ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
Интервютата - ДВ 2013
    #2953567 - 16.09.2012 20:24

Темата ще бъде активирана/отворена на 1-ви октомври 2012.

Моля, ако миналите интервюто за ДВ 2013 имат желание, нека споделят впечатления и детайли от протичането му, за да могат чакащите да се ориентират
Спестете ни мнения от рода "Минах, всичко беше лесно и мина бързо"

Моля, отбележете дали са ви искали писмо от гарант.

Ето темата относно миналогодишните интервюта

Интервютата - ДВ 2012

Интервютата - ДВ 2011

Интервютата - ДВ 2010

Интервютата - ДВ 2009

Интервютата - ДВ 2008

Темата е само за миналите интервюто и техните впечатления.
Възникнали въпроси и коментарии, моля отправяйте в подходяща за целта тема във форума. Всичко което не е разкази и впечатления на минали интервюто ще бъде местено или изтрито, взависимост от ситуацията.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
amchikalo
бутилкаджия
**

Регистриран: 19.05.2012
Re: Интервютата - ДВ 2013
    #2961778 - 02.10.2012 00:17 [Re: Nadin]

Привет на всички!Ние бяхме първите на интервю за тази година - на 01,10, !
Слава БОГУ като цяло мина много добре, но трябваше да се въоръжим с доста търпение - много се чака. Първият ми съвет е да платите с долари , защото обменният курс в посолството е малко неизгоден . Не са ни искали банкови документи , писмо от гаранти, но питаха за последните дали са ни роднини , на което отговорихме, че са ни познати. След като минахме на касата , после ни прегледаха документите и след доста време -отпечатъци.Накрая на гишето дойде една много любезна афро - дама, която се оказа зам. консул и ни поразпита какво образование имаме,какво работим , в кой щат и град отиваме .След това се заклехме .После тя ни поздрави усмихнато и каза,че ние сме първите с визи за настоящата кампания! Всички служители бяха много любезни и отзивчиви. Ако сте на интервю от 14,00 ,по добре е да отидете в 13,20ч. -ще влезете по -рано.
Успех !

9412
новак

Регистриран: 20.08.2012
    #2962491 - 03.10.2012 11:01 [Re: amchikalo]

Здравейте ние бяхме вчера 02.10 на интервю мина добре писмо от гарант не са ни искали .Първо платихме на касата ,плащайте в долари по изгодно е,след това много любезна служителка ни взе документите ,след което доста чакане падна докато ни вземат отпечатъци ,след това още около час докато ни извика консула много любезна афро американка .Тя ни зададе няколко въпроса като къде отиваме и при кого след това ни накара да се закълнем казани че ако имат въпроси ще ни потърсят по телефона.Днес се обадиха за да представим още един документ и след като го представим ще си получим документите по куриер.Това беше всичко но се чака много.Ние бяхме за 14 часа а си тръгнахме в 16.2 часа.Успех на всички.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #2962791 - 03.10.2012 19:10 [Re: 9412]

Моля, миналите интервюто, бихте ли обърнали внимание, че има отделна тема "Въпроси към миналите интервюто ДВ 2013", където хората задават въпроси към вас.
Ако имате възможност и време, бихте могли да отговорите.

Всичко в тази тема, което не е впечатления от миналите интервютата, ще бъде местено или изтрито, както до сега.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

unnamed
член

Регистриран: 12.05.2012
    #2963743 - 05.10.2012 16:53 [Re: Nadin]

Здравейте,ние минахме вчера на интервю 04.10.Бяхме от 14:00 влязохме 13:30 и чакахме до 14:00 за да заплатим таксата,плащахме в лева но наистина е по изгодно да е в долари защото там го обръщат по курс 1,60.При нас имаше малко усложнения които за момента ме притесняват.Ние сключихме брак на 17.09.2012 и поради това ни искаха доказателства за връзката ни,а ние си носихме снимки само от гражданското където сключвахме брак и въобще не ни ги поискаха искаха други които не носихме.След това в документите от болницата (ние се преглеждахме във Вита) имаше пропуски и грешки от тяхна страна(не бяха попълнили полета които е трябвало) и при двама ни и ни обясниха че пак трябва да ходим до болницата.Следващият документ които не беше изряден беше моят акт за раждане в който не фигурираха имената на родителите,служителката ни каза че в някои години не ги пишели а на тях им трябвали и било необходимо да си извадя ново,аз съм роден през 1987 така че ако има някои друг роден тогава или когато и да е да си провери акта за раждане дали фигурират имената на родителите.След това ни казаха да изчакаме взеха ни отпечатъци и после чакахме за интервю с вицеконсула.Той ни зададе вапроси от рода защо сте решили сега да се ожените,от кога сте заедно,какъв е последния подарък който всеки е подарил на другия,дали работим,дали сме ходили друг път в САЩ.В крайна сметка ни каза че всичко с подадените документи е ОК,но ще трябва да представим напълно попълнените документи от болницата,моят акт за раждане в който фигурират име на родители и снимки който доказват връзката ни,можело да ги пратим по DHL , както и направих.В крайна сметка съм малко притеснен относно доказателствата за връзката ни дали ще са им достатъчни но това вече времето ще покаже . Успех на останалите дано всичко мине безпроблемно не като при нас.
P.S. Относно писмото от гарант,питаха ме дали имам,казах да,въпреки че гаранта не го познавам лично,приятел на мой приятел,служителката ме попита дали гарната знае че не е задължително да ми осигурява каквото и да било,защото в писмото беше написал че ще ме приеме да живея при тях ще ме посрещне на летището,едва ли не ще ме гледа като дете.Аз и казах също че не е сигурно дали ще отседнем при тях или в същия град,тя ме ми каза че е важно да можем да си получим картите от него.

Редактирано от unnamed (05.10.2012 17:08)

mishe3k

Регистриран: 28.09.2012
    #2966735 - 11.10.2012 19:59 [Re: unnamed]

Здравейте, минахме днес ,всичко при нас мина о.к Бяхме от 14:00 часа , бяхме в 13:30 пред посолството и ни пуснаха-минахме проверка на багажа. След това отидохме в съседна сграда, там след като стана 2 отвориха касата. Ние носихме долари (по съвет от форома), платихме за трима- 990$.Преди това ти дават лист, на които пиши при какви условия ти отказват виза.След като платихме,чакахме.Викнаха ни за проверка на документите,какво ни искаха:
1.Международни паспорти на тримата
2.Актовете за раждане оргинали и ксеро копия (на тримата)
3.Сключен граждански брак с 2 ксеро копия (за мен и съпругами)
4,Удостоверени за сем. пложение -2 оргинала и 2 ксерокопия (за мен и мъжа ми)
5,Писмо от гарант- питаха ни това ли е адреса в САЩ аз казах- "ДА", и че имам писмо и те ми го взеха- оригинала. Моля, хората , които са сигурни,че не се иска да правят каквото си пожелаят ,но да не спорят по този въпрос с мен(аз лично званях в посолството за него- защото нашата гарантка беше 2 сед. в БГ и го писахме тук-имаше само неен подпис,а те ми казаха " Госпожо, писмо не се иска вече от няколко години").
6,Дипломата ми за средно-аз съм титуляра и ме питаха имам ли и друго и какво, но не ми искаха никакви други дипломи.
7,Банкова рефернция - питаха , колко пари сме отделии за там приблизително- Казах еди колко си, и че имам банкова рефернция. Взехами пак оргинала, независимо, че имах и копие
8,Медицинските - трите запечатани (бели плика), а двата големи
и имунизационния картон-бил за там (САЩ)
Питахаме да ли сме ходили в САЩ и да ли сме живяли някъде другъде. Откъде познаваме гаранта и къде мислим да отседнем като пристигнем там.Това ни пита БГ служителката,която ни взе документите.Дадени да попъним товарителница и да чакаме да ни викнат за отпечатъци.
Жена (американка, може би ), говореща на английски, ни взе отпечатъци-на нас с мъжа ни.
След това ни викнаха за интервю- друга жена и мъж.Мина много бързо ,само питаха от кога сме женени и двапъти ме питаха къде сме се запознали (ние имаме брак от 2006г.).След това ни казаха,че ще си получим визите до 2-3 дена и ми върна оргиналните документи.
Ох..........,сега ще пием по една бира и лягаме, че се чувстваме скапани от напрежението. Ако нещо съм забравила и се сетя-пак ще пиша.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

dicheva
вече ориентирана
*

Регистриран: 10.01.2012
    #2968771 - 15.10.2012 23:15 [Re: Nadin]

Здравейте отново, днес минаха и нашите интервюта. Ние имахме предварително един малък проблем, за който писахме в "Медицински прегледи - част 4". Понеже бяхме предприели доста рисковани ходове, решихме да не се отказваме толкова лесно. Когато казаха на мъжа ми, че трябва да си направи манту и че ще се забваим с медицинските, ми задържаха и моите документи, защото нямат информация дали ми е била бита ваксина за Рубеола. В понеделник сутринта се обадих на личния ми лекар, който ми беше бил последната ваксина ( за инфо живяла съм в София, съответно и лекаря ми е от там) и попитах дали немогат да ми предоставят бележка. Нямаше проблем. Обадих се в Грийнберг и казах, че мога да докажа, каква ваксина ми е била бита, казаха да отидем, за да видят и съответно да ни оправят документите. Идеята на това беше да се явим на интервюто и просто да обясним, че сме се приготвили с всички необходими документи, че сме дошли от Бургас с малко дете, че сме на хотел и сутринта сме освободили стаята, взели сме кола под наем и това са много разходи и нерви. В Грийнберг нямаше проблеми, биха ми ваксината, дадоха ни медицинските за мен и дъщеря ми и ни пожелаха успех. И така, изступахме се пред посолството росни пресни в 13.05. Минахме успешно през входа, влязохме в залата към 13.20. Чакахме докато отвори касата и платихме за трима ни. След около 30 мин. ни извикаха да подадем документите. Застанах на гишето и едно любезно момиче започна да иска документите един по-един. Стигнахме до момента с медицинските и тогава обясних съвсем спокойно какво се е случило. Нямаше никакъв проблем, каза че веднага като е готов да го занесем и това беше. Продължи да иска документи. Бяхме приготвили и писмо от гарант, но умишлено нищо не казахме. Тя ми зададе въпрос " Имате ли гаранти? Носите ли писмо от тях?" , отговорих, че нося и ми го поиска, като го прикрепи към другите документи. Каза, че всичко е наред и да изчакаме да ни извика консула. След около още 30-40 мин. ни извика друго младо момиче, много приятно, което говореше на развален български. Зададе ни въпроси относно: кога сме женени, кога сме се оженили, защо сме се оженили след като се е родило детето, след което каза, че всичко е наред с документите и нас и, че ще си получим визите след като предоставим медицинските на мъжа ми.
В 15,30 излязохме от посолството преуморени, но щастливи, че всичко се разви много добре. Току що се прибрахме от София ООхх

maaarianka
почетен член
**

Регистриран: 25.10.2011
От: Los Angeles
    #2968964 - 16.10.2012 18:28 [Re: dicheva]

Здравейте
Днес сестра ми мина на интервю. Влязла е в консулството в 13:40. Платила е на касата в долари в14:00. Извикали са я на интервю първа. Веднага са и дали товарителницата на DHL. Поискали са и дипломата за завършено средно образование, питали са я дали има друго образование, тя е казала да, но не са и поискали друга диплома да покаже. Поискали са и : 1.акт за раждане,
2.удостоверение за семейно положение,
3. (тъй като е разведена) решение за развод,
4.медицинските,
5.свидетелство за съдимост.
Документите са оригинал+копие
Когато попълвах документите бях допуснала грешка във формата DS230 вместо моминското име на майка, бях написала фамилия по мъж. Сестра ми носеше DS230 формата с правилното име, но са и казали, че няма нужда от нея , те си сверявали информацията по акта за раждане. Не са и поискали писмото с бар кода, което я уведомява, че е сред спечелилите. Питали са я дали е била в САЩ, тя е казала Да, дали е седяла повече от 6 месеца вСАЩ, дали е била в друга страна за повече от 6 месеца. Питали са я дали възнамерява да сключва брак в следващите 6 месеца. Питали са я при мен ли ще отсяда, и аз каква и се падам ( ако някой е пропуснал, аз и се падам сестра)
Не са й поискали писмо от гарант.
После е минала при консула, за пръстови отпечатъци, и с това е приключило всичко. Казали са и да си чака документите с DHL. Сестра ми каза, че времето, което хората от консулството са прекарали с нея, не е било повече от 20 мин. Тя е излязла в 14:50 от консулството. А аз сега ще си я чакам, живот и здраве в неделя на летището.

П.С. Сестра ми се е видяла с Eli11 в консулството, те са и казали, че си пишем във форума, но те са минали след сестра ми на интервю.

Eli11
четящ

Регистриран: 03.05.2012
    #2969080 - 16.10.2012 23:52 [Re: maaarianka]

Здравейте,
Както казваш и ние минахме благополучно . Сестра ти влезе след нас, но с консулката се видя първа, защото на нас ни правеха някаква сверка...
Та така, ние влязохме по-рано, защото мъжът ми е със счупен крак и ни пуснаха. Първо ни дадоха листа, в който пише за какво могат да ти откажат виза..малко преди 14:00 се отвори касата и платихме 1320 $ за 4 души (ужас,ама няма как). После ни извика изключително любезна дама, която отвори папката от Кентъки, видя гаранта и първо попита дали имаме писмото от гаранта и дали ще отседнем там.. Казах, че имам писмо и копие на паспорта и тя ги поиска..После попита дали някой от нас е ходил в САЩ (въпреки, че на папката й пишеше). Казах и че съпругът ми е бил там, попита ме през коя година и аз и казах да попита него. Тя го извика и започна да го разпитва, кога, защо, при кого, как..... Той и каза, че е бил при приятели за около месец и че не помни точните дати. Аз и казах, че имам старият му паспорт с визата, тя го взе и започна да рови, след което каза, че ще го вземе, за да проверят. После ми поиска:
- паспорти -4 бр.;
- актове за раждане и копия;
- свидетелства за съдимост -оригинали ( като намекна, че са вадени през май месец, но аз и казах, че още са валидни);
- удостоверения за семейно положение - оригинали;
- удостоверение за граждански брак - оригинал и 2 копия;
- поиска документ за развод;
- дипломата ми за средно и копие;
- 4 бели плика с прегледите.
Попита ме защо сме се оженили чак сега, а аз отговорих, че зелената карта е идеален повод при положения, че имаме 2 деца..Тя се усмихна и заключи, че сме живели на семейни начела. Попита ме какви други образователни степени имам и къде съм учила. Попита ме дали гаранта ще ,и помогне с работа. Аз казах, че гаранта ми е основно за получаване на документите и че не съм сигурна още дали там ще отидем. Попита ме с каква сума мислим да заминем..После ми подаде товарителницата и ми каза, че ще се върне след малко да я вземе. След като се върна ми каза да изчакаме за пръстови отпечатъци. Взе ни ги американка, поигра си през гишето и с бебето...и помоли да изчакаме за интервю. После мина сестрата на maaarianka много бързо и си тръгна. На нас ни се изчака чакането, след което дойде консулката и се заклехме. Извика ни на гише 1 (затворена стая), попита мъжът ми дали от там са му дали визата 98-ма, той се засмя и каза, че тогава са се давали от консулството, което се намирало еди къде си и тя усмихнато каза; аха, значи това бил проблемът и ок, нямало значение ( предполагам са проверявали визата му в системата си и не са могли да я открият, а жената не е знаела, че преди са се издавали на друго място). После попита от кога сме заедно. пожела бързо оздравяване на мъжът ми, върна ни оригиналите и каза, че до няколко дни ще си получим визити.
Еми това е, подробна съм, защото имаше хора, които искаха подробен разказ. Успех на всички!

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

Ive
член

Регистриран: 10.05.2012
    #2969293 - 17.10.2012 19:02 [Re: Eli11]

Здравейте! И ние минахме днес, за щастие успешно! Интервюто ни беше от 14.00 часа, но ни пуснаха да влезем още в 13:40! Минахме през охраната на проверка и след това отидохме в сградата, към която ни насочиха. Дадоха ни лист, на който пишеше в кои случаи отказват визи и ни уведомяват, че не ти връщат парите, които си платил.След около 15-тина минути отвори касата и платихме нужната сума в долари.После застанахме пред гишето, към което ни пренасочиха и изчакахме да ни викнат за документите.След 10 минути ни повикаха и започнаха да ни ги искат един по един : (Само искам да уточня, че ние сключихме брак един месец преди интервюто и не сме изпращали документите ми до КСС заедно с тези на съпруга ми, който е титуляр!!!)
*За титуляра:
1.Свидетелство за съдимост - оригинал
2.Международен паспорт - оригинал
3.Акт за раждане - оригинал+копие
4.Брачно свидетелство - оригинал+копие
5.Удостоверение за семейно положение - оригинал+копие
6.Диплома за средно образование - оригинал+копие
7.Писмо от гарант (те ни го поискаха)
8.Медицинското изследване.
9. Албуми с лични снимки като доказателство за връзката ни
* За мен:
1.Свидетелство за съдимост-оригинал
2.Международен паспорт - оригинал
3.Брачно свидетелство - копие
4.Удостоверение за семейно положение - оригинал+копие
5.Две снимки
6.ДС-230
7.Медицинското изследване
8. Албуми с лични снимки като доказателство за връзката ни.

Докато служителката ни взимаше документите,паралелно с това ни задаваше и въпроси като например: какво образование сме завършили и къде, какво работим, от кога се познаваме, защо едва сега сме сключили брак, с колко пари мислим да заминем, от къде познаваме гаранта си и от колко време е там, с какъв статут е, също така ни пита къде са фотографирани някои от снимките ни и т.н После жената ни даде да попълним товарителница с адрес, на който желаем да получим документите си и ни насочи към гишето, на което да ни вземат пръстови отпечатъци.След около 15 минути бяхме повикани и от вицеконсула ( много любезна млада дама).Тя ни зададе няколко въпроса относно брака ни – от кога се познаваме, от къде се познаваме, кога ни е била първата среща и къде, всеки от нас да каже по нещо за семейството на другия. И накрая каза, че ще получим визи до няколко дни , честити ни и ни пожела късмет!
Едно голямо благодаря на Надин, Муха и всички съфорумци за полезните съвети и подкрепата! Пожелаваме успех на всички, на които интервютата тепърва предстоят!

--------------------
"Щастието не е късмет – то е тежката работа да спечелиш скъпата усмивка на Съдбата."

Редактирано от Ive (17.10.2012 20:08)

nelikarol

#2969688 - 18.10.2012 22:35 [Re: Ive]

И аз минах днес успешно!!! Започвам направо! Влязох вътре в 13.30, а бях от 14.00. Дадоха ми един лист и ми казаха да го прочета и ако има нещо нередно в документите, които съм подала, все още имам време да се откажа преди да платя таксата. На листчето пишеше, че ако сме пропуснали не(умишлено) член от семейството ни (съпруг или деца), ще бъде отказана виза и няма да бъдат върнати $330. Също така на този лист пишеше, че самото изтегляне от лотарията не гарантира зелена карта. Това решава единствено и само консула на самото интервю. Изчаках до 14.00 да отвори касата и платих.
Извика ме българин-служител на едното гише и започна да ми иска документите един по един:

1.Акт за раждане
2.Свидетелство за съдимост
3.Свидетелство за семейно положение
4.Малкия плик с прегледа от Грийнберг
5.Диплома за средно образование.

За всички документи поиска оригинали и копия. Аз нямах копие от средно образование, т.к съм го изгубила. Ходих до училището, но ми казаха че отнема доста време за нова диплома и ми сложиха печат ВЯРНО С ОРИГИНАЛА на копието на дипломата. За това ми поискаха и копие от висшето образование + оригинал.
Попитаха ме дали възнамерявам да сключвам брак в следващите 6 месеца. Казах, че имам приятел от 4 години и възнамерявам.
Викнаха ме на друго гише и дадох отпечатъци там.
После ме извика млада, красива дама (явно вицеконсулката) Прегледа ми отново нещата и каза, че всичко е наред с документите ми. Започна да ме пита за приятеля ми, разказах и на кратко. Каза ми какво са вариантите или да се омъжа и да отидем пак заедно, за да мине и той интервю или да подам петиция за него след като ида в Щатите, но че ставало по бавно. После започна да ме пита за предишните ми пъти в Щатите-6 на брой, всички с J1 (student work and travel visa) После пак гледаше нещо, смяташе и т.н. Почаках доста! Накрая ми даде товарителницата за DHL и каза, че до няколко дни ще си получа визата.
Това беше!
Съветвам тези, които ще се женят да го направят преди интервюто, защото, ако е след това е по-сложно и разпитват повече !Но ще пиша повече и след неговото интервю.
Успех на всички и не се тревожете излишно! Всичко мина минава много спокойно, ако документите са наред.
Писмо от гарант дори не споменаха! Явно като го занесат няколко човека без да са го искали и те автоматично си питат и следващия, но такова не трябва и според мен дори нямат право да го искат(освен ако нямат много сериозни основания)
Успехчета на всички!

ПП С мен минаха момче и момиче на по 22 години, женени от май месец, запозанали се миналия май. Искаха им допълнително само снимки за доказателство на връзката и ги питаха някои неща, като например да разкажат за семейството на другия, първата им среща и подобни. И те минаха успешно, по-бързо от мен! Незнам дали са от форума или не, за това споделям и за тях!

Редактирано от Nadin (19.10.2012 00:08)

ydi

**

Регистриран: 02.05.2012
От: долу вдясно
    #2970645 - 22.10.2012 16:31 [Re: nelikarol]

Дойде време и аз да напиша как мина нашето интервю, което бе на 09.10.12 но поради усложнения си получихме визите днес. Бе от 14.00 часа, влезнахме в 13.40 и чакахме да отвори касата, платихме с долари(благодаря на форума)сменят 1 долар= 1.6лв, така, извикаха ни с документите и питаха за ГАРАНТ И ИМАМЕ ЛИ ПИСМО ОТ НЕГО имахме и го предадохме-оригинал с подпис пратен по пощата. За хората прекарали повече от година зад граница, сумарно, не на веднъж се изисква полицейско свидетелство от страната където е пребивавал, това забави нашите визи и се наложи да изискаме свидетелства от Великобритания.
Вече се успокоихме и започваме да черпим
Благодаря на Муха, Надин и всички които споделят опит и информация тук.

--------------------
Did You Ever Think

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #2970664 - 22.10.2012 17:32 [Re: ydi]

И нашето мина днес.Почакахме 20минути вътре докато ни извикат да ни дадът да прочетем за какво се отказват визи,след това платихме на касата в долари,последва още чакане около половин час и ни извикаха на едно от гишетата,първото нещо дето питаха е за писмо от гарант от кога го познаваме със какъв статут е и т.н.след това всички други документи,от клиниката на едното близначе всичко с ваксините е ок,но на другото не са попълнени всички,но те се обадиха в клиниката и ще си оправят грешката сами като препратят листа за де допълни,нашето копие ще си го вземем ние от клиниката,взеха ни отпечатаци и следва още час чакане и интервюто което беше 10 минути,но искаха албума със снимки да видят дали найстина сме заедно въпреки децата.Това е заклехме се,че всичко е вярно в попълнните док.,сложихме по още 1 подпис и ще си чакаме визите които може да се забавят мъничко заради документа на дъщеря ни.

gishin
силно червен
**

Регистриран: 13.08.2012
    #2971387 - 24.10.2012 17:21 [Re: Zakari]

Привет,най после дойде и моя ред да се запиша в най хубавата тема от този форум Днес УСПЕШНО мина и нашето интервю.Всичко протече без абсолютно никакви проблеми.Набързо да ви разкажа:
В 13:40 влезнахме в консулството,в 14:00 отвори касата на ,която платихме по 330$ на човек,ние сме трима така,че 990$,докато чакахме да отвори ни дадоха лист на,който пишеше поради какви причини може да ни бъде отказано интервю.След това ни приеха на едно от гишетата за да ни приемат документите,какво ни поискаха:
1.Паспорти
2.Акт за раждане и за трима ни
3.Диплома за средно образование-само моята
4.Свидетелство за брак
5.Удостоверение за семейно положение
6.Медицински документи-само белите пликове
7.Свидетелство за съдимост
Относно така коментираното писмо от гарант,искам да кажа,че изобщо не са го споменали,аз съответно носех но не съм им го предложил,остана си за мен След което попълних ДЧЛ-товарителницата.След това ни взеха отпечатъци, и дойде време за основното интервю.проведе го една хубава синеока американка,те по принцип не са много красиви,но тази си заслужаваше:)Разгледа ни документите,попита и двама ни със съпругата ми едни и същи въпроси.От къде се познаваме,кога е била сватбата ни(като и казах точната дата и тя се усмихна и ми каза-Оооо ама ти помниш,хаха бъзика се с мен Попита ни при кой отиваме-Аз отговорих при моите родители.Съответно тя ми каза-Ооо супер цялото семейство ще се съберете и така разговора с нея мина на майтап.Накрая се заклехме,и тя ни каза-Всичко е наред с вашите документи,паспортите ви ще останат тук и до няколко дни ще си получите визите
Много бързо минахме,в 14:50 вече бяхме напуснали посолството и пътувахме към вкъщи.
Желая успех на всички ви и само ЦСКА

--------------------
Божееее,колко дървени философи има по тази земя

Bruki
борбена
**

Регистриран: 27.07.2004
От: RS-->MD
    #2981774 - 22.11.2012 22:47 [Re: gishin]

Мина и нашето интервю-4 човека.Нямаше много хора.Освен нас имаше едно младо семейство, от което съпругът не беше българин и се наложи да търси още документи от неговата страна.Интересното беше,че доколкото разбрах и двамата с неговата съпруга са спечелили, всеки от DV за неговата страна,но подаваха с българската квота,защото номерът беше по-малък.
Не съм чела за подобен проблем и сега споделям-преди мене и съответно на мене ми се случи да имаме по една банкнота(долари),която не се хареса на касиера,но след като ходи някъде по етажите се върна с подменени съответно долари(малко се бяхме притеснили)Хем банкнотите са обменени в банка.Но за да нямате притеснения си носете по-вече пари,защото не знам, ако не бах намерили алтернатива какво щяхме да правим.
Няма да изброявам документите-те са тези описани в предни интервюта.Бях си разделила документите на член на семейство.Само да кажа,че си мислех,че само от мене като титуляр ще искат документ за сключен брак,но имах много копия за всеки случай.И когато за съпруга ми поискаха копие малко се поизпотих докато изровя в папката съответния екземпляр.
После ни взеха отпечатъци.Най-накрая ни извикаха на друго гише при една много симпатична млада американка,която ни накара да се закълнем,че всичко,което сме писали е вярно.Иначе въпросите са стандартните-при кого отивам,интересно защо ме питаха чрез фирма ли съм попълвала(аз съответно казах-не,сами сме си ги попълвали),не са ми искали писмо от гарант(но питаха при кого отиваме естествено),нито искаха банкова референция.Не ми взеха допълнително снимки.Независимо,че съм с висше образование ми изискаха дипломата за средно.За синът ми поискаха да се подпише,че подлежи на селективна военна служба(при военна ситуация-важи за всеки мъж между 18 и 26 години).

Влязохме малко преди 14ч и приключихме към 15.45ч-забавянето се получи от хора,които са за други визи.Да кажем,че е отнело около час.
Долкументите пристигнаха на 3-я ден след интервюто.
На всички,които им предстои интервю-успех!

член

Регистриран: 27.11.2012
    #2984470 - 02.12.2012 22:45 [Re: Nadin]

Здравейте и от нас!

Мина и нашето интервю, за щастие без никакви проблеми. Искам да споделя някои неща, които не успях да намеря тук.

Ще започна с това, че сме женена двойка (оженихме се след като получих известие че съм спечелила з.карта), та...

1. Ваксини!
- може би сте видели дългия списък с ваксини (май бяха около 10) които изискват да си поставите, за да се явите на интервю. Така...там са включени ваксини като менингококова, пневмококова, ротавирус, еди-каква-си инфлуенца и т.н.
Като изключим изброените дотук ваксини, останалите са ви поставяна още в детска възраст, затова трябва да си занесете здравния картон при личната лекарка и тя ще ви обясни какво ви е слагано и какво не. При всички случаи обаче, ваксините, които споменах по-горе няма да са ви бити, но това вас НЕ ВИ ИНТЕРЕСУВА, освен ако нямате малки деца, защото тези ваксини могат да се бият само в детска възраст и ако отидете на преглед в Грийнберг/Вита без да са ви бити - никой няма да ви ги бие сега! Това мисля, че е ценна информация, понеже ние замалко да си купим тези ваксини, които съвсем не са евтини. Останалите ваксини са морбили,паротит,тетанус, коклюш, рубеола, обикновена противогрипна, хепатит А+Б и не помня още какви. Така...от тези ваксини повечето са ви бити като малки, тези които най-вероятно нямате и ТРЯБВА да си поставите са хепатит А и Б, противогрипна и рубеола. Ако не си поставите тези 3 ваксини (3 понеже хепатит А и Б е една комбинирана ваксина)ще ви ги поставят наведнъж като отидете на преглед в Грийнберг/Вита. Съветвам ви да си ги поставите предварително и то в интервал от 1-2-3 месеца, защото иначе имунната ви система ще се пренатовари и няма да ви върши много много работа . Та дотук с ваксините.

2. Преводи!!!
НИТО ЕДИН ДОКУМЕНТ, КОЙТО ТРЯБВА ДА ПРЕДСТАВИТЕ НА ИНТЕРВЮТО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕВЕЖДА, ОСВЕН АКО ИНТЕРВЮТО ВИ Е ИЗВЪН БЪЛГАРИЯ. Ако сте били в друга държава повече от 12 месеца ще трябва да представите свидетелство за съдимост и от там (доста тъжно).

3. Снимки
Ако не сте приложили снимка в двете форми , които се изпращат в Кентъки, ще трябва да занесете 2!!!!броя такива снимки на интервюто. Изискванията са същите като в инструкциите за интервюто (мисля че бяха 5х5см).

4. Документи
Всички документи трябва да бъдат представени в съответния вид:
- оригинал + 1 копие на оригинала
П.С. Не се притеснявайте ако на свидетелството ви за раждане пише 'дубликат', а не 'оригинал' - това е напълно нормално и никой няма да ви прави проблем за това.

5. Доказателства за връзка:
- в случай че сте сключили брак след като сте разбрали, че сте спечелили зелена карта, ще трябва да представите на интервюто албум със снимки, доказващи връзката ви отпреди сватбата. Знам и аз си мислех че това е шега - повярвайте ми - не е!!! Наистина искат снимки!

6. ОБМЕНЕТЕ ЛЕВОВЕТЕ В ДОЛАРИ ПРЕДИ ДА ИДЕТЕ НА ИНТЕРВЮ, ЗАЩОТО ТАМ НА МЯСТО КУРСЪТ Е 1USD = 1.60BGN, КОЕТО НЕ Е ВЪВ ВАШ ПЛЮС!

7. Смяна на адрес на гарант! Ако след като сте пратили документите в Кентъки сте решили да си смените адреса, където искате да получите зелената си карта, това е възможно на самото интервю. Там ще ви питат това ли е адресът на който искате да получите зелените карти. Тогава може да кажете, че искате да смените адреса. Ще ви зададат въпроси от сорта на защо? ама кой е този човек? какво работи? откъде го/я познавате и т.н. Ако кажете истината вярвам че няма да имате проблеми.

Съжалявам, че изписах половин ферман, но смятам че тук съм синтезирала най-важната информация. Някои от нещата ги пише и в други постове, но това за ваксините мисля, че никъде не съм го чела досега. Надявам се, че писанията ми ще са от нечия полза. Приятен ден и успех.

Mirkoni87
новак

Регистриран: 16.05.2012
    #2984966 - 04.12.2012 19:09 [Re: ]

Здравейте,

и аз минах днес, успешно! По-интересното в моя случай, е че интервюто ми беше насрочено за 13-ти, но се обадих да го променя възможно най-рано и като такава дата ми дадоха 4-ти декември.
Изкарах си медицинските от Грийнберг на 3-ти, но не съм очарован от тази клиника. Първо, че на 31.10 запазих час по телефона за 3.12 и след това на 30.11 звъннах, за да доуточня нещо и същата служителка, с която разговарях когато си запазих час, ми каза че нямам запазен такъв! Второ, прегледите са проформа!
На самото интервю всичко мина нормално, аз бях последен и всички преди мен получиха визи.
Поискаха ми документите един по един, питаха ме дали имам намерение да се женя в период до 6 месеца - не! Подписах формуляра за селективна служба, т.к. съм на 25, попълних товарителницата и ми казаха да изчакам да ме извикат пак.След това ме извика вицеконсула, заклех се, подписах, пита ме дали остава адреса който съм посочил в бланките за гарант, откъде го познавам и това беше.Писмо от гарант не са ми искали, имах, но не съм го представял! Също така имам и моряшки паспорт с валидна 10 годишна C1D виза, който носех, но също така не ми го поискаха, следователно - не съм представил.
Това е, успех на всички на които им предстои интервю!

EDIT: На 7-ми декември ми се обадиха, да ми кажат да пратя същия паспорт по куриер, защото е условие всякакви валидни визи да бъдат отменени преди издаване на имигрантска такава. Аз бях в София и го занесох лично. Удариха печат на визата в моряшкия паспорт "Cancelled Without Prejudice" и ми казаха да изчакам 2 минути за да си получа международният паспорт и жълтият плик на ръка, вместо по DHL. Това е доказателство, че до преди издаване на визата не правят проверка, тъй като на въпроса им дали съм бил в Америка, отговорих с НЕ, което за тях най-вероятно означава, че нямам валидна виза.

Редактирано от Nadin (10.12.2012 23:38)

banastasova
неориентиран

Регистриран: 02.10.2012
От: София
    #2986198 - 09.12.2012 18:37 [Re: Mirkoni87]

Здравейте,
ние минахме интервюто на 04.12.12
Първо ни дадоха да прочетем документ в който се казва, че парите от таксата не се възтановяват, ако не те удобрят на интервюто. Също така пишеше какви биха били мотивите - например представени неверни данни.
Второ платиме такса 990$ - за тричленно семейство.
Трето изикаха ни за да представим документите -служител беше българин.

1.Акт за раждане /за трима ни/
2.Свидетелство за съдимост /за двама ни/
3.Свидетелство за семейно положение /и за мен и за съприга ми/
4.Пликовете малките с прегледа от Грийнберг /за трима ни/
5.Диплома за средно образование. /за съприга ми той е титоляр/
6.Писмо от гарант ни поискаха, но ние го бяхме забравили- казаха, че няма проблем, защото не е задължително единствено искаха да сравнят адреса за получаване на зелените карти това ми обясни жената.
7.Снимки за доказване на връзката /ние се оженикме тази година нищо че имахме 2г дете вече понеже бяхме изпуснали повода догава то сега зелената карта си беше нов повод ))/
Зададоха ни няколко въпроса относно живота ни и по повод дипломирането на мажът ми защо е завършил по-късно има 1 изгубена учебна година от местене от езикова гимназия в спортно у-ще. Дадохани да си попълним товарителницата.Казаха ни да изчакаме за пръстови отпечатаци и после за интервюто.
Четвърто извикани жена американка и тримани ние въобще не вкъчихме, че това е консула зададени няколко въпроса не помня даже какви защото на малки му беше писнало вече и двамата се опитвахме да го укротим да стой на едно място взени отпечатаците. Жената ни пожела хубав ден и ни каза, че до два три дни трябва да си получим визите. Ние пак не включихме, че това е било интервюто отправяйки се пак да си седнем аз вкючих, че освен отпечатаците се и заклехме и само консула може да ни накара да се закълнем и накарах мажът ми да се върне и да попита.
Попитал е извинете ще и имаме ли интервю. javascript:void(0)
А консулката му отговорила
"Да! имахте с мен"
Та това беше не разбрах даже ,но всичко мина много бързо и леко.
Получихме си и визите вече на 07.12.12
Само да Ви спомена и за прегледите нещо
Аз нямам всички ваксини, но тъйкато прекарах сериозна болест и не може да ми слагат ваксини не ми биха нито една ваксина.
Детенце беше на антибьотик с някакво грипче и на него не му биха ваксини.
На мажът ми само му сложиха тези който са необходими и то даже едната по наше желание.
Успех на всички, живот и здраве ще се видим отдругата страна на океана....

--------------------
« Ако има нещо, което можеш или мечтаеш да направиш, започни веднага. Дързостта носи гениалност, мощ и магия; започни още сега. »
Гьоте

tg6h
новак

Регистриран: 18.10.2012
    #2987480 - 12.12.2012 18:18 [Re: Nadin]

Здравейте. Днес мина и моето интервю. Датата 12.12.12 се оказа щастлива за мен
Аз се явявах в Лондон. Тук нещата са малко по-различни по отношение на изискваните документи и мерките за сигурност при влизането в посолството, но за това малко по-късно ще обясня.

Интервюто ми беше насрочено за 8:00 сутринта, аз пристигнах около 7:30. Отпред вече имаше 2 опашки - дясната за визи, лявата за американски граждани. След няколко мин. чакане, дойдоха служителите и започнаха да ни пускат към секюрити чек-а. Но преди това ни предупредиха, че никакви електронни устройства не се допускат, специално споменаха телефони, mp3 плейъри, слушалки(!), USB drives и car keys(!). Имаше 2 служителки които стояха в началото на опашката и като стигнеш до тях те питат пак дали имаш някои от изброените устройства. Aко кажеш че имаш, те пращат да го оставиш някъде, ако нямаш къде ти казват за Gould’s Pharmacy. Там има такава услуга, можеш да си оставиш нещата да ти ги пазят срещу заплащане. Ето една статия от 2008 г. за този догоден бизнес: линк. Аз предварително бях чел за това и тръгнах от нас без телефон и без нищо метално освен ключовете за вкъщи. Но изглежда доста хора не бяха чели, защото поне 3-4ма от началото на опашката се наложи да ходят да го търсят това място. Питаха ме също дали имам колан и часовник. Нямах. Но забелязах че тези които имаха им даваха по една прозрачна найлонова торбичка да ги сложат там и така да минат нататък.
Следващатат стъпка е един пазач който проверява паспорта ти и писмото за какво си дошъл. Аз показах писмото което бях получил по-рано от посолството и за което бях писал тук във форума, но видях че други хора минаваха и с разпечатката с баркода и кейс номера от сайта където пише че си спечелил от лотарията.

След тази първа проверка ни пускаха по 4-ма в помещението с метал-детектора. Там видях как връщат един човек задето имал слушалки, такива като за телефон, хендсфрии или подобни и един друг който имал флашка някъде в папката с документи. Казаха им, че ако не искат да ги оставят във pharmacy-то, може да ги хвърлят в най-близкото кошче, което се намира на 50тина метра в близкото паркче.

След метал детектора се минава зад оградата и се заобикаля сградата за да се влезе в посолството от дясната страна. Вътре има рецепция където ти дават входящ номер и влизаш в зала с много столове за чакане, с 8 ТВ екрана на 4 от които вървят реклами а на другите 4 номерата които викат към гишетата. В тази зала влезнах около 8 без 20. Гишетата още не бяха отворени. Предполагам това може да е полезна информация за хората с деца и не само: В дъното имаше машини за кафе и други напитки, както и чипсове и такива неща. Има и тоалетни.

Първото гише където ме извикаха беше празно. Първо се притесних. После се огледах. До мен един поляк чакаше на съседното гише и той без човек срещу него, така че реших че е нормално. Чаках известно време да дойде някой. Дойде една жена, не много приветлива, противно на това което бях чел тук. Поиска ми паспорта, свидетелството за раждане и police records. Дадох и ги заедно с преводи - police records от UK и свидетелство за съдимост от БГ имах.
След това ме изпрати да си платя таксата. За мой късмет, гишето беше през едно от мойто и нямаше никаква опашка на него. Платих с долари - $330. Не видях да има устройство за плащане с карта, но имаше табелка че приемат карти със сигурност. Незнам как ще ти го подадат това устройство през процепа на бронираното стъкло да си въведеш пина, но сигурно си имат начин.
Върнах се с бележката че съм платил на моето си гише. Там жената ми взе отпечатъци на електронен четец и доколкото видях една от снимките които бях пратил в Kentucky я сложи под един фотоапарат на триножник и я 'сканира'. Даде ми един плик със CD вътре и каза че това е ренгеновата снимка, да съм си я бил носил с мен после като пътувам за Щатите.
Започна да ми задава въпроси по един въпросник - женен ли съм, имам ли деца, имал ли съм някога друго име, осъждан ли съм, служил ли съм в армията... Опа, тука малко проблем се получи. Казах - 'да'. Попита ме какви документи имам за това. Аз малко се стресирах и почнах да мънкам - "ми то такова... в моята страна е задължително". Казах и че имам военна книжка, но нямам превод понеже не съм очаквал да ми я искат. Дадох и я, тя отиде и направи ксеро копие на първата страница със снимката и прибра книжката при паспорта ми а копието при другите документи. Попита ме каква войска е било това. Аз и казах infantry. Тя си нанесе някакви коментари във формуляра който попълваше и продължи нататък с въпросите.
Поиска ми документи за образование. Аз и дадох диплома за висше, оригинал и превод. Попита ме имам ли ксерокопия. Казах и че те са част от превода - закрепени са с телбод за него.
Попита ме нося ли някакви банкови документи за финансово състояние. Казах и че имам bank statements и че са доста, за 2 сметки за една година назад. Тя каза да и дам само последните. Попита ме имам ли някакъв документ който показва какво работя. Казах и че нямам, че това го няма в изискванията. Тя ме попита какво е това дето съм написал за длъжност. Обясних и че съм програмист.
След това ме попита имам ли документи за high school education. Показах и диплома за средно но само оригинал и казах че нямам превод защото съм сметнал че дипломата за висше е достатъчна. Тя каза че case worker-а щял да прецени какво е достатъчно и какво не. В края на краищата не я взе дипломата за средно, върна ми я и каза че не може да я добави при документите защото няма превод. С това приключи срещата ми с нея, даде ми розов формуляр на куриерската фирма и ми каза да се върна в чакалнята и докато чакам да ме викнат да си го попълня тоя формуляр. Понеже нямах химикал я попитах дали там някъде в чакалнята има, тя ми каза че на гишето на куриерската фирма има.

Второ гише - младеж, усмихнат. Взе ми отпечатъци пак на електронен четец (аз се бях притеснил че ще ме цапат с мастило) и ме накара да вдигна ръка и да се закълна че ще говоря истината.
Попита ме как съм кандидатствал за лотарията. Казах му онлайн. Попита ме на кой адрес точно. Казах му dvlottery.gov.нещо си, не го помня на изуст. Попита ме колко съм платил. Казах му сега за визата съм платил 330 а иначе за лотарията нищо. Започна да ми преглежда документите. Попита ме дали имам military records. Казах му че не, защото за моята държава не се изискват и че на техния сайт го пише това и че там пише че court records заместват military records, ако имам convictions по време на военната служба те ще се виждат в свидетелството за съдимост. Дадох му разпечатка от уеб страницата да види. Мисля че остана приятно изненадан че съм дошъл подготвен и си нося тая разпечатка. Аз си бях приготвил и още една в случай че ми поискат свидетелство за семейно положение, за което съм чувал че искат в България, но аз нямах защото тука не пише да искат - не се наложи да го ползвам тоя коз.
След това ме попита колко пари от спестяванията си смятам да занеса с мен в САЩ. Също така ме попита имам ли познати или роднини там. Казах му че имам чичо и леля. Попита ме къде са, от кога са в САЩ и как са отишли. Казах му че са със зелена карта и те. Пошегува се че в моето семейство сме късметлии, аз му казах че не чак толкова, че не съм спечелил от първия път а поне 5-6 пъти съм пускал.
След това ме пита от колко време съм в UK, къде работя, от колко време при този работодател, колко време при другия преди него. Като какъв работя? Къде ще ходя в щатите? Казах - зависи къде ще си намеря работа.
Поцъка малко на компютъра и каза че визата ми е одобрена и ще си я получа по пощата. Върна ми оригиналите на свидетелството за раждане, дипломата и военната книжка. Каза ми да не забравя да занеса формуляра на куриера и ми пожела приятен ден.

На гишето на куриерските служби ми направи впечатление табелка че не приемат пари в брой, само с карти можело да се плаща. Взеха ми 36.30 британски лири за доставка преди 8:00 сутринта, понеже им казах че това е домашния ми адрес и ако трябва някой да се подписва, няма да има кой.

Понеже нямах часовник, нито GSM малко беше трудно да следя времето, но общо взето след като излезнах и стигнах до спирката на метрото, видях че е станало 9:30. Значи около 2 часа съм прекарал заедно с чакането отвън на опашката.

И така. Доживях и аз да се разпиша в тая тема. Много успех и късмет на всички и огромни благодарности на тези, които дават полезна информация тук във форума!

veronbg1
новак

Регистриран: 25.07.2012
    #2992140 - 21.12.2012 17:41 [Re: Nadin]

Здравейте,и моето интервю мина успешно.Днес получих визата си и сам много щастлив.МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТ ФОРУМА ЗА ПОМОЩА ВИ.Ако някои има въпроси с удоволствие бих помогнал.

SILVI2207
неориентиран

#2994264 - 27.12.2012 19:21 [Re: veronbg1]

Здравейте, нашето интервю беше днес 27, мина успешно. Бяхме само 2 семейства, влязохме в 13:30, изчакахме до 14:00. Платихме в долари за трима 990. Извикаха ни след 15 минути като на гишето, аз титуляра започнах да давам документите на служителката/българка/: паспорти, бележка за платена такса, актове за раждане за тримата/ двама възрастни и едно дете/, диплома за средно обр. само за мен- титуляр, всички тези документи- оригинал и копие, удостоверение за брак/тук 2 копия/, малките пликове с медицинските изследвания, свидетелства за съдимост и удостоверения за семейно положение-оригинали за мен и съпруга ми.
Попитаха ни при кого отиваме /при приятели/ и имаме ли писмо от тях/ дадохме го/ После с какви пари възнамеряваме да тръгнем, какво работим в момента, има ли ли сме друг брак, ходили ли сме в САЩ? Попълнихме товарителница и казаха да изчакаме консула /младо момиче, на около25/ Тя ни попита какво работим, дали ще отседнем при гаранта и с какъв статут е той, каза всички документи са наред и след 2 дни да си чакаме паспортите. оОтне общо 1 час и 30 мин.

Другото семейство им отказаха визи, защото не бяха посочили извънбрачно (признато) дете на мъжа, във формите на жената/титуляр/, които се пращат до Кентъки.

Ще се радвам ако съм ви била полезна, благодарение на всички вас, които пишете в този страхотен форум, аз подготвих всички документи, които бяха необходими за да стигнем до това интервю, сърдечно благодаря на всички.

Редактирано от Nadin (29.12.2012 17:01)

mishlence1
неориентиран

Регистриран: 10.01.2013
    #3000919 - 10.01.2013 20:45 [Re: SILVI2207]

Здравейте, нашето интервю мина на 9.1.13 година. Всичко мина доста лесно при нас. Моят приятл спечели картата, изпратихме документи през юли и ни насрочиха за януари (точно, както си вървят номерата по cut off numbers). До тук всичко ОК. Когато видяхме, че имаме дата на интервю сключихме брак. Ние сме заено от 4 години и живеем заедно, затова не ни беше проблем. За документите няма защо пак да обяснявм - ние всичко следяхме тук във форума и си подготвихме документите, както пишат хората, който са минали. Пуснаха ни на интервюто, дадоха ни да прочетем един лист с указания, какви са причините поради, които могат да ни откажат картата, платихме и започнахме да чакаме. Първоначално един мъж ни извика на първото гише, където ни взеха всички документи оригинал + копие. Този мъж само ни попита откога се познаваме. Това беше единствения въпрос. Тъй като бяхме изкарали не повече от 20тина снимки си разпечатахме страници от фейсбук, като си избрахме по 3-4 снимки от всяка година, като внимавахме да се виждам хубаво датите на снимките. Това беше напълно достатъчно. След това дойде и интервюто. Една млада девойка ни извика на друго гише. Беше изключително любезна. Попита ни какво сме завършили и дали имаме роднини в САЩ, като докато ние отговаряме тя вече ни попълваше документите. Казахме, че нямаме роднини и съответното образование и тя ни каза, честито визите ще ги получите до 3 дни Въпреки късно сключения брак и малкото снимки, който отнесохме, нямахме никакъв проблем с доказването на връзката. Хората са изключително любезни и обясниват абсолютно всичко Успех на всички

ilkodlg
новак

Регистриран: 09.01.2013
    #3003873 - 18.01.2013 00:39 [Re: mishlence1]

Здравейте. И моето интервю мина успешно вчера и искам да кажа на всички които се притесняват, че е безсмислено стига да имате необходимата неподправена документация (защото от опит знам, че консулите усещат кога ги лъжат). Общо взето всичко стана бързо и безпроблемно по следния начин. Интервюто ми беше от 2 часа, а аз влезнах в консулството към 1:30 и след нормалните проверки на входа седнах да изчакам касата да отвори и да си платя таксата. Служителката дойде към 13:50 даде ми да прочета листа на който пише защо отказват визи и ми каза, че мога да се откажа преди да съм платил (все едно някой се е отказал ) След като си платих започна проверката на документите. Поискаха ми както следва :
1.Писмо от гарант (въпреки,че не е задължително съветвам всеки които може да занесе)
2.Свидетелство за съдимост оригинал
3.Диплома за средно образование оригинал + копие
4.Свидетелство за семейно положение
5.Би трябвало да се носи и уведомителното писмо за дата и час на интервюто, но на мен не ми го поискаха(но вие го носете)
6.Разбира се Паспорта
След това ми казаха да изчакам малко докато нагласят документите и се върна след 5 минути с DHL бланка и документ който подписах и ме уведомяваше,че в срок от 1 месец на кацането ми в Щатите трябва да се регистрирам за военна служба(казаха ми,че вероятността да ме извикат миниатюрна но все пак е изискване за мъже които ще пътуват преди да са навършили 26 години). След това ми каза да изчакам консулката да ме интервюира. В консулството бяхме само двама човека така, че и това стана доста бързо. Консулката беше доста приятна американка и проведе интервюто на български. Пита ме за дали съм ходил в Америка преди (бил съм на 3 бригади като пропуснах една година), защо не съм отишъл годината когато пропуснах, дали ми е харесал града в който бях, какво съм завършил в университета, каква ми е родствената връзка с гаранта ми и после учтиво ми взе отпечатъци и каза че ще ми пратят визата до 2-3 дена с DHL и това беше. Излезнах много доволен от посолството към 2:40. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

hihi
новак

Регистриран: 19.07.2012
    #3005726 - 21.01.2013 19:56 [Re: ilkodlg]

Здравейте и извинете че пиша чак сега но вълнението беше наистина голямо.Интервюто ни беше на 17.01.Пред посолството бяхме в 13.30 но ни казаха че е рано и трябва да почакаме малко.Пуснаха ни в 13.45,минахме проверката за багаж,и пак почакахме малко след което ни дадоха да прочетем лист с причините за които може да се откаже виза,платихме таксата от 990 долара за трима и пак зачакахме.След 15мин. ни извика мъж който помоли само един от нас да остане да подава документите. 1.Международни паспорти на тримата
2.Актовете за раждане оргинали и ксеро копия (на тримата)
3.Сключен граждански брак с 2 ксеро копия (за мен и съпругами)
4,Удостоверени за сем. пложение -3 оргинала и 3 ксерокопия (за мен, мъжа ми и сина ми-18г.)
5,Дипломата ми за средно,оригинал и ксеро копие-аз съм титуляра
6,Медицинските - трите запечатани (бели плика), а имунизационните картони-били за там (САЩ) 7,Свидетелствата за съдимост на тримата.
Питаха ме да ли сме ходили в САЩ и да ли сме живяли някъде другаде.Какъв ни е гаранта и с какъв статут е.Отговорихме че е семеен приятел.Това ни пита БГ служителят,който ни взе документите.Даде ни да попълним товарителница и да чакаме да ни викнат за отпечатъци.
Жена, говореща на английски, ни взе отпечатъци.
След това ни викнаха за интервю- друга жена.Мина много бързо, пита ме каква степен на образование имам,кой университет съм завършила какво и къде работя,какво работи мажа ми на колко години е сина ми заклехме се каза ни честито и в 15.00 напуснахме посолството.Писмо от гарант не са ми искали,имах но не го дадох.Банкова референция не са ми искали и не са ме питали с каква сума смятам да замина. Единственото по-различно при нас бе следното.Тъй като сина ми е на 18г.подписа декларация че е уведомен и знае че трябва да се регистрира в Американската служба за селективна военна повинност.Днес ни пристигнаха паспортите и в пакета има книжка с инструкции на български така че спокойно и вярвайте на хората във форума.

nelikarol

#3006376 - 22.01.2013 22:18 [Re: hihi]

И ние отново ходихме днес на интервю, този път за виза за съпруга ми, с когото сключихме брак на 04.01.2013.По особеното при на беше, че сме заедно от 5 години, той имаше предишен брак, за който нямаше развод, а само фактическа раздяла от 9 години, което и съдът постанови ноември 2012.Поради тази причина не можахме да сключим брак преди моето интервю и да идем заедно Октомври 2012, когато се явих аз и получих виза.
Още тогава ме попитаха дали възнамерявам да се омъжвам и за кого и да разкажа повече за човека, с когото съм.
За интервюто сега ни казаха, че най-важното е да представим стабилни доказателства за връзката ни.Ние представихме снимки и някакви неща от ФБ (статуси и т.н. от преди да разберем, че съм спечелила зелена карта).Документите, които му искаха бяха 1.Свидетелство за граждански брак(2 копия) 2.Акт за раждане 3.Свидетелство за съдимост 4.Свидетелство за семейно положение 5.Малкия плик от Грийнберг + паспорта,ДС 230 и 2 снимки.
На мен ми взеха също паспорта, за да ми сложат нова виза с променения семеен статус.
Успех на всички, на които тепърва предстои интервю!И успех в живота на всички!

Ivy7
четящ

От: Mount Prospect, IL
    #3006981 - 23.01.2013 23:00 [Re: nelikarol]

Здравейте, извинявам се, че се включвам със закъснение, но вълнението и притеснението беше до последно- до момента, когато куриера позвъни на вратата ни. По този повод бих ви посъветвала да послушате най-ценния съвет, който прочетох тук- да си пестите нервите и притесненията, защото ще ви трябват за после (вълнението, разбира се е допустимо:)защото ако документите са наред, всичко минава нормално и безпроблемно, да не кажа формално. Нещо, което аз лично не можах да спазя, поради някои пречки: грешно място на раждане в дипломата ми за средно образование (не можех да отсъствам от работа, да пътувам и да губя време в направата на нова). Но пътувах до езиковата гимназия, в която съм завършила и си извадих дубликат в последния момент за два дни (неочаквано за мен стана бързо и лесно, но пропуснаха да ми извадят приложението на дипломата, което в последствие би могло да ми свърши работа). Обяснения в посолството, защо имам дубликат. Наличие на не непосредствени роднини в САЩ, на които по разбираеми причини не мога да посоча адреса (сещате се). Притеснения какво да отговарям, ако подхванат темата на интервюто. Разбира се, оказа се, че те са наясно с всичко и първия им въпрос беше: „Вие имате роднини в Америка, нали?“. По-различен подпис на мъжа ми във формите за Кентъки, въпреки предупреждението ми да се подпише еднакво- както е на паспорта му, поради това, че бях чела за драмата на семейство с отказани визи заради по-различен подпис).

Интервюто ни беше на 16.01, получихме паспортите на 21.01.
Не ни поискаха:

-писмото с уведомлението за дата за интервю

-удостоверение за идентичност на имената, имах, защото съм титуляр, дори се обидиха, че мога да го представя, тъй като като не фигурирало в списъка с изискванията

-писмо от гарант (нямахме)

-банкова референция (имах, изваждането й струваше 24 лв, може да си ги спестите).

Не ни попитаха:

-при кого отиваме, само с какъв статут е

-с колко пари смятаме да заминаваме

Всичко останало е както са го описали хората преди мен. Надявам се, че тези акценти може да са от полза на някой (на мен лично ми отне много време да събирам информация по тези въпроси) и УСПЕХ на всички!

--------------------
'Тhe real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes but in having new eyes.’

Marcel Proust

PGF
неориентиран

Регистриран: 11.01.2013
    #3010636 - 01.02.2013 12:56 [Re: Ivy7]

Здравейте,извинете късното ми включване но много задачи и времето все не стига. И така дойде и нашият ред да се запишем в най-хубавата тема във форума. Със съпругата ми бяхме на интервю на 23.01.13г. от 14.00ч. пуснаха ни да влезем в 13.30 след съответните проверки от охраната и почакахме до 14.00 докато отвори касата. Дадоха ни лист на който пишеше за какво точно отказват визи и след това платихме 660$(но казаха,че може да платим и в левове-990) Курсът в посолството е 1.50лв за 1$. С касовата бележка и документите изчакахме на определеното гише и след 10-15мин. Дойде мъж българин който започна да ни иска документите
(стандартните от списъка и многократно изброявани от хората писали преди мен) Искам да отбележа,че не ни поискаха: уведомителното писмото с дата и час за интервюто,моята военна книжка от казармата (има я като изискуем документ в списъка), писмо от гарант и банкова референция (ние носихме но след като не ги споменаха не сме им ги давали). След като прие всички документи попита на посоченият адрес ли ще си получим зелените карти и от къде познаваме хората живеещи там, а след това имаме ли доказателства, че живеем заедно та добре че носихме снимки от различни периоди-пита ни кои са хората по снимките. Даде ни да попълним DHL товарителница. След това ни прати да ни вземат пръстови отпечатъци - дойде американка на средна възраст дадохме и отпечатъците и каза да изчакаме за интервю с вицеконсула. След около 10 мин. дойде млада американка много любезна, приветлива и усмихната, каза ни че трябва да се закълнем и след като го направихме започна да разглежда документите. Попита ни от къде познаваме хората чиито адрес сме дали, ние от къде се познаваме от колко време сме женени, били ли сме друг път в Щатите, ходили ли сме изобщо там, колко време съм бил в чужбина и защо, коя снимка къде е правена и кои са хората около нас и двамата ли сме подавали документи за зелена карта или само единият. След като и казахме, че и двамата сме подавали документи но само жена ми е късметлийката тя се усмихна и каза: ще имате визи, даде ни да се подпишем на документите като каза още веднъж - ще ви дам визи след което ни върна оригиналните документи и каза, че ще си получим паспортите и визите до два три работни дни и това е.

Ако някои има въпроси нека да пита с радост ще отговоря.

Много благодаря на всички от форума които споделят и помагат.
Успех на всички

ПП Паспортите с визите дойдоха на 28.01.13.

Редактирано от Nadin (01.02.2013 13:35)

usa
неориентиран

Регистриран: 06.05.2012
    #3011138 - 03.02.2013 09:09 [Re: PGF]

Здравейте. Интервюто ни мина успешно, беше на 29.01, но сега намирам време да пиша.Няма да се повтарям защото всичко е повтаряно многократно и искам и аз да кажа , не се притеснявайте , просто трябва да нямате големи пропуски в документите.Искам друго да кажа , тъй като сме от източна България решихме да спим в някои хотел и на другия ден спокойно да отидем на интервюто и след дълго търсене намерихме апартамент за 30 лв. с тв. интернет , голяма спалня и още едно легло (ние сме четирима и ни беше много добре) и това всичкото на 2 мин. пеша от посолството.Имам пред вид ако някой смята да прави като нас мога да ви дам тел. на тази приятна жена която ни настани.

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #3011971 - 05.02.2013 18:58 [Re: Nadin]

Здравейте,
Дойде и моят ред да пиша в тази заветна тема. Минах на интервю без проблем. Ще спестя вече написаното от другите, при мен беше подобно - спокойно, без особени изисквания и т.н. Следваха реда за изброените документи -> вж.по-горните постове.

НЕ СА МИ ИСКАЛИ:
- писмото от сайта с датата за интервю
- рентгенова снимка, казвам го защото имаше поне още 4 души за ЗК, които си бяха помъкнали пликовете със снимките!?? Хора, това е нужно само за САЩ. Тук ви трябва само плика от поликлиниката.
- писмо от гарант, дори не съм носил; питаха откъде се познаваме само!
ПЛАЩАНЕТО - отидох в 14:20, касата отвори в 14:50; носех 340 и ми върнаха $10! не лева, пишеше на листче курс 1.50, а аз ги смених в бюро за 1.44, та спестих 20 лв. Преди да платя, касиера много държеше да се запозная с условията при които може да не ми дадат виза, та се зачетох.

По-интересното при мен е, че аз вече имам една зелена карта, но изгубих статут преди 3 години, въпреки нейната валидност. При даването на изброените документи, аз казах за нея (те ест.знаеха предполагам), но аз повдигнах въпроса, когато ме попитаха дали вече съм ходил в САЩ в миналото...Та, дадох си старата карта, прибраха я и казаха, че ще ми издадат нова виза и т.н. процедурата отново...Не съм попълвал формумяр i407 за отказване от резидент статуса, а и не ги попитах. Консула каза, че се водя резидент все още "по принцип", но без право...нещо не го разбрах, а и той каза че не е проблем. Казаха, че не са имали подобен на моя случай и ще ми дадат нова виза, а пък щели да питат в центъра им ако има нещо допълнително.
Гледам по номера на товаретелницата вече, пратката с паспорта ми е пусната и се надявам утре/вдругиден да си го взема с новата виза. Междувременно никой не ми е звънял от посолството.
Благодаря на всички ви безкрайно и успех на останалите кандидати!

Редактирано от vic_bg (05.02.2013 19:33)

karu4ka
член

Регистриран: 23.06.2012
    #3012680 - 07.02.2013 01:01 [Re: vic_bg]

Моят ред да пиша в темата.
Преди няколко дни и моето интервю мина успешно. Днес си получих визата и много й се радвам.

Така, започвам направо от плащането на таксата. Изчаках докато гишето отвори и платих 330 долара (курсът при тях е 1.50). Казаха ми да изчакам да ме повикат. След малко една служителка ме извика на едното гише и започна да задава въпроси, с които искаше да провери дали казвам истината. Т.е. пита нещо, което по принцип е вярно, но има нещичко, което не съвпада съвсем. Ако човек се е подготвил както трябва, няма проблем да се усети веднага и да поправи служителката. Пита ме кой ми е гаранта и къде отивам, откъде го познавам, с какъв статут е и какво работи. Много ме разпитваха за това, не знам защо. После обикновените въпроси като какво съм завършил, макар че много добре знаеше и всичко си беше написано, какво смятам да работя там и т.н. После от документите, изброени в предишни постове, ми иска всичко без референцията и дипломата за висше. Даде ми да попълня товарителницата и листа, че подлежа на военна служба. После служителка на английски език ме извика да ми вземе отпечатъци, но машинката й нещо се повреди от моите отпечатъци. Както и да е, оправи се бързо и чаках да ме извика консула, който не беше младата жена, а един приличащ на Ал Бънди на младини човек, който на развален български ме накара да се закълна и ми прегледа документите, зададе няколко въпроса, които се повтаряха с предишните. Там всеки знаеше всичко за мен и гаранта ми, но пробваха дали ще кажа истината. Накрая ми каза, че това е всичко и ще си получа визата до 2-3 дни.
Имаше доста хора за визи, влязох 13.45, излязох 15.15, като 65% е чакане.

Успех на всички, на които им предстои интервю и нека бъдат спокойни, че всичко ще е наред, ако документите им са наред.

zaphod72
новак

Регистриран: 04.10.2012
    #3013803 - 09.02.2013 04:30 [Re: karu4ka]

Ето ни и нас:

Двама родители и едно дете на 5 години.

Влизане - 14.15. Не отивайте по-рано от 15 минути преди часа си, на нас ни казаха да се разходим, така че няма смисъл.
Охрана, плащане, сядане. Казаха "който е с дете да заповяда, за да не се изнервят децата". Изпреварихме няколко човека. Най-вече ни питаха за връзката, защото се оженихме една седмица преди изпращането на формите до Кентаки. От кога се познаваме, как сме решили да живеем заедно, кой при кого се нанесе...общи приказки. После жената (българка) каза: "Въпреки че имате дете, не е зле да подготвите някакви снимки, които доказват че не живеете заедно заради детето" Аз бях подготвил в хронологичен ред снимки в албум, който едва мина под тесния им процеп. Тя започна да го разглежда и да пита кой е този кой е онзи. После попита при кого ще ходим, откъде го познавам, какъв му е статута, какво работи, къде живее. Имам ли писмо - нямам. Не поиска, само каза че тогава адреса за получаване на зел. карта остава същия, който съм посочил. След това попита какво ще правим в САЩ и с какви пари смятаме да заминем. Всички въпроси са насочени към титуляра. Жена ми я попитаха само дали е живяла извън БГ и за колко време, тя не е. Преди това на въпроса някой бил ли е в САЩ аз тоговорих с да и казах кога, за колко време и с защо съм бил там, а също и че не помня какъв вид виза е била, само помня че е била за една година. После ни поиска документите - паспорти, брачно свидетелство, свидетелство за семейно положение, актове за раждане, свидетелство за съдимост, диплома за средно образование на титуляра и белите малки пликове с медицинските (които за нас с жена ми бяха от Гриинберг, а на детето беше от Вита - не каза нищо по въпроса. Защо са ни от разлиани клиники ще напиша в темата за мед. прегледи) Нищо друго не ни поискаха, а реда на поискване не документите и точния ред на въпросите не помня и не смятам, че е важно. После - попълване на товарителница за куриера и каза да изчакаме за интервюто. Преди това ни уведоми че за изготвянето на зел. карта има такса от $165 (не съм сигурен за сумата, но в сайта им пише) която трябва да платим преди заминаването. Можело да се плати и след пристигането, но по-добре би било преди заминаването. Ставало или с човек от там или онлайн от тук (има си описани начините и всичко останало на други места, няма да навлизам в подробности) След това изчакахме още не-повече от 5 мин. и ни викнаха на друго гише. Там имаше мъж, говорещ на развален български. Първо повика детето за да го види, след това ни накара да си вдигнем десните ръце и ни попита дали се заклеваме, че всичко което сме написали и всичко, което ще кажем е истина. Въпросите бяха почти същите, но в пъти по-малко. Последния му въпрос беше дали котката ще емигрира с нас. Казахме "надяваме се". После ни инструктира как да дадем отпечатъци. Дадохме и след това каза, че всичко с документите ни е наред и да си чакаме визите до 2-3 дни. След което го попитах дали попълванто във формите за искане за SSN означава че той ще се издаде автоматично или трябва пак да подаваме молба като идем там. Той се консултира с една случайно минаваща зад него жена и в крайна сметка каза, че би трябвало да стане автоматично, но за всеки случай да проверим след като мине малко време след пристигането. Къде и как да поверим - никой не разбра. След колко дни - също. Не му беше много ясно и не беше сигурен как точно е. Излезнахме си и установих, че сме били там час и половина. Половината, ако не и повече от времето мина в чакане. Другото не го усетихме, или поне аз.

Това е. Според мен имат всичката необходима информация и са си направили всички проверки преди това и единствената цел на интервюто е да разберат дали нещо не сте излъгали в документите. Начина, по който каза "трябва да подготвите снимки" ме наведе на мисълта, че ако нямахме такива, можеха да ни върнат да донесем и всичко да се проточи във времето. Затова ви съветвам да си носите, независимо че не се изискват предварително. Освен това бях ксерокопирал всичко по 2-3 пъти и не помня колко копия към оригиналите прибраха а и не ме интересува. Не мисля че при емиграция някой ще седне да мисли за някакви си 42 стотинки. Направете си по 3 и им дайте каквото ви искат.

Постарах се да бъда максимално кратък и ясен. Пожелавам успех на всички добронамерени! На другите - не! :-))

--------------------
'True terror is to wake up one morning and discover that your high school class is running the country.'
Kurt Vonnegut

Редактирано от zaphod72 (09.02.2013 04:57)

tsoleto
неориентиран

Регистриран: 05.02.2013
    #3014174 - 10.02.2013 14:14 [Re: zaphod72]

два часа чакане,никакви въпроси .мъжът каза'с вашата молба всичко е наред до три дни ще си получите визите' и това беше .мисля ,че всичко е решено предварително.малката ми дъщеря е на 4 год.и може би не искаха да ни задържат повече защото тя си играеше много с играчките там.

bluebetty
ориентирано-неориентиран

Регистриран: 22.01.2011
    #3014696 - 11.02.2013 16:52 [Re: tsoleto]

Здравейте, аз и съпруга ми бяхме на интервю на 6 февруари. Днес ни пристигнаха визите и вече спокойно мога да се похваля. Ние се оженихме след като разбрахме, че съпруга ми е спечелил (заедно сме от 10 години и планувахме да сключим брак през 2013, но плановете си промениха), и след това изпратихме документите. Това е историята ни на кратко. Интервюто ни беше от 14,00 часа, но ние отидохме по-рано за да не ни хване някое задръстване, така или иначе влязохме към 13,30. Минахме проверка, влязохме в другата сграда и изчакахме касата да отвори, докато чакаме ни раздадоха ни по един лист при какви условия се отказва виза, платихме в долари. След това почакахме още малко и ни извикаха на едно от гишетата. Не си спомням точно реда на изискване на документите, но в общи линии са в следния ред.
Първо на титуляра (съпруга ми):
- Свидетелство за съдимост - оригинал + копие
- Международен паспорт - оригинал
- Акт за раждане - оригинал + копие
- Брачно свидетелство - оригинал + копие
- Удостоверение за семейно положение - оригинал + копие
- Диплома за средно образование - оригинал + копие
- Медицинско изследване.
След това за мен:
- Брачно свидетелство - копие
- Медицинско изследване
- НЕ са ни искали писмо от гарант.
- Носихме два албума единия със снимки от сватбата, а другия със снимки от връзката ни през годините. (едвам минаха през гишето)

На това гише докато ни подреждаше документите, служителя ни попита: - От колко време се познаваме? Къде сме се запознали? Кой е направил първата стъпка в запознанството? Къде е била първата ни среща? От колко време сме женени? Докато разглеждаше единия от албумите ни попита за една от снимките къде е направена. Като цяло това бяха въпросите обща продължителност около 5 мин. След това ни даде да попълним товарителница, и го изчакахме да се върне за да му я дадем. Упъти ни до друго гише за да ни вземат отпечатъци. Когато ни взеха отпечатъци изчакахме и ни извикаха по име на следващо гише, там мисля, че вице консулката ни зададе няколко въпроса - От колко време се познаваме? Какво сме учили в университета? Колко хора сме били на сватбата? Били ли сме в чужбина за повече от 6 месеца? Къде? Обща продължителност около 10 мин. Пожела ни приятен ден и ни каза, че ще си получим визите до 2-3 дни. Излязохме към 15,45 часа.
!!!Преди нас имаше една двойка и на тях им казаха, че трябва да изпратят допълнително акта за раждане на единия от двамата, защото в акта трябва да са написани ЕГН-та на родителите.
Благодаря на всички които пишат и помагат във форума!

minakara
все по-добре ориентиран

От: Варна/Чикаго
    #3018045 - 21.02.2013 16:33 [Re: bluebetty]

Интервюто ни бе вчера - 20.02 - двама и дете на 1 год 7 мес. Бяхме в 13.30 отпред и според мен е от значение дали си там в 13.25 или 13.35, тъй като за тези 10 минути се струпахме общо около 15 души всички с час за 14 часа. Когато ние излязохме в 14.45, приключили с всичко, другите от чакащата групичка си седяха в чакалнята пред гишетата и имаха още доста да почакат...След охраната в градинката, която провери багажа ни /голям куфар/, минахме през гише /все още извън сградата/ за проверка на паспортите и чак тогава се влиза вътре. Охраната там отново провери багажа, естествено не им харесва да си с големи чанти, допълнително бавене, пръскане, отпиване на течности да се уверят, че няма заплаха.

Вътре - на гише 1 обичайно таксите от 330 $ заплаща титуляра. Интервюиращият покани само мъжа ми - титуляр, каза аз с детето да си остана в чакалнята. Има играчки за забавление на децата, което приятно ме изненада. Чух мъжът ми да отговаря точно 3 пъти "Да", "Не", "Точно така" съответно на въпроси "Вие ли сте титуляр?", "Били ли сте в САЩ?", "Гарантът ли ще ви посрещне?". В останалите 15 минути нищо не каза, а само представяше документи. Казаха да изчакаме 15 минути, дадоха междувременно бланката за ДиЕчЕл и тогава ни поканиха заедно на гише за вземане на пръстовите отпечатъци. На детето в това време започна да му се приспива и да се сърди, дърпа, плаче, почти не се чувахме, затова само попитаха отново на български дали написаното по формулярите е истина, сложихме подпис, аз три пъти ли съм била в САЩ, като студентка ли и кой е.....имената на гаранта ни, само в България и САЩ /за мен/ ли сме живели и това бе всичко. Чакаме да получим визите.
Благодарности на всички, които участват в този форум!

--------------------
If you can't say anything nice, don't say anything at all

Charity
новак

Регистриран: 03.10.2012
От: София
    #3020390 - 27.02.2013 19:22 [Re: minakara]

Днес мина успешно и нашето интервю. Бяхме сключили брак след като аз (титуляра) изпратих първия пакет документи в КСС. Поискаха ни доказателство за връзката. Ние си бяхме приготвили албум със снимки. Неприятното беше, че чакахме много. Отидохме там в 13:30 и приключихме чак към 16:30, защото преди нас имаше една жена с две деца, която беше сключила брак с американски гражданин съвсем скоро и я разпитваха доста.Писмо от гарант не са ни искали , нито банкова референция. Аз бях подготвила, но не ги показах.
Пожелавам успех на всички!

120212
член

Регистриран: 23.08.2012
    #3020557 - 28.02.2013 07:35 [Re: Charity]

НА 25.02.2013Г мина успешно и нашето интервю. Вчера ни пристигнаха визите. Българката (служител) извика съпругът ми той е титуляр и започна да му здава въпроси и иска документи, поиска и писмо от гарант.Аз с детето на 2г. стояхме в чакалнята. След чакане пръстови отпечатъци пак чакане вице консула ни извика заклехме се и после ни задаваше въпроси.Накрая каза че до 2-3 дни ще си получим визите. Едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички тук, които ни помагат и споделят опит. На всички които им предстои имтервю УСПЕХ

CSCO
неориентиран

Регистриран: 07.09.2012
    #3024573 - 11.03.2013 19:18 [Re: 120212]

На 15.01.2013 разбрахме че датата за интервю е 06.03.2013. На 10.02.2013 г. сключихме брак( имаме детенце на 5 годинки, а съпругата ми има дете на 16 години от преди). На 11.02.2013 минахме медицински прегледи в болница Грийнберг. Обаждах се в косулският отдел на посолството за да питам как да процедирам, те ми отговориха,щом съм сключил брак след вече насрочена дата за интервю, попълваме нови DS-230 и направо на интервюто. Защото документите, щом имам дата за интервю, вече са в България. На 06.03 отваме в 13.30 за (14.30 ни е часът), имаше доста студенти, но опашката върви бързо, а иняма значение защото зелените карти и бригадите са на различни гишета. Преди да влезнем в посолството даваме паспортите да се регистрираме че влизаме и служителката ми казва, че мене и малкият син ни има в системата а съпругата и голямото дете ги няма( нормално не съм пускал документи за тях, защото юни месец нямахме брак още). Обяснявам каква е ситуацията с моето семейство и какво са ми казали по телефона нейните колеги, тя казва че ще се обади даразбере как да процедира с нас. Чакаме около 10 минути, извиква ме и казва че ще ги въведе в системате и можем да влизаме. Минахме проверката на охраната и отидохме на гишетата. Прочетох условията заради , които могат да ми откажат виза, платихме 1320 $ за 4 човека. Казаха ни да изчакаме докато ни извикат. След около 30 - 40 минути ни извика една служителка българка . Обясних ситуацията около мене, че съм сключил брак на 10.02 че съпругата ми има дете и т.н. Поискаха мойте документи първо: Диплома за средно образование и копие, свидетелство за съдимост само оргинала, брачното свидетелство копие и оргинал, акт за раждане копие и оргинал, удостоверение за семейно положение само оргинал. На съпругата горните документи без дипломата. За децата актовете за раждане и копия и свидетелство за съдимост за голямото момче на 16 години е той.( Ако детето ви е навършило 16 г. предоставя свидетелство за съдимост, а ако е навършило 18, свидетелство за съдимост и удостоверение за семейно положение). После ме попитаха кой е гаранта ми и дали имам писмо от него, аз нямах такова, дали е сигурен човек и може да се разчита на него, че ще ми предаде зелената карта.Междо другото, когато пращах първите документи лятото не бях посочил нищо в полетата в които се пита къде ще живеете или адрес за получаване на картата. Сега бях попълнил само полето за адрес за получаване. За банкови референции не е ставало въпрос. Аз имах удостоверение от банката за известна сума. Три от нашите актове за раждане бяха дубликати включително и дипломата ми за средно образование, за нея ме питаха защо е дубликат, обясних че са ми я загубили в университета, който така и не завърших.Обясниха ми че трябва да доказваме връзката си понеже сме сключили брак много късно и трябва да предоставим снимки, ние носихме разбира се благодарение на този форум около 50 снимки.Остана доволна българската служителка. Дадоха ми да попълня товарителница на DHL, и ни казаха да изчакаме да ни види мисля че беше вицеконсулката, много приятна дама американка. Вдигнахме ръце да се закълнем, преди това разгледа снимките и документите, пита ни къде мислим да живеем там, казах че незнам, пак ме пита за адреса на гаранта и от къде го познавам, казах че е приятел на мой приятел(то си е и така), пак ме пита защо е дубликат дипломата ми за средно, от колко години се познаваме, дали сме живели извън страната, първи брак ли ни е това и на двамата, излизали ли сме извън страната, аз казах да, пита за какво, обясних по работа. Подписахме се на документите, вземаха ни пръстови отпечатъци на тримата, обаче и малкият искаше да дава отпечатъци а не беше необходимо, но тя се съгласи с усмивка детето да си сложи рацете на скенера. Общо взето това беше казаха ни до 2-3 дена да чакаме паспортите с визите. На 11.03.2013 г. ги получихме. 16:15 бяхме излезнали.

Успех на всички.

По мое мнение за технически грешки или пропуски или правописни грешки в документите няма да ви откажат виза.Аз имах няколко такива от първите документи, оправихме ги там на място.Важното е на титуляра документите да са изрядни и той да отговаря на условията.

dobo

*

Регистриран: 06.06.2012
От: Варна
    #3027546 - 19.03.2013 15:51 [Re: CSCO]

Здравейте, аз и съпругата ми бяхме на интервю на 13 март. Сключихме брак м. юли 2012 г. Изпратихме документите с обяснения за брака края на месец юли. Интервюто ни беше от 14,30 часа. Минахме проверка, платихме в долари. Извика ни един господин на едно от гишетата. Първо ни попита от колко време се познаваме и кога сме се оженили. След това ни поиска документите:
Първо на мен:
- Акт за раждане - оригинал + копие
- Брачно свидетелство - оригинал + копие
- Диплома за средно образование - оригинал + копие
- Медицинско изследване.
След това за съпругата ми:
- Брачно свидетелство - копие
- Медицинско изследване
- НЕ са ни искали писмо от гарант.
- Носихме два албума единия със снимки от сватбата, а другия със снимки от връзката ни през годините.Почти не ги гледаха.
Дадоха да попълним една товарителница, след това да изчакаме да ни вземат отпечатъци.
След около 15 минути ни извика друг господин, американец на около 35 години. Взе ни отпечатъци, попита за една от снимките къде е правена и от колко време се познаваме. Заклехме се, че казваме истината и че всичко написано от нас е истина. Каза ни, че всичко с нашите документи е ОК, пожела ни успех и че да си чакаме визите до 2-3 дена.
Днес си получихме визите.
Изключително сме Благодарни на всички които пишат и помагат във форума!

flight

**

Регистриран: 29.09.2012
    #3027676 - 19.03.2013 21:37 [Re: dobo]

Здравейте, ето ни и нас в най-хубавата тема. Мина и нашето интервю - моето и на съпруга ми - успешно. Заедно сме от близо 4 години, но сключихме брак след като разбрахме, че той е изтеглен. Имахме насрочена дата за 13.03 за 14:00 ч. В 13:20 ч. отидохме отпред, като първо трябваше да минем през гишето на охраната пред посолството, искаха ни личните карти за да сравнят имената със списъка, който имат. Тук казвам, че не е нужно да си носите писмата, където ви пише датата и часа на интервюто, тъй като те имат списък с имената на хората, които ще се явяват на интервюта в съответния ден. Оказа се, че моето име не фигурираше и мъжът от охраната ни каза, че не може да ни пусне и ни даде една визитка с номера на имиграционния отдел и ни посъветва да им се обадим. Тъкмо набирахме номера, когато много любезна служителка се обади на мъжът ми и се извини, че всъщност това че моите имена не били вписани, е тяхна грешка. И така, отново се върнахме, дадоха ни пропуски и влязохме вътре. Последва стандартната процедура с проверка на багажа и минаване през скенер. От там ни насочиха към съседната сграда, където се провеждат интервютата. Отидохме на касата, дадоха ни да прочетем един лист, на който пишеше поради какви причини могат да ни откажат визи, платихме си 660$ в брой за двамата и зачакахме да ни повикат. Вътре имаше много студенти и се наложи много да чакаме. Накрая една българска служителка, много мила и приятна, ни повика на едно от гишетата и започна да ни иска документите:
- свидетелства за съдимост - оригинали
- международни паспорти
- диплома за средно образование - на титуляра
- актове за раждане (оригинали + копия). Когато мъжа ми си даде акта, служителката каза че не може да го приеме, понеже не били записани имената на родителите. И двамата сме набор 1987 г., но само на неговия акт ги нямаше. Добре, че се бяхме подготвили предварително и му бяхме извадили дубликат, на който бяха записани. С него нямаше проблем.
- удостоверения за семейно положение - оригинали
- удостоверение за граждански брак (оригинал + по едно копие за двамата)
- пита ни дали имаме писмо от гарант - носехме такова, поиска ни го
- малките пликове от медидицинските прегледи, а големите каза да си ги носим в САЩ
- доказателства за връзката ни - носихме си няколко албумчета със снимки.
Докато ни преглеждаше документите ни задаваше въпроси относно връзката ни - от колко време сме заедно, въпроси свързани със снимките - кое кога, къде е и т.н. Върна ни оригиналите на документите и ни даде ни да си попълним товарителницата на DHL и на съпругът ми да прочете един лист с информация за регистрация за военна служба. След това ни каза да изчакаме да ни повика консула. Междувременно в помещението бяхме останали само ние. Повика ни консула, много любезен господин, взе ни пръстови отпечатъци, накара ни да се закълнем, че цялата информация която предоставяме е истина. Пита съпруга ми как ми е предложил да се оженим и ни каза да си очакваме визите до няколко дни. Всички въпроси бяха отправени към него, мен почти нищо не са ме питали.
Така протече цялата процедура.
Към 16:00 ч. излязохме от сградата много щастливи и доволни.
Вчера си получихме паспортите с визите.
Благодарим на всички във форума, които споделят полезна информация и ни помогнаха да се подготвим. Успех и на тези, които очакват своята дата. Ако всички документи са ви наред и казвате истината, няма от какво да се притеснявате.

delianat

От: България
    #3027690 - 19.03.2013 22:36 [Re: flight]

Здравейте! На 14 март мина и нашето интервю.Ние се оженихме след като разбрах, че съм спечелила и пратихме документите заедно юли месец.При нас е малко по сложно и двамата бяхме с по един предишен брак и по едно дете и когато връщахме документите синът на съпруга ми не искаше да идва и за него не изпратихме формата,но когато получихме дата за интервюто беше вписано и неговото име и решихме да мине с нас прегледите и да се яви за виза. По стандартния ред минахме проверки към 13.30 часа платихме и ни извика мъж на средна възраст с брадичка попита кой е изтегленият да дойде с документите , а другите да чакат назад.Дадох изброените документи които по-горе са описали всички, но аз прилагах и бракоразводни документи оригинал+ копие за всеки от нас и декларация от бащата на детето ми в която се съглася детето да замине за САЩ. Другото дете е на 20 години и за него не искаха.Във форма 230 на въпрос 29 бях писала и двете деца и ми направи забележка,че не е вярно,защото едното дете не родно мое и на въпрос 2 освен моминското си име със запетая написа и фамилията с която съм била от предишният ми брак като сърдито каза, че може да ме дисквалифицират.Попита ме кога сме сключили брак и от колко време сме заедно,имам ли писмо от гарант(носех и му го дадох) , дали носим снимки от преди брака. На голямото дете му даде формуляр да подпише, че трябва като влезне в Сащ да се регистрира при техните военни(той е на 20 год.)Взеха ни отпечатъци и дойде млад мъж американец който ни накара да си вдигнем ръцете и да кажем дали се заклеваме за това, че сме казали истината.Имаше нещо което не знаех, че декларацията от бащата на детето трябва да бъде с копие на лична му карта за да сравнят подписа му дали е съшият, но аз нямах такова и ми дадоха визитка с адреса да изпратя.На 15 март изпратих имейл в 9.00 часа и на 18 март получихме паспортите. До последно се притеснявах, че няма да ни дадат визи, но всичко вече е ок. Благодаря на всички за оказаната помощ беше много ценна

zelena karta
неориентиран

Регистриран: 07.02.2013
    #3027977 - 20.03.2013 20:51 [Re: delianat]

М така айде честито на всички преди нас а на тези след нас Успех.
Днес мина и нашето интервю-успешно:)процедурата е като при всички останали писали до сега:) ние бяхме 3-ма-двама родители и едно дете на 2 г.
1. Проверка на входа
2. "Граничен контрол с любезна усмивка"-колани, оръжия, храни, напитки-последните две присъстваха съответно и бяха тествани полево:)
3. Пак проверка
4. Чакане + лист за инфо защо може да ти откажат виза
5. Плащане 330 $ на череп:):П
6. Чакане
7. Гише 1-предоставяне на документи оригинал + копие (аз като много подредена ги бях разделила в две папки-папка 1 оригинали и папка 2 копия Съвет-не го правете т.к. това бави и май издразних служителя, но нищо, мина му след като малкия взе да се закача с него:) попълване на товарителницата
8. Въпроси-кога сме се оженили, живели ли сме другаде за повече от 6 м., какъв ни е гаранта, с какъв статут е,
9. Чакане за отпечатъци
10. Отпечатъци
11. Чакане за консула/вице консула
12. Интервю с вице консула-млада жена, много любезна:
- заклехме се че няма да лъжем:)
- въпроси: кога сме се оженили, кога съм завършила бакалавърската си степен, къде, от колко време се познаваме, живели ли сме извън БГ за повече от 6 м., излизали ли сме извън БГ, къде смятаме да отседнем в САЩ, гаранта ще ни посрещне ли, смятаме ли да останем в посочения град
13. Решение: "Всичко с Вашата апликация е ОК. Очаквайте визите си по DHL до 2-3 дни"
И сега чакаме да получим черно на бяло визите.

Благодаря на активните форумци, който с търпение и детайлност обясняват по 10 пъти и помагат на новаците като нас. Да сте живи и здрави и честита Ви първа пролет.

--------------------
The family that plays together, stays together!

zelena karta
неориентиран

Регистриран: 07.02.2013
    #3027995 - 20.03.2013 21:16 [Re: zelena karta]

Извинявам се за втория пост ама забравих....цялата радост отне около 2 часа, а снимки за доказване на връзката не са ни искали и писмо от гарант също не са ни питали за такова нещо:)

--------------------
The family that plays together, stays together!

Lorkos
член
**

Регистриран: 05.05.2012
    #3028264 - 21.03.2013 17:01 [Re: zelena karta]

И нашето интервю мина успешно. Беше на 18.03 и вчера си получихме паспортите с визи от DHL. Имаше доста студенти за J1, но тъй като бяхме с бебче ни пропуснаха преди опашката за влизане. Интервюто мина, както е описано и преди от други. Питаха с колко пари мислим да заминем, къде отиваме, от къде познаваме гаранта, и "носим ли писмо от гаранта да им го дадем, ако нямаме не е проблем". Вече запазихме и билетите, но за това в другата тема. Успех на всички!

Invisible
любознателен

Регистриран: 08.05.2012
    #3031492 - 29.03.2013 21:01 [Re: Lorkos]

Много съм щастлива да постна мнение точно в тази тема! И нашето интервю мина успешно! Беше на 27 март от 14.30ч! Ние със съпругът ми сключихме брак на 15 май и след това изпратихме документите заедно с копие и превод на удостоверението за сключен граждански брак и писмо за промяна на статус до KCC. Та за интервюто...пуснаха ни към 14.15, проверки, чакане за плащане на таксите, отново чакане за приемане на документите! Паднахме се при мъж, българин, с мустачки, с доста сериозно изражение! Досието с документите ни беше пред него, поиска ми паспортите, започна да си попълва някаква бланка с инфо питайки ни различни въпроси - къде работим, какво точно означават позициите на всеки от нас, кога е сключен бракът ни, на този адрес от бланките ли ще отидем в САЩ...след това започна да изисква документите от списъка, за мен като титуляр - оригинал и копие на диплома за средно образование,акт за раждане, удостоверение за семейно положение, свидетелство за съдимост, у-е за граждански брак,а на съпругът ми същите неща без диплома за средно образование! Имахме писмо от гаранта, не са ни искали, не сме го и давали! След това каза, че трябва да дадем нещо доказващо връзката ни - аз носех два албума /от сватбата и от минали периоди от връзката ни/. Наистина едва минаха под стъклото, отвори само този от сватбата и то на снимката с гостите, пита колко човека са били, след това ни даде товарителницата на DHL за попълване и каза да изчакаме още 15 мин. Следва даване на пръстови отпечатъци, отново чакане и вече основното интервю с американка! Интервюто беше на български, основно въпросите бяха от къде се познаваме, от колко време сме заедно, къде отиваме, при кого, от къде го познаваме, с какво се занимава, аз кога съм била в САЩ, колко време, виза, работа, какво мислим да работим, не е разглеждала снимки пред нас, направо ни върна албумите и финала ...всичко е ок, до два три дни ще получите паспортите с визите в тях! Днес получихме пратката с паспортите! Ами това е, дано не съм отегчила никой, много сме щастливи и облекчението е страхотно, пожелавам успех на всички!!! Наистина няма за какво да се притеснявате, но и моето сърце щеше да се пръсне от напрежение докато минем интервюто!
Много съм благодарна и на всички, създали този форум, на всички активно участващи, благодаря за помощта!

Редактирано от Invisible (29.03.2013 22:02)

ElFuego
неориентиран

#3034699 - 06.04.2013 12:18 [Re: Ive]

Здравейте
Всичко при мен мина успешно,интервюто ми беше на насрочено за 5 април. Всичко беше спокойно заедно с мен имаше само 2 интервюта и всичко както следва:
1 - проверка на входа
2 - служителите ви извикват за плащане на такса
3 - изискване на документи (писмо от гарант нямах,попитаха ме за него с какъв статут е и също кои смята да финансира пътуването ми)
4 - отпечатъци
5 - самото интервю (На Български) нищо смущаващо
Това е. Самото интервю е просто ФОРМАЛНОСТ,поне така беше при мен
Искам да попитам : Мога ли да използвам SSN изваден по време на студентска бригада,след заминаване със зелена карта?
Благодаря предварително

malinka_a
новак

Регистриран: 07.05.2012
    #3035181 - 08.04.2013 15:48 [Re: ElFuego]

Здравейте! Мина и нашето интервю и днес си получихме визите . Мина много добре, първо стандартната проверка, заплащане на таксите, даване на документите, интервюто и накрая се заклехме. Бяхме с малко дете и почти не сме чакали никъде. Всички бяха много внимателни и любезни и цялата процедура отне не повече от час и половина,два. Успех на всички, които все още не са минали!

LPI
неориентиран

Регистриран: 14.02.2013
    #3035762 - 09.04.2013 23:08 [Re: ElFuego]

Здравей те и аз вече мога да се впиша в темата. Интервюто ми беше на 5 април май задно и с други Само че при мен нещата бяха малко по объркани. Първо аз не живея в България, повече от 1г и когато им дадох Police Records, жената на гишето, почна да се чуди истинско ли е или не, че в тяхната система пишело, че формуляра е др., малко се притесних, особено от това, че на следващия ден ми беше полета, но слава Богу мина наред. След това минах при консулката, доста симпатична дама , която ми зададе най-неудобния въпрос, който бе свързан с престоя ми в щатите. Аз преди 8г след 2та си бригада реших да следвам "американската мечта" и си промених статуса там. Oбаче нещата никак не се получиха и 2009 си се върнах. Та няма да ви обяснявам, че мама и тате не помагаха толкова, докато живеех там и трябваше да поработвам. За мой най- голям ужас първия въпрос на консулката беше, къде съм работила докато съм живяла в USA. Ако някой има подобна съдба, като мен, да не се притеснява, а да си каже истината, аз 2ти и казах, че съм нямала право на работа, ама тя настоя, и аз си казах къде, и какво, даже и името на фирмата, но нямаше проблем. Следващ неудобен въпрос , защо има отказ за виза, за която бях кандидатствала след като се върнах 2009, и по обясними причини, не ми дадоха. После ме разпитва и за сегашната ми работа,защо съм заминала, аз се впуснах в обяснения, а тя милата ми вика, ама не ви разбирам, и тук друг съвет, говорят български ама не чак толкова, и ако сте бърборковци като мен спестете си приказките. И после процедурата беше като при всички. Сега чакам DHL да ми пратят паспорта дано не се изгуби само. Пожелавам успехи на всички и спокойно, най- големият стрес е като сте в Америка, така че пестете нерви

july27
неориентиран

Регистриран: 13.09.2012
    #3036153 - 10.04.2013 23:50 [Re: LPI]

Здравейте, дойде време и аз да се похваля Днес получихме пакета с визите! Интервюто ни беше на 5 април. Процедурата същата като описаната от колегите по-горе. Всичко мина бързо и безболезнено, далеч по-спокойно от очакването. Както се шегуваше половинката като си тръгвахме - 'Какво толкова да ни питат, те одавна са ни проучили, остава само да махнат 'бръмбарите' от вкъщи, докато се приберем' Вероятно минахме толкова бързо, защото имахме ранен час и нямаше абсолютно никакви други хора. Поразпитаха ни от кога сме заедно (почти 13 години) и защо сме се оженили чак преди година след спечелването на картите, но показахме малко снимки на които сме с 10 години по-млади и с още толкова килограма по-слаби и ни разбраха За всички, на които им предсто интервю - не се притеснявайте, всичко ще бъде наред, ако казвате истината и имате изрядни документи! За последното мога да уточня, че на актовете за раждане не са нужни ЕГН-та и рожденни дати на родителите -аз се бях притеснила в последния момент, при това след изчитане на противоположни мнения във форума, затова го уточнявам. Това е от мен, успех и на всички в днешния майски бюлетин!

StanTheMan

Регистриран: 12.12.2012
От: Chicago, IL
    #3039544 - 17.04.2013 16:15 [Re: july27]

Тъкмо се прибирам от посолството. Всичко мина много добре, без нерви, без особено чакане и казаха, че ще си получа паспорта до няколко дена. Няма място за притеснение! На всички изтеглени и на тези които чакат новото теглене, желая успех! За мен лично тази зелена карта беше много желана, така че знам какво е да се чака, отново - успех на всички!

darvin
член
**

Регистриран: 06.05.2012
    #3039686 - 17.04.2013 20:41 [Re: StanTheMan]

Здравейте! Днес получихме пакета с визите.Интервюто ни беше на 11.04 и мина добре,като повечето въпроси бяха свързани с предишните ни воаяжи до там и за гаранта, като поискаха писмото от него още при първите изискуеми документи.Обяснимо според мен, защото заминаваме с дете на 1 год.,но ако нямаш естествено не е проблем.Благодаря на Nadin и Муха за помоща,която оказват на всички нас!

Bubals
мечтател :)

Регистриран: 08.09.2010
    #3039788 - 17.04.2013 23:09 [Re: darvin]

Първото което искам да кажа е Hell Yeah ,аз бях от 2:30 влезнах и директно охраната ми каза да излизам ,че имало някакво обучение почакахме си 20-30 минути отвън влезнах платих ,взеха ми документите тип топ всичко , взеха ми отпечатъци . Дойде някаква американка разпита ме и тя и каза това е всичко .Само имам малък проблем ,че снимките не бяха 5х5 и са трябва да се снимам и да им ги пратя

preki
почетен член
**

Регистриран: 05.10.2011
От: NYC
    #3040680 - 19.04.2013 17:03 [Re: Bubals]

Здравейте,

И моето интервю мина преди малко. Нямаше никакви проблеми - обичайните документи и въпроси, както на миналите преди мен. Бяхме само аз и едно момиче и цялото интервю мина за 30 минути.
Общо взето, ако са ви наред документите, всичко е една проформа.
Много благодаря за съветите тук за подготовката за интервюто.
Ако има някакви въпроси, съм насреща

пътешественик
неориентиран

Регистриран: 20.04.2013
    #3041007 - 20.04.2013 17:29 [Re: preki]

Здравейте!
Включвам се да споделя как мина и нашето интервю. Беше насрочено за 19.04 от 14.30. Заедно с нас - семейство от 4 души- 2 възрастни и 2 деца, имаше още една жена, която беше от 15 ч. На входа ни поискаха документа за насроченото интервю, така че си го носете за всеки случай. След това минахме проверка за сигурност и влязохме. Дадоха ни да прочетем условията, при които могат да ни откажат зелена карта и че таксите за визите не се възстановяват, след което платихме. Който иска да плаща чрез карта да има предвид да носи такава, с която могат да се правят разплащания в САЩ, ние платихме с Мастър кард. След известно изчакване дойде служителка- българка, която извика титуляра за представяне на документите, като задаваше и въпроси. Освен посочените в официалния сайт документи, изиска ни и Писмо от гарант- представихме го. Банкова гаранция не са ни искали , нито са ни питали с колко средства възнамеряваме да заминем. След това разпечата белите пликове от клиниката и каза, че на едното ни дете не била отбелязана ваксинация за варицела и трябвало да се върнем до клиниката. Тогава й отговорих, че според мен няма такава ваксинация изобщо, но тя отвърна, че ще пита вицеконсулката и това подлежи на доизясняване. В крайна сметка не се наложи да се връщаме до клиниката, нито да представяме допълнителни доказателства. Като преглеждаше останалите документи изведнъж реши, че името ми е объркано в един от формулярите и заяви, че това означавало друг човек и че вицеконсулката щяла да отхвърли апликацията. Оказа се, че във въпросния документ самата служителка е написала името ми грешно, добавяйки една излишна буква, така че слава богу и този проблем отпадна.
След това чакахме около половин час, през който тя отново се появи и ни информира, че имали технически проблем с обработването на документите. Междувременно ни даде да попълваме товарителница. Поиска ни нови снимки, макар че вече бяхме пратили в първоначалните формуляри до Кентъки. Дадохме, но според тях не били достатъчно качествени и поиска да предоставим нови. След това ни взеха отпечатъци/само на възрастните/ и след още малко изчакване дойде вицеконсулката - млада, симпатична жена, която ни попита: " Разбирате ли английски?" и след нашия положителен отговор проведе интервюто изцяло на английски:
- какво работим и къде?
- били ли сме в чужбина за по-дълъг период или живяли ли сме извън България и къде?
- кой е гаранта ни?
- от къде го познаваме?
- при него ли ще отседнем?
- от колко години е в САЩ?
След това каза, че останалите ни документи са наред и след като получат новите ни снимки, ще ни изпратят паспортите с визи.
Надявам се вече всичко да е наред, чакаме си следващата седмица паспортите.
Благодаря на всички, които поддържат и пишат в този форум, съветите и споделеното от вас ни помогнаха много! Успех и късмет на всички!

B@rry

*

Регистриран: 02.10.2012
    #3041849 - 22.04.2013 23:06 [Re: пътешественик]

Здравейте и от мен!
Ето, че дойде и този дългоочакван момент да пиша и аз в тази тема, която следях от дълго и препрочитах, само и само да не пропусна нещо важно. Интервюто ни мина успешни и на 17.04 си получихме визите с DHL. Бяхме с мъжа ми и детето на годинка и половина. Нямаше нищо по-различно от това, което писаха останалите. Искаха ни писмо от гарант, а и ние го бяхме подготвили, тъй като нашия гарант си смени адреса декември месец. Показахме снимки от връзката ни, тъй като сключихме брак след изтеглянето от лотарията. Бях се приготвила за голямо чакане, каквото беше на медицинските прегледи, но всичко приключи за 40-50мин, за което бях много благодарна, тъй като интервюто ни беше в час, в който по-принцип детето спи, а той става много кисел, когато не си е доспал. Добре, че имаше и играчки за малки дечица. Желая успех на всички!

setka
новак

Регистриран: 08.06.2012
    #3042338 - 24.04.2013 09:43 [Re: B@rry]

здравейте на всички от форума и ние да се похвалим. интервюто ни беше на 22.04. мина успешно от 14:00 т.к. ни пуснаха рано първо ни приеха документите после дадохме отпечатъци, платихме и накрая имахме интервю и клетва. пожелавам успех на всички и на добър час зад граница. благодаря ви за тази почти година прекарана в очакване и благодарение на форума по спокойна.

niki3019
captain

Регистриран: 17.12.2012
    #3043052 - 25.04.2013 18:46 [Re: setka]

Здравейте!Нашето интервю беше на 15 април.Всичко премина така както бе описано и от много други съфорумци,без проблеми.Днес получихме и визите.Ние сме се насочили за Сиатъл тъй като гаранта ни е от там а и имам пълното уверение от него че ще ни помогне в началото.Благодарности на Надин и Муха който така отзивчиво помагаха с информация и съвети.Желая на всички който им предстой заминаване за САЩ много здраве и успешно реализиране.

jarhead
неориентиран

Регистриран: 16.09.2012
    #3043488 - 26.04.2013 20:02 [Re: niki3019]

Здравейте,
От години следим (аз и съпругата ми) темите за САЩ и като много от вас мечтата ни бе да спечелим зелена карта. Късметът ни се усмихна в лотарията DV 2013.
Искаме да благодарим на всички за създаването и поддържането на този форум, тъй като чрез неговата помощ успяхме да се подготвим и явим на интервю тази седмица.
Понеже не сме срещали в никоя тема да е описано това, което ни се случи, затова и се налага да ви досаждаме
Ето каква е ситуацията:
Аз съм титуляра и със съпругата ми имаме дългогодишна връзка, но сключихме брак едва преди няколко месеца и не сме изпращали формуляри за нея до КСС, a направо ги занесохме на интервюто. Естествено предварително се обадихме да предупредим, че съм оженен и съпругата ми ще ме придружи на интервюто. Подготвихме доказателства за връзката ни и с това нямахме проблем. Проблемът дойде от факта, че дипломата ми за средно образование бе в университета, а аз носих копие от нея + оригинал и копие от дипломата ми за бакалавър. Консулката каза, че "законът е такъв" и всичко друго е ОК, но трябва да представя дипломата за средно и всичко ще е наред.
Освен това каза че издаването на визите ще се забави 1 или 2 месеца, понеже ще протече някаква проверка и да не бързаме да си вземаме билети докато не ни пристигнат визите. Нямаме нито "да", нито "не" за получаването на визи. Имаме "временен отказ"
Днес отидох и занесох дипломата си на място и ме прие любезната българка, която на самото интервю ни прие останалите документи. Показа дипломата на консулката, остави за тях копието на дипломата и ми върна оригинала, след което отново обясни, че се извършва някаква проверка, заради която се надява визите ни да не се забавят повече от 2 месеца. Така отпадна предположението ни, че забавянето и проверката е заради по-късно предоставения оригинал на дипломата за средно. Сега остана варианта, че не са проучили съпругата ми предварително, тъй като нямаха данни за нея преди деня на интервюто.

Цялото това писане е точно заради тази проверка. Каква е тя и защо изисква такова голямо закъснение. Моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, да сподели. Това чакане за окончателен отговор води до голямо напрежение и неспокойство. Доколкото бяхме запознати всички получават визите си до 2-3 дни след интервюто в идеалния случай и може би до десетина дни, ако имат да предоставят някакъв документ допълнително. За два месеца не сме срещали никакви коментари.
Благодаря предварително.

Мечето :)

От: Чикаго
    #3043691 - 27.04.2013 09:22 [Re: jarhead]

Здравейте и от нас Първо искам да благодаря на всички от форума за оказаната помощ, без вас наистина щеше да ни е много по-трудно и много по-притеснено. Страхотни сте, благодарим, че отделяте от ценното си време, за да помагате и подкрепяте!
Много се радвам, че дойде и нашият ред да се запишем в тази прекрасна тема
Нашето интервю беше на 26 април от 14:30, ние бяхме отпред около половин час по-раничко и си мислехме да пушим по цигара и тогава да тръгнем към охраната, но той от далече ни видя с документите, извика ни и ни каза да отидем да ни отворят. Минахме проверка, после платихме, като преди това ни дадоха да прочетем защо може да бъде отказана виза и една много симпатична и млада жена ни извика на 2 гише. Започна да иска документите един по един и за двама ни, направи ми впечетление, че на някои искаше само оригинал, на други оригинала и копие, ако не бъркам само оригинал ни взе на свидетелството за съдимост и за това на семейно положение. Попита за писмо от гарант, ние казахме, че нямаме а тя отвърна, че няма проблем и ще препише адреса от формите, които им бяхме пращали. Попълнихме товарителница и изчакахме. След малко извикаха съпруга ми да му вземат пръстови отпечатъци и после ни извика една много красива и млада американка за интервю, зададени някои общи въпроси - къде работим, къде уча, кой ни е запознал и къде живеем, доста ни разпита за гаранта -с какъв статут е, от кога е в Щатите, къде и какво работи и това беше, мина за около 3-4 минути. Каза, че всичко е наред и скоро да си очакваме визите. Когао се отдалечихме от гишето тъкмо се зачудихме на мен няма ли да ми вземат пръстови отпечатъци и решихме да се върнем да попитаме, тя ни извика и ни се извини, че са ме пропуснали и каза да изчакам малко. След 2-3 минутки ме извикаха, взеха ги и си тръгнахме.
Останахме много доволни - всички бяха много любезни и мили, даже се шегуваха с мъжа ми, понеже той работи в ДЧЛ. Към 2:50 бяхме вече навън.

П.П. Само да кажа, че като вървяхме към посолството и срещнахме една двойка, която търсеше банка, имаха половината пари за интервюто в долари, а другата половина в левове и се оказало, че трябва всички да са в една валута парите.

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

Jannyfer
член

Регистриран: 06.04.2013
    #3043715 - 27.04.2013 10:53 [Re: Мечето :)]

Здравейте и от мен!
Най-накрая и аз да мога да се включа в тази тема. Моето интервю беше на 18 април от 14.30. Бях доста подранила, пред Посолството бях в 13.20 някъде, та доста си почаках. При мен чакането беше доста дълго, защото имаше голяма опашка от студенти, оказа се, че това са последните дати за интервюта за студентски бригади. Първо минах охраната, влязох вътре и след като прочетох листа (формат А4, landscape) с причините, поради които могат да ти откажат Зелена карта, си платих таксата от $330. След това един служител (българин) ми взе документите, зададе ми няколко въпроса (относно гаранта, дали съм семейна и дали планувам да сключвам брак в следващите 6 месеца) като си отбелязваше казаното от мен, и след това ми даде да попълня товарителницата. След това следващия служител (американец) ми взе пръстови отпечатъци на друго гише и ми каза да изчакам на гише 2 за самото интервю. От гише 2 бях повикана от вицеконсулката (красива, млада американка). Преди всичко ме попита – български или английски, казах й, че предпочитам български. След това се заклех, започна да преглежда документите ми и същевременно ми задаваше някои въпроси – отново свързани с гаранта, с това дали съм семейна, също така и за работата ми. Накрая каза, че всичко с документите ми е наред и ще си получа паспорта с визата до 2-3 дни. След като излязох от посолството минаваше 16.30 ч. Доста си почаках вътре. Иначе работата с мен не беше много, но чакането беше неизбежно, защото в този ден наистина всички в посолството имаха много работа. А иначе в сряда – на 24 април, си получих пратката с DHL. Вътре има книжка с инструкции, пише си ясно и с главни букви какво да се прави с документите, които са вътре. Също така има и един лист, на който е описано как и кога можеш да си платиш таксата от $165. Тя е сравнително от скоро, мисля, че от 01 февруари тази година.
Пожелавам успех, късмет и много здраве на всички – и на съфорумците и на хората, които още не са се регистрирали, но четат с интерес написаното! Светли Великденски празници на всички!

mariyahrist
неориентиран

Регистриран: 15.05.2013
    #3051812 - 15.05.2013 08:28 [Re: Jannyfer]

Здравейте, и от мен (един нов форумец). Нашето интервю беше на 08.05.2013г. Отидохме пред посолството в уречения час. Наредихме се на опашката, отидохме при човека на касата и му дадохме паспортите си. Той гледа нещо и ни пита кой ни е казал, че трябва днес да дойдем и дали имаме някакво писмо за това. Аз бях изпринтирала писмото от промяната на статуса и му го показахме. Притеснихме се, защото мъжът ми беше изтеглен за зелената карта и се оженихме на 16.03.2013г. и после им изпратихме на имейл копие от удостоверение за сключен граждански брак. Човекът ни каза да изчакаме малко. След 10 минути ни каза, че са ни отложили интервюто, да отидем на другото гише и там щели да ни дадат допълнителна визитка. Отидохме и ни дадоха визитка, на която пишеше номер, на който можем да се обадим от 9 - 12часа. Изчакахме до другия ден, мъжът ми се обади. На отсрещната страна жената била адски нелюбезна. Казала, че били се обадили да ни уведомят за промяната или били изпратили имейл, той им казал, че няма такова нещо. Тя пък му била отвърнала, че сме се опитали да се набутаме, пък ако минело, минело Той ги питал на кой номер звънели, а те били звънели на домашния телефон. Той им казал, че не е получил нито имейл, а пък има и мобилен телефон. Общо взето те си твърдят нещо и това е Оказа се, че баща ми бил спрял домашния телефон, така че със сигурност не са се свързали с нас по домашния телефон. Отложиха ни го за 05.06.2013г.

кльощавия
член
**

Регистриран: 01.09.2012
    #3051957 - 15.05.2013 18:34 [Re: Jannyfer]

Здравейте дойде и моя момент в който мога да кажа:ИМАМЕ ВИЗИ Нашето интервю беше на 10.05 -13.30ч.От много време не бях срещала таково добро отношение,любезност,отзивчивост и с две думи човешко и интелигентно отношение.Отидохме малко по-рано ,но един служител ни покани да влезем ,минахме проверката и оттам всичко както го описват и другите във форума.От самото влизане до края на интервюто времето беше 1час,толкова защото сме четирима.Очаровани сме ,няма нищо страшно,само остава притеснението и вълнението което се изживява.Документите са същите като на останалите.Успех на всички на които им предстои.Искам да благодаря искрено на Надин и на Мухата.Благодарим че ви има, за да бъдете полезни на всички които имат нужда и искат отговори на неясните си въпроси.Сега чакаме датата на полета ,а той ще бъде много скоро.

Редактирано от кльощавия (15.05.2013 18:36)

gyaurov_hr
оптимист

Регистриран: 31.08.2012
От: Варна
    #3052067 - 15.05.2013 23:09 [Re: mariyahrist]

Здравейте и от нас! С удоволствие се включваме в една от най-приятните теми. Много сме щастливи защото днес си получихме паспортите с визите (спазиха си срока от 3 работни дни).
Накратко как протече самото интервю което беше на 10.05.2013 от 15.30ч. :
-Явихме се около 50мин. преди интервюто, но ни уведомиха, че могат да ни приемат, защото не е натоварено. Преминахме стандартната процедура за безопастнст през охраната, след това почакахме около 15 мин. след което извикаха титуляра и поискаха стандартните документи оригинали+копия описани от предишните записали се в тази тема. След което дадохме отпечатъци и изчакахме да ни интервюира вицеконсула. Заклехме се и ни зададе само няколко въпроса:
- Кога сме се оженили? ( ние подписахме след като жена ми спечели ЗК )
- Това първи брак ли ви е?
- Имате ли други деца?
- Какво Работите?
- Какъв ви се пада гаранта?
- Там където е гаранта ви ли ще ходите?
- Ходили ли сте друг път в Сащ?
След това ни информира, че до 3 работни дни ще си получим паспортите със визите и ни пожела късмет и успех!
Ние се бяхме подготвили за по кръстосан разпит на интервюто, но всичко си беше формално. Мисля, че те предварително са ни проучили и знаят доста за нас. Не ни поискаха дори албум за доказване на връзката ни. А малкия вдигна посолството на главата си! Добре, че беше петък слетобед и нямаше никой. Бяхме последните за деня.
Ами това е накратко. 16.10ч. излязохме от консулството!
Късмет и успех на всички и дано повече българи осъществят американската мечта и прославят България!
Благодарим на целия екип на форума за добрите и полезни съвети!

Редактирано от gyaurov_hr (15.05.2013 23:13)

chicho
нов

Регистриран: 27.06.2012
От: Разлог
    #3052295 - 16.05.2013 19:46 [Re: mariyahrist]

Здравейте и от мен,на 26.04.13 премина и моето интервю , бе насрочено за 9 часа всичко мина по обичайният начин ,и много бързо.Но тъй като преди две години ми бяха взимали книжката за управление на автомобил в нетрезво състояние,преминах и пробация.Имах притеснения че няма да мине много гладко интервюто ,така и стана ,консулката ми каза че трябва да ми бъде проведена допълнителна консултация,обадих се в Грийнберг и от там ми насрочиха час за консултация в Национален Център по Наркомании,ходих в този център и там имах среща с психиатър ,решавах и тестове,платих допълнително 100 лева,след като приключи всичко ми казаха .че те ще си предвижат документацията до консулството.На 10.05.13 си получих пратката от DHL със паспорта и визата.Написах мнение по въпроса за това че в свидетелството за съдимост пишеше ОСЪЖДАН-но този факт го бях написал и в документите които изпратих в Америка.И така предстои ми заминаване скоро. Благодаря на всички във форума , много ми помогна във връзка с документите.Късмет на всички!!!

newyorker2
неориентиран

#3053035 - 18.05.2013 17:42 [Re: chicho]

Здравейте е от нас! И нашето интервю мина на 17.05.13 г. и сега си чакаме визите!Документите ни бяха изрядни и минахме много бързо при вицеконсулката-не повече от 3-4 минути.Благодаря на Надин и Муха за изчерпателните отговори на различни въпроси и търпението им -много ни помогнахте ! Продължавайте да помагате на останалите ! Късмет на всички!!!

Michael
под напрежение :)

Регистриран: 19.11.2012
    #3053537 - 20.05.2013 14:35 [Re: newyorker2]

Здравейте! И нашето интервю мина на 17.05.13 г. и сега си чакаме визите! Едно допълнение не си носете снимки на електронен носител, не допускат никаква техника в посолството. Поздрави на всички и късмет!

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3053672 - 20.05.2013 19:06 [Re: Michael]

Здравейте от мен!
Още не мога да повярвам, но минахме успешно интервюто и си чакаме визите след 3 дни, много съм щастлива!
Така, по същество:
1. Часът ни беше в 14:30, но отидохме към 14:10. Така или иначе, след 15 часа някъде минахме да си платим таксата и да чакаме да ни вземат отпечатъци. Беше лудница - пълно със студенти, кандидатстващи за J-1.
Зеленокартовците бяхме 5-6 човека.
2. Като дойде време да ни разпитват, започнаха да ни питат разни неща от сорта на това къде, какво работим; с какви пари планираме да заминем; при кого мислим да останем и имаме ли приятели там....
3. Така коментираното писмо от гарант - НЕ НИ БЕШЕ поискано Нарочно го казвам, защото аз бях в такава позиция /да се чудя какъв адрес да дам/ точно до преди 4 дни, не се притеснявайте! Питат за адреса кой живее там и от къде го познаваме.
4. Провериха ни документите, оказа се, че при първоначалното изпращане, не сме попълнили разни секции, та жената попълваше на ръка, докато разговаряхме.
5. След българката в стая 1, чакахме малко пред цветнокожия/жата на гише 7, но после чакахме на гише 2.
6. Казаха ни, че ще дойдат визите до 3 дни, като предварително попълнихме товарителница DHL.
Успех на всички и благодарим за помощта!!

--------------------
"Истината е, че съдбата нито бърка, нито нарежда картите - тя само ги раздава."

Павел Вежинов

stoychovska

#3054236 - 22.05.2013 10:24 [Re: khalhalla]

Здравейте и от нас! Минахме интервюто успешно в понеделник 20 май и преди малко си получихме документите. Имаме визиии! Много се радвам и благодаря на всички за помощта и отговорите на всичките ми въпроси
Самото интервю беше много кратко, на мен ми се сториха 5 мин., но доста си почакахме заради многото студенти. Като влязохме ни казаха да чакаме докато извикат някой за имиграционна виза. Първо ни дадоха лист с информация защо биха ни отказали виза и после платихме на касата. След това българин ни поиска документите оригинал + копие (удостоверение за раждане, свидетелство за съдимост, удостоверение за брак, удостоверение за семейно положение, диплома (само на титуляра) и снимки. На нас също не ни поискаха писмо от гарант, а само адрес за получаване на зелената карта. На съпруга ми поискаха снимка, ако имаме, защото тази която сме пратили е изцапана. Добре, че имахме и дадохме. Попълнихме и товарителницата. След това ни извикаха на друго гише и ни взеха отпечатъци. Накрая самото интервю. Попитаха ни на български или на английски. Аз казах на български. Заклехме се и подписахме формуляра. Въпросите бяха следните: Къде сме се запознали и кога? Кога сме се оженили? Били ли сме в САЩ преди? Съпругът ми го питаха разни неща за сестра ми? Питаха ни една снимка къде е снимана? Пътували ли сме извън България и защо? Аз колко пъти съм била в САЩ? Накрая каза всичко ви е наред с документите и ще си получите визите до 3 дни Върнаха ни оригиналите и снимките. Благодаря на всички отново и успех на тези, които им предстои!

Eliza_
новак

Регистриран: 21.08.2012
    #3054363 - 22.05.2013 16:06 [Re: stoychovska]

И ние минахме успешно интервюто .
Бих препоръчала таксите да се плащат в левове, защото курса е 1,5. Също така може да се плати например 2 такси в долари и една такса в лева, или обратното.
Имайте предвид, че неможе да платите $300 и 45 лева

djidji_19
новак

#3057737 - 31.05.2013 12:48 [Re: Eliza_]

Здравейте,

днес мина и нашето интервю. Миналата година изпратихме документите само на титуляра (съпруга ми). Разбрахме за датата за интервюто на 12 март. Сключихме брак на 11.04.2013, след което уведомихме по имейл консулкия отдел и изпратихме сканирано копие на брачното свидетелство.
Интервюто беше от 10 часа. Влякохме към 9:15. Веднага платихме таксата в левове.
На интервюто ни поискаха следните документи:
- попълнен формуляр ДС-230 за мен (понеже сключихме брак наскоро и не сме изпращали за мен) + две снимки 5х5
- акт за раждане
- удостоверение за граждански брак
- диплома за средно образование - само на титуляра
- удостоверение за семейно положение
- медицинските прегледи
- свидетелство за съдимост
- международен паспорт
- полицейско свидетелство от Англия (само за мен понеже съм била повече от 12 месеца в Англия, макар и разпокъсано в три поредни години)
Не са ни искали писмо от гарант. Питаха ни само от къде го познаваме и с какъв статус е.
Попитаха ни защо чак сега сме се оженили, от колко време сме заедно. Поискаха ни доказателство за връзката - ние носихме около 150 снимки от различни години (заедно сме от 2004).
Взеха ни пръстови отпечатъци. Почакахме малко за самото интервю с консула - младо и усмихнато момиче.
Тя също ни зададе няколко общи въпроса - какво работим, къде живеем, кога сме сключили брак. Каза ни че всичко с документите е наред и до няколко дни да очакваме паспортите с визите.
Приключихме към 10:30.
Всички бяха много любезни и мина без никакви притеснения.

Благодарим на всички, които споделят мнения в този форум. Наистина получихме безценна информация от този форум.

Успех!

ghostsniper
неориентиран

Регистриран: 12.10.2012
    #3058087 - 01.06.2013 13:45 [Re: Ive]

здравейте на всички, най-дългочакания момент доиде и за мен.
интервюто ни беше на 31 всичко мина много бързо нямаше никой когато дойде нашият ред, невиждам смисъл да описвам реда(същият както го описват и другите записалисе в тази тема). Всичко мина по вода и в момента си чакаме визите. Благодариа на всички които пишат и помагат.

Редактирано от ghostsniper (01.06.2013 13:46)

kali_sta
неориентиран

Регистриран: 16.04.2013
    #3059224 - 05.06.2013 09:49 [Re: Ive]

Здравейте!И нашето интервю мина,но изрично предупреждавам носете си всичките пари само в една валута,защото ще ви върнат.....Успех ма всички!!!

miaou
here to stay

От: Atlanta, GA
    #3059417 - 05.06.2013 19:46 [Re: kali_sta]

Привет най-накрая и от нас в тази тема! И ние днес минахме успешно интервюто, ура!
Нямаше хора, ние бяхме от 15 ч, отидохме 15 минути по-рано и тъкмо ни проверяваха паспортите на гишето отвън, и на мъжа ми му звънна телефона, търсеха го от посолството да питат защо не се е явил на интервю След това вътре всичко беше безпроблемно, платихме в левове, курсът е 1,50. Прегледаха ни документите, после почакахме малко и ни извикаха да се закълнем, да дадем отпечатъци и ни разпитаха набързо, къде ще ходим, какво работим, кой е гарантът, който сме посочили в документите, от кога сме женени, на колко години са децата ни. Всички бяха много любезни, даже се шегувахме, нямаше никакво напрежение. Сега чакаме визите до 3 дни. Пожелавам на всички след нас успех и не се тревожете, ако документално всичко ви е наред, няма да имате проблеми
След

mona__
неориентиран

От: Видин
    #3059562 - 05.06.2013 23:10 [Re: miaou]

Да се похваля и аз.
Вчера 04.06 мина и нашето интервю.Беше за 13:30,но изчакахме до 14:00 да отвори касата.Имаше много студенти.Всичко мина както са го описали по-горните съфорумци,въпросите същите.В моя случай,тъй-като аз съм разведена много старателно прочетоха решението ми за развод най-вероятно да се убедят,че попечителството на непълнолетното ми дете е дадено на мен,предупредиха ме при излизане от страната да нося декларацията от бащата за напускане.На дъщерята която сега завършва средното си образование(18 навършени)и служителката,и консулката зададоха въпрос:Смята ли да продължи образованието си там,и така...
След 3 дена паспортите по DHL.
Успех на всички след нас!

Редактирано от mona__ (05.06.2013 23:12)

McLaren

Регистриран: 20.08.2012
    #3060342 - 08.06.2013 12:29 [Re: mona__]

Привет и от мен,получихме си визите и сега стягаме багажа.Интервюто мина нормално като при всички останали.Пожелавам успех на тези който им предстой и благодаря на тези който помагат във форума.

Mariansko
неориентиран

Регистриран: 08.05.2013
Re: Интервютата - ДВ 2013 *DELETED*
    #3060829 - 10.06.2013 07:51 [Re: Nadin]

Мнението изтрито от Nadin

mariyahrist
неориентиран

#3060831 - 10.06.2013 08:14 [Re: Mariansko]

Здравейте и от мен. Нашето интервю беше на 05.06.2013г. от 10часа. Отидохме към 9:15 и ни казаха, че можем да влезнем веднага. Цялата процедура е такава, каквато я описват другите форумци. При нас особеното е, че сключихме брак след като изтеглиха моя съпруг вече и им изпратихме по имейл копие от сключен граждански брак.Питаха ни защо толкова късно сме сключили брак (16.03.2013г), след като сме знаели от 1 година, че е изтеглен.Консулката ме разпитва повече за престоя ми в Щатите ( била съм 3 години на студентски бригади), дали съм се върнала навреме, какво съм работила и къде съм била....и така сега си чакаме визите.
П.С. Имаше една двойка, мъжът беше титуляр, не си носеше дипломата за средно образование и нямаше от другите държави, където е имал престой, свидетелства за съдимост, но пак им дадоха визи без проблеми .
Благодарим Ви за помощта.

kasadzhikova

Регистриран: 06.10.2012
    #3061360 - 11.06.2013 10:47 [Re: mariyahrist]

здравейте най-накрая и ние имаме визи.интервюто ни беше на 30.05 от 14:30
всичко мина както при останалите с изкючение на това че удостоверението за семейно положение не беше пълно и се наложи да изпратим такова,при попълването на формите дс230 аз титуляра не бях посочила синът на мъжа ми от предишен брак(оказа се че не е трябвалода го пиша,излишни нерви и притеснения бяха че не съм го писала).успех на всички

smagdanoz
член
*

Регистриран: 11.10.2012
    #3061379 - 11.06.2013 11:40 [Re: kasadzhikova]

Здравейте, ние също бяхме на 30-ти Май, заедно бяхме на интервю, бяхме преди вас, от 14:00, ако се сещате. Радвам се, че и вие сте взели визи. Успех в щатите!
При нас мина гладко при вице консулката, но не и при българската служителска преди това, доста ни разпитва за връзката, бяхме се оженили година преди това, след като ни избраха, заедно сме от 6 години. Снимките които носихме и се сториха малко, бяха около 40-тина. Пита ни на кой от двата адреса живеем на моя или нейния и кога жена ми се е нанесла у нас. А ние си цъкаме на двете места, по лични карти сме на различни адресни регистрации и малко се смутихме от въпроса кога сме се нанесли да живеем заедно, и тя взе че си помисли, че има нещо нередно, или поне така ми се стори. Другите въпроси бяха стандартни като предишните писали в темата. Отговаряйте кратко и ясно каквото ви питат, без много да задълбавате или да се обяснявате ненужно. Всяка думичка не на място може да обърка нещо.
Писмо от гарант не се изисква.
Визите ни дойдоха няколко дена след това.

Редактирано от smagdanoz (11.06.2013 11:42)

ArteSte
неориентиран

Регистриран: 04.05.2012
    #3061396 - 11.06.2013 12:07 [Re: mariyahrist]

Здравейте щастливци,
нашето интервю беше на 5 юни - 9 часа. От нетърпение бяхме там в 8. В 9 и 45 бяхме вече извън оградата, по-щастливи от всякога. Вчера си получихме паспортите с визите.
Пожелавам на всички, на които предстои интервю да изпитат тези емоции:)))
Всички служители бяха страшно любезни, а пък ние страшно притеснени:))) Не сме имали никакви проблеми с документите, омъжих се след спечелването. Имаме дете на 9 години и дори не ни поискаха снимки за доказателства. А аз с такова старание направих два албума:)
Успех и късмет на всички

tanya
взех да се ориентирам

Регистриран: 14.10.2012
От: Бургас
    #3061883 - 12.06.2013 15:27 [Re: ArteSte]

Ето да се запиша и аз.
Започвам с най-важното, благодарностите. Ако не бяха хората от форума, сигурно още щяхме да чакаме жълтите пликове.
По същество: бяхме за в 9,00, отидохме малко по-рано разбира се. Поканиха ни, имаше контрол, разоръжаваха ме едно известно време (флашки, зарядни, телефони, парфюми, нокторезачки, ключове, гаечен ключ......) посмяха се хората. Четохме за отказа, платихме 1320 долара. След десетина минути ни покани много любезна българка и след като ни взе документите и ни зададе два въпроса ни даде товарителницата. След още малко се заклехме, още два въпроса от американска служителка и готово.
Имаше още едно тричленно семейство с нас и един господин, сам. Изнасяме се с обезпокоителни темпове, още веднъж благодаря на форума и успех на всички чакащи.

--------------------
Пази боже от неканен гост, от гнил мост и от човек прост на голям пост!

xmng
почетен член

#3062734 - 14.06.2013 15:12 [Re: tanya]

И аз съм наред,вчера мина и нашето интервю.всичко беше много просто.влизане,плащане,бла бла,заклех се и честито.успех на останалите

670
неориентиран

Регистриран: 21.03.2013
    #3062749 - 14.06.2013 16:02 [Re: xmng]

На 12.06.2013 мина и нашето интервю успешно! Чувството е невероятно !Пожелавам успех на всички !

ann-mari
неориентиран

Регистриран: 15.04.2013
    #3064781 - 21.06.2013 11:36 [Re: 670]

На 17.06 мина и моето интервю. Днес получих документите от DHL. Всичко беше като описваното до сега...Благодаря на форума, че Ви има

kalindzi

*

Регистриран: 11.05.2012
    #3065017 - 21.06.2013 21:23 [Re: ann-mari]

На 17-и юни мина и нашето интервю. Получихме паспортите на 20-и юни.Голямо чакане беше на самото интервю, имаше много студенти, но всичко мина добре.При нас различното е че се бяхме оженили 10 дни преди интервюто, но доказахме връзката си. Бяхме сменили адреса за получаване на зелените карти и ни поискаха писмо от тези хора, хубавото е че са ни приятели и имахме покана от тях, която ни взеха на интервюто. Питаха ни и с какви пари възнамеряваме да заминем.Общо взето всичко останало е същото като при всички. Благодаря на всички, които помагат в този форум, безценни сте ! Успех на всички !

--------------------
If your dreams don't scare you, they are not big enough.

didka
член

Регистриран: 07.05.2012
    #3067064 - 26.06.2013 21:17 [Re: kalindzi]

И нашето интервю мина!Всичко беше наред,както при останалите!Чакахме доста докато ни извикат,имаше много студенти!Ние подписахме гражданският брак след като разбрахме,че мъжът ми е изтеглен.Когато отидохме на гишето,служителката първо попита съпруга ми,дали носи доказателства за връзката си,защото се е оженил след като е бил изтеглен.Дадохме снимките,искаше албума от сватбата.Пита колко човека са били,защо сега е решил да се жени,този кой е на снимката.След това взе другите албуми,попита за някой снимки къде сме,кой са хората с нас.Пита ни къде сме се запознали,коя година,къде сме се срещнали за първи път,кога сме заживели заедно.Всичко това докато разглеждаше снимките.След това започна да иска документите един по един.Пита какво сме работили,с колко пари мислим да заминем,кога сме завършили училище,били ли сме извън България повече от 6 месеца.Сменихме адреса,който бяхме написали в документите до Кентъки.Служителката ни попита дали сме сигурни,ние казахме да и поиска да види писмо с новият адес!Върна ни брачното свидетелство,което пратихме преведено и легализирано миналата година,каза че не им трябва.Попълнихме товарителница,после отпечатъци и голямото чакане за консулката.Накрая ни викна,попита мъжа ми защо тогава е решил да се жени,каза за да заминем заедно.Тя се засмя и каза,че това е много хубава причина за сватба,отвори само албумчето,пита какво сме работили,къде сме решили да отидем и имаме ли деца.Изпрати ни усмиханта с пожелание да имаме деца там и това беше.След два часа си тръгнахме много усмихнати!

--------------------
Никога няма да спечелиш,ако не рискуваш.Никога няма да разбереш какво е,ако не опиташ!

taran
неориентиран

Регистриран: 28.02.2013
    #3067096 - 26.06.2013 22:25 [Re: didka]

И ние минахме днес! Всичко беше, както е описано по-нагоре! Не ни искаха писмо от гарант!Благодаря на всички,особено на Муха и Надин!Пожелавам успех на всички!

cvetelinka
член

Регистриран: 27.07.2013
    #3088681 - 14.09.2013 01:53 [Re: taran]

Ето, най-накрая минахме и ние на интервю! Всичко беше много лесно и бързо, дори на майтап си говорихме, че чак не можахме а си кажем всичко, за което се бяхме подготвили.
Понеже с мъжа ми ( той е петиционера) бяхме си направили медицинските преди няколко седмици, като бяхме по друга работа в София, само за детето нямахме медицинско, по телефона ме увериха, че много бързо става за дете и така след цяла нощ път от Карнобат до София сутринта ентусиазирани се стоварихме пред „Грийнберг”, имахме час за 8,30, но само я записаха и казаха да се върнем в 10,30. След голямото и мъчително чакане (понеже навън заваля и на нашата госпожичка не й се седеше на закрито ) стана уречения час и пак се качихме, казаха пак да изчакаме д-р Воденичарова да дойде да я прегледа и така след 20-тина минути дойде и тя, със зор я преслуша и й погледна гърлото, поразпита ме дали е боледувала, някакво лечение в болница, някаква алегрия, инфекциозни заболявания, контакт със заразно болни имала ли е, на детска градина ходи ли и май това беше. Покани ни да платим на регистратурата и след 5 мин ми връчи белия плик.
Оттам с един малък отскок до центъра и после към посолството, заредени с добро настроение, въпреки че навън си валеше и беше доста мрачно, имахме хубаво предчувствие. И така в 13,40 бяхме там, изтупани, изпънати и готови за подвизи Като си дадохме личните карти човека се засмя и каза ”Това Даная ли е ” а тя в същия момент се набираше да отваря вратата сама Пуснаха ни да влезем веднага, вътре имаше само един мъж и една жена, а гишета бяха празни, чак се учудих. Имам спомени от студентската си бригада, че доста хора чакаха и почти всички гишета бяха отворени. След минутка може би се появи един българин зад 2-ро и пита кои сме, казахме си фамилията и че сме за 14 часа, той каза ок, даде ни лист да прочетем, че няма да ни бъде върната таксата, дори да не вземем виза и каза бързичко да платим на касата, която беше до 1-во гише. Платихме веднага в лева, за тримата 1475 лв. и с бележката пак при него, той беше малко припрян, каза бързичко да отиваме на 9-то, там ми поиска паспортите, понеже детето вече се изнервяше баща й стоеше с нея настрана и намериха до прозореца куп детски играчки, което ме наведе на мисълта, че доста рев се е изревал в тази сграда Аз помислих,че трябва мъжа ми, като той е изтеглен да застане отпред, но служителя каза „Госпожо няма значение кой ще ми подава документите, щом се забавляват с детето елате вие” и така пак „бързичко” ме пита дали сме били преди в САЩ, този ли е адресът на който искаме да ни пристигнат документите, поиска първо 3-те паспорта, започна с на мъжа ми документите: акт за раждане + копие, като ми каза само листите да подавам, без подвързии и найлонови джобове, диплома за средно и там се сконфузих, понеже цял живот са ме учили, че vocational school е техникум, бях отбелязала на формата, че е завършил такова и последните дни преди интервюто случайно прочетох пак инструкциите за попълване и като видях, че това на отговаря на тяхната система за средно косата ми се изправи и прежълтях. Та, бях си ги направила с high school diploma и му казах, че съм сбъркала, той ме погледна учуден, пита какво образование има съпруга ми и каква диплома, обясних му, че е завършил техникум, има средно спрециално, просто съм сбъркала, грешно съм си го превеждала, подадох дипломата (пак без подвързия) и той каза ок, няма проблем, щом е тук дипломата. Взех да ровя за правилно попълнената форма, но той ме спря, на тази която беше пред него зачеркна със химикал и отбеляза правилното, каза ок поиска и копие и продължи да ми иска удостоверение за граждански брак + копие, удостоверение за семейно положение + копие, пита първи брак ли ни е, едно дете ли имаме, казах и на двете да, после поиска свидетлство за съдимост от бг + копие, свидетелство за съдимост от друга държава, където сте живели повече от 6 месеца – дадох му от Испания, понеже мъжа ми е бил там около 3 години. Дадох му го с превод на бг и на английски, тъй като по телефона така ми бяха казали, преведено и на двата езика, той сякаш не разбра защо е с два превода, но продължи да иска медицинските – белият плик и май това беше. После започна с моите- пита ме дали съм имала други имена, аз казах, че фамилията ми е различна след брака и той ми написа с химикал на документите, които бяхме пращали до Кентъки трите имена по баща, аз се смутиих, че не съм го попълнила а после се сетих, че се чудех дали да го попълня, явно че не съм го направила. След това поиска акт за раждане + копие, копие на удостоверението за брак, свидетелство за съдимост + копие, удостоверение за семейно положение + копие и медицинските , не ме пита нито за диплома (а така се гордея да я показвам ) нито за удостоверение за смяна на имената, което също си носех.
За детето попита пак на колко е, поиска белия плик от клиниката и акта за раждане + копие и това беше. Каза изчакайте, попълнете си товарителницата с адрес, на който ще си получите документите. След около 15 мин. на 1-во се показа един черничък и каза на английски да отидем за пръстови отпечатъци, първо мъжа ми мина, после и аз, каза пърфект и хев а найс дей и се скри някъде. След около 5 мин, пак ни викнаха на 7-мо (имах чувството,че искат през всички гишета да минем ) и се появи вицеконсула, млад мъж, много симпатичен, говореше изключително добре български. Мъжа ми държеше детето, а тя вече се беше отпуснала и задрямала на рамото му и го стискаше силно, което май разсмя господина отсреща, каза да си вдигнем дясната ръка (доколкото е възможно) и да кажем, че всичко което казваме е истина, казахме да и май това беше клетвата. После ми даде всички документи и в процепа и каза сега да си поговорим - някой от вас бил ли е преди в САЩ, казах да, къде и за колко време, по какъв повод, сега имате ли роднини или близки там, кога мислите да тръгнете, какво образование имате, колко години е учил мъжа ми средно и каква специалност. Очаквайте документите си до няколко дни по куриер и това беше, при което ние останахме като гръмнати, хем приятно изненадани, хем имах чувството, че „много набързичко” стана всичко, но важното е, че мина успешно!!! Сега остава да си платим по 165$ такса за зелената карта и вече се оглеждаме за дата за летене. Ако нещо съм пропуснала ще пиша пак, имам чувството, че още не мога да повярвам и да асимилирам какво ни се случва. На всички, които предстои мога да кажа само да не се притесняват и да се настроят още преди да влязат, че ще вземат, подготвяйте си документите старателно и не мислете негативно!!! Това от нас.
Желаем зраве и късмет на всички!

И не на последно място сме и благодарни на всички, които ни съветваха и морално ни подкрепяха и продължават да го правят!

ПП Нашият номер е 2013EU000154** , дано е ориентир и успокоение за всички, които чакате и се надявате, доста бележки лични получавам от обезпокоени хора, които си чакат реда за интервю. Напълно Ви разбирам и Ви стискам палци! Аз лично смятам, че всички ще имате дати за интервюта, ние също бяхме адски притеснени и до последно ни трепереха коленете, но всичко мина много лесно, дори неочаквано бързо. Не се настройвайте, че няма време да минете, защото ние в последния момент правихме и пращахме и документи и всичко а ни дадоха дата, дори имахме ужасни главоболия с вадене на свидетелство за съдимост от чужбина, но пак всичко си мина по реда.
Пожелавам от сърце късмет на всички и по-спокойно!

Редактирано от Nadin (17.09.2013 13:39)

razocharovan
неориентиран

Регистриран: 02.10.2013
    #3094269 - 02.10.2013 21:30 [Re: cvetelinka]

Аз пък искам да изразя моето разочарование от цялата процедура. Така наречените медицински са пълна глупост просто ръсене на излишни пари. Детето дори не го и прегледаха само му преписаха ваксините на Английски, но взеха 68 $ за това. После в посолството първият въпрос на дребният злобен служител беше дали имаме свидетелство за съдимост на мъжа ми,които преди 10 г е живял в Англия.(Този служител се държеше все едно той ни дава парите за визите, консула се държа по-добре от него.) Моят съвет за всички,които са живели в чужбина повече от 6 месеца носете си така нареченият формуляр"свидетелство за съдимост" от там където сте живели, защото на нас то ни изигра лоша шега. Честно казано не знаехме,че и такъв документ ни трябва, служителят ни услужи с адреса на Англиийските служби. Звъняхме 2 пъти, като чуха, че сме българи ни отсвириха, след ходене по мъките плащане за бърза поръчка-2 дни, не дойде 1 месец писмото,оказа се че въобще не е пристигнало в България и изпуснахме крайният срок, так че сега аз и детето под 3 г имаме визи, а съпругът ми не, посолството не може да ни даде в писмен вариант защо той няма виза, за да си търсим правата в Англия.
Иначе интервюто е формално общи приказки и въпроси: Кога сме се оженили? Коя година мъжа ми е бил в Англия? Каква е най-високата ми степен на образование? Питаше сина ни кой е на тази снимка, кой е на другата, той се справи отлично. Не бяхме посочили адрес за получаване попитаха ни имаме ли такъв? Дадохме, но консула каза, че можем да го променим когато пристигнем на летището.Другото което попитахме консула беше дали има други такси отговорът беше не,но се оказа, че преди да заминем трябва да платим 165 $на човек за издаване на зелените карти, а и другото може да се изиска Social Security Number още на интервюто и когато пристигнеш вече да имаш такъв , а не да чакаш около месец за неговото издаване в USA, но никои не те информира. Е това е разочарована съм от цялата тази процедура и даването на информация на час по лъжичка.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3094278 - 02.10.2013 21:51 [Re: razocharovan]

Съжалявам, че сте се почувствали така, но всичко, което сте описали - свидетелство за съдимост, таксата, която влезе от 1ви февруари, издаването на ССН и т.н. (не коментирам медицинските прегледи все пак американците нямат контрол над тях) са описани на страницата с инструкциите за кандидастване за зелена карта (линкът е посочен в писмото, с което сте спечелили) - http://www.travel.state.gov/visa/visa_4761.html

Щяхте да си спестите доста главоболия, ако ги бяхте прочели.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 43940

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.154 seconds in which 0.11 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.