ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
Re: Отказана виза на спечелил зелена карта и защо
    #3047750 - 06.05.2013 19:11 [Re: daniboteva]

Наистина зависи точно какво е престъплението, кога е извършено и колко още остава до изпитателния срок.
На място решават дали ще ти дадат или не, но се приготви за много разпит - защо така, кога, как и т.н
Казвам го от личен опит, защото Февруари бяхме на интервю с мъжът ми, който е осъждан 2011, но чак 2014 ще му се изчисти досието, така че имаше два листа свидетелство за съдимост и поне 5 минути говорена на тази тема и то първо на Българина /които взима документите/ и после на вицеконсула.
Добре е да си изкараш Решение на съда за делото, както ако си имал пробация или някаква глоба - документ доказващ, че е изтърпяно или платено. Това със сигурност го искат! Ще те върнат да го вадиш ако го нямаш.
Незнам дали предварително проверяват или не, но ми се стори, че фактори от живота и трудовия стаж оказват влиение на решението им. Тъй като на няколко пъти го попитаха от колко години работи на настоящата му работа / а той от 7 години работи на нея/. Така, че според мен е индивидуално и това, че е 7 година на едно място, му беше в плюс, защото се видя че е сериозен човек.
Извинявайте за дългия пост.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Merry_
ентусиаст

Регистриран: 04.05.2013
От: Варна
    #3047820 - 06.05.2013 21:23 [Re: sheytanovi]

В магазина собственост на съпруга ми през 2004/5 след проверка беше открито малко количество цигари без бандерол,които се оказаха на персонала. Съответно по реда имаше административно наказание за съпруга ми като собственик. В свидетелството му за съдимост излиза не осъждан, но наказанието му беше наложено чрез съд и дело. Как точно да опиша случая когато попълвам документите. Трябва ли да представим документи за изплатената глоба.Не пазим вече нищо.Дали ще ги искат? Необходимо ли е да се посъветваме с адвокат?

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3047884 - 07.05.2013 00:34 [Re: Merry_]

Цитат:

В свидетелството му за съдимост излиза не осъждан

какъв е тогава проблема? за интервюто този документ е меродавен.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Merry_
ентусиаст

#3047919 - 07.05.2013 06:01 [Re: gaiety]

Така е, това е успокоително, но в документите не мога да го скрия....хората питат осъждан ли сте и да опишем случая!!! Най- лесно е да се направя на забравила, но знам че не трябва да крия нищо.
41.(DS 230)Have you ever been charged, arrested or convicted of any offense or crime? (If answer is Yes, please explain)

sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
    #3047984 - 07.05.2013 12:20 [Re: Merry_]

Ако аз бях на ваше място бих го писала, защото все пак питат дали някога си бил осъждан, а това че в свидетелството за съдимост пише неосъждан е във ваш плюс.
Както посъветвах по-горе, може да си изкарате Решението на съда по делото. В Районния съд, където е наложено наказание, като отидете в Архива ще ви го изкарат. Добре е да си го имате, ако го поискат.
Но вече щом пише Неосъждан, не вярвам да имате някакъв проблем. Успех.

Merry_
ентусиаст

#3048110 - 07.05.2013 18:48 [Re: sheytanovi]

Благодаря, и аз това си мислех да направя...просто сега се чудя как да бъде написано по - меко

swatkish
неориентиран

Регистриран: 07.05.2013
    #3048254 - 07.05.2013 23:54 [Re: Merry_]

А мислите ли, че има възможност да ми откажат виза понеже съм самотна майка с малко детенце (докато ми дойде датата за интервюто, ще е на 3,5 г.) Когато си подавах документите съм я споменала, тя ще бъде и с мен на интервюто. Гаранта ми е най-добрата ми приятелка и братовчедка, която е с permanent residence и висок стандарт, даже и за техните критерии, но все пак си мисля дали няма да видят в мен и детенцето поредната тежест за социалната им система...

Pepina_ag
новак

Регистриран: 27.05.2010
    #3048256 - 07.05.2013 23:57 [Re: swatkish]

Според мен е абсурд да откажат за такова нещо, не се притеснявайте и успех

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3048257 - 07.05.2013 23:57 [Re: swatkish]

Не, няма да откажа виза на това основание. Спокойно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Merry_
ентусиаст

#3048337 - 08.05.2013 06:48 [Re: Nadin]

Чета по форума и само ми се пълни главата с притеснения Свекър ми е бивш служител на държавна сигурност, човечеца вече е пенсионер. Прочетох някъде, че служители и бивши служители полицай не взимат Виза. Това би ли повлияло на нас???

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 24805

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 2.145 seconds in which 2.13 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.