ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
saharrah
Нерегистриран

Re: Купуване на зелена карта от отказващ се
    #2892484 - 14.04.2012 19:50 [Re: merakliqta_3]

Цитат:

Сега е 2012-10 години, 10 и още нямаш карта. Това ако си решила да емигрираш в Швейцария например, досега да си забравила, че си емигрирала.

Ти в последните 10 години какво постигна? Завърши ли Харвард? Емигрира ли в Швейцария?

Цитат:

И искаш да ми кажеш, че щом има нелегални за черна работа, значи тия, които вършат черна работа, нямат нужда от карта. Те не искат да се приберат до родните си страни да видят семействата си.

Прочети си това изказване отново: нелегални са - каква зелена карта? Никой не е карал никого на сила да идва тук - незаконно при това.

В родните си държави веднага могат да се приберат. Никой не ги е спрял.

@nai74

Цитат:

Нима хората със по мижава професия не са хора и не трябва да ходят там?

Хора са - обаче чакат на готово подарък от съдбата, защото не могат да предложат на Америка нищо повече, че тя пък от своя страна да им предложи ЗК по друг начин, освен несигурната лотария. Нито ти е гарантирана, че някога ще я спечелиш, нито пък че ще я има достатъчно дълго, че да се надяваш все някога да те изтеглят. А и докато те изтеглят, току-виж ти минал половината живот, децата порастнали, родителите в България - остарели...

Пак дъвчем същото.

Нещата са ясни. Който много иска да дойде - идва. Който не иска толкова много - седи и чака. Ако стане, стане.

Интересно после струвало ли си е чакането обаче...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #2892485 - 14.04.2012 20:00 [Re: ]

Не си ти човека който ще казва кой да ходи там и кой не и какво си има Америка,ти като каква се явяваш на Америка?
Гледай си твоя живот там и недей казва какво и трябва на Америка.Ако всички са като теб умни кой ще върши черната работа?
Така че напиши нещо от полза на хората а недей злорадстава.

saharrah
Нерегистриран

#2892488 - 14.04.2012 20:13 [Re: nai74]

Въобще не съм казала кой да идва тук и кой да не идва. Томболата го определя - за онези, които не са си го определили САМИ. Аз примерно не завися от нея по никакъв начин. Тук съм си - едва ли точно аз "злорадствам"....

Цитат:

Ако всички са като теб умни кой ще върши черната работа?

Вече споменатите нелегални имигранти се справят чудесно. Има милиони. Конкретно българи на година идват +/- 1000 души (вкл. деца) - не са изнесли целия неквалифициран труд на плещите си

"В ползата на хората" все пишем - казвайки, че не е нужно да чакате в България щом сте чак толкова нещастни ? Май няма кой да го разбере обаче.

А през останалото време си гледаме живота.

nai74
pirates of the Caribbean
**

#2892490 - 14.04.2012 20:23 [Re: ]

Ами ето това беше достатъчно,що трябваше да пишеш глупости че има много черноработници и по добре същите да не идват тук.Гледай си хубавия живот там и бъди полезна а не да отчайваш хората.Аз също чакам от лотарията,ама ако спечеля,спечеля ако не здраве да е.Въпреки че живота ми там ще започне от +10 години не съм се затръшкал,и тук съм що годе добре.Ама да казваш че няма място за чистачи на риба е гадно и ме дразни.Както се казва,нека всеки да има своя шанс,ако не може да се оправи самолета и към Бг.Във най-лошия случай ще му излезе една скъпа екскурзия.

saharrah
Нерегистриран

#2892493 - 14.04.2012 20:29 [Re: nai74]

Не са глупости. Нискоквалифицирана работна ръка в САЩ има (пре)достатъчно. Интересното е ако си чакал толкова време "късмета", да знаеш защо точно си го чакал. Ако искаш да си почакаш и после да дойдеш да "чистиш риба", трябва да си наясно, че животът, който сега ти е (цитирам) "що-годе добре", тук може и да не бъде.

Просто в този на ред на мисли трябва да си наясно какво точно очакваш от Америка (особено след като само "чакаш" да спечелиш). И в България можеш да чистиш риба, ако това е идеята. Парите (спрямо стандарта) не са много повече (особено когато в сметката включиш деца).

nai74
pirates of the Caribbean
**

#2892495 - 14.04.2012 20:36 [Re: ]

Само че от човек до човек има голяма разлика,нали?
Ти например може да си вършиш работата много по добре от другия и началника ти да го забележи това,нали?
Има място за всеки под слънцето.Аз дойда ли там направо си падам от въздуха на корема,така че мен не ме мисли.Аз знам че до година-две ще съм там със ЗК.Ако не тази година то другата ще съм спечелил или аз или жена ми.

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2892496 - 14.04.2012 20:37 [Re: data]

Цитат:

Искам да развия бизнес, какъвто в Европа НЕ мога да развия. Отвори една икономическа карта и виж за какво говоря. Системата ме възпрепятства, а в момента не мога да отделя 500 хилки да декларирам това. Бизнес ангели ще търся там.

Проблемът е, че за да ти дадат зелена карта, искат да си се доказал, не да е оплакваш от "системата" и да обясняваш колко велик можеш да бъдеш.

merakliqta_3
почетен член

Регистриран: 12.02.2012
    #2892501 - 14.04.2012 20:47 [Re: ]

Ти в последните 10 години какво постигна? Завърши ли Харвард? Емигрира ли в Швейцария?
По начина, по който ми задаваш въпросите излиза, че аз упреквам Муха, че все едно е направила нещо лошо. Няма такова нещо-възхищавам и се. Аз каквото правя-правя. Не съм се оплакал от нищо освен от тромавата емиграционна система в САЩ. Може би животът ми и тука си е хубав. Нищо не знаеш.

Вече споменатите нелегални имигранти се справят чудесно.
Те се справят чудесно и не могат да вземат карти, защото са излязли от статус. Но тук говорим за друго. Не може, защото видиш ли, че нелегалните в Америка вършат черната работа, хората, които работят по-обикновени професии, да не получават карти. Тия хора са нелегални, защото искат, а и трябва да печелят. И понеже няма как да се легализират-слагат главата в торбата. Има хора отишли в Ню Йорк от световното по футбол 94 и още са там без документи. Искат да си видят майките, ама не става. Щото там с бакшишите изкарват много повече, отколкото, ако са такси-тук. А ако се върнат-не могат да отидат пак. Това за съжаление не е Италия.

Хора са - обаче чакат на готово подарък от съдбата, защото не могат да предложат на Америка нищо повече, че тя пък от своя страна да им предложи ЗК по друг начин, освен несигурната лотария.
Ти, Сахара, какво предлагаш на Америка. Много ми е интересно. Отнпово казвам за 100 път. Зелената карта не се дава по право, заради заслуги или заради факта, че даваш нещо на държавата. Дава се заради определени причини. Всяка емиграционна системе е построена по този начин. Нека вземем за пример-зелената карта чрез брак. Като се ожениш за американски гражданин, може да си пълен неудачник, но американския гражданин те обича и за да те задържи в родината си, подава молба и ако емиграционните сметнат, че брака не е фалшиф-взимаш карта. Това е. Но моля те отговори ми-като говориш за принос-ти какво даде на Америка, което ние не можем.

saharrah
Нерегистриран

#2892504 - 14.04.2012 21:05 [Re: merakliqta_3]

Виждам, че не си прочел, че зелени карти по работна линия се дават на чужденци, работещи длъжност, за която не е бил намерен квалифициран американец. Ако рано или късно поема по този път, смятам, че е ясно какво съм "дала".

Не си и прочел написаното от мен, че нелегалните имигранти не се справят "чудесно с живота си като такива" - а че "чудесно" заемат функциите в областите, изискващи неквалифициран труд (за които явно е зорът българите да се класираме, идвайки тук с лотарията. Все си мислех, че можем повече.)

Невярващ
в късмета

Регистриран: 24.10.2011
От: грешната страна
    #2892511 - 14.04.2012 21:26 [Re: ]

Закачам се.
Някакво много голямо напрежение витае тези дни във форума, дали заради наближаването на някаква си там дата или хората са се наблъскали с негативизъм като културист с анаболи!?
Хайде малко да поуспокоим топката, предполагам, че не само аз искам да чета полезни съвети и качествени мнения, а не заяждания, и само да вметна, форума е анонимен и след време туко виж попаднете на човек, който ви помогне или Вие помогнете, който тук сте обиждал, какво правим тогава. Лично на мен ми се случи да правя бизнес с човек, който бях пцувал при шофиране, смешно но факт, а и той не ми остана длъжен, та тогава си казах, че света е малък и както се държиш с другите, така ще се държат с теб.
Дишайте свободно!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 6335

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.