ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
merakliqta_3
почетен член

Регистриран: 12.02.2012
Re: Купуване на зелена карта от отказващ се
    #2892512 - 14.04.2012 21:26 [Re: ]

Браво на теб! Обаче твърденията ти са много общи. Първо зелени карти по работна линия се дават и на хора, които вършат неквалифициран труд. Това е ЕБ3 категорията. И после- ти си избра да работиш длъжност,за която не е намерен квалифициран американец, защото имаш вътрешни пориви да дадеш нещо на тая държавата Америка или защото това е по-лесен начин да вземеш зелената карта. Едва ли ти пука толкова за Америка. Май всичко е желание да намериш работодател да те спонсорира, да вземеш картата и да си оправиш живота. И това ти го отчиташ за принос към държавата. Но не и аз. За мен някой си работодател ще даде хиляди долари да те спонсорира, а може да ги даде на някой си американец да го спонсорира да завърши университет и да заеме той длъжността по дефицитната на кадри специалност. Защо трябва да е чужденец?
И разбира се, че българите можем повече. Но има и българи и българи-като всички други нации. Едни са като теб и Муха с диплома от университе и хубава работа. Други работят във фабрики. Не може всички да сме ИТ специалисти.
А за нелегалните ти каза-справят се чудесно с неквалифицирания тру; достатъчно са като бройка и едва ли не Америка няма нужда от легални, които могат да я вършат тая работа. Един вид-не се натискайте. Няма такова нещо. Всеки си е добър в неговата си сфера, дори и неквалифицирана. Ти може би си ИТ специалист, а аз чистач на риба. Аз твойта работа не мога да я върша; ти мойта-да. Ама аз чистя 5 риби за 1 минута, а ти 1 за една минута-така че това е.
Обобщено казано-не сме ние най-ценните-нито квалифицираните, нито неквалифицраните работници. И с нас и без нас-държавата ще си просъществува. Но ти започваш една тема, която е цял нов форум може би. Умните трябва да дойда-те имат принос към САЩ, а неквалифицираните-не, защото си има достатъчно нелегални емигранти. Кой заслужава от морална гледна точка да вземе карта-нито ти, нито аз можем да кажем. Както вече споменах това е тема на друг разговор.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
merakliqta_3
почетен член

#2892513 - 14.04.2012 21:32 [Re: Невярващ]

Закачам се.
Някакво много голямо напрежение витае тези дни във форума, дали заради наближаването на някаква си там дата или хората са се наблъскали с негативизъм като културист с анаболи!?
Хайде малко да поуспокоим топката, предполагам, че не само аз искам да чета полезни съвети и качествени мнения, а не заяждания, и само да вметна, форума е анонимен и след време туко виж попаднете на човек, който ви помогне или Вие помогнете, който тук сте обиждал, какво правим тогава. Лично на мен ми се случи да правя бизнес с човек, който бях пцувал при шофиране, смешно но факт, а и той не ми остана длъжен, та тогава си казах, че света е малък и както се държиш с другите, така ще се държат с теб.
Дишайте свободно!

Виж сега-много уважавам момичетата и Надин и Муха и Сахара. Те дават много ценни съвети, и то бързо, отделят от времето си да помагат на хора от форума. И смята, че споровете са интелигентни. Това не е заяждане. Ние не се обиждаме. А иначе напрежение има-да.

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #2892515 - 14.04.2012 21:36 [Re: data]

Нещо не ми се връзват нещата. От една страна ти не можеш да събереш половин милион, но от друга имаш твърде високо самочувствие. Явно нямаш образование, нямаш постижения, а изглежда - и бизнеса ти не върви тук. Естествено виновни са законите в Европа. Въпреки това живееш по-добре от когото и да било. Нищо, че всяка втора баба с наследствен имот в София може да извади поне по един милион...

Както и да е - не ти е оферта да положиш малко труд и САМ да си спечелиш достъпа до Ел Дорадо, а търсиш лесни и незаконни начини. Първо се започна от купуване на зелена карта през лотарията. И по-точно - дали някой не може да ти я продаде. Ами МОЖЕ. Защо да не може - изръсваш се едни 10-20 бона и получаваш пластиката с чуждо име, снимка и биометрични данни. А собственика и просто трябва да декларира, че е открадната. Той ще е доволен. След това се премина към фиктивна карта чрез брак. Ами добре. Плана на теория е изпълним - дори навремето имаше някакви фирми, които се занимаваха точно с това - намираха изпаднали особи с американско гражданство и срещу стабилни хонорари организираха всичко. Тук обаче има три малки особености: 1. Получаваш УСЛОВНА зелена карта (точно поради тези намерения); 2. Налага се да живееш с въпросната особа цели години заедно; 3. Нещото, което всички пропуснаха - когато дойде реда се лъже, освен теб, трябва да лъжесвидетелства и второто лице, от което си зависим. С други думи не всичко зависи от теб.

Всичко по-горе като се събере на едно място, на мен ми изглежда пълна МИЗЕРИЯ.

С поздрави

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2892518 - 14.04.2012 21:56 [Re: merakliqta_3]

saharrah
Нерегистриран

#2892527 - 14.04.2012 22:34 [Re: ]

Плъзва "бацилът" на треперенето ще ли или няма 1 май 2012 да промени живота на някого. Повечето участници разбира се ще бъдат сред разочарованите, няма как да е иначе.

Та едната "страна" просто се опитваше да подаде ръка, съветвайки хората да се огледат за друга житейска пътека.

@merakliqta_3

Цитат:

Първо зелени карти по работна линия се дават и на хора, които вършат неквалифициран труд. Това е ЕБ3 категорията. И после- ти си избра да работиш длъжност,за която не е намерен квалифициран американец, защото имаш вътрешни пориви да дадеш нещо на тая държавата Америка или защото това е по-лесен начин да вземеш зелената карта.

До скоро не пишеше ли все, че мноооого трудно се стигало до EB 3 петиция? Сега стана "лесно", че даже и "по-лесно"? Не забравяй, че не това, че аз съм тук е причината ти да не си

И в този ред на мисли си запази личностните квалификации относно мен за себе си... Неквалифицирана работа в САЩ може да се върши и чрез оставане нелегално. Не ти е необходима зелена карта, ако това е зорът. Иначе и преди съм ти го пожелавала - ще се радвам, ако те изтеглят.

merakliqta_3
почетен член

#2892529 - 14.04.2012 22:43 [Re: ]

Мислех да не се включвам повече, ама е за последън път тая вечер. Мнооого грешно си ме разбрала. Трудно е по ЕБ3-да, но ти беше тази, която каза аз ще дам нещо на държавата като заема позиция, за която няма достатъчно кадри американци. И за ЕБ3 трябва лейбър сертификейшън, тоест трябва да докажеш, че няма достатъчно американски кадри за тая позиция. Нищо че е за неквалифициран труд. Така че тук няма уникалност-нито за квалифицираните, нито за неквалифицираните.
Оставането нелегално не е опция. И да за неквалифициран труд ми трябва карта. И тия хора искат да се прибират отвреме на време.
Ти дали си там или не-няма значение. А за личностните ти квалификации- ти зададох въпрос, на който ти не ми отговори...

saharrah
Нерегистриран

#2892530 - 14.04.2012 22:48 [Re: merakliqta_3]

и ти не отговори на моя поставен преди няколко поста въпрос - та явно ще се позоваваме на изказаната от теб позиция "ти нищо не знаеш за мен"

А така е и по-добре. Най-сетне ще обсъждаме мненията, съветите, критиките - вместо личностите. Аз не съм тук за сметка на теб. Никой не те е спрял, щом вярваш, че за чистене на риба ще ти дадат EB 3, да се пробваш

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2892532 - 14.04.2012 23:00 [Re: ]

saharrah
Нерегистриран

#2892534 - 14.04.2012 23:07 [Re: ]

Не става въпрос за правилни схеми и планове.

Темата беше може ли да се купи карта от друго лице - не може.

После - може ли да се ожениш за ЗК с плащане - може, но е рисковано, освен това незаконно.

След това - има ли как да дойдеш по друг начин - има. Изисква труд, усилия, лишения. В повечето случаи хората са си дали сметка дали си струва. Иначе, да, може и да те изтеглят от лотарията. Ама може и да не те изтеглят. Това е всичко.

Не съм казала на никого как трябва или не трябва да си живее живота. Ако нещо съм казала, то е че може да се замине за така желаната Америка и без лотарията. Както всъщност идват и повечето имигранти тук, от цял свят при това. DV програмата е една сравнително миниатюрна част от общата картинка.

Patsolini
be yourself

Регистриран: 25.08.2011
    #2892577 - 15.04.2012 07:39 [Re: data]

Ей,братчед аз се помайтапих,ти взе,че се върза.Повече от логично е,че не можеш да си купиш зелена карта от някой,който се отказва от нея,защото тя е индивидуална и няма как да ти се прехвърли.
И недей да обиждаш дамите във форума,че правиш лошо впечатление.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5618

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.