ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Galya91
член
*

Регистриран: 01.05.2014
Re: кaкво губим и печелим, избирaйки СAЩ?
    #3269854 - 22.04.2015 16:28 [Re: angeloak1]

Здравейте,съгласна съм с angeloak1 ,ние сме едни от тези семейства,които нямат нищо за губене тук,и за това може би,ни е по-лесно да заминем.Но познаваме други две семейства,които си разпродадоха коли,апартаменти,каквото имаха,за да заминат и все още са си там..едните 15г,другите 7 г.,явно си е заслужавало.. Отвратени сме от много неща тук,и за това сме благодарни на Господ и Съдбата,че ни дава този шанс!Искаме един нормален и спокоен живот и дано зад окена е такъв !

--------------------
Вярвам , че Времето поставя всяко нещо и ВСЕКИ на мястото му!
Вярвам , че Всеки получава това , което заслужава!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3269859 - 22.04.2015 16:45 [Re: Galya91]

Цитат:

един нормален и спокоен живот и дано зад окена е такъв

Както си го направиш, то и в България може да имаш такъв живот Ако не ламтиш за пари и висока служба, нямаш заробващи кредити, и не се ядосваш с глупости, където и да си, ще ти е спокойно и нормално Особено ако не живееш в голям град

Galya91
член
*

#3269870 - 22.04.2015 17:27 [Re: Kalin72]

Ти и да искаш да си го направиш,като отсреща седят само ,,мамини синчета,,и протежета е доста трудно!Тук,ако нямаш ,,връзки,, си никой.. И искам да дам пример,за да подплатя изказаното си.Мъжа ми се яви на изпит за полицай,като още на мед. прегледи в болницата се заядоха за 3 килограма,бил над нормата за височината му(той е на 28год, 178-90кг,тренира фитнес от 10 г. и изглежда много добре).Няма проблем човека гладува,свали ги,допуснаха го до следващия етап-Физически изпит.Отивам аз с него на стадиона в деня на изпита и какво да видя-той беше един от най-добре изглеждащите,имаше само две момчета по-добри! Всички останали бяха ,,чичковци над 35г,ниски,клекави,някой с кореми напред,един имаше с татуировка на тила,което уж е напълно забранено..,но нали е син на ,,Папата,,няма проблем..допуснали са го.И така моя човек си изкара необходимите точки,но го скъсаха,защото не покрил 3 от 4 изпитания(това,обаче никъде не го пишеше). И да ние сме в голям град-София,но не ми се е случвало да видя полицай,който да вдъхва респект,всички са,ниски,дебели или много хилави,ошмулени,льольовци избиващи комплекси със свръх самочувствие,дали е случайност?Докато в Америка полицаите,не са такива,а точно обратното,сиг.,защото не ги подбират с ,,пари под масата,, и роднински връзки..

--------------------

Galya91
член
*

#3269871 - 22.04.2015 17:32 [Re: Galya91]

П.С. Съученик на мъжа ми е от 2 години в системата и вече е отговорник за един от отделите.Баща му е бивш шеф на един от отделите(няма да конкретизирам с имена)..,но не сигурно е съвпадение и момчето много се е доказало за тези 2 години!

--------------------

Kalin72

#3269872 - 22.04.2015 17:34 [Re: Galya91]

Цитат:

Ти и да искаш да си го направиш,като отсреща седят само ,,мамини синчета,,и протежета е доста трудно!

Избираш област, в която не се налага да се бориш с мамини синчета.
Що си мислиш, че в САЩ нещата са цветя и рози? Тук да си полицай или пожарникар си е доста изгодно - не заради парите, съвсем не , и не всеки успява да се задържи или да просперира, защото и тук има връзкарство и мафия вътре в учрежденията. Просто не бие на очи, така, както в България. И хората не са много навътре в тези неща, гледат си техния живот и бизнес, и не се косят кой колко е крал, защото за дребните крадци има закони, за едрите - също, но по-често те се измъкват. Има по няколко осъдени, за назидание, щото да са си платили на когото трябва, и те така.
Държавата и щата в САЩ прави така, че обществото да е задоволено с необходимото, за да не мърка много, много, когато има разкрити афери.

Galya91
член
*

#3269873 - 22.04.2015 17:41 [Re: Kalin72]

Не съм казала и не мисля,че нещата в САЩ са цветя и рози!Все още не сме заживяли там и не знам,но си мисля,че такава брутална корупция,като тук няма никъде!?

--------------------

vanesiii

Регистриран: 04.10.2011
От: Шумен
    #3269874 - 22.04.2015 17:41 [Re: Kalin72]

не мога да се съглася с теб ,че в България се живее нормално ,може би да някъде в България живяхме Във Варна седем години водя го голям град е пак не стигаха за нормален начин на живот покриваш разходи квартири и храна и до там само на рожденни дни ходихме на китайски (най евтиния ресторант )да поръчаме за 10 лева едно ястие да се отбележи,нито по кафета нито някъде другаде,от работа в къщи,тоне бяха обири,чупене на стъкла на коли за сидито то беше ужас ,джебчийки на всяка крачка и т.нприбрахме се в Шумен преди 4 години ,аз започнах работа 350лева,а мъжът ми в сервиз на рено и дачия с 2 професии (продавач на части и приемчик )за скромните 450 лева с 2 деца сме на 6 каката и на 2 малкия със заем за апартамент 200 лева и текущите разходи ток,който нее под 120 лева месечно,телефони,телевизия,такса за ясла и т.н Е не съм съгласна че е възможно да се живее в бг нормално,направо е главозамайващо ,чакам с нетърпение и на нас да ни се усмихне късмета за Щатите.Извинявай,ако съм те засегнала нещо ,но ме убоде право в сърцето,че в бг може да се живее нормално без да ламтиш,или може би ние сме къръци че не сме попаднали на добре плащащи начала незнам ,но в мойте очи е навсякъде другаде по далече от БГ

--------------------
следвам мечтите си ..............:)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3269875 - 22.04.2015 17:46 [Re: Kalin72]

Не знам как стават нещата в България към днешна дата, оставам с впечатление, че бюрокрацията и корупцията е на завидни нива. Не, че и тук няма, вероятно има, но според мен за обикновеният човек е много по-лесно и няма толкова спънки.

Малък пример от вчера - поглеждам си една от банковите сметки и се оказва, че на една кредитна карта съм платила баланса от $ 1600 в петък, като явно съм го заложила авансово, след това очевидно съм забравила и в неделя го залагам за понеделник и го плащам отново
Отне ми точно 2 телефонни разговора, с двете банки, за да ми върнат втория депозит обратно в сметката.
Чудя се при някаква подобна банкова ситуация в БГ какво се прави, как се процедира и т.н.

Искам да напиша и нещо положително по темата.
Имаме близки приятели, които дойдоха скоро и двамата са образовани, били са на високи и отговорни позиции, собствено жилище, коли, висок стандарт и т.н.
Оставиха всичко и дойдоха. Аз се падам, нещо като гарант и виждам нещата от близо - определено са силно мотивирани и много борбени.
В рамките на два месеца, има налични отворени банкови сметки, кредитни карти (секюрити), шофьорски книжки, коли, записани деца в добро училище. Съпругът след месец тук, започна работа във финасова компания.
За два месеца не ги чух да се оплакват или недоволстват нито веднъж.
С това искам да кажа, че ако човек е мотивиран, добре подготвен, ориентиран и владее английски, нещата се получават.

Съвсем отговорно мога да кажа, че това всъщност са най-добре справящите се зеленокартовци, които познавам и съм ужасно горда с тях
Дай Боже всекиму!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Galya91
член
*

#3269878 - 22.04.2015 17:52 [Re: Nadin]

Nadin, в отговор по темата копирам изказването във Фейсбук от преди няколко дни на Г-жа. Илияна Раева!

Iliana Raeva
19 април в 10:06 · Редактирано ·
Звънят ми от пощенска банка тази седмица:
"Г- жа Сиракова? Имате пресрочена вноска от януари по картата American Express. Кога ще я платите?"
Мълча на телефона, защото имам спомени, че шофьорът ми е платил и януари, и февруари, и март...
Отговарям, че съм платила, на което чувам в слушалката, че не съм.
Затварям и казвам на шофьора да провери, при което той ми отговаря, че е сигурен, че сме платили. Намира бележката, че е платено.
След два дни отново РЕКЕТЬОРИТЕ ми звънят с въпроса кога ще платя. Аз им отговарям: Няма да ви платя!! " Как така няма да платите?" ме пита служителката. Обяснявам, че имам бележка, че съм платила. Мънкане в слушалката, " красоти" от моя страна в отговор с необходимия тон и страст и затварям телефона! Номерът им не мина! Намерих си необходимия документ!
В НАП обаче мина, защото не си намерих необходимия документ за платени данъци! Изряден платец съм! Винаги финансистката и счетоводителят ми подготвят документите ми за данъци и всяка година плащам в определения срок. Тази година ми се обаждат, че не съм платила за предишната. Останах много изненадана, но не успях да намеря необходимия документ, че съм платила и платих! Моя колежка, бясна ми сподели, че и на нея са се обаждали за същото, но тв си намерила необходимия документ и ги беше попиляла в беса си!
Споделям една миниатюрна щриха от ежедневният геноцид, на който сме подвластни!
Не само съм сигурна, че не сте се изненадали, но съм сигурна, че бихте споделили много по- идиотски истории свързани с кражбите и лъжите на различни институции! Е, точно в това е проблемът, че търпим всичко това!
Хайде, днес съберете силичка, че утре не е ясно какво ще трябва да изтърпите в ПРЕСТЪПНАТА ни държава!
Ясно е, че сили, воля и смелост да се борим за достойнството си нямаме!

--------------------

Kalin72

#3269879 - 22.04.2015 17:56 [Re: vanesiii]

Казах го вече, зависи от човек, от това какво умее, какво работи, за колко работи, и те така То в САЩ е абсолютно същото, ако умееш да работиш, да се пазариш за пари, работиш за хубави $$$, ако ли не, бачкаш за 10-15 долара на час, и си мислиш, че си ОК. Ами да, в сравнение с 450 лева в България ще си добре, разбира се...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 16306

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.