ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
Re: Пазете се от доктор Бечев от 1АГ Света София
    #698639 - 21.03.2005 15:02 [Re: Креми]

кремче, съжалявам че може да ти звуча крайно, но това което написах за специализациите по АГ си е самата истина. казвам го от позицията на лекар. ако искаш ми вярвяй, ако искаш - недей. това няма да промени реалността в българия, а тя е точно такава.
понеже на гърба си съм изпитала що е то да учиш медицина и колко /не само каот пари, а като жертви изобщо/ струва това имам претенцията да знам какви са нещата в действителност. естествено, на всеки пациент му се иска да не е истина това че цели 2 поколения лекари са си получили дипломите и специализациите благодарение на това че са били партиини членове, и че в момента специализация се взема само срещу съответната сума...но за съжаление нещата са точно такива. и затова има толкова некадърни лекари и затова сега е трудно на можещите и знаещите да получат уважението което заслужават. хайде първо да се информираш пък после да говорим...от твоя страна нещата са си чисто теоретизиране, аз говоря от позицията на лекар и много добре знам каква е ситуацията. друг е въпроса колко от лекарите ще го признаят след като повечето също са си платили...
и затова написах че според мен най-добрата предпазна мярка за бъдещите майки е от самото начало да са си избрали качествен гинеколог и да проследяват състоянието си постоянно до самото раждане.
друг начин няма. иначе рискувате да попаднете на някой като въпросния лекар за когото е тази тема...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #698902 - 21.03.2005 16:50 [Re: eliz]

възникват няколко въпроса:

Колко точно струва АГ специализация - за каква сума сте чували вие?

Кой взема парите, според вас?

Как платилите специализанти по АГ си вършат все пак работата - на принципа "кучето с гледане става и месар" ли?

Има ли все пак АГ лекари, за които вие можете да гарантирате, че са наистина професионалисти (не вярвам 100% от практикуващите АГ лекари да са си "платили" за специализацията?

Ако според вас има и добри АГ специалисти, то наистина ли те са нямали шанс да станат такива, ако в началото не са "платили" за АГ специализацията си?

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #699220 - 21.03.2005 20:03 [Re: tender™]

това което написах беше: ДА, ВСИчКИ ПЛАщАТ! суми няма да казвам, не мисля че за вас това има значение...
за това кои от тях стават добри специалисти - строго индивидуално е. факт е 4е има и такива. определено никой не се скусва да им обяснява, щото ги е страх че ще им станат конкуренция и ще им заемат местата...
и все пак не правете погреша връзка между плащането и това колко добър специалист ще стане въпросният лекар.
но се плаща, и дори доцентски деца трудно пробиват там. а мога от личен опит да ви кажа че АГ е една от специалностите по които на нищо не ни научават в университета - щото гледат да си ползват времето за да смукват парички на 4астно, и да не би студентите като станат джи-пи-та, да знаят твърде много и да не си изпратят пациента при тях...

--------------------
man is as big as his dreams are...

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #699533 - 22.03.2005 00:18 [Re: Креми]

Кремче,

Тя е навьрзана работата, взимат малки заплати защото взимат много рушвети и работят на часно сьс материали от дьржавното. Те взимат решение да станат такива, знаейки че заплатите са 300лева.
Не мисля обаче че морала ще им се вьрне ако им направят заплатите дори и 2000 лева. Цялосно нещата трябва да се променят в обществото, хората трябва да променят начина си на мислене и както споменах и по горе да им се тьрси отговорност. Говоря не само за лекарите, но нявсякьде.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Tili
новак

Регистриран: 27.01.2005
От: София
    #699733 - 22.03.2005 10:00 [Re: venturer]

Ясно е,че има корупция във всички сфери на здравеопазването и това ще се промени едва когато всеки един от нас се почувства отговорен,т.е. да търси отговорност не само заради себе си ,но и за тези след него.Да не се получава "Абе,аз ако не се оправя-защо да се разправям!" Има много некомпетентни лекари,които ще продължат да вгорчават живота на хората,докато не се опълчим срещу тях.Не се притеснявайте да си търсите правата!
Но нека не слагаме всички в "кюпа".Може би не е тук мястото,но искам да спомена един човек,който си гледа работата професионално и има човешко отношение-това е д-р Димитър Георгиев от АГ-болница "Шейново".Не ме интересува как си е взел специализацията-той знае за какво е учил!Дано са повече като него!

Yossarian
гмурец

Регистриран: 04.02.2005
От: Sofia,BG
    #700689 - 22.03.2005 18:21 [Re: venturer]

Не е вярно че, взимат малки заплати щото взимат рушвети ,а по скоро взимат рушвети щото са им малки заплатите.Акушерите наистина са кожодери и не искам да ги защитавам.Но нещата в медицината нямя никога да се оправят, докато народа не придобие съзнанието, че един лекар трябва да бъде доре платен-минимум 2000лв за сегашния стандарт

--------------------
Auri sacra fames (Verg.)

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #701051 - 22.03.2005 22:14 [Re: Yossarian]

Има една стара поговорка преведена на много еzици:

1. Аеrzte meiden wie die Pest.
2. An apple a day keeps the doctor away.

ЗаЩо ли трябва да ядем ябьлки и това да ни паzи от лекарите сьЩевременно...? ВсьЩност zаЩо да "keep the doctor away"?,нали тои се грижел уж zа zдравето ни....

Ако 4овек се zамисли,в това кьсо иzре4ение се сьдьржа истината zа света.

Паzете се от лекарите.

Многоуважаеми колеги,вие сами го докаzахте.Приятно ми беШе да ви 4ета. Хубаво е сьЩо,4е и никои не ви противоре4и.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #701200 - 22.03.2005 23:32 [Re: Yossarian]

Цитат:

докато народа не придобие съзнанието, че един лекар трябва да бъде доре платен-минимум 2000лв за сегашния стандарт

И по горе сьм го споменала дори и това да стане не мисля че ще спрат да взимат рушвети. Манталитет и морал не се гради за един ден, за жалост. В Бьлгария нещата са деградирали толкова много че според мен нямат оправяне, или ще отнеме много години.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (22.03.2005 23:34)

Нерегистриран

#1194604 - 18.03.2006 14:57 [Re: eliz]

Не знам защо сте толкова крайна в мнението си,колко пъти са ви късали на испит,но аз съм от тия дето не са плащали за специалност по АГ.Явих се 1990г,взех си испита ,,от раз,,Освен това и никой не е намеквал дори за плащане...Странно,но неуспелите винаги намират оправдание за неуспеха си...

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1194661 - 18.03.2006 15:55 [Re: Анонимен]

пише се иЗпит
дали пък леко не слъгваш

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14541

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.