ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
кльощавия
член
**

Регистриран: 01.09.2012
Прехвърляне на пари от БГ-САЩ банка
    #3030215 - 26.03.2013 15:47

Ако някой може да коментира относно темата нека пише,защото може би много хора искат да получат тази информация аз също съм в това число.Как да прехвърлим парите си от БГ към САЩ, при положение че нямаме открита сметка в американска банка.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Прехвърляне на пари от БГ-САЩ банка
    #3030218 - 26.03.2013 15:56 [Re: кльощавия]

Не можеш. Начините без банкова сметка са: да ги носиш в себе си под формата на чек (включвам в това число травел чековете на американ експрес), кеш или карта, от която да дърпаш пари тук.
След като си откриеш банкова сметка, тогава можеш да направиш трансфер от сметката в България.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Dani Petrov
Winner

Регистриран: 25.06.2009
От: London
    #3030222 - 26.03.2013 16:13 [Re: кльощавия]

Аз съм правил подобно упражнение.

Повишаваш си дневния лимит от 400 на 3000лв (май това беше максимума от моята банка). Взимаш си дебитната карта с теб (Маестро, които са в общия случай, трябва да са ОК дори за Щатите, но можеш да попиташ в банката или картоиздателя, дали ще работи и в US) и си теглиш сумата в порядъка на х дена по 3000лв/$2000. Това е един от най-лесните начини. Гледай обаче дали банкомата, от който ще теглиш, няма допълнителни такси.

Поздрави!

--------------------
When you're backed against the wall.. break the god damn thing down..

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #3030228 - 26.03.2013 16:58 [Re: кльощавия]

На тази страница е описано подробно:
http://www.hooyou.com/news/news022912how.html

july27
неориентиран

Регистриран: 13.09.2012
    #3030276 - 26.03.2013 19:30 [Re: MyXa]

А можеш ли да теглиш пари от дебитна карта (Maestro) издадена от БГ банка на банкомат в САШ? И ако да - знаете ли дали таксите са много високи. Ползвала съм я в Англия и Испания - нямаше проблем и цената беше приемлива, но не знам отвъд океана как е.

MyXa
KoHcKa

#3030277 - 26.03.2013 19:32 [Re: july27]

Това зависи от Българската банка, не от банкомата в САЩ, така че ще трябва да ги питаш тях. Иначе може самият банкомат да ти вземе $2-3 на транзакция, понеже не теглиш от самата банка.

--------------------

~Mark Twain

july27
неориентиран

Регистриран: 13.09.2012
    #3030281 - 26.03.2013 19:34 [Re: MyXa]

Супер, благодаря! Аз съм в Първа Инвестиционна, ще ги питам и ще споделя. Това ми се струва доста по-удобно като решение от това да нося в кеш хиляди долари (ще вземем част от сумата и така, разбира се)

Tanichka18

Регистриран: 04.05.2012
    #3030283 - 26.03.2013 19:39 [Re: july27]

Цитат:

А можеш ли да теглиш пари от дебитна карта (Maestro) издадена от БГ банка на банкомат в САШ? И ако да - знаете ли дали таксите са много високи. Ползвала съм я в Англия и Испания - нямаше проблем и цената беше приемлива, но не знам отвъд океана как е.

И аз се интересувам от този вариан. Мисля да попитам в офис на American express. Ако ми се наложи да мога спокойно от банковат в САЩ да тегля пари от картата, която съм си направила в България.

MyXa
KoHcKa

#3030289 - 26.03.2013 19:45 [Re: Tanichka18]

Американ експрес са само кредитни или charge карти. Там играят съвсем други правила, да не говорим, че не всички магазини ги приемат, защото те имат най-високите таски за продавачите. Съветвам ви да опитате с карта на Виза (виза елекртрон върши работа) или МастърКард (Маестро).

--------------------

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (26.03.2013 19:46)

Tanichka18

Регистриран: 04.05.2012
    #3030291 - 26.03.2013 19:49 [Re: MyXa]

Да, и аз видях преди малко, че не предлагат дебитни карти. Благодаря ти!

кльощавия
член
**

#3030310 - 26.03.2013 20:57 [Re: Tanichka18]

Картата Американ Експрес не я харесват много в САЩ,защото с тази карта можеш когато си купиш нещо веднага да го еърнеш и така няма да ти бъдат изтеглени пари от картата ,а що се отнася до другите карти то транзакцията става веднага и парите автоматично ти се отдържат.Така че аз лично си мисля моята да я върна в банката в България преди да тръгна .Само го споделям защото този вариант вече го проучих.

MyXa
KoHcKa

#3030312 - 26.03.2013 20:59 [Re: кльощавия]

Ох..понякога се чудя от къде ги съчинявате тези неща

--------------------

~Mark Twain

кльощавия
член
**

#3030315 - 26.03.2013 21:01 [Re: MyXa]

лично гаранта ми го каза ,а той е там от 16г.

MyXa
KoHcKa

#3030316 - 26.03.2013 21:04 [Re: кльощавия]

Това, че е тук от 16г не гаранира, че човекът разбира от банки или кредитни карти
Както казах и по-горе.. американ експрес е кредитна карта, съответно на много места не я приемат, защото те имат най-високите такси към продавачите/магазините. Съответно много магазини избират да не я ползват, защото имструва повече пари - Н&М е един от тях.

--------------------

~Mark Twain

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #3030317 - 26.03.2013 21:04 [Re: кльощавия]

не е лесна твоята...

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3030321 - 26.03.2013 21:12 [Re: кльощавия]

Изобщо няма проблеми с връщането на каквато и да е стока до 90 дена от закупуването и, ела виж след празници какви опашки са пред кастъмър сървис, най-фрапантния случай на който присъствах беше когато една жена върна половин празна опаковка от болкоуспокоителни в хранителния магазин с думите - много са ми силни
Аз пусках тото след нея и попитах - ако не спечеля мога ли да върна фиша? ама не ми разбраха бъзика

Муха обясни по-горе защо не са желани АМЕХ, аз да поясня става дума само за малки частни магазини, навсякъде другаде е добре дошла, всъщност и в болници и за лекарски услуги не можеш да я ползваш.

По темата, горещо препоръчвам да си носите парите кеш, ако стане издънка с тегленето или не ви устройват таксите ще увиснете, защото първият месец неминуемо ще се бръкнете с хилядарки, освен ако не разчитате на хората при които ще отседнете.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3030348 - 26.03.2013 22:05 [Re: gaiety]

Към новопристигащите.
На някои места срока е само 30 дни.
Ако пък има разпродажба и тя е финална, могат да ви накарат да се подпишете на касовата бележка, че са ви уведомили и стоката да не може да се върне ( в началото кой разбрал, кой не съвсем), така че внимавайте.
Гледайте си касовите бележки, ако ще връщате неща. На гърба на същите са описани съответните условия.

Относно пренасянето на парите, ако ще се носят в чекове, добре е да се донесе някаква малка сума в брой, за да има за начало.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Ive
член

Регистриран: 10.05.2012
    #3030489 - 27.03.2013 13:17 [Re: Nadin]

Здравейте! Тъй като не са ми много ясни тези банкови транзакции, искам да попитам дали има някаква разлика между това: да си отвориш доларова сметка в България (тоест парите да ти се превалутират тук) или да си остане левовата сметка и впоследствие да се извърши трансфер на българската валута в американската банка ...и ако има някаква разлика кой е по - добрия вариант?

--------------------
"Щастието не е късмет – то е тежката работа да спечелиш скъпата усмивка на Съдбата."

MyXa
KoHcKa

#3030494 - 27.03.2013 13:30 [Re: Ive]

В единият случай (левова сметка) банката ти взима пари за обръщането на левовете в долари, и е по нейния курс за деня плюс прехвълянето им до другата банка (може и да има още такси, трябва да проверите с банката си), в другия ви взимат пари само за прехвърлянето от една банка в друга.

--------------------

~Mark Twain

Ive
член

Регистриран: 10.05.2012
    #3030499 - 27.03.2013 13:48 [Re: MyXa]

Благодаря ти много за разяснението, Муха! Полезна, както винаги!

--------------------
"Щастието не е късмет – то е тежката работа да спечелиш скъпата усмивка на Съдбата."

Michael
под напрежение :)

Регистриран: 19.11.2012
    #3030914 - 28.03.2013 19:39 [Re: MyXa]

Последно и аз доста мисля над този въпрос. За мен най-добрия начин за пращане на пари (по-големи суми) до САЩ е чрез електронно банкиране чрез сертификат и разплащателна сметка в долари. Поне по това което видях курса на долара в Българските банки е по-нисък от колкото в Банк оф Америка. Незнам защо се получава така, но в един ден разликата е около 8%. Така плащате само таксата за превода която в Алианз Банк е 0,1% от сумата минимум 20 лв. максимум 400 лв. Проблема е че не успях да намеря каква е таксата за получаване на превода по разплащателната сметка в Банк оф Америка. Като допрочета общите им условия ще спомена и това
Един въпрос колко максимум долара може да се носят в кеш без декларация и без такси и при надвишаване на сумата какво се прави?

П.П.
До 10 000 долара без такси и декларации
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/news...y_reporting.pdf

MyXa
KoHcKa

#3030919 - 28.03.2013 19:45 [Re: Michael]

до $10,000 могат да се внесат без да се деклврират, над тази сума се декларират, но не се плащта нито такси, нито данъци на тях.
Колкото до банк оф америка, в зависимост от сметката, която имаш при тях, зависи и таксата
- https://www.bankofamerica.com/products/deposits/checking-accounts/compare-checking-accounts.go
Най-отдолу на страницата - inbound wire transfer

--------------------

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (28.03.2013 19:47)

Michael

#3030938 - 28.03.2013 20:14 [Re: MyXa]

Благодаря муха. Но Алианз банк е банка кореспондент на Банк оф Америка и немога да намеря при тези условия какви са таксите.... (обикновена разплащателна сметка с пластика към нея, без чекове и тн.)

MyXa
KoHcKa

#3030943 - 28.03.2013 20:22 [Re: Michael]

Това са. Това, че е кореспондент, значи че могат да ти пратят парите в сметката в Банк оф Америка. Но това са различните видове акаунти в Банк оф америка и съответно таксите към тях. Няма специални префернции Checking account е разплащателна сметка и идва с карта.

--------------------

~Mark Twain

Michael

#3030950 - 28.03.2013 20:36 [Re: MyXa]

По принцип поне това което ми обясниха в банковия клон е че, когато е банка кореспондент става с директен превод и няма трета банка което намалявало таксите по самия превод. Поне така ми казаха…. После гледах, гледах в описанието на personal checking account но не видях никъде да има точни проценти за получаване на средства от банки от европа, бг, или в частност Алианз.
https://www.bankofamerica.com/deposits/checking/myaccess-personal-checking-account.go

https://onlineeast1.bankofamerica.com/cmsContent/en_US/eas-docs/cfc-help/help_tf.html

MyXa
KoHcKa

#3030952 - 28.03.2013 20:42 [Re: Michael]

Да, става с директен превод, защо да минава през трета банка? Идеята е такава, тук няма значение от къде ще ти дойдат парите, те взимат такса за това, че са получени в сметката. Не знам на кой щат гледаш точно сайта на банк оф америка, но на линка, който ти дадох, ако избереш Масачузетц ще видиш там най-отдолу, че са от $12-16 според акаунта, има и един, който нищо не плащаш.
Ако гледаш Илиной, то тук са описани според всеки акаунт - https://www.bankofamerica.com/deposits/resources/personal-schedule-fees.go

--------------------

~Mark Twain

Eli11
четящ

Регистриран: 03.05.2012
    #3030953 - 28.03.2013 20:42 [Re: Michael]

И аз съм в алианц, но от бг сметка, не валутна и за сума около 20000лв чрез слифт излиза около 70 -80 $ такси
Проблема сега е, че се качва долара и се чудя дали няма да ми е по-изгодно да обменя евро в долари според курса в САЩ.

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

Michael

#3030957 - 28.03.2013 20:52 [Re: MyXa]

Ами гледам за California . Ама не мога да го видя Но и аз предполагам че едва ли ще са повече от 100на долара за 80 000 лв (еквивалента им в долари)
Eli11 за 82 000 в Алианз таксата е 82 лв
П.С.
Според мен не ги обменяй в щатите поне това което аз съм забелязал е че там долара е по скъп от колкото в европа спрямо еврото.

MyXa
KoHcKa

#3030961 - 28.03.2013 20:59 [Re: Michael]

Цитат:

Advantage and Advantage for Seniors accounts qualify for a waiver of the wire fee for an incoming domestic wire transfer.
• We may change the fees for wire transfers and drafts at any time. Visit a banking center or call us at the number on your
statement for current fees.

Ето това пише за Калифорния. Според зависи с други думи. Честно казано, провери и в други банки. Като имаш ИБАН и Свифт може да се прехвърлят навсякъде, дори да не е кореспондент.

--------------------

~Mark Twain

Michael

#3030965 - 28.03.2013 21:05 [Re: MyXa]

Eli11
четящ

#3030972 - 28.03.2013 21:15 [Re: Michael]

Еми може и аз да съм сметнала грешно, но аз говоря, ако е от левовата ми сметка тук, директно чрез слифт в американска банка ,забраих какво беше вече, но ми бяха записали таксата + процента и толкова излизаше.

--------------------
Няма "по-добри" и "по-лоши":всеки човек притежава способностите, които са му необходими, за да извърви собствения си път.

Michael

#3030975 - 28.03.2013 21:18 [Re: Eli11]

Ами аз от тук гледам
http://www.bank.allianz.bg/include/docs/bankdocs/Tarifa_retail_15022013.pdf

Благодаря на всички за отговорите лека от мен

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3032590 - 01.04.2013 21:48 [Re: Michael]

Това , което аз проверих е, че навсякъде ти искат документ за самоличност, след като кацнеш на тяхна земя.Ако ще и паспорт да е. опитах се да отворя сметка по интернет, не стана... Искаха да ми се обадят от HSBC да си говорим, а пък аз не бях много в настроение за разговори точно с тях.
Винаги можете да си действате с БГ-карта, независимо от коя банка е /аз, например имам сметки в ДСК и ЦКБ/, но винаги ще ви chargе-aт 3-5лв. + % от изтеглената сума.
Ако не ви пука много за пластиката, изкарайте си една дебитна карта в долари от БГ, която няма такси /месечни/ за обслужване, пълнете и действайте.
Гледайте, обаче да е с магнитна летна, а не само с чип /както Уникредит предлагат, например/, защото в Щатите само чип-четенето не е много разпространено, а разчитат много магнитните ленти и безконтактните плащания.
Аз лично ще си изкарам Visa и Maestro за всеки случай!

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3032772 - 02.04.2013 04:09 [Re: khalhalla]

Само да допълня, че ако искате да теглите пари от карти тук е добре да попитате в банката. Понякога трябва да се отбележи, че ще я използвате извън страната иначе моментално я блокират от съображение за сигурност. Аз специално взех кредитна карта и оставих парите на брат ми. Аз тегля, той погасява и така.

Eli11
четящ

#3039546 - 17.04.2013 16:16 [Re: violin]

Да споделя и аз вече факт:
От сметката си в Алианц БГ, си прехвърлих сума от 6100$ чрез swift (сметката ми е в лева) в сметката си в BANK OF AMERICA. От БГ ми взеха 20+16 лв; а явно от трансфера и банката посредник в сметката са ми пристигнали 6075$, явно 35$ тукашна такса. Или общо 36 лв + 35$ за сума 6100$. Направих го чрез банкирането на 3тия раб. ден сутрина парите бяха в банката

--------------------

Eli11
четящ

#3039550 - 17.04.2013 16:18 [Re: Eli11]

И да вметна, че аз нямах никакъв проблем с отварянето на сметка в тази банка още на следващят ден след пристигането. Без ССН и тел., но после ъпдейтнахме и така.

--------------------

ilkodlg
новак

Регистриран: 09.01.2013
    #3041309 - 21.04.2013 13:44 [Re: Ive]

Искам да ти кажа, че превода по банков път, така както го виждам аз е свързан с доста такси при всички положения . Преди няколко месеца преведох 1000$ от българската ми сметка, която е в долари в ПБ към тази в Bank of America и имах 100$ такси за всевъзможни глупости. Според мене лично много по-добър вариант е да се използват Money ground или пък Paypal, където ще е почти безплатно.

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3041345 - 21.04.2013 15:12 [Re: ilkodlg]

100$ са прекалено много. На мен са ми удържали около $50 за такава операция, но за по-голяма сума.

Eli11
четящ

#3041375 - 21.04.2013 16:54 [Re: plain]

И при мен така 36лв и 25 $...Иначе ПБ в БГ е най-смотаната и с най-много такси...

--------------------

ilkodlg
новак

Регистриран: 09.01.2013
    #3041456 - 21.04.2013 20:54 [Re: Eli11]

това така ама моите минаха през някакъв клон в Ню Йорк и там ми удържаха 45$. Те от банката ме бяха предупредели, че може да стане така , но не било сигурно и не знам си какво и накрая ме ужилиха .

Eli11
четящ

#3041923 - 23.04.2013 04:53 [Re: ilkodlg]

и моите така, минаха през банка , с която алиан работи в НЙ и от тяхна страна ми взеха 25 $

--------------------

lubomir
неориентиран

Регистриран: 08.10.2012
    #3054835 - 23.05.2013 15:37 [Re: Eli11]

Здравейте отново имам проблем при прехвърлянето на пари от бг Банка към банк оф Америка при отваряне на акоунт в б. оф Америка ми дадоха само един лист с моят чек акаунт и в банката в България ми искат абайт или рутер номер и лична банкова сметка. Къде мога да ги проверя тези неща че нямам време да ходя до банката че пътувам. Пък и все още не съм много на ти с Англ. език Благодаря

MyXa
KoHcKa

#3054840 - 23.05.2013 15:50 [Re: lubomir]

Онлайн. Или ако са ти дали чекове на него има routing numer.

--------------------

~Mark Twain

plain
Iland

#3054977 - 23.05.2013 20:57 [Re: MyXa]

Когато аз прехвърлях пари от Бг банка до БоА, ми направи впечатление, че от местния офис на БоА ми дадоха да ползвам routing number, различен от този на чека за съответния акаунт. Предполгам, че той се ползва специално за международни преводи. При мен този номер се вижда отляво на уеб страницата, като си влезна в съответния акаунт и в скоби до номера пише wire transfer. Точно под него е и routing number-а, който е на чека, т.е. поне два са.

PS Ето тук са обяснени, кой routing number, за какво се ползва и ги има за всички щати:

https://www.bankofamerica.com/products/deposits/resources/faq-routing-numbers.go

Редактирано от plain (23.05.2013 21:05)

Eli11
четящ

#3055990 - 26.05.2013 23:12 [Re: lubomir]

Аз написах номера на сметката в БОА , бик кода -BOFAUS3N и после от алианц бг си въведоха банка посредник, клирингов код и т.н.

--------------------

gyaurov_hr
оптимист

Регистриран: 31.08.2012
От: Варна
    #3056331 - 28.05.2013 04:34 [Re: кльощавия]

носихме си парите в кеш! никакъв проблем нямаше. декларираш ги във формата която ще ви дадът в самолета ако са над $10 000 и няма никакви такси. Ако са над $25 000 както при нас ги преброиха и ни ги върнаха. това стана в наше присъствие и с 2-ма имиграционни офицера като единият от тях беше за свидетел. На следващия ден си отворихме сметка в банка и не ги мислехме вече! И така минахме без никаккви такси за преводи! Но всеки си решава сам!

khalhalla
шматка от класа
**

Регистриран: 18.05.2012
От: Rochester, NY
    #3056508 - 28.05.2013 21:02 [Re: gyaurov_hr]

За мен, най-удачният вариант е да се носят малко пари в брой, другите по карта, а пък третата част /най-голямата/ да бъде прехвърлена от онлайн банкирането на БГ банка в сметката, която се открива в Сащ.
Ще се загубят 3 работни дни, но освен изходящия превод - да речем 50$, не би следвало да има други такси.
Никога не бих носила толкова много пари кеш... Не,че ги имам, де...

Totto
озадачен

Регистриран: 14.10.2005
    #3113725 - 26.11.2013 17:36 [Re: Eli11]

От АлианцБанк-София си взеха 24,80 дол.,които бяха за суифт и такса нареждане превод /обикновен/. После от кореспондентска американска банка още 25 дол.и на третия работен ден бяха в сметката ми. От Бенк оф Америка изискват банк.сметка, адрес и суифт код за да получиш превода. Вече от Алианц добавят клирингов код на кореспондираща банка, в НюЙорк ако добре си спомням. Получаването за 3 дни на обикновен превод е много добро според мен.

NadinАдминистратор
Charmed

#3113726 - 26.11.2013 17:41 [Re: Totto]

Цитат:

банк.сметка, адрес и суифт код

Банковата сметка и адреса добре, а какъв точно е този суифт код, имам предвид какво представлява?

--------------------

plain
Iland

#3113775 - 26.11.2013 20:01 [Re: Nadin]

Swift е тукашния routing number (ABA).

Totto
озадачен

#3113783 - 26.11.2013 20:27 [Re: Nadin]

При попълването, в платежното нареждане на българската банка се изисква попълването на BIC / SWIFT code. BIC кода се използва масово в България заедно с IBAN сметката.
Отделно в клона на БОА където влязох ми казаха че 3-те изисквания са : сметка, адрес и Суифт код. И с тези три задължителни атрибута превода от АлианцБанк към БОА отне 3 работни дни.

NadinАдминистратор
Charmed

#3113788 - 26.11.2013 20:39 [Re: Totto]

Meрси и на двама ви

--------------------

Totto
озадачен

#3114043 - 28.11.2013 02:47 [Re: plain]

Необходимо уточнение: превода от АлианцБанк е минал през Wells Fargo NY и сигурно от тях е таксата от 25 дол., на следващия ден BankOfAmerica си слага 15 дол. за wire transfer fee. Дори и с тези такси е по-добре, отколкото да теглиш с карта от банкомат при такси 1-1,5% от изтеглената сума.

rover
член

Регистриран: 09.04.2013
    #3126605 - 18.01.2014 15:53 [Re: Totto]

Ние вероятно ще трябва да изплащаме кредит от Америка в българска банка. Дали онлайн банкирането може да се ползва от там. Имам българска сметка, по която ще пристигат пари още известно време и мисля да ги прехвърлям за погасяване на кредита. Какъв е по-евтиния вариант след това, да плащаме вноските от там или да прехвърлям по-големи суми тук на някой, който да ни погасява кредита?

gaiety
ZаплЕ$

#3126616 - 18.01.2014 16:42 [Re: rover]

Има хора, които погасяват директно, те ще кажат какви са таксите за транзакции, за мен лично най-евтиния вариант е след като дойдете да си откриете дебитна сметка и да отворите още една карта, която да пратите в БГ на познат.

Bank of America чарджи $5 на транзакция и 3% върху сумата, близък ваш човек отива до банкомат и изтегля максимума за деня - 400 лв, грубо $270 * 3% = 8 + 5 общо 13 долара на транзакция.

--------------------

MyXa
KoHcKa

#3126617 - 18.01.2014 17:00 [Re: gaiety]

Можете да си намерите и банка, която не взима такси за теглне на пари от други държави и не взима такса за превръщане от една валута в друга. Гледайте за локални банки.

--------------------

~Mark Twain

gaiety
ZаплЕ$

#3126626 - 18.01.2014 18:02 [Re: MyXa]

ни щъ веке сега разчиствам карти (с тези кражби на самоличности ) плюс това БОА ме издига в очите на слепите с бенефити, качвам нива по лоялти програмата им, а и пари пращам 4-5 пъти в годината, така че варианта с дебитна карта ме устройва перфектно

чудя се дали ще ми вземат много точки от скора като затварям сега кредитни карти, че почти достигнах 800 и не ща да ги смъквам драстично, че може и да ми трябва

--------------------

rover
член

#3126805 - 19.01.2014 11:11 [Re: MyXa]

Хм, не знаех, че има банки, които не взимат такси за теглене от други държави. Това звучи добре като вариант.

MyXa
KoHcKa

#3126818 - 19.01.2014 13:33 [Re: gaiety]

Нещо не сме се разбрали, аз говоря за дебитни карти (с логото на мастеркарт или виза). За нормална разплащателна сметка (checking) в банка. Прост има такива банки, трябва да се намират, моята дори връща накрая на месеца дори таксите, ако си теглил от чужди АТМ, дори в чужбина, ако самият АТМ ти е взел такса.
Аз понеже пътувам адски много, и на мен това ми върши идеална работа.

--------------------

~Mark Twain

gaiety
ZаплЕ$

#3127098 - 19.01.2014 22:07 [Re: MyXa]

То хубаво, ама това не е ли high yield checking account?
Щото не ми се мести всичко наново заради $50-ина такси на година.
Иначе за пазаруване в чужбина си имам една мастер дето не ми начислява foreign transactions fee.

Сега погледнах набързо, за банки членки в Global ATM Alliance ли става дума? Ако е така, значи моята Баркли ми върши работа, но не в БГ, естествено.

--------------------

Редактирано от gaiety (19.01.2014 22:17)

MyXa
KoHcKa

#3127101 - 19.01.2014 22:14 [Re: gaiety]

Трябва да провериш с банката, която ще намериш. Моята като я отворих даваше, сега не знам. Но е локална само в МА я има и то около Бостън. Трябва да се разтърсиш при теб какво предлагат. Просто беше предложение, ако ще прави повече транзакции, защотото таксите се натрупват лесно.
Виж за кредитна да си вземеш и една виза без foreign transactions feeс , защото не навсякъде приемат мастеркард В Япония например си беше връзтрудничко да платиш с Мастеркард

--------------------

~Mark Twain

gaiety
ZаплЕ$

#3127104 - 19.01.2014 22:19 [Re: MyXa]

Мда, там пича горе да се интересува, мен не ме касае, защото не пътувам често, писали сме едновременно, аз се допълвах в предното мнение.

--------------------

Aendil

**

Регистриран: 09.05.2013
    #3127614 - 21.01.2014 04:34 [Re: gaiety]

Какви са тия хватки с карти, дневни лимити и кешовици, коя година сме?
Правиш си електронно банкиране в България, след като си направиш сметка в САЩ се подсигуряваш че не са ти отворили сметката като на чуждестранно лице (не са те карали да подписваш W-8BEN) и си ги превеждаш като пич.

gaiety
ZаплЕ$

#3127629 - 21.01.2014 05:55 [Re: Aendil]

Той пита - "Какъв е по-евтиния вариант", а не как да се крие от IRS, ясно е, че може да си прехвърля парите електронно, въпроса е на каква цена.

--------------------

marin4yyy
новак
*

Регистриран: 06.05.2013
    #3130142 - 28.01.2014 12:26 [Re: gaiety]

Имам въпрос относно носенето на пари в кеш. Имам сметка в долари в българска банка и мисля като отида там да ги прехвърля. А има ли минимална сума, с която трябва да разполагам при влизането в страната и трябва ли по някакъв начин да покажа тази сметка в българската банка?

NadinАдминистратор
Charmed

#3130153 - 28.01.2014 13:34 [Re: marin4yyy]

Не, няма изискване за каквато и да е сума и, не, няма на кой да показваш сметки и т.н.

--------------------

marin4yyy
новак
*

Регистриран: 06.05.2013
    #3130164 - 28.01.2014 14:15 [Re: Nadin]

Тоест няма минимална сума кеш,с която съм длъжен да разполагам в мен. Защото за бригади е около $ 500.

MyXa
KoHcKa

#3130172 - 28.01.2014 14:42 [Re: marin4yyy]

Няма. И за бригади не е задължително, просто препоръчително, защото не знаеш какво ще ти потрябва като слезеш от самолета. А ако наоколо няма банкомат, още по-зле.

--------------------

~Mark Twain

plain
Iland

#3130438 - 29.01.2014 04:09 [Re: marin4yyy]

Тоест няма.

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3130857 - 30.01.2014 05:10 [Re: marin4yyy]

Защо питате за минимална сума,би било добре да знаете за максимална дали има особености...

Джак Спароу
почетен член

Регистриран: 15.08.2013
    #3130883 - 30.01.2014 08:37 [Re: Clance]

Ами щото тука е БГ,максималните суми са кът,минмалните са бол!!!

Aendil

**

#3131197 - 31.01.2014 05:44 [Re: gaiety]

Не си ме разбрал. Не съм казвал какво да крие от IRS. Казвам че много често тия дето идват все още нямат зелени карти и съответно по банките масово не могат да открият сметки без номер на зелената карта, без да вземат под внимание факта че I-551 с печат от границата има същия статут за около година. Така образа срещу теб те гледа умно, снима ти паспорта и ти дава да разпишеш W-8BEN с което ти рапортуват дохода като доход на чуждестранно лице пребиваващо в страната, а не местно лице. От гледна точка на данъчните разликата е съществена.
Инак за международни разплащания се плаща. Тия които минават през SWIFT имат такса от 10 евра само за суифта, т.е. клиринговата система. Таксите на самите банки - на изпращача и на получателя са отделно.
Цените са по-евтини на масовите банки в БГ - ПИБ, ОББ и Пощенска. Тука вече е според зависи типа на сметката. От БГ гледаш какво трябва за да си направиш електронно банкиране и най-вече дали ти трябва електронен подпис и/или токен за чието получаване се иска присъствие на място в клон и е бая чакане да го изкараш. Не е зле да видиш как са и таксите и дали ако ти превишат баланса ще ти закрият автоматично сметката или ще ти трупат задължения както правят Булбанк примерно. Един приятел така си беше оставил една сметка със стотина кинта при тях а после се оказа че има още стотина да плаща в такси дето са му се трупали.
С пейпал също става ама и те не са безплатни, а и за транзакции над 2400 евра ако не се лъжа искат да ти е верифицирана сметката, т.е. да си се идентифицирал пред тях с лична карта, сметка за платена комунална такса и какво беше още си...

rover
член

#3131238 - 31.01.2014 11:08 [Re: Aendil]

Да разбирам ли, че с Пейпал няма да мога да прехвърля 10 000 $ от българска в американска банка? Мислех също дали мога да преведа пари от българска в американска банка на сметката на някой познат и после той да ми ги преведе, когато си открия собствена сметка. Само не знам колко ще ме натовари банката за такъв международен превод. Май нещата отиват към носене на пари в брой.

Прилеп
зает

Регистриран: 19.10.2009
    #3132485 - 04.02.2014 00:51 [Re: rover]

при прехвърляне на пари от пощенска банка към чейс таксата беше 45 долара,без значение от сумата,това е инфо от преди 3 седмици,парите пристигат за 3 работни дни в Америка.

rlk
Реалист

Регистриран: 26.09.2004
От: DMV
    #3132499 - 04.02.2014 02:33 [Re: Прилеп]

$45 беше таксата (общо което ще плати човек) 2004 още и все още е при прехвърляне на пари от ОББ или ПИБ към ВоА пак за около три работни дни.

Проблема на повечето хора е че нямат открита сметка в американска банка за да направят това прехвърляне, а не че е нещо непосилно скъпо или т.п.

plam.men
неориентиран
*

Регистриран: 22.05.2013
    #3133662 - 07.02.2014 09:59 [Re: rover]

Цитат:

Хм, не знаех, че има банки, които не взимат такси за теглене от други държави. Това звучи добре като вариант.

PIRAEUS BANK в момента предлагат международна дебитна карта без транзакционни такси независимо от броя на транзакциите!

///Mpower
хамериканец
*

Регистриран: 16.07.2012
От: Virginia Bitch
    #3137766 - 20.02.2014 17:27 [Re: rover]

Аз лично прехвърлих много лесно и бързо пари от ПИБ в Wellsfargo bank,само трябва номер на сметка.

Dani Petrov
Winner

#3137790 - 20.02.2014 18:49 [Re: ///Mpower]

Скоро научих за този сайт:

http://transferwise.com

Мой приятел прехвърля скоро пари през тях (сравнително голяма сума) и каза, че всичко минало точно. Освен това имат разни бенефити за referrals и т.н.

--------------------

MyXa
KoHcKa

#3137792 - 20.02.2014 18:54 [Re: Dani Petrov]

Дани, това работи само за Европа (ЕС). Не можеш да преведеш от долари в друга валута.

--------------------

~Mark Twain

Dani Petrov
Winner

#3137797 - 20.02.2014 19:08 [Re: MyXa]

r u sure? Не че съм задълбавал, но друго пише на техния сайт:

https://transferwise.com/transfer-money-to-the-usa

Цитат:

Now you can send money to the USA without worrying about huge hidden fees and offensive exchange rates. High street banks and money transfer services like Paypal charge up to 5% every time you transfer money to the USA, even when they tell you it's free or very cheap. With TransferWise everything's different.
TransferWise exchanges your money at the mid-market rate and charges only a tiny not-hidden-fee, saving you nearly £50 on a £1,000 money transfer to the USA vs your bank.
Finally. Money transfer revolution.

--------------------

MyXa
KoHcKa

#3137806 - 20.02.2014 19:23 [Re: Dani Petrov]

Не знам де пропусна, че можеш да пращаш пари ДО САЩ, а не ОТ САЩ

Ок, сега видях, че темата е за обратното действие, онази за биткойнс била от САЩ Да, хората дето идват, могат да го обмислят този вариант.

--------------------

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (20.02.2014 19:33)

Dani Petrov
Winner

#3137816 - 20.02.2014 19:44 [Re: MyXa]

Не мисля, че ще има проблем с прехвърлянето в двете посоки. Защо мислиш, че е само от БГ към САЩ?

--------------------

MyXa
KoHcKa

#3137818 - 20.02.2014 19:46 [Re: Dani Petrov]

Защото не можеш да избереш като валута щатски долари, за да прехвърлиш към левове. Само европейски валути има.

--------------------

~Mark Twain

Aendil

**

#3138395 - 23.02.2014 02:25 [Re: ///Mpower]

Цитат:

само трябва номер на сметка

Не е само номер на сметка, трябва и SWIFT код на банката, понеже това е системата която обслужва 99% от презокеанските преводи, а тя работи на кореспонденции между банките като ги идентифицира с тяхните кодове.
Т.е. с кода парите идват до банката на получателя, но за да бъдат отнесени по конкретната сметка в нея е необходим номера на банковата сметка на бенефициента.

///Mpower
хамериканец
*

Регистриран: 16.07.2012
От: Virginia Bitch
    #3138407 - 23.02.2014 05:22 [Re: Aendil]

Имаше нещо такова да

vic_bg
оптимист
**

#3138555 - 23.02.2014 22:08 [Re: MyXa]

Друг вариант за "точене" на пари от българска сметка е да си извадите кредина карта в БГ, особено МастерКард в долари от банка, където са ви паричките, с която плащате в САЩ. Едновременно с това си отваряте депозитна сметка в БГ в същата банка и си покривате плащанията по картата чрез тоукен. Добре е да си обърнете парите в БГ предварително в долари и да зареждате кредитната карта от депозитна сметка, по която имете лихва като от депозит.
Така постепенно ще си харчите от БГ паричките в САЩ - плащайки с кредитна карта, ще я покривате в БГ през интернет с електронни преводи с тоукен, без да се налага да носите пари в САЩ. Ако оставите повечко пари в БГ, те ще се олихвяват по-изгодно, имайки предвед ниските лихви на депозитите в САЩ, целящи стимулирането на заемите за бизнес.

Токен - аз съм клиент на ПИБ и с тях нямам проблем да плащам в САШ.

sedq
неориентиран

Регистриран: 25.02.2014
    #3138983 - 25.02.2014 15:24 [Re: кльощавия]

Може също така да намериш информация на страницата на агенция Травълър за студентски бригади и WAT http://traveller.bg

Tortilla
печена

Регистриран: 16.04.2013
От: ♡Chicago♡
    #3145194 - 14.03.2014 22:08 [Re: plam.men]

Наистина Пиреос имат такава сметка, но тя може да бъде открита само в лева или евро. Единствената такса, доколкото разбрах е около 4 лева на месец. На мен не ми върши работа понеже парите ми са вече в долари, но на много хора може да им е от полза.

--------------------
When you cease to dream you cease to live.
- Malcolm Forbes

star
неориентиран

Регистриран: 09.03.2014
    #3145252 - 15.03.2014 06:22 [Re: sedq]

Може да си направите чекове от БГ разбира се сумата на парите да е описана в долари и след като дойдете в САЩ отивате отваряте си банкова сметка и депозирате в нея парите си от чека който сте си направили.

Aendil

**

#3145351 - 15.03.2014 18:36 [Re: star]

Аз в България трябваше да платя нещо с чек преди няколко години и търсих кой да ми издаде един. Повечето банки искат по 0.1-0.25% от сумата и мин 10-20 евра такси за издаването му, разбира се, даваш им парите кеш преди това. Инкасирането на издаден от българска банка чек в САЩ не бих казал че е безпроблемно. Ако тукашната откаже да ти го осребри, което е напълно възможно, какво правиш?

gaiety
ZаплЕ$

#3145396 - 15.03.2014 21:30 [Re: Aendil]

предполагам, че за traveler's check говориш, няма проблем тук да го осребрят, но таксите и в БГ и тук са солени и някак не ми се вижда рентабилен този вариант

--------------------

Aendil

**

#3145426 - 16.03.2014 03:38 [Re: gaiety]

А не, пътнишкия е отделно, говоря за чек на приносител, тия които в САЩ издават масово. Можеш да дадеш на банката пари, а тя да ти издаде чек, платете на Иван Драганов $5000, а той да си отвори сметка в САЩ и да си депозира чека по нея. Същестува като вариант, но твърде скъп за риска който предлага.

ivailosp
почетен член
**

Регистриран: 07.12.2010
    #3145437 - 16.03.2014 05:36 [Re: Aendil]

Аз съм клиент на ДСК - не съм ползвал чековете, но до колкото четох условията - ти не даваш едни пари на банката, а те да ти дадат хартийката. Имаш си разплащателна сметка и просто чековете теглят пари от нея или по точно те си работят като дебитната карта.
Най-евтино е да си донесеш кеш иначе може да си вземеш дебитната карта и да изтеглиш пари от нея в американският клон на банка.

Amy Fox
неориентиран

Регистриран: 15.03.2014
От: USA-Metro Detroit
    #3145513 - 16.03.2014 16:02 [Re: ivailosp]

Най-добре е някой да ти отвори сметка в някаква банка с твоите данни. След това ти самият си превеждаш: Вътре трансфер сумата от всяка банка в Българя. Относно АМЕХ (Americanexpress)) карта. Това е единствената кредит карта с която може да се пазарува без да се плаща такси за международен транзит. Вярно в САЩ малките магазини и бизнеси не я приемат, щот АМЕХ ги таксува 5% от стойността на транзакцията.

Моля, пиши на кирилица.
Следващото мнение на латиница ще бъде изтрито.

--------------------
rz3bvd

Редактирано от Nadin (16.03.2014 17:05)

gaiety
ZаплЕ$

#3145515 - 16.03.2014 16:07 [Re: Amy Fox]

Цитат:

Tova e edinstvenata credit carta s koqto moge da se pazaruva bez da se plashta "fee" za megdunaroden trqnzit.

Глупости!
Вземи си включи кирилизатора, че да ти кажа и за другите карти, дето са без international fee.

--------------------

Aendil

**

#3145689 - 17.03.2014 00:19 [Re: ivailosp]

ДСК, като ПИБ нямат такси единствено при плащане при търговец на ПОС терминал. ОББ имат такси за транзакции в чужбина само на дебитните си карти. На кредитните - нямат. За теглене от банкомат или банков ПОС терминал обаче е друга работата, цакат те с поне 1.5% и $3-4 отгоре.
Инак те хартията ще ти я издадат, няма проблем, ама ще ти блокират сумата която пише на нея. Па блокиравката да я освободиш ако недай си Боже нещо стане е кошмар през който на никой не би му се искало да минава.

Aendil

**

#3145691 - 17.03.2014 00:20 [Re: Amy Fox]

Цитат:

Най-добре е някой да ти отвори сметка в някаква банка с твоите данни.

Това в САЩ възможно ли е?

Mattie
неориентиран

Регистриран: 25.05.2013
    #3185852 - 27.07.2014 14:28 [Re: Aendil]

Здравейте, доста четох по темата и моля за съвет, тъй като не знам кое е най-доброто решение с прехвърлянето на пари.
Разполагам с 5000лв. кеш и идеята ми е да ги обменя в долари преди заминаването и да ги внеса в американска банка (банк ъф Америка например), за да ми издадат дебитна карта, с която да пътувам за САЩ. Питам, тъй като не съм сигурна дали изобщо е възможно да се издаде карта, която да е валидна и в България и в Америка.
Ще бъда безкрайно благодарна за съвет по въпроса.

MyXa
KoHcKa

#3185853 - 27.07.2014 14:36 [Re: Mattie]

По принцип е възможно, но няма смисъл. Всеки път като теглите от тук първо, че не можете да изтеглите повече от $500 на ден, второ, че ще ви взимат такси всеки път като теглите.
Превърне си парите в долари и си ги донесете кеш. След това като си отворите банкова сметка си ги внесете направо там.

--------------------

~Mark Twain

Mattie
неориентиран

Регистриран: 25.05.2013
    #3185855 - 27.07.2014 14:42 [Re: MyXa]

Притеснява ме това, че ще нося толкова пари кеш - все пак по летищата, в самолета и след това има опасност от кражби и ми се искаше тук да си отворя сметка и да нося само дебитна карта. Като чета обаче оставам с впечатление, че разправиите са големи.

ilki
новак

Регистриран: 25.10.2012
    #3185877 - 27.07.2014 16:04 [Re: Mattie]

Като чета из форума, хората пътуват с огромни /според мен де/ суми кеш. На мен това също ми е притеснение, поради тази причина първата работа ще ни е отварянето на сметка в банка.

dreamer79
пристрастен

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3185896 - 27.07.2014 16:43 [Re: ilki]

Не се притеснявайте за полетищата.Ние носихме доста пари кеш.Няма да ви ги открадне никой.Слагате си ги в чантичка и постоианно във вас.

vic_bg
оптимист
**

#3213873 - 25.10.2014 00:22 [Re: Mattie]

Аз се възмутих на Първа ивнестиционна банка. Дойдох си и исках да преведа $10.000, а тея ми искат за удоволствието 30 евро. Като прибавя $15 на Citi Bank и отиваме на $50 обща такса, за едни кликвания на клавши- цък, цък, за 2 минути. Затова реших да си ги взема в дисагите, не да черпя банките.

dooor
реалист
**

Регистриран: 22.11.2013
От: Чикаго
    #3214729 - 27.10.2014 14:23 [Re: vic_bg]

Аз пък дойдох с над $20 000. Бяха две пачки в чантичка на кръста. Описах си ги и даже на имигрейшъна не ми ги поискаха да ги видят.

pipilota
член

Регистриран: 05.05.2016
    #3380187 - 11.12.2016 18:40 [Re: dooor]

Каква сума може да се носи в долари-кеш при пътуването?Кой е другият най-удачен начин за пренасяне на пари от БГ в САЩ?

gaiety
ZаплЕ$

#3380199 - 11.12.2016 20:09 [Re: pipilota]

10 000 на човек, в същото време, ако сте семейство пак толкова за всички, няма логика, но това споделяха тук, препоръчвам този метод, едри банкноти по джобовете, никакви такси, после влизат веднага в употреба.
Пътнически чек е другото, но има такса при осребряването.
Ако ви се занимава с банки, бъдете внимателни, изберете тези, които работят с американските, че да ни ви отрежат главите с такси.

И мъни грам е опция.

Чакай бе, защо се повтарям като папагал , всичко това е коментирано в тази стара тема, ами прочети я, всичко коментирахме вече!

--------------------

Редактирано от gaiety (11.12.2016 20:13)

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3380212 - 11.12.2016 22:26 [Re: gaiety]

Закачам се, за да попитам, ако някой новодишъл скоро е отварял сметка: кой е най-лесния начин да си отвориш веднага сметка в БоА например? Притеснението ми е какво минава за proof of residence, има ли как да дам адреса на гаранта си, за да забързам процедурата?
Още, за колко време става картата / кога най-скоро можеш да си ползваш сметката? Имам спомен от преди 10 години, че тогава на място ми бяха дали "временна" карта без име, която минаваше на АТМ-ите, докато пристигне моята - това още ли е така?

Идеята ми е да тръгна с голяма част от парите и останалите после да ги прехвърля по сметката си там, но това зависи от бързината, с която мога да си отворя сметка.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3380239 - 12.12.2016 01:59 [Re: Serendipity]

Вземаш си паспорта и отиваш.Без проблем ще ти отворят сметка като ползваш за адрес този , на който ще си временно т.е. на гаранта ти.Като ти дойде ссн и зк отиваш пак , за да ти актуализират ДАННИТЕ.Издават временна дебитна карта , която важи за 1 месец , докато дойде и активираш новата.След като почнеш да депозираш чекове можеш да се пробваш и за кредитна карта.На нас ни дадоха много лесно нормални кредитни /не secured credit card/.Има разлика между двете.
Не знам какви са таксите за преводи м/у банките.Ние тръгнахме с 14.Декларирахме ги и не сме имали никакви проблеми.ЗА мен лично това е най-удачния начин.Другото което мога да ти кажа е да си вземеш картата към сметката ти от БГ и плащай с нея тук.Моята е виза от ФИБ и нямам проблем.Плащам понякога и с нея

Редактирано от Креми (12.12.2016 02:04)

Serendipity
Aaoograha hoa

#3380240 - 12.12.2016 02:04 [Re: Креми]

Супер, мерси много. Аз ссн си имам, така че би трябвало да е още по-лесно тогава

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3380241 - 12.12.2016 02:10 [Re: Креми]

Да, кредитните карти от БГ ще си ги взема със сигурност, и дебитната и нея, а смятам да прехвърля парите с transferwise в момента, в който имам сметка. Със сигурност и доволно количество кеш ще нося, но нямам желание да помъкна всичките си спестявания накуп - колкото и да е сигурно, всичко се случва.
А вие колко време след като започнахте да депозирате чекове, по-точно - след колко чека - кандидатствахте за нормална КК?

--------------------

Креми
най-миличка

#3380243 - 12.12.2016 02:20 [Re: Serendipity]

Мисля , че след 1 месец беше.Но задължително трябва и зк да ти е дошла иначе няма шанс.Мъжа ми го одобриха , докато бяхме в банката , а мен след няколко часа.И двамата имаме по 1000$.

gaiety
ZаплЕ$

#3380245 - 12.12.2016 02:51 [Re: Serendipity]

А ти закри ли старата сметка?
Гаранция ти имат данните, дори и вече да не съществува активен акаунт, знам, защото ходих с един, който е имал сметка преди 15 години и веднага системата го "прихвана", но също така и дебта от 200 в някаква друга банка, та БОА отказаха да му отворят дебитна сметка, докато не си изчистел задълженията, нищо, че носеше сериозна сума кеш.

Интересното е, че е била сметка от 15-на долара от хранителен магазин отразена, след като той вече е бил напуснал държавата, останалият "пълнеж" е било лихви за годините, в които е отсъствал.
Да уточня, че беше натурализиран.

Ще ти отворят веднага сметка, гарантирам.

@Креми, не ги засилвай толкова бързо, защото ти си изключение на местният клон, нещо са ги напъвали да отчетат дейност вероятно, обикновено кредитните карти от БОА идват с клизма.
Ние бяхме 7 месеца в САЩ и си преместих парите от Уелс Фарго в БОА и пак ме мотаха, без 3 те доказателства не искаха да ми отворят дебитна сметка, а кредитна карта ми предложиха след 8 месеца.

--------------------

Креми
най-миличка

#3380246 - 12.12.2016 03:13 [Re: gaiety]

Наистина може и да сме изключение.Аз също бях учудена, че стана толкова бързо.При положение, че аз още не бях почнала работа.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3380264 - 12.12.2016 04:45 [Re: gaiety]

закрих си я, да, при тях беше - но за съжаление обърнах къщата и не мога да намеря документа, че е закрита. Надявам се да няма проблеми, де, толко ми е бил акъла едно време да не пазя неща.

--------------------

littlebee
новак
**

Регистриран: 05.05.2015
    #3380306 - 12.12.2016 11:18 [Re: Serendipity]

Ако това инфо ще ти бъде в помощ - аз прехвърлих 3000$ от холандска сметка в моята от bbva compass чрез trasferwise, таксата беше 14 евро. Носех и кеш, отворих си сметка след като дойде SSN (5-6 дена след влизането), дебитна карта и взех secured credit card като двете пристигнаха по пощата съответно 4 и 9 дена по-късно. Compass е малка банка, избрах я най-вече, защото нямат мин сума, която трябва да поддържаш в акаунта си. Успех

boj
член

Регистриран: 24.07.2010
    #3380377 - 12.12.2016 19:35 [Re: gaiety]

В брой може да носите колкото искате. Не се декларират до $10,000 на семейство . Може да видите митническата декларация тук. Тази форма се попълва електронно на някой летища, но предполагам, че ще тряба я да попълните на хартия. Раздават я в самолета или може да се вземе като кацнете.

Креми
най-миличка

#3380416 - 12.12.2016 22:52 [Re: boj]

Да доуточня.Не във всеки самолет я дават.Поне при нас я нямаше и я взехме като о кацнахме.

Редактирано от Креми (12.12.2016 22:52)

gaiety
ZаплЕ$

#3380461 - 13.12.2016 02:01 [Re: boj]

Да, недоуточнение от моя страна, благодаря за корекцията, до 10К не се декларират, не че това е тавана за пренасяне.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3380469 - 13.12.2016 02:31 [Re: gaiety]

Добре де, а в тая декларация какво декларирате като суми на неща, които внасяте (първия път иде реч)... реално погледнато ще останат в щатите, ама са си лични вещи... декларира ли се нещо ?

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3380475 - 13.12.2016 03:14 [Re: Serendipity]

Нищо никога не декларирам
Забравила си, декларираш само изброените неща https://www.cbp.gov/travel/us-citizens/sample-declaration-form като не носиш от тях, няма какво да чекваш

--------------------

Редактирано от gaiety (13.12.2016 04:46)

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3382989 - 29.12.2016 20:56 [Re: Serendipity]

30 $ взема БГ банката и 17$ входяща такса в американската (Wells Fargo и BofA). Казват, че сумата няма значение, но ние имаме опит със суми до 10к$.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15422

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.104 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.