ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
От: Варна
Re: лек против колики
    #2317468 - 26.02.2009 12:41 [Re: mego]

Какво ли не пробвахме ние - то не бяха чайчета, масажи, сешоари, гушкане, САБ, Еспумизан, хомеопатични...
От всичко изброено, като че ли само гушкане и Еспумизан го успокояваха. Изобщо не ме интересуваше, че щял да свикне на ръце и други подобни. Просто исках да не го боли и да се храни спокойно, защото при нас точно по време и след хранене се появяваха. Нямам идея колко шишенца Еспумизан сме купили - може би 7-8 ако не и повече. Правихме опити да не му даваме нищо няколко дена, но резултата бе плачевен - гърчеше се от болки и охкаше като възрастен човек. Чак като влезе в петия месец, сякаш спряха, но тогава пък венците почнаха да го сърбят, та в един момент не знаех колики ли са още или зъбки.
И все ще се намери някой, който точно в този момент да те посъветва да започваш да даваш ябълков сок или морков. Нищо, че детето се извива от болки...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2317815 - 26.02.2009 23:17 [Re: Vali]

Цитат:

И все ще се намери някой, който точно в този момент да те посъветва да започваш да даваш ябълков сок или морков. Нищо, че детето се извива от болки...

Така е в БГ, повечето педиатри препоръчват ранното захранване- още от втория месец С първото ми детенце много се притеснявах и вечно оправдавах пред педито за храненето, а сега с беба просто не отварям дума за захранването, кимам положително като си дават препоръките и това е Ние сме само на кърма вече 4 месец, но почна много да слюнкоотделя и това е един от признаците, че детето е готово за захранване, но все пак мисля да изчакам още малко докато коликите съвсем отшумят.

Vali
делфинче

Регистриран: 14.05.2004
От: Варна
    #2318294 - 27.02.2009 17:08 [Re: mego]

Наистина по-възрастните педиатри следват старата школа, на която са ги обучавали, а именно по-ранното захранване. Слава Богу, моята съвсем нормално прие факта, че смятам да изчакам със захранването, въпреки че и тя ми предложи във втори месец ябълково сокче. Не мисля, че има смисъл да се лъже педиатър. В крайна сметка родителите са тези, които решават кога ще си захранят детето.

Слюнкоотделянето не беше ли признак, че започва подготовка за никненето на първите зъбки или греша?

Дано скоро се отървете от тези ужасни колики и детенце спокойно да се радва на мама и тате.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2320292 - 02.03.2009 12:52 [Re: mego]

Пробвай със затоплена кърпа.Топлиш я с ютията и я слагаш на коремчето на бебо.Слагах малката по коремче на коленете си , също и масажът на коремчето помага - кръгови движения , имаше един крем в аптеките за колили , не си спомням името .
Успех , при нас минаха след 4-я месец , после спеше по цяла вечер и даже за храна не се събуждаше

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

mego

#2320348 - 02.03.2009 14:46 [Re: kapitoliq]

Благодаря за съветите! Като че ли коликите вече отшумяват, но продължава да има проблем със спането
В денонощието се събира достатъчно часове сън, но лошото е, че е предимно през деня. Трудно заспива и то чак в 3часа през нощта, след това хранене и спане до обед и вечер отново на ръце, защото не иска в леглото. Ако успея да изместя заспиването от 3ч през ноща в 00часа, всичко ще е наред, но ми се струва почти невъзможно. Трябва да я държа будна на сила, а знаете ли как се събужда заспал ангел, хич не ми се иска да я притеснявам...
Пробвах няколко вечери да я държа с отворени очи възможно по-дълго време, за да спи по-спокойно през нощта, но не ми се получава. Детенце като има нужда от сън, заспива при всякакви условия.
Все пак прави две поредни спанета от 4-5 часа и аз използвам това време също за почивка и така се спраяме за сега Всъщност положението вече не е много страшно, проблема идва от това, че децата са две и ако едното спи другото иска внимание, непрекъснато се разминават!
Да е жива и здрава бабата, която ми помага за каката през деня

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2362104 - 27.04.2009 09:47 [Re: mego]

Мег, виждам, че доста късно се включвам в темата.
Само да те питам внимаваш ли с какво ТИ се храниш. Щом сте на кърма има дначение какво мама хапва. Данеби от твоята храна да се получават тези колики.
Сигурно си е обърнала деня и нощта малката сладурка. Често се получава при бебетата. Опитвай да я занимаваш повече часове рез деня. Дрънкалки, песнички - ти си знаеш.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (27.04.2009 09:49)

mego

#2364301 - 30.04.2009 02:24 [Re: mysteria]

Привет, Мистерийка!
Беба вече кара шести месец и коликите остават в миналото, забравени вече
Сигурно има значение с какво се храни мама, но аз не мога да пазя диети и продължих да се храня както и преди. Съветваха ме да не ям ужасно много неща и в крайна сметка като се замислих какво всъщност МОГА да хапвам се оказа- картофи, ориз, някои плодове и зеленчуци (доста ограничено), дори и млечните продукти бяха забранени
Моята истина дойде от там, че просто всяко дете е с различен режим и характер. С каката съм се хранила по същия начин, а не разбрахме какво е- колики! Явно беба е по-нежна и крехка и ще изисква повече внимание
Надявам се твоите малки съкровища да са здравички и при вас този болезнен период да е минал спокойно!

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2365896 - 02.05.2009 12:33 [Re: mego]

Цитат:

Надявам се твоите малки съкровища да са здравички и при вас този болезнен период да е минал спокойно!

Ами не мина спокойно, въпреки, че дъщеря чи спазва и нейн режим на хранене. От една седмица пак си върна нощното хранене на всичкото отгоре майка й ходи като привидение вече. Личната лекарка каза, че вече са започнали и зъбките да си казват думата. Имаме вече заоблен венец, но не е задължително да се покажат ей сега де.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 35743

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.058 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.