгоре бях се свързала с една практикуваща този метод акушерка в Русия, която беше консултант на сайта "Водный ребенок". Тя ме подкрепи и каза, че ако не можела да дойде лично била готова да консултира и подготви акушера, който ще намеря.
Да не мислите, че някой се съгласи!? Глупости! Едни ме гледаха като луда, други се притесниха, трети честно си признаха, че не им стиска да поемат отговорността и т. н. В резултат родих нормално, че и без мъжа ми на всичко отгоре.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #236027 - 09.03.2004 17:13 [Re: Лара]

да има нещо такова..аз писах на разли4ни клиники но никои не ми отговорил до сега
ако има6 адреси в нета напи6и ги моляте....

Анонимен
Нерегистриран

#236220 - 09.03.2004 20:21 [Re: D-r Kostova]

Ne bih mogla da kaja, che ima6e njakakva opredelena procedura! Rodilkata moje po jelanie da vleze vav vodata ako 4uvstva, 4e tova 6te i podeistva dobre i su6to taka po vsjako vreme da izleze ako ne se 4uvstva dobre. Po vreme na rajdaneto aku6erkata ne prave6e ni6to drugo osven da mi napomnja da di6am i da sedja s izpraven grub. Tova poslednoto e s zel da se pomogne na bebeto da mine prez tesnija rodilen kanal. Kogato razkritieto stigna 10 cm tja me pomoli da izljaza za malko, za da spuka mehura s okoloplodnite vodi, koito do tozi moment be6e intakten. Sled koeto otnovo vljazoh vav vanata i ostanah tam dokato bebeto ni izleze na bjal svjat. Aku6erkata smenja6e vodata periodi4no, za da bade prijatno topla i za da po4isti ne4istotiite. Sled kato bebeto se rodi, tja go postavi na korema mi i malko sled tova uvito vav topla havlija go vru4i na muja mi, za6toto az trjabva6e vednaga da izljaza ot vodata zaradi opasnostta ot infekcii.
Smjatam, 4e vodnoto rajdane e optimalen na4in za novorodenoto da preodolee stresa ot rajdaneto-taka to idva postepenno v suhata sreda! Za men be6e su6to neverojatno otpuska6to i prijatno. V momenta, v koito vljazoh vav vodata muskulite mi se otpusnaha i prestanah da se suprotivljavam na boleznenoto otvarjane otdolu! Ne znam kak bih izdurjala edno "suho" rajdane....?!))

pozdrav, Iliana

D-r Kostova
заслужил ветеран

#236383 - 09.03.2004 23:33 [Re: Анонимен]

sled kato srqzaha pupnata wruw izleze ot wodata za da ti izwadqt placentata nali taka?...a aku6erkata ne poema6e li bebo dokato se rajda6e..?

Лара
Read only

#236538 - 10.03.2004 08:35 [Re: D-r Kostova]

Ето няколко сайта, които бях изчела от началото и до края:
http://mama.ru - информация за всичко, каквото се сещате, свързано с майката, раждането, кърменето и детето.

http://www.materinstvo.ru/mother/birth_water.shtml

Тук има всичко за водното раждане, включително може да се свържете с акушерката Ирина Мартинова, за която говорех и която май все още води рубриката.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Анонимен
Нерегистриран

#236789 - 10.03.2004 12:02 [Re: D-r Kostova]

Da, estestveno-aku6erkata poema bebeto kogato izleze i go slaga na korema na maikata. Sled tova iz4akvat njakolko minuti dokato pupnata vruv spre da pulsira i davat nojicata na gordija tatko, za da ja prereje! Sled tova me pomoliha da izljaza ot vodata i estestveno mi pomognaha i legnala me zakaraha v edna druga stai4ka (sledrodilna zala!) kudeto iz4akahme da se rodi i placentata i aku6erkata da si svur6i rabotata po mene..)! V tova vreme tatkoto se razhojda6e napred nazad sas sina ni, koito ve4e dava6e znaci, 4e moje da pohapne ne6to..Sled kato bjah gotova vednaga go slojihme na gurda i toi zasuka sladko!

Iliana

Dona Emona
Нерегистриран

#236825 - 10.03.2004 12:25 [Re: D-r Kostova]

Edinstvenite prechini, koito biha mogli da govorjat protiv vodnoto rajdane ot medicinska gledna tochka sa nadnormenoto teglo na jenata i ako rajdaneto ne zapochne s kontrakcii, a s izti4ane na vodite. Predpolagam che poslednoto e za6toto vodnata sreda se promenja i opasnostta ot infekcii e po-goljama. No inache vsjaka zdrava i normalno rajda6ta jena moje po vsjako vreme na rajdaneto da vleze vav vanata. Samata vana e s triugulna forma, t.e. ima mjasto za jenata da se zavurti nastrana ako ne iska da sedi samo po grub ili puk ako partnjora i su6to iska da vleze pri neja (tova estestveno su6to e pozvoleno). Otstrani na vanata sa kran4etata za smenjane na vodata, a v stai4kata ima o6te malka toaletna (zad edin paravan), udobni vuzglavnici i postelki, kudeto rodilkata moje da legne kogato izleze ot vodata. Atmosferata e mnogo intimna-osven rajda6tata, partnjora i i aku6erkata njama drugi prisastva6ti. Staite sa oburudvani i sas CD-player-ri, taka che semeistvoto po jelanie moje da si pusne i uspokojava6ta, meditativna musika. Vuob6te vsi4ko, koeto deistva otpuska6to e dobre do6lo v tozi moment...)

Iliana

Dona Emona
Нерегистриран

#236847 - 10.03.2004 12:38 [Re: Лара]

Chela sam i az za tazi ruska aku6erka, kojato pravi revoljucia v ruskata ginekologija kato zapochva da vodi vodni rajdanija! Imam i strahotni snimki na vodni rajdanija, no za sajalenie ne moga da gi pratja. Ima bebeta, koito polovin chas sled rajdaneto veche pluvat v moreto... Tja (kazva se Zinaida) smjata, che edno rajdane sred prirodata pravi i maikite i ba6tite i decata tolkova silni, che vsichki trudnosti v purvite sedmici i meseci sa lesno preodolimi!

Лара
Read only

#236869 - 10.03.2004 12:55 [Re: Dona Emona]

Да, и имунната им система била много по-силна, отколкото на бебетата, родени с традиционно раждане. И били с много по-спокойна психика, защото при раждане не изпитвали внезапния стрес от светлината и въздуха.

--------------------

D-r Kostova
заслужил ветеран

#237293 - 10.03.2004 20:08 [Re: Анонимен]

брагодаря ти за постингите

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 3274

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.