ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА...
    #228363 - 01.03.2004 22:28

Какво ще кажете за раждането във вода...някой има ли опит..информация

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Leonie
LUBOV

Регистриран: 25.02.2004
От: Sred laletata
Re: КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА...
    #228435 - 02.03.2004 00:02 [Re: D-r Kostova]

Било страшно отпускащо и релаксиращо.Гледала съм по телевизията няколко пъти , някои от жените бяха в болница , а други раждаха вкъщи в специален портативен басейн. Във водата болката се усеща по леко , отколкото "на сухо" е коментара на раждалите във вода.
И аз ще взема да пробвам другият път.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #228443 - 02.03.2004 00:14 [Re: D-r Kostova]

Аз твърдо съм решила да раждам така за в бъдеще неопределено.
Но къде в БГ има такова раждане? Защото моята гинеколожка казва, че няма читави специалисти в БГ, т.е. има няколко в София, но според нея защото още не са раждали така много жени, и нямат достатъчен опит. Това го твърди тя, не аз. Можеш ли да ни осведомиш къде има в БГ и колко е ориентировачната цена?
А иначе съм чела, че боли много по-малко, бебето излиза в един вид естествена среда, не се сцепваш толкова много, и бебока излиза по-лесно и по-бързо. Разбира се всичко е много индивидуално. Периодът за възстановяване също бил много по-кратък. Имам братовчедка, раждала така и е много доволна. Успех

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

D-r Kostova
заслужил ветеран

#228508 - 02.03.2004 03:07 [Re: Leonie]

не нямам информация..за това пуснах и темата:)много се замислям в/у въпроса как да се осъществи ако няма къде в бг да се роди по този начин:)а че се ражда по лесно и физиологично за бебето знам от жени раждали по този начин и от документални филми...трябва да се проучи въпроса момичета:)

Galathea
усмихната

Регистриран: 12.07.2003
От: България
    #228567 - 02.03.2004 08:44 [Re: D-r Kostova]

http://www.biberonbg.com/info/rajdane_vav_voda.htm

anaely
самата аз!!!!!!

Регистриран: 08.02.2004
От: Пловдив
    #228787 - 02.03.2004 12:33 [Re: Glezlichka]

Не мога да си представя, че бих се наела на такова раждане, като сигурно докторите ще са по уплашени от мен, защото нямат достатъчно опит в това. То те като не са сигурни, аз как ще съм спокойна

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Wanna taste every drop, My love for you
Insatiablе
----------------------

Анонимен
Нерегистриран

#235915 - 09.03.2004 15:39 [Re: D-r Kostova]

Zdraveite na vsi4ki bade6ti i nastoja4i maiki! Rodih bebeto si vav voda predi 7 meseca i ne moga ve4e da si predstavja, 4e bih mogla da rajdam po drug na4in..))! Be6e sravnitelno kratko i bezproblemno rajdane. Legnah vav vanata o6te po vreme na razkritieto, za6toto bjah zapo4nala da se stjagam. V momenta, v koito usetih prijatno toplata voda vsi4ko se uskori i stana po-malko bolezneno..Ot tozi moment natatuk use6tah samo kak vsichko se otvarja, no az samata ne se suprotivljavah ve4e i ne stjagah muskulite. Bih preporu4ala vodno rajdane na vsi4ki jeni, koito se 4uvstvat dobre vav voda! V Avstria rajdaneto se zapla6ta izcjalo ot zdravnata kasa, nezavisimo dali e "suho" ili vodno!
Vapreki tova jelaja mnogo zdravi bebeta i 6tastlivi maiki i v BG!
pozdravi ot Vienna,
Iliana

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #235926 - 09.03.2004 15:50 [Re: Анонимен]

А в България къде може да се осигури такъв тип раждане? Има ли клиники, в които се ражда във вода?

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

g.vielicata
almEra

Регистриран: 01.03.2004
    #235930 - 09.03.2004 15:55 [Re: Анонимен]

Razkaji kak i maja ti prisastva tam. S kakvo ti pomogna toi...

--------------------
Простотия до шия такова е обществото -
духовно бедно заядливо и бледно.
Болест безкрайна, диагноза трайна.
НЕТ ДИВОТИЯТА - дрога за простотията.
По Изнервения Дракон

Редактирано от gonzo_vielicata (09.03.2004 17:43)

D-r Kostova
заслужил ветеран

#235960 - 09.03.2004 16:23 [Re: Анонимен]

mojete li da opi6ete procedurata malko po podrobno

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
    #235981 - 09.03.2004 16:34 [Re: anaely]

Аз щях да се наема. Но си абсолютно права за уплаха на местните доктори. Когато бях бременна, още в началото нямаше и месец, когато бях изчела всичко по въпроса в нета, разпечатах със снимки, имена, доказателства, преведох всичко и с цялата тая пачка тръгнах по местните акушеро-гинекологични светила да ги убеждавам да опитат с мен, защото знаех, че в моя град щеше да бъде прецедент. На всичко отгоре бях се свързала с една практикуваща този метод акушерка в Русия, която беше консултант на сайта "Водный ребенок". Тя ме подкрепи и каза, че ако не можела да дойде лично била готова да консултира и подготви акушера, който ще намеря.
Да не мислите, че някой се съгласи!? Глупости! Едни ме гледаха като луда, други се притесниха, трети честно си признаха, че не им стиска да поемат отговорността и т. н. В резултат родих нормално, че и без мъжа ми на всичко отгоре.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

D-r Kostova
заслужил ветеран

#236027 - 09.03.2004 17:13 [Re: Лара]

да има нещо такова..аз писах на разли4ни клиники но никои не ми отговорил до сега
ако има6 адреси в нета напи6и ги моляте....

Анонимен
Нерегистриран

#236220 - 09.03.2004 20:21 [Re: D-r Kostova]

Ne bih mogla da kaja, che ima6e njakakva opredelena procedura! Rodilkata moje po jelanie da vleze vav vodata ako 4uvstva, 4e tova 6te i podeistva dobre i su6to taka po vsjako vreme da izleze ako ne se 4uvstva dobre. Po vreme na rajdaneto aku6erkata ne prave6e ni6to drugo osven da mi napomnja da di6am i da sedja s izpraven grub. Tova poslednoto e s zel da se pomogne na bebeto da mine prez tesnija rodilen kanal. Kogato razkritieto stigna 10 cm tja me pomoli da izljaza za malko, za da spuka mehura s okoloplodnite vodi, koito do tozi moment be6e intakten. Sled koeto otnovo vljazoh vav vanata i ostanah tam dokato bebeto ni izleze na bjal svjat. Aku6erkata smenja6e vodata periodi4no, za da bade prijatno topla i za da po4isti ne4istotiite. Sled kato bebeto se rodi, tja go postavi na korema mi i malko sled tova uvito vav topla havlija go vru4i na muja mi, za6toto az trjabva6e vednaga da izljaza ot vodata zaradi opasnostta ot infekcii.
Smjatam, 4e vodnoto rajdane e optimalen na4in za novorodenoto da preodolee stresa ot rajdaneto-taka to idva postepenno v suhata sreda! Za men be6e su6to neverojatno otpuska6to i prijatno. V momenta, v koito vljazoh vav vodata muskulite mi se otpusnaha i prestanah da se suprotivljavam na boleznenoto otvarjane otdolu! Ne znam kak bih izdurjala edno "suho" rajdane....?!))

pozdrav, Iliana

D-r Kostova
заслужил ветеран

#236383 - 09.03.2004 23:33 [Re: Анонимен]

sled kato srqzaha pupnata wruw izleze ot wodata za da ti izwadqt placentata nali taka?...a aku6erkata ne poema6e li bebo dokato se rajda6e..?

Лара
Read only

#236538 - 10.03.2004 08:35 [Re: D-r Kostova]

Ето няколко сайта, които бях изчела от началото и до края:
http://mama.ru - информация за всичко, каквото се сещате, свързано с майката, раждането, кърменето и детето.

http://www.materinstvo.ru/mother/birth_water.shtml

Тук има всичко за водното раждане, включително може да се свържете с акушерката Ирина Мартинова, за която говорех и която май все още води рубриката.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Анонимен
Нерегистриран

#236789 - 10.03.2004 12:02 [Re: D-r Kostova]

Da, estestveno-aku6erkata poema bebeto kogato izleze i go slaga na korema na maikata. Sled tova iz4akvat njakolko minuti dokato pupnata vruv spre da pulsira i davat nojicata na gordija tatko, za da ja prereje! Sled tova me pomoliha da izljaza ot vodata i estestveno mi pomognaha i legnala me zakaraha v edna druga stai4ka (sledrodilna zala!) kudeto iz4akahme da se rodi i placentata i aku6erkata da si svur6i rabotata po mene..)! V tova vreme tatkoto se razhojda6e napred nazad sas sina ni, koito ve4e dava6e znaci, 4e moje da pohapne ne6to..Sled kato bjah gotova vednaga go slojihme na gurda i toi zasuka sladko!

Iliana

Dona Emona
Нерегистриран

#236825 - 10.03.2004 12:25 [Re: D-r Kostova]

Edinstvenite prechini, koito biha mogli da govorjat protiv vodnoto rajdane ot medicinska gledna tochka sa nadnormenoto teglo na jenata i ako rajdaneto ne zapochne s kontrakcii, a s izti4ane na vodite. Predpolagam che poslednoto e za6toto vodnata sreda se promenja i opasnostta ot infekcii e po-goljama. No inache vsjaka zdrava i normalno rajda6ta jena moje po vsjako vreme na rajdaneto da vleze vav vanata. Samata vana e s triugulna forma, t.e. ima mjasto za jenata da se zavurti nastrana ako ne iska da sedi samo po grub ili puk ako partnjora i su6to iska da vleze pri neja (tova estestveno su6to e pozvoleno). Otstrani na vanata sa kran4etata za smenjane na vodata, a v stai4kata ima o6te malka toaletna (zad edin paravan), udobni vuzglavnici i postelki, kudeto rodilkata moje da legne kogato izleze ot vodata. Atmosferata e mnogo intimna-osven rajda6tata, partnjora i i aku6erkata njama drugi prisastva6ti. Staite sa oburudvani i sas CD-player-ri, taka che semeistvoto po jelanie moje da si pusne i uspokojava6ta, meditativna musika. Vuob6te vsi4ko, koeto deistva otpuska6to e dobre do6lo v tozi moment...)

Iliana

Dona Emona
Нерегистриран

#236847 - 10.03.2004 12:38 [Re: Лара]

Chela sam i az za tazi ruska aku6erka, kojato pravi revoljucia v ruskata ginekologija kato zapochva da vodi vodni rajdanija! Imam i strahotni snimki na vodni rajdanija, no za sajalenie ne moga da gi pratja. Ima bebeta, koito polovin chas sled rajdaneto veche pluvat v moreto... Tja (kazva se Zinaida) smjata, che edno rajdane sred prirodata pravi i maikite i ba6tite i decata tolkova silni, che vsichki trudnosti v purvite sedmici i meseci sa lesno preodolimi!

Лара
Read only

#236869 - 10.03.2004 12:55 [Re: Dona Emona]

Да, и имунната им система била много по-силна, отколкото на бебетата, родени с традиционно раждане. И били с много по-спокойна психика, защото при раждане не изпитвали внезапния стрес от светлината и въздуха.

--------------------

D-r Kostova
заслужил ветеран

#237293 - 10.03.2004 20:08 [Re: Анонимен]

брагодаря ти за постингите

D-r Kostova
заслужил ветеран

#237297 - 10.03.2004 20:10 [Re: Dona Emona]

пратете ми ги на емаил..аз 6те с еопитам да ги обработя така 4е да се пуснат тук

D-r Kostova
заслужил ветеран

#241684 - 15.03.2004 21:28 [Re: D-r Kostova]

wg1.jpg
--------------------------
Rodeni vav voda

Tova e Maria, tja e na polovin 4as. Rodi se v edno vodno basein4e na plaja na ostrova Putyatin pri Vladivostok.
Maika i Maria, 29 godi6na, kazva "Az samo se doverih na prirodata"

Ruskata detska lekarka Zinaida, kojato tuk potapja novorodenata Maria v moreto, e pomognala na
13 deca da doidat po tozi na4in na sveta. Tova e nezakonno v Rusia. Zinaida otgovarja na zabranata po tozi na4in:
"Ne sam vidjala nito edna jena, kojato sled estestveno rajdane da ne e bila perfektna maika."

wg2.jpg
-----------------------------------
subirane na sila za finala

Sergej durji jena si zdravo pregurnata i use6ta bolkite po vreme na kontrakciite.
"Ne me be6e strah", 6te kaje Marina sled tova, "Sergej be6e savsem nablizo,
use6tah dahat mu. Dava6e mi sili tova, 4e 4uvam moreto"

wg3.jpg
zaedno prez bolkite

Zinaida preglejda Marina, mujut i Sergej, na 30- student
ja durji za rukata. Toj podkrepja6e Marina v re6enieto i da rodi deteto im na Putyanin.
za6toto v ruskite durjavni bolnizi ne e pozvoleno ba6tite da prisustvat na rajdaneto.

wg4.jpg
-------------------------------
Celta

"Nai-dobre se 4uvstvat jenite, koito sami se spravjat s rajdaneto"-e mnenieto na Zinaida.
"Az sam tuk samo, za da otgovarjam na vuprosite i da pomogna ako nastupjat uslojnenija. Po vreme na
kontrakciite ne moga da pomogna mnogo-togava pomaga samo gospod. Moje bi 4rez moite ruce!"

wg5.jpg
-------------------------
tolkova mnogo 6tastie

Marija e ve4e tuk, rodena v detsko basejn4e, pulno sas zatoplena morska voda.
"njama6e ve4e bolki, samo goljamo 6tastie", razkazva Marina. Sergej pla4e6e.
Ne6to, koeto spored nego samija njama da razkaje na prijatelite si.

wg6.jpg
-----------------------
Potapjane

Maria se e spravila blestja6to s rajdaneto i sled polovin 4as veche e v moreto. Zinaida e ubedena v tova, che
edno rajdane sred prirodata pravi maikite, ba6tite i decata silni, za da se spravjat s trudnostite v purvite
sedmici i meseci. [image]http://www.emona.com/vodno_rajdane.zip[/image]

D-r Kostova
заслужил ветеран

#241690 - 15.03.2004 21:36 [Re: D-r Kostova]

Това са снимките предоставени от дона-емона...не могат да се намалят за това всеки мойе да ги изтегли от този линк....в текса спрямо всеки номер картинка е и превода
Благодаря ти Илиана за вниманието.

[image]http://www.emona.com/vodno_rajdane.zip[/image]
wg1.jpg
--------------------------
Rodeni vav voda

Tova e Maria, tja e na polovin 4as. Rodi se v edno vodno basein4e na plaja na ostrova Putyatin pri Vladivostok.

Ruskata detska lekarka Zinaida, kojato tuk potapja novorodenata Maria v moreto, e pomognala na
13 deca da doidat po tozi na4in na sveta. Tova e nezakonno v Rusia. Zinaida otgovarja na zabranata po tozi na4in:
"Ne sam vidjala nito edna jena, kojato sled estestveno rajdane da ne e bila perfektna maika."

wg2.jpg

Sergej durji jena si zdravo pregurnata i use6ta bolkite po vreme na kontrakciite.

wg3.jpg
zaedno prez bolkite

ja durji za rukata. Toj podkrepja6e Marina v re6enieto i da rodi deteto im na Putyanin.
za6toto v ruskite durjavni bolnizi ne e pozvoleno ba6tite da prisustvat na rajdaneto.

wg4.jpg
-------------------------------
Celta

"Nai-dobre se 4uvstvat jenite, koito sami se spravjat s rajdaneto"-e mnenieto na Zinaida.
"Az sam tuk samo, za da otgovarjam na vuprosite i da pomogna ako nastupjat uslojnenija. Po vreme na
kontrakciite ne moga da pomogna mnogo-togava pomaga samo gospod. Moje bi 4rez moite ruce!"

wg5.jpg
tolkova mnogo 6tastie

Ne6to, koeto spored nego samija njama da razkaje na prijatelite si.

wg6.jpg
-----------------------
Potapjane

Maria se e spravila blestja6to s rajdaneto i sled polovin 4as veche e v moreto. Zinaida e ubedena v tova, che
edno rajdane sred prirodata pravi maikite, ba6tite i decata silni, za da se spravjat s trudnostite v purvite
sedmici i meseci.

Glezlichka
глезличка

#241806 - 15.03.2004 23:15 [Re: D-r Kostova]

Мила, аз не виждам нищо

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Анонимен
Нерегистриран

#241850 - 16.03.2004 00:08 [Re: Glezlichka]

http://www.emona.com/vodno_rajdane.zip

otvarq se dawnload file- open i gotovo.
Поне при мен така ги отворих.

g.vielicata
almEra

#242387 - 16.03.2004 13:59 [Re: D-r Kostova]

Тука има грешка в постването, ще се опитам да пооправя нещата, но след малко

--------------------
По Изнервения Дракон

g.vielicata
almEra

#242441 - 16.03.2004 14:42 [Re: g.vielicata]

--------------------
По Изнервения Дракон

Редактирано от gonzo_vielicata (16.03.2004 14:49)

g.vielicata
almEra

#242445 - 16.03.2004 14:44 [Re: g.vielicata]

namalih gi na 60%

--------------------
По Изнервения Дракон

g.vielicata
almEra

#242449 - 16.03.2004 14:45 [Re: g.vielicata]

maham giii

--------------------
По Изнервения Дракон

Редактирано от gonzo_vielicata (16.03.2004 19:48)

g.vielicata
almEra

#242452 - 16.03.2004 14:47 [Re: g.vielicata]

maham

--------------------
По Изнервения Дракон

Редактирано от gonzo_vielicata (16.03.2004 19:49)

g.vielicata
almEra

#242458 - 16.03.2004 14:50 [Re: g.vielicata]

ima o6te, ama teji4ko sava, mai...

--------------------
По Изнервения Дракон

Don Emon
безобразен

Регистриран: 09.03.2004
От: Виена
Rajdane vav voda
    #242478 - 16.03.2004 15:03 [Re: g.vielicata]

eto gi vsi4ki snimki s textovete, napravih gi na strani4ka :-)
Rajdane vav voda
(http://www.emona.com/vr/)

za6to li ne se nameri i v bulgarija njakoj?

anaely
самата аз!!!!!!

Re: Rajdane vav voda
    #242594 - 16.03.2004 16:42 [Re: Don Emon]

Много интересен материал

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Insatiablе
----------------------

Glezlichka
глезличка

#242719 - 16.03.2004 18:40 [Re: Don Emon]

Добре де, ама водата не трябва ли да не е солена защото морето си е море, да... сега като се замисля от морската вода отшумяват всякакви инфекции...
Все пак си е по-удобно в клиника... а и ако е студено времето този вариант отпада, защото Т на водата е много ниска...

Иначе доста интересно наистина

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
    #242747 - 16.03.2004 19:24 [Re: Glezlichka]

Ако е студено, си права..Според мене тоя материал показва само колко хуваво може да бъде едно раждане, когато е в унисон с природата..вси4ко друго са подробности. А защо не вземе някоя аку6ерка от Варна или Бургас да въведе тоя метод и в БГ. Според мене има много жени, които биха се навили да раждат така- при алтернативата да мизерстват в болниците...

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

D-r Kostova
заслужил ветеран

#242819 - 16.03.2004 20:47 [Re: g.vielicata]

[image]
zaedno prez bolkite

Rodeni vav voda

Celta

tolkova mnogo 6tastie

Ne6to, koeto spored nego samija njama da razkaje na prijatelite si

Potapjane

sedmici i meseci

D-r Kostova
заслужил ветеран

#242870 - 16.03.2004 21:55 [Re: Dona Emona]

интересно е че още преди да видя снимките от русия...си мислех за това:)и го споделих с мои колеги:)те ми казаха..ами пробваи се:)ако го направиш ти значи ще става:))))))))))))
както казва фема стига да е топло времето....а ако не ...ми е интересна ситиация да си родиш в къщи в ваната и да си платиш на някоя акушерка да е с теб....какво мислите в/у това....как ви звучи?...интерсно ми е кои как възприема предизвикателството

Dona Emona
нетърпелива

#242878 - 16.03.2004 22:08 [Re: D-r Kostova]

Eстествено, че си струва да се опита! Не бих се и замислила при алтернативата да раждам в болниците, където никой не ти обръща внимание. Ще стане страшен бум и съм сигурна, че отзивите ще са положителни! Естествено, че акушерката трябва да е опитна, а родилките здрави. Ако през бремеността са имали някакви проблеми е по добре да останат под лекарски надзор. А иначе бремеността не е болест и раждането би могло да се изживее сред природата! Би било още по незабравимо!
А вие акушерка ли сте?

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Dona Emona
нетърпелива

#242882 - 16.03.2004 22:11 [Re: D-r Kostova]

http://www.nandu.hu/English/Childbirth/Csenge100/csbirth01.htm

Ето една страхотна страница за едно водно раждане! И то вкъщи!!!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Редактирано от Dona Emona (16.03.2004 22:14)

D-r Kostova
заслужил ветеран

#242891 - 16.03.2004 22:29 [Re: Dona Emona]

много хубави снимки..браво:)
не лекар съм:)и всички ме мислят за "луда"като им казвам как мисля да родя:)))))))))
но аз мисля че идетя е добра:)

Dona Emona
нетърпелива

#242910 - 16.03.2004 22:59 [Re: D-r Kostova]

не знаех, 4е си бременна...стискам палци! не е лудост! страхотно е! дано да намериш акушерката, която да се навие да бъде до теб! нали видя на тоя сайт, акушерката се появява за малко! Таткото изражда детето си!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

D-r Kostova
заслужил ветеран

#242912 - 16.03.2004 23:03 [Re: Dona Emona]

не съм бременна:))))))))))))))просто смятам така да родя след време:)

g.vielicata
almEra

#242916 - 16.03.2004 23:11 [Re: Dona Emona]

Откъде намери това? Развълнува ме. Това е един много смел мъж...

--------------------
По Изнервения Дракон

Glezlichka
глезличка

#242971 - 17.03.2004 01:24 [Re: D-r Kostova]

За раждане в домашната вана... ами аз това, което съм гледала по картинки и съм чела... там ще ти е много много тясно, няма да има къде да се разкрачиш добре и т.н... Ваните доколкото съм гледала са големи /кръгли съм виждала аз/, дори и мъжът има възможност да влезе, че и акушерката, и ще си правите моабет м/у контракциите
Но нека тези, които са участвали да споделят

--------------------

Oli*
ангажирана

#243061 - 17.03.2004 09:23 [Re: Glezlichka]

Ето още един линк към снимка за раждане във вода. Не са толкова много и толкова изчерпателни, но можете да им хвърлите едно око.
http://community.webshots.com/album/57144904LuIUIG

--------------------

D-r Kostova
заслужил ветеран

#243099 - 17.03.2004 10:09 [Re: Oli*]

http://waterbirth.org/spa/index.php

Oli*
ангажирана

#243160 - 17.03.2004 10:55 [Re: D-r Kostova]

Този сайт е на руски, но предоставя доста изчерпателна информация по въпроса:
http://www.materinstvo.ru/mother/birth_water/water.shtml

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

#243213 - 17.03.2004 11:25 [Re: g.vielicata]

И мене ме развълнува! Всеки път когато ги гледам тия снимки се вълнувам-настръхва ми косъма и ми се появават сълзи в очите..
Наи-странното е, че този сайт е унгарски-т.е. не някъде в далечния запад, а съвсем наблизо. Ето, че хората дръзват малко по малко да експериментират, а специално в този слу4ай-раждането си остава в уютна домашна атмосфера-без стрес и бели престилки, с подкрепата на любимия човек, с достойнство и самочувствие.

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

anaely
самата аз!!!!!!

#243214 - 17.03.2004 11:26 [Re: Dona Emona]

Знаеш ли аз нямах никакви проблеми по време на първата си бременност - беше перфектната, а много пъти сме коментирали, че ако трябваше да родя преди 50 вкъщи, сега нямаше да съм жива. Мисълта ми е, че не е ясно какво ще се случи при едно раждане и колко бързо ще трябва да се отреагирва. И мен това ми е много примамливо, но сякаш бих заложила в този важен момент от живота си на по-сигурността.

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Insatiablе
----------------------

Oli*
ангажирана

#243217 - 17.03.2004 11:27 [Re: Dona Emona]

Предлагам на вашето внимание още няколко сайта със снимки:
http://www.bellaonline.com/articles/art12758.asp
http://www.compleatmother.com/waterbirth1.htm
http://www.wwc.edu/~jash/baby/story.html

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

#243221 - 17.03.2004 11:30 [Re: Glezlichka]

http://www.nandu.hu/English/Childbirth/Csenge100/csbirth01.htm

видя ли този сайт?

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Dona Emona
нетърпелива

#243240 - 17.03.2004 11:54 [Re: g.vielicata]

Не мисля, 4е само този мъж е смел. Ако имаха възможността и други може би биха го правели. Но в българските условия мъжът бива изклюван от самото на4ало от "женските работи..." В следствие на това много мъже остават с грешното впе4атление, 4е раждането е нещо ужасно, че има кьрвища или кой знае какво..И според мене трърде много се набляга на медицинската, биологи4ната 4аст и твърде малко на факта, 4е самото му присъствие дава сили на жената, масажа, докосването, оби4та, споделената болка, споделената радост... Но това е за друга тема!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Dona Emona
нетърпелива

#243242 - 17.03.2004 11:58 [Re: Oli*]

Този последния сайт е много мил....ох!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Glezlichka
глезличка

#243827 - 17.03.2004 19:53 [Re: Dona Emona]

Този е много добър, с много подробно инфо и картинки стъпка по стъпка... Само не ми се изясниха някои неща, след самото раждане защо изчакват толкова време за плацентата?
По принцип чака ли се изобщо? 25 минути нормално е?

--------------------

Glezlichka
глезличка

#243832 - 17.03.2004 19:58 [Re: Oli*]

Моето мнение е, че раждането трябва да стане в клиника, мен ще ме е страх вкъщи, дори и да има лекар и акушерка. Все пак никога не сме застраховани и не знаем какво може да се случи.
Интересна тема се получи

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

#243836 - 17.03.2004 20:11 [Re: Glezlichka]

Ако питаш мене е по нормално да се изчака плацентата да се роди от само себе си, отколкото някой 100 килограмов доктор да ти скочи на корема и да ти счупи ребрата /има и такива случаи!/.. В това раждане всичко е естествено, както природата го е измислила-никой не припира, никой не създава стрес, няма излишни медицински процедури.
Аз например като родих, ми сложиха бебето на корема-то засука, това предизвиква естествено свиване на матката...и плацентата се роди без Насилие....!!!!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Oli*
ангажирана

#244116 - 18.03.2004 08:42 [Re: Glezlichka]

И аз съм на мнение, че трябва да родя детето си в клиника. Този метод просто още не е разпространен в България и много от жените, а и мъжете им, се отнасят с известна доза резервираност към този начин на раждане (във вода). Но като алтернатива изглежда доста интересно.

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

#244396 - 18.03.2004 12:17 [Re: Oli*]

Нормално е сигурно всяко ново нещо да се приема резервирано. Само, че в слу4ая не виждам при4ината! Нищо не е по-разли4но от нормалното, "сухо" раждане. Няма рискове-нито за жената, нито за бебето и! Просто си седиш в една вана-и ти е хубаво /доколкото в този момент може да ти е хубаво!/, защото ти е леко, защото контракциите във вода са омекотени, защото мозъка ти произвежда повече хормон на щастието и т.н. /вси4ко това е описано на /biberonbg.bg/. И аз родих в клиника, по същата при4ина за по-голяма сигурност, но и във вода!
Мисля си, понеже знаем, 4е бг болниците не са обурудвани с вани за раждане, кога ли някой ще се осмели да го направи в такава надуваема?

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 3271

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.