ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Отказана виза на спечелил зелена карта и защо
    #3049321 - 10.05.2013 00:10 [Re: siera_del_padre]

Преди време имаше една жена (тя беше титуляр) с присъда, която беше изтърпяна, но на свидетелството за съдимост това беше отразено. Мисля, че ставаше въпрос за кражба. Мина успешно интервюто и получи виза.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maribon
Executive

Регистриран: 23.05.2008
От: from the stars
    #3049351 - 10.05.2013 01:42 [Re: Nadin]

Много се извинявам за латинитцата, но пак не ми работи кирилитцата!

Кандидат за виза се притеснява да отбележи на медитцинските прегледи, 4е преди 10 години е бил заразен с Хепатит Ц. 4овека одавна е излекуван и му няма нищо, на практика тои не е опасен за околните, но както се знае вируса на хепатит Ц остава завинаги в кравта. Страхува се да каже, 4е е имал хепатит Ц, заради евентуално понататак последвали вапроси на интервюто: защо? как? кога? И тогава ще трябва да признае, 4е навремето, в тиинеижарска вазраст е употребявал наркотитци, заради което пук могат да му откажат виза.

Та питането ми е:

1.)Да казва ли на медитциските, 4е е имал хепатит Ц? Може ли това да се скрие и има ли на4ин да се провери?

2.)Ако все пак трябва да каже истината дали ще му откажат виза?

--------------------
Attitude is everything!

Редактирано от Nadin (11.05.2013 02:03)

Мечето :)

Регистриран: 02.05.2012
От: Чикаго
    #3049430 - 10.05.2013 08:45 [Re: Maribon]

А защо не каже за хепатита, но да каже например, че не знае как се е заразил

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

siera_del_padre
почетен член
*

Регистриран: 01.05.2013
От: New Jersey
    #3049438 - 10.05.2013 09:24 [Re: Nadin]

обадихме се, човекът отсреща бързаше, така че не успях да си задам въпросите като хората. Общо взето каза, че трябва да се пише за арестуването, че консулът решава, а в Кентъки документи не се преглеждат. Ние обаче се чудим дали въобще ще стигнем до консула, за да обясним колко тъпа е ситуацията и колко безобидна е. Дали ще ни извикат на интервю или ареста ще ги възпре. Освен случая с жената с кражба, според вас Да на въпрос 41 може ли да е причина за отказ за интервю??

bluebetty
ориентирано-неориентиран

Регистриран: 22.01.2011
    #3049458 - 10.05.2013 11:35 [Re: Maribon]

1. Няма как да не каже, защото ще му изследват кръвта и ще разберат, а ако излъже ще стане по-лошо.
2. Оказват виза по следните причини
Цитат:

1. Представяне на фалшиви документи по време на интервюто
2. Сключване на фиктивен брак с цел получаване на виза
3. Нелегален престой в САЩ за повече от 6 месеца - 3-годишна забрана за влизане-
4. Нелегален престой в САЩ за повече от 12 месеца - 10-годишна забрана за влизане.
5. Сериозно заболяване, което би превърнало притежателя на зелена карта в Public Charge.
6. Дисквалификация поради това, че основният кандидат не е включил в електронния формуляр член от семейството.
7. Дисквалификация поради липса на диплома на средно образование - понякога тази липса може да се преодолее чрез трудов стаж по професия, за която се дават повече от 7 точки според Департамента по труда - http://online.onetcenter.org/
8. Извършване на престъпление, което се определя от американците като Crime of moral turpitude. Тук нещата са доста субективни, но ако престъплението е свързано с наркотици или с физическо насилие, отказът е в кърпа вързан.
9. И разбира се, отказ по причини за заплаха на националната сигурност - разни бивши ченгета, търговци на оръжие или хора, които са свързани с подземния свят или с терористични организации.

siera_del_padre
почетен член
*

#3049466 - 10.05.2013 11:52 [Re: bluebetty]

"Извършване на престъпление, което се определя от американците като Crime of moral turpitude" това би трябвало да означава, че си бил съден и признат за виновен, тоест даже да си бил арестуван и подведен под отговорност, ако си неосъждан, това не би трябвало да важи, защото те могат да те арестуват даже на протест

пп всъщност оказва се, че не съм бил арестуван, а задържан, detained, докато се изясни, че друг човек е извършил дейност, с която е задействал СОТ. нито отпечатъци съм давал, нито са ми чели правата. дали да пиша Не и да обясня на консула??

Редактирано от lachosoly (10.05.2013 12:37)

pav4o79
жител на света

Регистриран: 19.02.2011
От: Сан Франциско
    #3049535 - 10.05.2013 14:36 [Re: siera_del_padre]

Цитат:

"Извършване на престъпление, което се определя от американците като Crime of moral turpitude" това би трябвало да означава, че си бил съден и признат за виновен, тоест даже да си бил арестуван и подведен под отговорност, ако си неосъждан, това не би трябвало да важи, защото те могат да те арестуват даже на протест

пп всъщност оказва се, че не съм бил арестуван, а задържан, detained, докато се изясни, че друг човек е извършил дейност, с която е задействал СОТ. нито отпечатъци съм давал, нито са ми чели правата. дали да пиша Не и да обясня на консула??

Не се притеснявай , пишеш неосъждан и точка .
Аз на 17 даже имам и педагогическа стая , щяха и в Бойчиновци в ТВУ да ме вкарват .
На 20 заминах за Испания , след 2 години като взех документи там искаха свидетелство за съдимост , на него пишеше неосъждан .
Сега съм от 2 месеца и малко в Швеция , на работата , за да ми изкарат разрешително за работа , отново си вадих свидетелство , отново пише неосъждан .
Сега съм от спечелилите зелена карта , в документите до Кентъки , съм написал неосъждан .
Не се коси , успех . .

sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
    #3049679 - 10.05.2013 18:56 [Re: siera_del_padre]

Никой не може да каже със сигурност, но ако прикриете е сигурно, че ще ви откажат. Аз вече споменах, мъжът ми е осъждан, с минало вече наказание /пробация/ но в свидетелството пише осъждан, и минахме интервю Успешно. Просто разпитват повечко и преценят на място - спрямо присъдата, наказанието обстоятелствата и най-вече спрямо човека / тук имам впредвид женен или не;работа, стаж и т.н/. Аз останах с това впечатление на интервюто ни.

siera_del_padre
почетен член
*

#3049692 - 10.05.2013 19:25 [Re: sheytanovi]

sheytanovi, това ме интересува, дали това е причина за отказ на интервю, не на виза, мерси за информацията. Все пак като ме пита консула ще можем да обясним, че няма престъпление, но не искам да крия и да се притеснявам. Знае ли някой дали само консулът може да откаже виза заради законова причина или някой преди него може да "пресее" кандидатурите? Тоест има ли причина да не ни извикат на интервю, все пак сме 6***, освен да ни изневери късмета?

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3049693 - 10.05.2013 19:26 [Re: siera_del_padre]

Всички ги викат на интервю и там решават дали да им дадат виза или не.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
9 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 24804

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.