ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Michael
под напрежение :)

Регистриран: 19.11.2012
Re: Прехвърляне на пари от БГ-САЩ банка
    #3030914 - 28.03.2013 19:39 [Re: MyXa]

Последно и аз доста мисля над този въпрос. За мен най-добрия начин за пращане на пари (по-големи суми) до САЩ е чрез електронно банкиране чрез сертификат и разплащателна сметка в долари. Поне по това което видях курса на долара в Българските банки е по-нисък от колкото в Банк оф Америка. Незнам защо се получава така, но в един ден разликата е около 8%. Така плащате само таксата за превода която в Алианз Банк е 0,1% от сумата минимум 20 лв. максимум 400 лв. Проблема е че не успях да намеря каква е таксата за получаване на превода по разплащателната сметка в Банк оф Америка. Като допрочета общите им условия ще спомена и това
Един въпрос колко максимум долара може да се носят в кеш без декларация и без такси и при надвишаване на сумата какво се прави?

П.П.
До 10 000 долара без такси и декларации
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/news...y_reporting.pdf

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3030919 - 28.03.2013 19:45 [Re: Michael]

до $10,000 могат да се внесат без да се деклврират, над тази сума се декларират, но не се плащта нито такси, нито данъци на тях.
Колкото до банк оф америка, в зависимост от сметката, която имаш при тях, зависи и таксата
- https://www.bankofamerica.com/products/deposits/checking-accounts/compare-checking-accounts.go
Най-отдолу на страницата - inbound wire transfer

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (28.03.2013 19:47)

Michael

#3030938 - 28.03.2013 20:14 [Re: MyXa]

Благодаря муха. Но Алианз банк е банка кореспондент на Банк оф Америка и немога да намеря при тези условия какви са таксите.... (обикновена разплащателна сметка с пластика към нея, без чекове и тн.)

MyXa
KoHcKa

#3030943 - 28.03.2013 20:22 [Re: Michael]

Това са. Това, че е кореспондент, значи че могат да ти пратят парите в сметката в Банк оф Америка. Но това са различните видове акаунти в Банк оф америка и съответно таксите към тях. Няма специални префернции Checking account е разплащателна сметка и идва с карта.

--------------------

~Mark Twain

Michael

#3030950 - 28.03.2013 20:36 [Re: MyXa]

По принцип поне това което ми обясниха в банковия клон е че, когато е банка кореспондент става с директен превод и няма трета банка което намалявало таксите по самия превод. Поне така ми казаха…. После гледах, гледах в описанието на personal checking account но не видях никъде да има точни проценти за получаване на средства от банки от европа, бг, или в частност Алианз.
https://www.bankofamerica.com/deposits/checking/myaccess-personal-checking-account.go

https://onlineeast1.bankofamerica.com/cmsContent/en_US/eas-docs/cfc-help/help_tf.html

MyXa
KoHcKa

#3030952 - 28.03.2013 20:42 [Re: Michael]

Да, става с директен превод, защо да минава през трета банка? Идеята е такава, тук няма значение от къде ще ти дойдат парите, те взимат такса за това, че са получени в сметката. Не знам на кой щат гледаш точно сайта на банк оф америка, но на линка, който ти дадох, ако избереш Масачузетц ще видиш там най-отдолу, че са от $12-16 според акаунта, има и един, който нищо не плащаш.
Ако гледаш Илиной, то тук са описани според всеки акаунт - https://www.bankofamerica.com/deposits/resources/personal-schedule-fees.go

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

Регистриран: 03.05.2012
    #3030953 - 28.03.2013 20:42 [Re: Michael]

И аз съм в алианц, но от бг сметка, не валутна и за сума около 20000лв чрез слифт излиза около 70 -80 $ такси
Проблема сега е, че се качва долара и се чудя дали няма да ми е по-изгодно да обменя евро в долари според курса в САЩ.

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

Michael

#3030957 - 28.03.2013 20:52 [Re: MyXa]

Ами гледам за California . Ама не мога да го видя Но и аз предполагам че едва ли ще са повече от 100на долара за 80 000 лв (еквивалента им в долари)
Eli11 за 82 000 в Алианз таксата е 82 лв
П.С.
Според мен не ги обменяй в щатите поне това което аз съм забелязал е че там долара е по скъп от колкото в европа спрямо еврото.

MyXa
KoHcKa

#3030961 - 28.03.2013 20:59 [Re: Michael]

Цитат:

Advantage and Advantage for Seniors accounts qualify for a waiver of the wire fee for an incoming domestic wire transfer.
• We may change the fees for wire transfers and drafts at any time. Visit a banking center or call us at the number on your
statement for current fees.

Ето това пише за Калифорния. Според зависи с други думи. Честно казано, провери и в други банки. Като имаш ИБАН и Свифт може да се прехвърлят навсякъде, дори да не е кореспондент.

--------------------

~Mark Twain

Michael

#3030965 - 28.03.2013 21:05 [Re: MyXa]

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15366

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.