ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
AIIA
рибка

Регистриран: 17.01.2004
От: София
Майчин инстинкт???
    #276445 - 20.04.2004 11:14

Момичета ,кога за пръв път го усетихте.
Макар и вътре в мен да усещам нов живот ,все още не съм го изпитала. Усещам някакво объркване ,страх ,паника ,много често тъга.
При вас ,как беше ?
Нормално ли е да съм объркана и все още да не усещам майчиният инстинкт?
Нормално ли е всико това?
Толкова силно го исках ,а сега съм много объркана.
Станала съм много ,много уязвима и чувствителна
Настроенията ми се менят всяка минута и всичко ме дразни.
Все едно не съм аз .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Майчин инстинкт???
    #276465 - 20.04.2004 11:27 [Re: AIIA]

Аз нямам деца още, но съм чувала, че това е нормално - и за инстинкта, и за променливото настроение, така че според мен няма за какво да се притесняваш. Освен това какво точно е майчинският инстинкт? И как можеш да го имаш, преди изобщо да си видяла и прегърнала детето си (нищо, че го носиш в тялото си и му даваш живот)? И трябва ли да се чувстваш по-различно като личност, защото очакваш дете? Това са въпроси, които съм си задавала понякога, но нямам отговор. Обаче специално за майчинския инстинкт съм чувала, че "идва" с бебето, т.е. с раждането му.

AIIA
рибка

#276474 - 20.04.2004 11:35 [Re: Sol y Sombra]

Не знам дали трябва да се чувстваш по различно като си бременна ,но аз лично се чувствам на моменти друг човек по -тъжна ,по -уязвима ,по-чувствителна ,объркана...........
Сигурно си права,че инстинкта идва с раждането но сега всички тези неща ме объркват

zvezdichka
с надежда

Регистриран: 11.04.2004
От: все още в BG
    #276514 - 20.04.2004 12:01 [Re: AIIA]

Спокойно,радвай се на всеки миг и не бързай.Това което чъвстваш е нормално.Купи си книжки за бременни и
www.az-jenata.com / pri dwete mi bremenosti/намерих много ценни неща и съвети.Успокой се всеки миг е незабравим и неповторим.Радвай се и очаквай.Успех!

amber
новак

Регистриран: 14.04.2004
От: Burgas/Texas
    #277195 - 20.04.2004 19:39 [Re: AIIA]

ne se trevoji,tova e normalno za vsyaka bremennost,prosto hormonite napravo poshturyavat i zatova taka se chustvash.Az imam dete na 1 godina i 9 meseca i v nachaloto kato se rodi niakakuv maichinski instinkt ne mi se poyavi,grijite za bebeto mi se struvaha poveche breme,purvite 3 meseca byaha nyakakuv ujas zashtoto po celi noshti ne spyah.Maika mi ponyakoga go vzimashe da go gleda za weekendite i na men izobshto ne mi lipsvashe,daje zabravyah che imam dete,mnogo stranno veshe.Sega kato pootrasna opredeleno useshtam dori i kogato ne e pri men che se trevoja kak e,kakvo pravi i tn,izobshto postoyanno deteto mi e purva grija.Taka che spokoino,vsichko s vremeto si.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #277399 - 20.04.2004 23:02 [Re: AIIA]

почети и за следродилната депресия, защото тя е по-страшна...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #277529 - 21.04.2004 04:07 [Re: AIIA]

Спокойно все още нямаш майчин инстинкт, просто си още бременна и за това си раздразнителна
Като родиш и гушнеш бебчо чак тогава ще усетиш тръпката от майчинството.При всяка жена е различно, някои жени по-късно усещат майчиния инстинкт именно заради следродилната депресия.Аз например не усещах никакъв инстинкт докато сина ми не стана на 4месеца
А сега съм като тигрица

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #277676 - 21.04.2004 10:15 [Re: Glezlichka]

едно често показано л-во за родова и послеродова депресия е Sepia

AIIA
рибка

#277726 - 21.04.2004 10:47 [Re: amber]

Може би и при мен ,ще дойде много по -късно ,но ще се радвам, ако е по скоро.
Бреме ...дано не го чувствам така ,но знам ли
От сега си правя планове ,как отново ще започна да спортувам ,да имам собствено време дори и един час от деня само за мен и никой друг ,абе луда работа ...мисля само за мен
В началото се очертава голям шок ,дано всичко мине бързо

AIIA
рибка

#277738 - 21.04.2004 10:57 [Re: V.I.P]

4месеца ,толкова дълго време ,сигурно е мъчително.
Трудно ,ще свикна с новото човече това е сигурно ,но се моля да стане постепенно ,а не мъчително.
Понякога ревнувам ,че между нас ще застане нов човек на който трябва да отделяме много внимание ,а ние няма да имаме предишния "безгрижен" живот
Моля се да е живо и здраво
Като се появи ще му мисля

ВИП, ти имаше ли следродова депресия?
Как се справи

Редактирано от AIIA (21.04.2004 11:36)

AIIA
рибка

#277747 - 21.04.2004 11:01 [Re: D-r Kostova]

Хомеопатично ли е ?
В кой случай се взема и с лекарско предписание ли е?
Д-р Костова ,ако не те затруднява напиши ми повече за лекарството и кога е нужно да се взема ?

AIIA
рибка

#277792 - 21.04.2004 11:35 [Re: Glezlichka]

Прочетох
Не мисля сега за нея ,защото
дано не се прояви в тежка форма

D-r Kostova
заслужил ветеран

#278590 - 21.04.2004 21:41 [Re: AIIA]

хомеопатично е да:)..можеш да го вземеш и сега ..Sepia 30CH..по 3-4 пъти на ден по 1 гранула

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #278666 - 21.04.2004 22:34 [Re: AIIA]

Съвсем нормално е да изпитваш объркване и страх и да нямаш майчински инстинкт.Една моя позната ми разказваше следният случай-бебето и било на 3 месеца като имало голямо земетресение.Тя и мъжът й изскочили навър и го забравили в креватчето му...Е,всичко свършило добре,но поуката е че майчиния инстинкт се придобива с времето,пък татковият още по-късно

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
    #278877 - 22.04.2004 03:08 [Re: AIIA]

Имах да, и двата пъти
Първия път ме държа 4-5 месеца, изпадах в истерии, не къпах сама детето, не знаех какво да го правя, кърменето ме съсипваше, майка ми ме дразнеше, абе целия свят ми беше крив. Все пак си е шок, поел си отговорност, вече не си детето на мама, защото ти си майка,не можеш да излизаш когато ти скимне... млякото ти тече на всеки 2 часа щура работа.Но пък си има и хубавите страни
Втория път беше за кратко, когато нямаш дразнители наоколо си се преживява по-лесно.
Не при всички жени се появява, поне не осезателно
Хич да не ти пука на теб за депресията, само така ще я пребориш

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #278910 - 22.04.2004 06:38 [Re: AIIA]

Не се притеснявай, аз не знам каква е тази депресия, може би защото бях само с мъжа си, няма майка, няма свекърва! А иначе майчиното чувство идва постепенно за моя изненада, но пък трайно - за щастие

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

AIIA
рибка

#279103 - 22.04.2004 11:39 [Re: D-r Kostova]

Мерси д-р Костова. Не мисля да ги вземам ,но ако се наложи
за сега всичко е под контрол поне така си мисля.
Ако се наложи след раждането
Не мисля за тази следродова депресия ,но ако се появят симптомите, sepia, може ли да се пие и помага ли?
Още веднъж ти благодаря

AIIA
рибка

#279115 - 22.04.2004 11:45 [Re: iv_y]

Аз ,ще го забравя ,но мъжа ми едва ли
Той е достатъчно улегнал и 100% готов за предстоящото събитие .Бащиният инстинкт при него е много силно развит незнам на какво се дължи това, може би от силното му желание да има дете за което да се грижи.Звучи малко самонадеяно ,но е така.Той ми е упората

AIIA
рибка

#279151 - 22.04.2004 12:07 [Re: V.I.P]

Старая се да не мисля но знам ли
В началото майка ми ,ще ми помага докато се оправя и после не искам никои да ми се мотае в краката.Не искам други дразнители ,които да ми "помагат"със съвети ....и превземки, знаеш за какво ти говоря.
По добре сами да си го гледаме.
На гости с покана ,няма такива иде ми доде ми.

AIIA
рибка

#279295 - 22.04.2004 13:34 [Re: friend]

Права си ,когато човек е сам се мобилизира и не разчита на никого т.е. няма време да се замисля ,защото знае ,че всичко него чака.

D-r Kostova
заслужил ветеран

#279365 - 22.04.2004 14:23 [Re: AIIA]

да разбира се...по време на раждане и след него е добре да вземаш Arnica ...ако ти се забавя разкритието също има хом.л-ва

AIIA
рибка

#279459 - 22.04.2004 15:13 [Re: D-r Kostova]

Това са две различни лекарства сепиа и арника за какво е едното и за какво другото.

Задължително ли е да се консултирам с лекар преди да използвам хомеопатични лекарства?

D-r Kostova
заслужил ветеран

#279989 - 23.04.2004 03:07 [Re: AIIA]

желателно е...Арника се препоръчва за преминаване по лесно на раждането..намаляване на болка...протекция на маточна мускулатура...по-бързо възтановяване на матка и гениталии след раждане....на бебо също се дава веднага щом ви го дадат за премахване на родовия стрес....
Сепия при пред и след родилна депресия...най често л-во...това не означа че няма и други:)симптомите са подобни на тези които описвате

muntzer2
mozuk

Регистриран: 20.04.2004
От: VA
    #280778 - 23.04.2004 18:42 [Re: D-r Kostova] Прикрепен файл (95 тегления)

xe-xe kolko interesno. Eto i moia opit. Kato zabremenia zena mi, mi suobshti s pogrebalno nastroenie. Az puk shtiax da se sburkam ot radost. Vecherta kato se vidiaxm triabvashe da ia ospokiavam che shte se spravime, Okolu 15 dena predi obache d aide na doktor v mene nastupi edna promiana. Neznam fermoni li izdavashe zena mi shto li, no stanax edin mil kato ovchica, zagrizen pomagasht. Kato se razbra kakuv e 'problema' po zakusnialia period poex pulna griz kum zena mi. Kato s eima v predvid zakuska sutrin, iadene za prez denia i kakvo da xapne predi da stane che da ne i se gadi, kakvo pishe na i-neta za vseki edin maluk problem. Mnogo silno bashtinsko chustvo me druna mene. Shto knigi izchetox. Ne pomnia v koi mesec kato otidoxme na ulta-sound i vidiaxme malkoto sushtestvo da se gmurka na mama v korema se promenixme i dvamata. Az do togava ochakvax momche, kato razbrax che e dushteria malko se razocharovax. A posle iskax samo da e dushteria(na 2ria ulta-saund kato mi kazaxa che moze da e momche shtiax da gi bia )

Edin den v tcurkva kato si slushaxme propovedta malkoto choveche mrudna v korema, ot togava i mama stana ama istinska mama. Govoria za silno maichino chustvo, kato si naiasno che e zivo i vutre v tebe, kato che imate komunikacia. Taka che 9 meseca sa mnogo mnogo vreme. Ima mnogo stadii na promiana i vreme za maichino i bashtino chustvo. Normalno e v nachaloto da e samo strax.

Kato se rodi Yvonne(March 2003) az biax do zena mi i ti ane iskashe da ia vidi v nachaloto. Tolkova muka premina gorkata che neviarvashe che moze da ia obicha. Ama kato ia vidia vse edno chudo stana v neia napravo kato novorozdenie, stana maika. Ei taka pred ochite mi za edna sekunda. A puk az kakvo da kaza, po sredata na razdaneto zexme da gubim pulsa na deteto, viknaxa xirurg men me opakovaxa kato kosmonoft s prestilki rakavici obuvki maska. I me slozixa v koridora da chakam. Skusla sum se d aplacha i da se molia za tova dete. Ne ia zagubixme i razdaneto beshe normalno. Pupnata vruv beshe na vuzel, no xirurga ostana bez rabota, mozebi Bog chu molitvite mi

Posle dokato se razdashe pak plakax. Abe az ne si padam po plakaneto ama kato vidish kak bulkata ti ia vodiat pred oltara i kato vidish kak dushteria ti se razda nemoze bez sulzi. I to izleze edno xubavo momiche zasluzavashe si sulzite.

Ta iskax samo da kaza ima vreme pone zatova ne se pretesniavai. Hormonite sa naistina goliama rabota. Posle i sled razdaneto ne e samo veselba 2 noshti sus sigurnost ne spaxme a posle pak prez 3 chasa sme stavali i dvamata za xranene. Mnogo e tezko ama ima i goliamo vuznagrazdenie. Az zex 2 sedmici otpuska i stavax noshno vreme no posle zena mi stavashe sama inache niamashe kak da ne spia i da rabotia. Pri nas tushtata (med sestra) beshe samo ot pomosht.

aide vizte i file sus dushterichkata kakva izleze

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #280795 - 23.04.2004 19:04 [Re: AIIA]

И аз имах следродилна депресия.Бях объркана,свекървата беше взела нещата в свои ръце и това ме дразнеше защото не одобрявах методите й а точно в този момент нямах сили да й се противопоставя.Кърменето ме побъркваше,не можех да се наспя,мислех че некога няма да мога да правя секс отново и нито една дреха не ми ставаше,което ме побъркваше.Бях крива и нервна и все плачех.Слава богу минава и се забравя.
Така че спокойно,но наистина е по-добре да ги няма дразнителите

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #280803 - 23.04.2004 19:21 [Re: muntzer2]

благородно завиждам на семейството ти и на двете ангелчета вкъщи...
дай боже всекиму

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

AIIA
рибка

#282503 - 26.04.2004 09:53 [Re: D-r Kostova]

Благодаря д-р Костова за съветите.

AIIA
рибка

#282504 - 26.04.2004 09:56 [Re: muntzer2]

Имаш много красива дъщеря.
да ти са живи и здрави и двете кукли.Продължавай да се грижиш за тях те са едни прекрасни съкровища ,които ще ти се отблагодаряват с обичта си всеки ден.

Редактирано от AIIA (26.04.2004 10:10)

AIIA
рибка

#282537 - 26.04.2004 10:24 [Re: iv_y]

Всички тези неразположения са неизбежни и аз си мисля за всичко това-безсъние ,кърмене ,недоспиване ,грижи премесени със страх....не трябва да хленча ,но всичко това ме смазва .Всеки ден си казвам ,че ми предстои едно голямо събити и много радост ,но в следващия момент се замислям и за това ,че трябва да се променя и всичко започва на ново.
Спирам да хленча ....дишам дълбоко .
Дано всичко мине благополучно и най-после стана предишната аз.
За това ,че нищо не ми става и съм напълняла съм намерила лек. купувам дрехи от трико самозабравям се.Има неща ,които ми стоят ужасно ,но не мога да се спра.Това ми е някакъв вид терапия ,която ме успокоява за момент.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2368

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.