ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
mego

Регистриран: 18.01.2009
Re: лек против колики
    #2290224 - 20.01.2009 21:54 [Re: gkis]

Аз пък се надявам капките да имат положителен ефект. Далеч не прекалявам с тях, а ги давам само когато много се мъчи. Педиатърката ме предупреди да ги давам при нужда, а не по схема, защото от тях често се запичат бебетата. Имам позната която си спомня, че със сина си е изхабила 16 шишета с SAB, а ние за два месеца сме към края на първото

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2290401 - 21.01.2009 05:00 [Re: mego]

Този доктор не ми е познат, но тези съвети ги имам във всяка книга. За сученето, както да ти кажа..И двете ми деца обожават да са на гърда и има моменти, в които по цял ден това правят (когато са болнички или им никнат зъбки). И двете наддават с безумно луди темпове и бебето на 4 месеца е 10 кила (във форума родители и деца сложих снимки). Каката беше по същия начин--никога не съм я ограничавала, защото за мен това е най-естественият начин да успокоиш детето. Каката на година и половина беше 15 кила и след това не е наддала нито грамче, вече 18 месеца, а е супер висока, слаба и много здрава. Като цяло не само, че няма проблеми от това, че беше дебело бебе, ами порастна силно и голямо дете. Доста нови изследвания показват, че децата, които са яли неограничено количесвто като бебенца, имат много по-малък риск от диабет и други заболявания, свързани с наднорменото тегло, като възрастни.

mego

#2290409 - 21.01.2009 05:51 [Re: TramposaBG]

Да са ти живи и здрави момиченцата, видях им снимките в съседната тема, страхотни деца И моите са с големи бузки, нама по-хубава гледка от пухкаво бебе
Беба и в момента е в ръцете ми, отново колики вече цяла нощ. Но не мисля, че трябва да стои постоянно на гърда. Та нали храната е причина за появата на коликите Както писах в началото, единствено притиснато коремче облекчава положението при нас, а не сукането.

Tabassa
почетен член

Регистриран: 15.09.2005
От: Стара Загора
    #2294282 - 25.01.2009 20:12 [Re: mego]

По професия съм фармацевт и като цяло нямам никак добро мнение за хранителните добавки, каквито са и капките Колийф. След като бях изчерпала всички възможности откъм лекарства, вкл. и хомеопатични ( за които също нямям добро мнение) реших да пробвам и Колийф. При нас имаше голям ефект и се поуспокоихме. Резултат даваха и масажите по коремчето, и сешоара за коса- пускам сешоара и веднага спираше да плаче, успокояваше се от шума му. Към третия месец коликите спряха. Много гушкане и късмет.

--------------------
Тези форуми са толкова заразителни!!! Не мога да се отлепя!!!

mego

#2294516 - 26.01.2009 03:29 [Re: Tabassa]

Благодаря за пожеланието! Изминалите пет дни беше ангелче, нощем спеше спокойно и дори пропускаше едно хранене, почти не усетих да я боли коремчето! Но ето че днес пак сме на ръце Вече ще започна обратно броене на дните до навършване на 3месец!

Редактирано от mego (26.01.2009 03:33)

vilikson
любопитна

Регистриран: 10.01.2009
От: някъде тук
    #2294534 - 26.01.2009 05:45 [Re: mego]

Не подценявайте чайчетата от лайка и анасон!Това са прекрасни облекчители на коликите при бебенцата.

mego

#2296206 - 28.01.2009 12:37 [Re: vilikson]

Вече два дена давам чай на Хип с лайка, копър и анасон и имам чувството че помага Как го бях пропуснала, не знам... добре че ме подсети

vilikson
любопитна

Регистриран: 10.01.2009
От: някъде тук
    #2296223 - 28.01.2009 12:51 [Re: mego]

Много ми е приятно,когато съм полезна.Целувки за малките ви зайчета!!!

mego

#2308362 - 15.02.2009 03:30 [Re: vilikson]

След половин месец да кажа, че безсънните нощи продължават! Вярно, все по-рядко са, но ги има
Явно нищо не помага на 100%, дори комбинацията от капки, чай, масаж и т.н. също не помага винаги, но надеждата остава че това е временно явление, период от израстването на детенце
Дано следващия път като пиша да е с ведър поглед
Здраве и късмет на всички

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2308914 - 16.02.2009 01:34 [Re: mego]

Търпение Само времето помага. Мозъчетата им просто не могат да се успокояват самички и прегряват. И това минава

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36431

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.