ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Пушенето
    #746633 - 22.04.2005 14:42 [Re: margo71]

моля те сподели поне на лична с мен какви са резултатите.

не е твоя работа да учиш АГ-то си кога какво изследване се прави, но е добре някой да му го каже, а не просто да те слага в някакви статистики и да решава, че ти не си от рискова група. здравето на детето ти е най-важното за теб сега и никаква статистика не може да ти го компенсира, ако (не дай боже) има някакъв проблем.
Та можеш да му покажеш и на АГ-то ти този форум, нека чете.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
margo71
членка

Регистриран: 21.04.2005
    #746699 - 22.04.2005 15:05 [Re: tender™]

Ами не знам дали съм рискова група,но все пак съм на 34 години с първа бременност и резус фактор отрицателен.Като си изследвах кр.група пък какво мотаене и безхаберие беше,нямам думи и постоянно оправдание нямам талон за това изследване,нямам талон за онова....Добре,че имах повече пари в себе си ,за да направя за антитела,защото бях вече в 12 г.с.Така явно ще е.Добре ,че има хора като вас,които да ни обясняват накой"тънкости" в процеса на бременеене.Въоръжаваме се с големи пачки и с огромно търпение и тръгваме по пътя...,който слава богу е повече щастие и големи надежди.

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #746758 - 22.04.2005 15:23 [Re: margo71]

Антитела при първа бременност????
Някой се е юркал да ти вземе парички май...
Антителата се създават евентуално при втора бременност, поради възможността част от кръвта на бебето, ако е с положителен резус фактор, да премине в твоята кръвоносна система.
Не забравяй да изискаш след раждане да ти бият Д-глобулин, мисля, че беше...(не съм много сигурна в името, но лекарите прекрасно го знаят).
Често прескачат тая процедура, а тя именно е гаранция, че следващия път няма да имаш проблеми - и ти, и бебето.
И още нещо, с което аз пък се сблъсках при първата бременност, по-точно след нея.
Оказа се, че кърмата ми вреди на бебчето, което беше с положителен резус фактор. Направихме вторична жълтеница след като почнах да я кърмя и се наложи да спра кърменето още на шестия ден...Не знам как може да бъде предотвратено това.

tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #746785 - 22.04.2005 15:32 [Re: margo71]

набори сме значи

при първа бременност на 34 е абсолютно задължително да се направи поне троен тест (биохимичен скрининг)

Ако резултатите наложат допълнителни изследвания, може да бъде направено УЗИ (ехография) и Амниоцентеза.

"Критериите за провеждане на амниоцентеза са възраст, предишна история на заболявания, някаква нередност с плода, забелязана при ултразвуково изследване или ненормален троен тест."

Нямам за цел да те плаша.
Просто си потърси правата и информацията като пациент, бременна жена и бъдеща майка.
Явно да се разчита само на системата - не става.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

margo71
членка

Регистриран: 21.04.2005
    #746850 - 22.04.2005 16:11 [Re: tender™]

Лекарят при когото ходих последно ми препоръча да не се ровя много,много в интернет,защото"ще попаднеш на някой трагичен случай и няма да можеш да намериш спокойствие".Което си е вярно вярно си е,но след като не може човек да разчита на личния си лекар начинът е само един-ТОЗИ.Така че страх не страх чета всичко.

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #746994 - 22.04.2005 17:34 [Re: margo71]

А пропуснах да кажа, че дори и доктора ми пушеше в мое присъствие. Няма да забравя ужаса в очите на мъжа ми, когато докторът се появи на прага на кабинета с цигара в уста, зьаобиколен от облак дим и наметнат с нещо, което двамата оприличихме на халат за баня.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

вавяаа
Нерегистриран

#890472 - 28.07.2005 13:41 [Re: pagane]

АБЕ ТОВА ДА ПУШИШ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА СИ Е НАПРАВО ОТВРАТИТЕЛНО, ПОНЕ ЗА МЕН Е ТАКА!ПА КАТО СТЕ РЕШИЛИ ДА СИ ПРАВИТЕ ДЕТЕ,ПА ВЗЕМЕТЕ ПОМИСЛЕТЕ ЗА ВРЕДНИТЕ СИ НАВИЦИ А НЕ САМО ДА СИ ТЪРСИТЕ ОПРАВДАНИЯ ЗА ТОВА ЧЕ ПУШИТЕ ДОКЪТО СТЕ БРЕМЕННИ.И ДА ВИ КАЖА ОЩЕ ЧЕ ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ НЕБРЕЖНАСТТА НА МАЙКАТА ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА ПОНЯКОГА СЕ ПРОЯВЯВАТ В ПО КЪСЕН ПЕРИОД ОТ РАЗВИТИЕТО НА ДЕТЕТО,АНЕ ВЕДНАГА СЛЕД РЕЖДАНЕТО.НЕЗНАМ!ВСЯКА ИМА СВОЯ ИЗБОР. [/list]

unheard lullaby
an imaginary friend

Регистриран: 26.08.2004
От: The Darkest Blackness
    #928870 - 24.08.2005 10:55 [Re: вавяаа]

Само ще ти кажа, че такива крайни и некомпетентни изказвания са ми много смешни. Много доктори са ми казвали, че когато става въпрос за активен пушач, е много по-вредно да спре рязко цигарите, когато се установи бременноста, отколкото да пуши по 3-4 цигари на ден. Защото деинтоксикацията ще предизвика голям стрес за организма. +това за да има наистина ефект, цигарите трябва да се спрат най-малко 2 г. преди забременяване. А тези, които не са планирали бебе какво да правят, а? И, още нещо - ПОЧТИ НИЩО, да не кажа СЪВСЕМ НИЩО не значи дали пушиш или не по време на бременност. Познавам сумати жени, които пушеха и то не 3-4 цигари на ден, а 10 и повече и родиха здрави и хубави бебоци. За съжаление, детенцето на братовчедка ми, която МНОГО се пазеше (не говоря само за алкохол и цигари) не е добре. Така че...няма да ти казвам да си запазиш мнението за себе си, защото всеки има право на мнение и да го изразява, но не бъди толкова краен/а.

--------------------
A bitter poison is everything that I've become...

Нерегистриран

#957016 - 14.09.2005 17:06 [Re: unheard lullaby]

Цитат:

, че когато става въпрос за активен пушач, е много по-вредно да спре рязко цигарите, когато се установи бременноста, отколкото да пуши по 3-4 цигари на ден. Защото деинтоксикацията ще предизвика голям стрес за организма. +това за да има наистина ефект, цигарите трябва да се спрат най-малко 2 г. преди забременяване. А тези, които не са планирали бебе какво да правят, а? И, още нещо - ПОЧТИ НИЩО, да не кажа СЪВСЕМ НИЩО не значи дали пушиш или не по време на бременност. Познавам сумати жени, които пушеха и то не 3-4 цигари на ден, а 10 и повече и родиха здрави и хубави бебоци. За съжаление, детенцето на братовчедка ми, която МНОГО се пазеше (не говоря само за алкохол и цигари) не е добре. Така че...няма да ти казвам да си запазиш мнението за себе си, защото всеки има право на мнение и да го изразява, но не бъди толкова краен/а.

Редактирано от tender™ (15.09.2005 09:36)

Нерегистриран

#957181 - 14.09.2005 19:17 [Re: вавяаа]

Аз пък да ти кажа Unheard lullaby че твоето мнение е още по некомпетентно от това на анонимен,защото това да пуши една бременна жена съвсем не означава нищо!Пък и той/тя изобщо не говори за рязко спиране на цигарите.Достатъчни са и 3-месеца да не се пуши за да се изчисти организма.А що се отнася за тези които не са планирали бебе наистина си е голяма безотговорност,защото това да се правят деца не е детска игра и всички разумни хора биха го обмислили преди да го сторят.За тези които не го искат има достатъчно предпазни мерки-ако не знаеш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11191

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.