ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
pipipi81
неориентиран

Регистриран: 17.09.2015
Медицински преглди - част 9
    #3320484 - 17.11.2015 07:45

Част 8
Част 7
Част 6

Здравейте вчера минахме медицинските и ние във вита.нищо различно кръв,снимки,и прегледи.двама възрастни и две деца на 1 и 5 години,за малките само противогрипна,а за нас рубеола,тетанус и противогрипна всичко ни струваше 689 лв

Редактирано от Nadin (22.11.2015 18:17)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pipipi81
неориентиран

Регистриран: 17.09.2015
Re: Медицински преглди - част 8
    #3321968 - 21.11.2015 08:59 [Re: pipipi81]

Здравейте искам някой да сподели дали е имал такъв проблем като нашия,трябва да ходим на интервю в понеделник,амалката ми дъщеричка е болна и съответно като бяхме на медицински прегледи не позволих да и сложат противогрипната,тя е на 11 месеца и сега пък има температура дали може да отидем на интервю и след това като оздравее да и се направи и да им представя допълнително документа,ще ми бъде от полза ако някой сподели мнение,благодаря

gabito07
заинтересован

Регистриран: 18.08.2015
    #3321978 - 21.11.2015 10:26 [Re: pipipi81]

Аз мисля че може да изпратите нейния плик от клиниката след интервюто(някой от форума беше го описал но не се сещам къде го четох) като естествено на всички ви ще ви върнат паспортите след като представите и нейните изследвания. За всеки случай звънете в посолството те ще ви кажат какво трябва да направите.Успех

Ocean Bird
Mечтател
**

Регистриран: 12.05.2015
От: Чикаго
    #3321982 - 21.11.2015 12:10 [Re: pipipi81]

Тъй като е събота и няма как да се свържете с посолоството, отидете си на интервюто. Преди нас имаше семейство, на което едното дете нямаше една ваксина. Минаха си интервюто, но има казаха, че ще получат виза само след като имат ваксината. УСПЕХ

--------------------
"Човек, който може да бъде купен, по презумпция не струва нищо" Т.Пратчет

Tsveti_j
неориентиран

Регистриран: 02.05.2015
    #3322176 - 22.11.2015 03:43 [Re: Ocean Bird]

Здравейте , трябва да отидете на интервюто . Аз не направих рентген преди интервюто и там ни казаха , че съпруга ми ще си получи визата , а аз когато имам готовност да се върна в клиниката да ми довършат документите . Дадоха ми едно писмо от посолството с което да занеса плика от клиниката и задграничния паспорт . В писмото има указания до кога и къде да внесете документите.

evane
неориентиран

Регистриран: 27.09.2015
    #3324427 - 30.11.2015 21:50 [Re: Tsveti_j]

Здравейте, прочетох, че на всички се слагат противогрипни ваксини, а ние вече сме си правили такива в началото на ноември. Какви документи трябва да отнеса, за да не ни повторят?

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3324438 - 30.11.2015 22:42 [Re: evane]

За поставени такива.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

gabito07
заинтересован

#3324491 - 01.12.2015 11:18 [Re: evane]

Ние също си бяхме направили предварително противогрипни и в имунизационните паспорти залепихме стикерчета от шешенцето на ваксината. Ако не сте ги запазили отидете при личния лекар и помолете в паспортите да ви нанесе дата и вид противогрипна ваксина.

juliana_ruseva_
неориентиран

Регистриран: 08.05.2015
    #3324509 - 01.12.2015 15:18 [Re: gabito07]

Здравейте, извинявам се за въпроса, възможно е да съм пропуснала нещо но тази противогрипна ваксина задължително ли я бият на прегледите, ако не сме си я сложили преди това? Не би ли трябвало да е по желание?

carlyangel
Sunshine state

#3324519 - 01.12.2015 16:28 [Re: juliana_ruseva_]

Задължителни са в този период.

--------------------

Bobo1234
Капитан
**

Регистриран: 06.05.2015
От: там където
    #3326334 - 10.12.2015 08:23 [Re: carlyangel]

Не е точно така. Ако я имате в документа от Хей, че са ви я сложили тази година ( есен) като нищо може да минете и без да давате някой лв повече ! Информацията е прясна, че топла даже

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3326545 - 11.12.2015 01:35 [Re: Bobo1234]

Бобчо, Юцито питаше, ако не са си я сложили сега естествено, че никой няма да ти бие втора за годината, но ако не си се усетил да си я поставиш преди интервюто, няма да ти се размине на медицинските за повече пари.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Mariana1000

Регистриран: 01.12.2009
От: София
Re: Медицински преглди - част 9
    #3326649 - 11.12.2015 17:58 [Re: pipipi81]

Във вторник бях на прегледи в клиника "Вита". Имах записан час за 9 часа, отидох петнайсет минути по-рано.
Нямаше почти никакви хора.
Първо минах през рентгена, после ми взеха кръв. Почаках 15-20 минути за резултатите от рентгена, после още половин час пред кабинета за прегледа. Самия преглед мина бързо - преслушване, корем, кръвно налягане, очен преглед дали разпознавам цифрите. Пита ме дали съм лежала в болница, операции, дали съм раждала, дали пуша, колко често пия алкохол, за венерически заболявания, депресии, психични заболявания, дали съм си правила скоро цитонамазка, дали употребявам наркотици. (някой дали би си признал такива работи?!)
Нямах документ за ваксините, така че ми сложиха три - противогрипна, шарка и тетанус. И когато ми вземаха кръв, и за ваксините бяха внимателни и не болеше, обаче после три дена едната ръка не можех да я вдигна, така ме болеше, предполагам че е от противошарковата ваксина, защото са ми били два пъти за тетанус и не болеше така.
Платих 217 лева.
До десет бях приключила, но резултатите щели да бъдат готови в един и половина. Питах ги дали може брат ми да ги вземе, казаха че няма проблеми. После като отишъл да ги вземе рецепционистката била някаква друга, която не е много в час и първо не искала да му ги даде, защото трябвало да се подпиша на тях, преди да ги сложат в плика. Накрая му казали да се подпиша по време на самото интервю, като разпечатат плика. Обаче на интервюто никой не ме попита защо няма подпис, въпреки че този, който ми взе документите, прегледа внимателно изследванията. Изобщо не разбрах трябвало ли е да се подписвам или не.
Като цяло съм доволна, защото всички в клиниката бяха любезни и внимателни, макар и да ме заболя сърцето като ми казаха сумата :-)

--------------------
Искаш ли да изживееш едно приключение?!

Bobo1234
Капитан
**

#3327332 - 15.12.2015 20:49 [Re: Mariana1000]

Ние също бяхме във "клиника" Вита.
Кръв, рентген и преглед за заключение. Общо взето проформа.
Направете си справка от ХЕИ за поставените ви ваксини. По принцип струва 33лв.
Умишлено бяхме им оставили да ни сложат САМО грипната.
Цена 158лв/човек.
И е добре да присъствате като си вземате резултатите, защото се подписвате на бланката. Момиченцата на "регистратура" си приказват каквото искат. Не им вярвайте.

fiona_sto
почетен член

#3329305 - 26.12.2015 12:35 [Re: Bobo1234]

Относно справката от бившето ХЕИ за слагани ваксини, ето какво ми обясни завеждащата лекарка на отделът за вирусни болести в неголям град:
Само големите градове- София, Варна, Пловдив(може и други да има, тези изреди тя) имат автоматична справка за направени ваксини в детството. По-малките градове не предлагат този лукс. Могат да издадат документ за поставени ваксини, само срещу такъв документ издаден от личната лекарка или представен картон, което може би върши работа в някакви други ситуации. Понеже и обясних за какво става въпрос и едва ли не и се примолих по телефона, ми даде вариант- да разберем към кой детски консултативен район се е водил съответния човек в детството си, след това да подадем молба за достъп до обществена информация и след това да се рови в архивите за записки по години....
Другият вариант е да се издирят картоните. Бебшкият съдържа основните ваксини, но реимунизациите им се нанасят в друг картон, който се е съхранявал в училище. По думите на личната лекарка училището трябва да пази картоните в архива си (в моя случай от преди 30 г.).
Това ми е инфото, в първите работни дни от новата година ще пиша и дали наистина се пазят тези картони.

fiona_sto
почетен член

#3329352 - 27.12.2015 00:54 [Re: fiona_sto]

Не намирам как да редактирам предния си пост, затова пускам тук информацията за цените на ваксини и преглед във Вита и Грийнберг от Prepare for the Interview секцията на travel.state.gov

gaiety
ZаплЕ$

#3329357 - 27.12.2015 06:23 [Re: fiona_sto]

Драматизираш, никакви справки не са нужни, ако не си пазите картоните.
В двете клиники според годишният имунизационен календар за България преценяват нужна ли е допълнителна ваксина.

Ако искате да се отървете от скъпите ваксини, просто идете при личният лекар и вижте дали сте наблизо според вашата възраст за някоя от задължителните, които трябва да са безплатни или поне в пъти по-евтини и си ударете една противогрипна (мисля бяха до март).

--------------------

fiona_sto
почетен член

#3329388 - 27.12.2015 14:42 [Re: gaiety]

Сигурно си прав/а. Всичко тръна от там, че личната беше изумена как ще бият Приорикса, след като е бит вече в детството- тогава са били три(или две) отделни ваксини. И ме запрати да търся справки. Като видя пък моя картон каза, че няма да ми признаят ваксините, защото е бебешкия и реимунизациите са на ученическия, който нямаме. Мъжът ми е пълно спокойствие, каза все тая- хората ще знаят. Обаче аз нещо съм се панирала с наближаване на датите и изобщо бяха забравила, че лятото четох всички медицински теми тук и точно както казваш е описано. Прочетох ги наново снощи. Въпреки масовото ходене на хора да издирват картони и прочее бумащина, има няколко мнения, че може и без това и всичко е наред и е обяснено защо го бият отново.
Няма нищо да търся, прегледите ни са на 4ти, то няма за кога даже. Аз даже за притовогрипната съм запазила час при личната в понеделник(защото до снощи тънех в заблуда, че прегледите са ни на 7ми!), но за 20тина лв повече изобщо няма да се занимавам да отменям часове и т.н., отиваме в клиниката директно.

gaiety
ZаплЕ$

#3329402 - 27.12.2015 17:05 [Re: fiona_sto]

Цитат:

личната беше изумена как ще бият Приорикса, след като е бит вече в детството

Ами това е отговора, къде е казано, че ще я бият на възрастен индивид, след е като е в календара за детските години?!

--------------------

fiona_sto
почетен член

#3329406 - 27.12.2015 17:44 [Re: gaiety]

Ами правили са я на човек, който е имал документ дори за направени предните в детството, това лично ми е казано от наскоро минал интервюто, а четох по темите и за други с правена такава.
Реално аз нищо не мога да направя вече, ще разбера на прегледа каква е истината.

Редактирано от fiona_sto (27.12.2015 17:47)

carlyangel
Sunshine state

#3329408 - 27.12.2015 17:52 [Re: fiona_sto]

На мъжа ми я поставиха,а всичко му бе сложено- той е 85 набор. Нямало практика преди да се прави,та така. Бяхме в недоумение,понеже и родителите ми са медицински лица и знаеха,че се поставя вече,но не разбрахме защо на мъже,които не подлежат на нея, се слага. Поспорихме,но това е положението и в край на сметка я поставиха.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3329466 - 27.12.2015 21:46 [Re: fiona_sto]

Накарахте ме да се ровя, значи
Ами, изглежда не е чудо нечувано да се реимунизират хората за морбили, рубеола и паротит, особено, ако пътуват от-за страни с активни болни.
Доколкото разбирам, имунитет към тях е трудно или не се добива изобщо, така че не виждам защо е тази паника, така или иначе няма да ви се размине каквото те пожелаят с картон или без.

--------------------

Bobo1234
Капитан
**

#3329491 - 27.12.2015 23:34 [Re: gaiety]

Е ако си имаш написано, че са ти ги слагали - няма пак я !
Вървете до ХЕЙ-то, да ви ги напишат .

gaiety
ZаплЕ$

#3329638 - 29.12.2015 00:30 [Re: Bobo1234]

Хей ще викаш на булката , мислех, че е неволна грешка, ама ти упорито си го пишеш, 'ай стига с това Й, че доколкото знам промени в новобългарската граматика не са правили.
ХЕИ - Хигиенно-епидемиологичен инспекторат.

Жената каза, че в нейният град не могат да го извадят, явно има години когато не са правени тези трите имунизации, затова ги реимунизират, защото не на всички до сега я бият.
Ако си кажат възрастта може и да стане ясно или да питат на прегледите и да светнат останалите.

--------------------

fiona_sto
почетен член

#3329641 - 29.12.2015 00:46 [Re: gaiety]

Ще питам!
То това толкова заплетено излезе, че нямам търпение да ида на преглед вече, за да разбера.
За нашите набори-74 и 82 личната каза, че са правени задължително. То тогава всичко беше задължително. Спомням си опашка за ваксини пред кабинета в училище и всеки се прави на много курназ.
(Имаше назад в темите един коментар, че след 56-та се правел задължително този Приорикс.)

Редактирано от fiona_sto (29.12.2015 00:48)

gaiety
ZаплЕ$

#3329644 - 29.12.2015 00:58 [Re: fiona_sto]

Цитат:

Имаше назад в темите един коментар, че след 56-та се правел задължително този Приорикс

Това е за САЩ, като се рових го мярнах, в БГ не е ясно кога е влязло.
Със сигурност по мое време бяха отделни, а не комбинирана, нищо не са ми били навремето за интервюто, на дъщеря ми също.

--------------------

anjoto
неориентиран

Регистриран: 04.01.2016
    #3330587 - 04.01.2016 10:18 [Re: gaiety]

Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко време важат тези прегледи? Прочетох, че трябва да се замине за сащ преди да ти изтече визата или медицинският преглед.

gretenceto
новак

#3330589 - 04.01.2016 11:17 [Re: anjoto]

Цитат:

Здравейте,
Можете ли да ми кажете колко време важат тези прегледи? Прочетох, че трябва да се замине за сащ преди да ти изтече визата или медицинският преглед.

Срокът за влизане в САЩ е 6 месеца от датата на прегледа!

fiona_sto
почетен член

#3330678 - 04.01.2016 23:46 [Re: fiona_sto]

Минаха ни прегледите в Грийнберг, при лекарката, която е описвана на предните страници. Аз останах доволна, може би защото тръгнах с очакване за неприятни емоции. Според мен жената си свърши съвестно работата, беше много педантична, не претупа нищо. Допълнително ми обясняваше разни неща по време на прегледите. С децата се държаха добре, съобразяваха се постоянно с тях и подредихме прегледите така, че минимално да натоварим малките(1,5 г.). Още при записване на часа ми предложиха да отидем на два пъти-сутринта аз и мъжа ми за рентген и кръв, а следобяд всички само за прегледите и ваксините.
На малките правиха по половин противогрипна, на голямото ми дете ще направят когато отчетат мантуто. Аз и мъжът ми получихме противогрипна+ приорикс. Мъжът ми беше без никакъв документ за ваксини, аз само картон с нанесени бебешките ваксини. Приорикс се прави в САЩ на всички след 56та година. Преди години у нас единият от компонентите за шарките не е бил задължителен и не се е правил, след това се е правил само на момичета, след това е станал задължителен за всички (около 90те години някъде). Явно поради това я поставят тази реимунизация само на някои хора и всичко зависи от годината на раждане очевидно.
Единственото неприятно беше, че клиниката всъщност е на два отделени сектора и се налага излизане на студа до рентгена, където е кучи студ пред кабинета. Снимките се правят на голо, та добре, че вътре беше много добре отоплено.

Редактирано от fiona_sto (04.01.2016 23:47)

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3330740 - 05.01.2016 09:15 [Re: fiona_sto]

Колко струваше всичко?

fiona_sto
почетен член

#3330742 - 05.01.2016 09:53 [Re: Креми]

730лв 2ма възрастни(2х рентген; 2х кръв; 2х противогирп; 2х приорикс; 2х прегледа) и 3 деца(3х прегледа; 1хпротивогрип и 1х манту). Като смятам по ценоразписа от предната страница, може би и противогрипната на щерката за четвъртък сме платили, или има много леко завишение в цените. Не вярвам мантуто да е 80 лв.

Видях тук : цени 2 цената на мантуто е 21 лв. Според мен начисляват и сума за поставена инжекция, има я тази услуга в ценоразписа на самата болница. Ще се опитам да разбера като ходим за отчитане на мантуто, имам само касова бележка с тотала.

Редактирано от fiona_sto (05.01.2016 10:20)

evane
неориентиран

#3330919 - 06.01.2016 11:27 [Re: carlyangel]

Здравейте, ние ходихме в клиника Вита, цялата процедура отне около два часа (с бебенце сме), в клиниката бяха много любезни и организирани. Имахме сложени всички ваксини, включително противогрипните, записани в сините книжки. Аз си носех детския имунизационен картон, за съпруга ми носехме попълнен имунизационен паспорт. Платихме само 350лв. Съветвам ви да си оформите документите при личния лекар, за да не се налага да ви бият допълнителни ваксини. Успех!

fiona_sto
почетен член

#3330925 - 06.01.2016 11:42 [Re: evane]

Ако не е проблем, бихте ли казали кои набори сте?

evane
неориентиран

#3330926 - 06.01.2016 11:48 [Re: fiona_sto]

и двамата сме 80ти, малката - 2015 , тази година имахме реимунизации за тетанус и дифтерит, които ги правихме при личните лекари

fiona_sto
почетен член

#3330927 - 06.01.2016 11:55 [Re: evane]

При мен липсваха реимунизациите, но самата ваксина я имах записана в бебешкия картон. И пак ми я правиха-или е заради реимунизациите или има значение клиниката.
Но личната лекарка няма как да издаде справката за ваксините в детството, ако не и ги представите на някакъв документ- картон или онова въпросното удовтоверение от бившeто ХЕИ в някои градове(Освен ако личната е била вашата педиатърка от детството и пази някакви архиви)

Редактирано от fiona_sto (06.01.2016 12:05)

evane
неориентиран

#3330928 - 06.01.2016 12:11 [Re: fiona_sto]

в справката от ХЕИ липсваха половината неща! Добре, че си намерихме детските картони. Ако не са при вас, може да не сте ги взели от училището за средното образование. Там нямат задължение да ги пазят, но пък се оказа, че не ги и изхвърлят.

Креми
най-миличка

#3330929 - 06.01.2016 12:20 [Re: evane]

Искам да ви кажа, че лл се правят на луди.Не че не могат, а не искат.На мен личната ми отказа и ме прати директно в ХЕИ.Изми си ръцете, че съм нямала картон.Дрън, дрън.Много добре знаят, че са ни направени всички ваксини, но истината е, че не им се занимава.В Хеи се оказа, че няма никакви записи за мен.Жените обаче се оказаха супер точни и разбрани .Поискаха ми само една ваксина за която знам , че е правена 2010 и въз основа на нея ми направиха картона със задължителните ваксини за моя набор.Сега като и пратя мъжа ми, който има картон от детството ми е интересно какво ще избълва.Аз стъпките нататък ги знам , ако пак измисли нещо.

fiona_sto
почетен член

#3330932 - 06.01.2016 12:45 [Re: Креми]

Не трябва ли да има сериен номер?
Моята лична също ми каза, че няма как да издаде документ. Тя знае, че са ни правени...но толкова.
evane, да тези справки могат да са непълни, защото се вади това, което е записано електронно от старите архиви(за градовете с такава опция) или трябва конкретно по години да се рови в архивите на дадена детска консултация. Картоните са най-добрия възможен вариант. Има два- бебешки от детската консултация и такъв, който след това е бил в училищата ни. Това за по-старите набори, сега децата май с един минават. Та в бебешкия са всички имунизации. Реимунизациите обаче са в ученическите картони.
И обобщено за Приорикса(според мен и това, което питах и четох)- ако нямате никакъв картон ще ви правят ваксината спрямо годината на раждане(в Бг е имало периоди, когато единият компонент е бил задължителен само за момичета, после за всички-след 90те някъде-инфо от мед. лице). Ако имате картон/и и/или справки- трябва да имате записки за поставяне на трите отделни ваксини(поне около 80те са били 3 отделни)и реимунизациите, които се правят на 12 г и трябва да фигурират в ученическите картони.

Редактирано от fiona_sto (06.01.2016 12:55)

evane
неориентиран

#3330953 - 06.01.2016 15:37 [Re: fiona_sto]

в справката от ХЕИ липсваха половината неща! Добре, че си намерихме детските картони. Ако не са при вас, може да не сте ги взели от училището за средното образование. Там нямат задължение да ги пазят, но пък се оказа, че не ги и изхвърлят.

carlyangel
Sunshine state

#3330981 - 06.01.2016 18:02 [Re: evane]

На мъжа ми лл му изготви имунизационна справка, която бе абсолютно пълна,не му липсваха никакви ваксини и пак му тупнаха Приорикс. Твоят съпруг имал ли е такава поставена ваксина или там му я сложиха?

--------------------

fiona_sto
почетен член

#3330996 - 06.01.2016 19:45 [Re: carlyangel]

Имаше ли реимунизациите на трите ваксини? А в тази справка имаше ли серийните номера на ваксините?

carlyangel
Sunshine state

#3331002 - 06.01.2016 20:01 [Re: fiona_sto]

Да, имаше реимунизацияи и номера - всичко. Всички картони са ни налични.
На мен друга ми е мисълта - дали мъжа на съфорумката е имал поставен Приорикс или там са му го сложили.

--------------------

Редактирано от carlyangel (06.01.2016 20:01)

fiona_sto
почетен член

#3331030 - 06.01.2016 22:48 [Re: carlyangel]

Не знам тогава какво се случва с този Приорикс. А тъкмо виждах някакви проблясъци на логика в поставянето му.

Bobo1234
Капитан
**

#3331325 - 08.01.2016 21:19 [Re: carlyangel]

Цитат:

Да, имаше реимунизацияи и номера - всичко. Всички картони са ни налични.
На мен друга ми е мисълта - дали мъжа на съфорумката е имал поставен Приорикс или там са му го сложили.

Ами...ходете във Вита....2+1 дете 350 лв е написала жената.
Преди това ви правят справка у ХЕЙ(И) срещу 33 лв/човек ( или безплатно) Какво се занимавате с глупости ? Едно време се правеха на всички поголовно имунизация.

carlyangel
Sunshine state

#3331330 - 08.01.2016 21:24 [Re: Bobo1234]

Нещо не схващам какво искаш да кажеш. Питам дали са поставили на мъжа й Приорикс, защото не става ясно. Справки от ХЕИ не ни бяха нужни,понеже личните ни лекари ни изготвиха имунизационни справки безплатно.

--------------------

fiona_sto
почетен член

#3331473 - 09.01.2016 11:03 [Re: Bobo1234]

Бобо, тази справка от бившето ХЕИ не може да бъде изготвена във всеки град автоматично. Имаш привилегията да си роден в голям град. Освен това жената за която пишеш е обяснила, че са имали някаква справка от бившето ХЕИ, но тя е била непълна- по-назад обяснявах защо може да е непълна.

Би ли могъл да кажеш кои набори сте, за да сравня с моето предположение на кого само правят Приорикс?

gabito07
заинтересован

#3332159 - 12.01.2016 00:45 [Re: fiona_sto]

Ние бяхме на прегледи във Вита края на Октомври и на мъжа ми който е 80-ти набор му сложиха само тетанус на която подлежеше задължително на реимунизация неговия набор(и не само неговия 70-ти и т.н също бяха 2015г на задължителна реимунизация). Приорикс не му биха.

PepiPep
новак

Регистриран: 22.01.2011
    #3333466 - 18.01.2016 21:24 [Re: gabito07]

Нашите прегледи бяха в петък в грийнберг, днес отчетоха мантуто на детето. Платихме общо 518 лв, като на всички биха противогрипна, а на мен и мъжа ми приорикс. Аз имах картона си от дете плюс имунизацио ен паспорт за ваксините, който е пълен, 80 набор съм. Мъжа ми нямаше нищо, но и на него биха същите ваксини като на мен, той е 81 набор. Докторката каза, че тази ваксина приорикс я биели на всички след 56 набор.

Креми
най-миличка

#3334111 - 23.01.2016 15:09 [Re: fiona_sto]

Какво стана с вас?Дай малко повече инфо в темата за интервютата?Питаха ли ви за брака?Ти такъв отговор беше дала, че.......

fiona_sto
почетен член

#3334323 - 24.01.2016 12:29 [Re: Креми]

Едно допълненеи за медицинските: С малки деца сме и те имат още една задължителна реимунизация март месец. От Грийнберк ми казаха да отидем след това с катона и онова ксеорокопие, което ни дадоха миналия път и ще нанесат на децата последната ваксина.

Креми,помня, че писах, но явно не съм публкувала. п.п. От поста ти съдя, че май съм публикувала но е изтрито??

Редактирано от fiona_sto (24.01.2016 12:35)

renur
неориентиран

Регистриран: 09.08.2015
    #3340336 - 22.02.2016 22:35 [Re: carlyangel]

Не разбрах само, в случай че не пазиш имунизационни паспорти и детски картони за последни 37 г. - "КАКВО ПРАВИМЕ ?" и това при положение, че ДжиПи -то също "няма информация" за твоите имунизации и отказва ( не знае ) какво/къде да пише + ХЕИ 02/8130482, които също отказват сертификати без имунизационен паспорт/картон

Редактирано от renur (22.02.2016 23:37)

fiona_sto
почетен член

#3340359 - 23.02.2016 00:30 [Re: renur]

Може да минете без каквито и да е картони. На място ще преценят кои ваксини да ви направят.

fros4o
новак

Регистриран: 29.09.2015
    #3340596 - 24.02.2016 08:21 [Re: renur]

При мъжа ми липсват ваксини в имунизационния паспорт. Изиска си справка от ХЕИ за 6лв. В нея ще има всички ваксини, които са му бити до момента с подпис и печат, на български език. Правят и още една справка за 33 лв, на английски език.
Поздрави

azman
неориентиран

Регистриран: 29.07.2015
    #3340611 - 24.02.2016 12:30 [Re: renur]

Ние бяхме на медицински прегледи във Вита на 22.02.Не сме носили картони и имунизационни паспорти.Сложиха ни по три ваксини - противогрипна,за тетанус/реимунизация/,и тройната шарка MMR.Не сме чакали много - от 10ч. до 12ч. всичко беше минало,но чакахме за пакетите с документи до 14ч.

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3341658 - 01.03.2016 00:39 [Re: azman]

И нашите прегледи бяха на 22 февруари, но в Грийнберг. Носихме си имунизационните картони, също и на детето. Биха ни по две ваксини, към обяд резултатите бяха готови, за тези на детето се върнахме да ги вземем сутринта в деня на интервюто. Всичко излезна 500 лв.

tomcho
неориентиран

Регистриран: 29.02.2016
    #3342775 - 08.03.2016 20:09 [Re: pipipi81]

Моля да ми дадете съвет в коя от двете клиники е по-добре да си направим медицинските със съпругата ми?В коя от двете е по-спокойно,нормално и безпроблемно?

Креми
най-миличка

#3342796 - 08.03.2016 22:12 [Re: tomcho]

Едни са доволни от Вита, докато други от Грийнберг.Аз лично съм се ориентирала към Вита.Просто защото ми е по-удобно и я знам къде е.Май разлика няма никаква.Прочетете из темите и ще намерите решението за себе си.

tomcho
неориентиран

Регистриран: 29.02.2016
    #3342996 - 09.03.2016 23:38 [Re: tomcho]

Благодаря ти Креми за отговора!

fros4o
новак

Регистриран: 29.09.2015
    #3343204 - 10.03.2016 21:56 [Re: tomcho]

Днес бяхме в Греенберг. Много съм доволна от отношението.Всичко мина гладко и стегнато. Сутринта от 9:15ч до 10ч минахме през рентген и ни взеха кръв. После отидохме на разходка и се върнахме в 11ч за резултати и преглед. Първо прегледа детето (1г. и 4м.), за него нямаше ваксини. После бяхме ние с мъжа ми. И на двамата ни биха противогрипна и приорикс. Лекарката каза, че противогрипната се бие до март месец, след това не я изискват. Приориксът ги били задължили да го бият на всички родени след 56г. Общо платихме 472 лв. за тримата. Неприятното в момента е, че мъжът ми не се чувства никак добре - гадене, разстройство, мускулни болки, блед е, явно организмът му се бори с противогрипната ваксина. Доста неприятна ситуация. Това е нашият опит

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3343727 - 14.03.2016 19:59 [Re: tomcho]

Цитат:

Моля да ми дадете съвет в коя от двете клиники е по-добре да си направим медицинските със съпругата ми?В коя от двете е по-спокойно,нормално и безпроблемно?

Ние наскоро минахме прегледи в Грийнберг и сме много доволни. Абсолютно всички бяха много любезни, питахме каквото ни интересува и винаги ни отговаряха приятелски. Много добро отношение.

Креми
най-миличка

#3348402 - 07.04.2016 19:42 [Re: chochi]

Днес бяха нашите медицински прегледи.Ние сме 5 човека.2-ма възрастни, 2-ма младежи на 19 и 1 хлапе на 6г.Всичко ни излезна 699лв.На мен и близнаците не ни слагаха допълнителни ваксини.Мъжа ми отнесе 2 бр.Малкия му направиха манту. той подлежеше на годишна ре-имунизация за неговия набор, но не му беше сложена, тъй като беше болен .Лекарката от Вита му я постави безплатно,щото си е по ЗК.Само ми каза да не забравя да кажа на неговата лекарка..В неделя мъжът ще го води за отчитане на мантуто.Като цяло всичко минава бързо особено, ако сте в по-малък състав.При нас малко по-бавно , щото сме доста маймунки.
Ако изключим, че Сашо разцепи Вита с рев при слагане на ваксината му всичко беше ок.Нямам забележки.
Първо минахме за кръв в подземието.От там на рентген.Докато се изредят моите аз бях завела Сашо в 12 кабинет при педиатъра.След това един по 1 в 8 кабинет.Гледане на ваксините.Аз имах паспорт от РЗИ.На децата и мъжа ми носех сините книжки и амбулаторните карти.Стандартни въпроси след това:
-Имате ли операции?
-Високо кръвно?
-Медикаменти какви се пият?
-Пушите ли?
-Пиете ли?
-Наркотици?
-Кг?
-Височина?
-Раждания/само за мен/датите на ражданията/
След всичките въпроси следва-преслуваше, преглед на корем, мерене на кръвно .

Редактирано от Креми (07.04.2016 19:50)

dohnia
неориентиран

Регистриран: 27.02.2016
    #3350765 - 21.04.2016 15:36 [Re: pipipi81]

Привет!
Ние също минахме прегледите в Грийнберг. Нищо различно от описаното вече. 2 деца само манту, на нас с мъжа ми Тетанус и Приорикс, общо платихме 560 лв.

enjoy
член

Регистриран: 11.04.2005
    #3358400 - 20.06.2016 13:44 [Re: dohnia]

Здравейте! Четох постовете и не виждам да се обсъжда ваксината за Хепатит В/А. Предполагам, че НЕ са задължителни? Така ли е?

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3358407 - 20.06.2016 16:55 [Re: enjoy]

Аз не съм ходила още на прегледи, но мисля, че са задължителни.

Това е взето от сайта на посолството:
https://travel.state.gov/content/dam/visas/Medical/SOF%20-%20Sofia

http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/clinics3.html

А този линк го има в страничката с инструкциите за DV2017
https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/vaccinations.html

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3358413 - 20.06.2016 18:10 [Re: Serendipity]

Днес взехме всички резултати от Грийнберг. Един възрастен и три деца на 6 години.
На децата само прегледи и манту тест, който е само за целите на имигрантската виза. Когато тръгнат на училище (1-ви клас) след няколко месеца, ще им бъде направен отново в Америка.
На мен, преглед, снимка на бял дроб, васерман и ваксина против морбили....
Общо 490 лв.

Когато отидете в клиниката (която и да изберете), те ще ви кажат от какви ваксини и тестове имате нужда, след като прегледат картоните и ви "разпитат".

Децата ми имаха поставени 2 от три дози ваксина за хепатит А (която в Бг по имунизационен календар не беше задължителна, поне когато те бяха на възраст за поставянето и). Третата доза я пропуснахме вече не помня по каква причина. В клиниката ни казаха, че в Америка е възможно да поискат да ги реимунизират стига да отговарят на възраста за реимунизация.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

enjoy
член

Регистриран: 11.04.2005
    #3368314 - 21.09.2016 10:16 [Re: Петина]

Да пиша и аз за нашите медицински, въпреки че не сме със зелена карта от лотарията, а чрез брак. Ходихме във Вита. Всичко мина както са го описали другите. На дъщеря ми бяха объркали датата на раждане, хем я гледаха от паспорта. Наложи се да я коригират. Така че преглеждайте всички лични данни преди да излезнете от там.

n.nikolaev
United States ♚

Регистриран: 06.05.2016
Re: Медицински преглeди - част 9
    #3368670 - 23.09.2016 13:43 [Re: enjoy]

На 20.09 мина и моят медицински преглед. Той се проведе в Лондон, понеже в момента живея там. Клиниката е Knightsbridge Doctors.Нищо по различно от гореописаното като процедури, но ако не представите преведен и заверен от тукашен личен лекар имунизационен картон, ще се наложи да ви поставят всички ваксини по американски стандарт. Цените съответно са 290 паунда /от тази година/ за преглед и между 45-150 паунда за ваксини в зависимост от възрастта ви и необходимите ваксини за поставяне. Различен е процеса и за получаване. Резултатите от прегледа се изпращат директно в посолството по служебен път. Никакви документи не ви се предоставят на Вас в клиниката. Това е като цяло. Сега остава същинската част.

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3368677 - 23.09.2016 14:38 [Re: fros4o]

Това за ХЕИ дали все още важи? Моят амбулаторен картон се изгуби някъде в основното училище. В 'новия', който е от доста години вече нямам вписани никакви ваксини, но със сигурност са ми били някакви. Та в ХЕИ дали ще имат информация какво и кога са ми поставяли? Да не да отида на преглед и да ме нашарят с 5 игли

dominik0806
новак

Регистриран: 03.05.2016
От: New York
    #3368685 - 23.09.2016 16:29 [Re: MapTo_D]

Здравей, аз съм от Добрич, отидох с детския си картон до ХЕИ и ми издадоха един документ с всички ваксини срещу сумата от 10лв.
Нещо друго да споделя за явяващите се скоро на интервю, тъй като съм от другия край на България, мислех да отида няколко дни преди самото интервю и да направя медицинските. Звънях в клиниките, от Октомври има ново изследване за Гонорея, което съответно забавя медицинските и не са готови в същия ден, както е било до сега. Готови са до 2-3 дни. Така че аз отивам другата седмица преди да трябва да се прави и този тест.
А също искат и 4 снимки, а аз си мислех, че само 2
Успех на всички!

miuu
неориентиран

Регистриран: 28.09.2016
    #3369241 - 28.09.2016 14:48 [Re: dominik0806]

Здравейте, по повод медицинските картони и аз искам да попитам- колко голям проблем е да нямаш такъв с имунизациите, защото нито детския ми лекар, нито ХЕИ-то в родния ми град пазят тази документация( поне така твърдят)? Само за клиниките ли са необходими и може ли да се направят ваксинациите и изследванията без този картон?
Ако някъде е отговорено вече, не съм видяла, и се извинявам за повтарянето на въпроса.

dreamer79
ентусиаст

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3369344 - 28.09.2016 21:21 [Re: miuu]

Може да отидете на преглед без тези картони. Те знаят какви ваксини са ви сложени според възрастта.

VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
    #3369493 - 29.09.2016 17:54 [Re: miuu]

Здравей едно към едно вашия проблем имах и аз но вчера го реших. Звънах в Грийнберг супер любезни, запазиха ми час. И ми казаха 4 паспортни снимки да нося, задграничния паспорт, и адреса на които ще отседна, и имунизационен паспорт. Аз такъв нямам и не откриха и в архивите. Отиваш в книжарницата, копуваш си имунизационен паспорт 0.80 ст. Отиваш при личния лекар и му казваш, от наборния имунизационен календар да ви попълни всички ваксини обесняваш за какво ти е и това е 8 лв платих на личната да ми го направи. Същото ме посъветва и жената от клиниката. Не е проблем и без него да отидеш, но ако не го направиш ти с личната, ще го направят те и може поне с 1 час да ти забавят иследванията.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

Kaya
Cool

Регистриран: 05.05.2016
От: DXB
    #3369519 - 29.09.2016 20:37 [Re: VAD85]

Здравейте , а случайно казаха ли Ви за това ново изследване за гонорея (както някой от съфорумците оиса) и че то забавя изследванията или ще са готови в същия ден? А иначе аз ще ходя без картон няма как да ми нанесат ваксини и се надявам това да не е проблем ,но все пак четох доста хора са минали така и е било ок!

miuu
неориентиран

Регистриран: 28.09.2016
    #3369536 - 29.09.2016 23:04 [Re: VAD85]

Благодаря за информацията, много сложно се получаваше, ако държат на стария архив

Ocean Bird
Mечтател
**

От: Чикаго
    #3369544 - 30.09.2016 01:04 [Re: VAD85]

Моят съпруг е чужденец, съответно нямаше никакви документи за ваксините му през годината. Отидохме в местното ХЕИ и там лекарят му изготви документ, съгласно задължителните ваксинации за неговата възраст. Хубаво е да имате нещо (картон или бележка от ХЕИ), защото едно, че ще минете по-бързо и второ - няма да ви накарат да плащате за допълнителни ваксини на място.

--------------------
"Човек, който може да бъде купен, по презумпция не струва нищо" Т.Пратчет

VAD85
кумчо вълчо

#3369628 - 30.09.2016 11:08 [Re: Kaya]

Да иследването отнема 3 работни дни, защото подлежи на микробологичен анализ. Ако сте от София може лично да отидете, да ги вземете. Ако сте от друг град има опция, да ги пуснат по куриер за ваша сметка. 029744933 Директен телефон, за записване на дата и час и въпроси спрямо иследванията Грийнберг дружба 2.

--------------------

Kaya
Cool

#3369631 - 30.09.2016 13:28 [Re: VAD85]

Мерси много

dominik0806
новак

#3369800 - 01.10.2016 17:57 [Re: Kaya]

Здравейте,
На 29ти бях към 8:30 във Вита. Първо през рентгена минах, после долу в лабораторията за кръв и накрая при доктора. Премери кръвно, килограми, ръст, няколко въпроса зададе, погледна ми ваксините, прецени че имам нужда от тетанус и пак обратно в лабораторията да ми я бият. Целия процес беше около 2 часа. След 1:30 минах да си взема медицинското. Цялата работа с ваксината ми струва 150лв.
Поздрави!

Kaya
Cool

#3369805 - 01.10.2016 18:16 [Re: dominik0806]

Здравейте ,мерси че пишете как е минало , а за това ново изследване за гонорея нищо ли не казаха. И взехте медицинските в същия ден?интересувам се тъй като ще пътувам от чужбина и времето в България ще ми е доста ограничено така че трябва да опитам максимално много колкото е възможно дапланирам.

dominik0806
новак

#3369821 - 01.10.2016 20:11 [Re: Kaya]

За това изследване ми казаха, като звъннах да запазя час а и доктора в самият ден спомена, че това е ново изследване от 1ви Октомври и отнема повечко време, до около 3 дни.
Аз за това отидох на 29ти защото не искам да се занимавам с допълнителни изследвания а и времето ми също е ограничено, на 5ти Октомври съм на в посолството.
Но вече е Октомври, така че без това изследване няма как да стане медицинското. Запазвай час и действай!

Kaya
Cool

#3369868 - 02.10.2016 09:38 [Re: dominik0806]

Ясно мерси много.аз още имам време до медицинските но да си знам от сега. Успех на интервюто и после в САЩ и да пишеш как е минало.

dominik0806
новак

#3369874 - 02.10.2016 11:15 [Re: Kaya]

Благодаря! Вълнения има, дано всичко да мине ОК, че голяма подготовка

Serendipity
Aaoograha hoa

#3371344 - 11.10.2016 17:47 [Re: dominik0806]

Закачам се за последния, да питам

Планирам да си поставя противогрипна ваксина, но ще имам интервю (дано!) декември/януари.

Мога ли да представя документ някакъв, че вече ми е поставена ваксината, за да не ми я слагат втори път? Че започва сезона сега и не ми се чака до януари, за да си я поставя/

--------------------

VAD85
кумчо вълчо

#3371345 - 11.10.2016 18:04 [Re: Serendipity]

Може да си я поставиш сега. Но номера на ваксината трябва там където ти я поставят или джипито или клиниката да го впишат в имунизационната ви книжка. В грийнберг признават ваксината, звънях и питах, защото и аз я имам а на 17 трябва да правя иследвания.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3371417 - 12.10.2016 05:21 [Re: VAD85]

Екстра, мерси!

--------------------

bolii
неориентиран

Регистриран: 17.05.2016
    #3371721 - 15.10.2016 06:30 [Re: miuu]

Здравеите някои минавал ли е октомври месец медец.прегледи.Вярно ли е за това ново изседване гонорея 4е се 4ака 2-3 дена за изследванията.Престои ми медец.прегледи и за това ме претиснявя и кога да са запи6а.

Kaya
Cool

#3371730 - 15.10.2016 09:08 [Re: bolii]

Здравей , да има го това ново изследване , аз не съм минавала още прегледите но един съфорумец беше писал че е задължително.предполагам като се обадиш в клиниката те ще те попитат кога ти е интервюто и съответно ще ти запишат час дпоред това и ще ти кажат със сигурност колко отнема изследването за гонорея.мисля пишеше 3 дни.

VAD85
кумчо вълчо

#3371734 - 15.10.2016 11:57 [Re: bolii]

Да от 01.10.2016 г е задължително. Аз в понеделник съм на иследвания в Грийнберг.

--------------------

usrnmcntbblnk
неориентиран

Регистриран: 05.06.2015
От: Sofia, BG
    #3371742 - 15.10.2016 15:09 [Re: VAD85]

Здравейте! Аз искам да питам за ваксините за хепатит А и Б. Виждам, че в темата последно за тях се споменава юни, но нещо замират приказките... Тези ваксини са задължителни, но онзи ден като бях в ХЕИ ми казаха, че ваксината се поставяла на три етапа в продължение на 6 месеца. Някой има ли идея как се процедира в случай, че тази ваксина ти липсва от имунизационния паспорт?

--------------------
All that's left is the proof that love is not only blind but deaf...

MapTo_D
почетен член

#3371744 - 15.10.2016 15:28 [Re: usrnmcntbblnk]

Онзи ден и аз бях в ХЕИ /Варна/ за да питам дали могат да ми издадат такъв имунизационен паспорт - ще го направят /2 оригинала/, ще струва 40лв. И там също ми казаха, че освен ваксина за гонорея, Може би ще ми искат и такава за Хепатит B и съответно, ако нямам Може би ще ми бъде поставена.

VAD85
кумчо вълчо

#3371747 - 15.10.2016 15:50 [Re: usrnmcntbblnk]

Как разбра, че ти липсва ваксината за хепатит Б? Тя се слага още при новородените на 3 етапа. Кой набор сте? Отидете при личната, тя ще види наборния ви календар и ще ви ги попълни. Не се здухвай, излишно. Явно си попаднал на служител в ХЕЙ, много даващ акъл. Те глупаците дори не успяха, да ми намерят в архива картона с имунизацийте. По-отгоре съм дал и телефон на Грийнберг, ако искаш да си по-спокоен звъни, кажи какви са ти притеснянията супер любезни са ще ви дадър инфо за това, което ви интересува.

--------------------

VAD85
кумчо вълчо

#3371748 - 15.10.2016 15:59 [Re: MapTo_D]

Абе хора имате пари за трошене явно ????? В понеделник, съм на иследване чул съм се директно с Грийнбер поне 4 пъти, хората правещи тези иследвания и те ви казват какво да носите. Жената ми каза от клиниката, отиваш в книжарницата взимате си имунозационен паспорт, с него при личната попълва ви ваксините спрямо наборния календар, ако сте в зимния сезон на имтервюто си купете една ваксина противогрипна 11 лв струва. И отиваш при лекарата казваш и да ви попълни паспортаче ви трябва за посолството, слага ви противогрипната ваксина отбелязва в паспорта, номера на противогрипната и деня на поставяне и минаваш с 5 лв за попълване и 2.90лв, преглед и че ви е поставила противогрипната. Аз платих 8 лв. В Грийнбер също може да ви сложат противогрипната но +25-30 лв ми каза от регистратурата само за нея. За клиниката ви трябват 4 снимки паспортен формат, задграничен паспорт, имунозационен паспорт, и адреса където ще отседнете в САЩ.

--------------------

Редактирано от VAD85 (15.10.2016 16:07)

usrnmcntbblnk
неориентиран

#3371751 - 15.10.2016 16:21 [Re: VAD85]

Разбрах като ходих до ХЕИ (картонът ми го няма, и личната ме прати при ХЕИ тъй като там се пази информация за по старите ваксини, тя имаше записи само след 2000г.). Там ми издадоха свидетелство за имунизационно състояние въз основа на архивите си и с малко помощ от личната лекарка. Та това свидетелство представлява един най-обикновен лист с табличка от две колонки - ваксина и дата на поставянето й. Съответно срещу непоставените ваксини липсва дата, така разбрах какво ми е поставяно и какво не през годините. От ХЕИ ми каза докторът за тази ваксина за хепатит Б, че най-вероятно ще ми я искат... Звънях в Грийнберг на няколко пъти днес, защото нали работят и през уикенда, но никой не отговори. Ще ги пробвам пак през седмицата.

--------------------

MapTo_D
почетен член

#3371754 - 15.10.2016 16:35 [Re: VAD85]

При моето джи-пи фигурирах само с една ваксина от 2010та година, а тя ми е личен лекар от 96/97г някъде. Не искаше да си съчинява разни ваксини в тоя имунизационен паспорт и ме прати към ХЕИ. Там ще ги съчинят тия работи. Ходих и до основното си училище, защото мисля, че там някъде ми се изгуби мадицинския картон, естествено след повече от 15г не го пазеха, но ме намериха из училищните архиви, там също имам поставени 3 ваксини, в периода 95-99г, написаха ми ги на бележка, която оставих на докторката в ХЕИ, понеделник, вторник ще ходя да си взимам тоя паспорт ли кво е там не знам. Иначе съм набор `85, за хепатит нямам спомени да имам ваксина

gaiety
ZаплЕ$

#3371760 - 15.10.2016 16:58 [Re: MapTo_D]

Изобщо не се втелявайте с тези картони, отивайте без тях, гарантирам ви, че няма да ви върнат, нито ще ви ударят ваксини, които не са за възрастовата ви категория.
Ние бяхме двама без картони, а за последните 10 г прочетох за поне още 200 минали така.
Не виждам логика да се занимавате с ХЕИ, след като в клиниките имат същият имунизационен календар?!

--------------------

VAD85
кумчо вълчо

#3371761 - 15.10.2016 17:03 [Re: MapTo_D]

Аз също съм 85. Та хепатит Б както казах се слага още в първите месеци на новороденото. Няма как да не са ви ги сложили. Тоез има ама не мисля,че родителите ви не са ви водили на лекар. Тук е друг въпроса, че и аз не намирам инфо в нета през 1985г. какви са били задължителните ваксини.

--------------------

MapTo_D
почетен член

#3371762 - 15.10.2016 17:27 [Re: gaiety]

Ами...окей. Обадих се на лекарката от ХЕИ, казах и да не го прави тоя паспорт. Четох сега в сайта на Вита, че е добре да има такива документи, НО само, ако се пазят или не са изгубени. Живот и здраве след няколко месеца ще отида без такъв паспорт там, само да не ме нажулят с 5 ваксини, че тогава не знам.

VAD85
кумчо вълчо

#3371767 - 15.10.2016 18:24 [Re: MapTo_D]

Да не ти пука, ще те направят малко на лейка и това е Шегувам се. Ще пиша в понеделник как са минали иследванията.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3371903 - 16.10.2016 21:59 [Re: VAD85]

Ако не се лъжа, хепатит Б беше част от някаква обща ваксина... утре ще си потърся картона и ще кажа.

--------------------

VAD85
кумчо вълчо

#3371953 - 17.10.2016 16:48 [Re: Serendipity]

Днес минах прегледите в Грийнбер.
8.30 бях там дадох кръв, направиха ми ренгенова снимка. Взех си сам секрет за новото иследване гонорея, малко е гадно ама се преживява
В 9.15 прикючих, казаха ми да пия кафе някаде и към 11.00 да отида за прегледа. Прегледа е по-късно защото има техническо преме за да излязат резултатите.
В 10.45 бях отново в клиниката, докторката ме прие веднага. Прегледа мина измерване, на кръвно, пипаме по корема за болки, линфни възли, прослушване на гърдите, преглед на очите на дъска с цифри и букви дали виждаш, пита ме дали съм имал операция в последните 5 г. И дали съм лежал в болница през последните 5г. Какви заболявания съм имал. Имам ли в момента някакви оплаквания. Видя, че имам татоси и ме пита кога за последно съм си правел последния. Погледна диска от ренгена, кръвните тестове , паспорта с ваксините там погледна и каза, че ще ми сложат една комбинирана ваксина срещу морбили, паротит и рубеола (Приорикс). Цената само на прегледа вече + задължително новото иследване за гонорея в Грийнбер, ще ви излезне 200 лв на човек, ако не му се налага допълнителни иследвания или слагане на ваксини. На мен ми излезна 200 + 49 комбинираната ваксина Приорикс = 249 лв. В 11.20 напусна клиниката, аз съм от София и ще отида в четвъртък или петък да си взема иследванията. Тези извън София имат възможност да ги получат с куриер за тяхна сметка. Съветвам ви поме 10 дни преди имтервюто да си направите оследванията, да не се налага накрая да тичате за всичко те са валидни 30 дни след датата на прегледа.

--------------------

taninan
неориентиран

#3371976 - 17.10.2016 18:55 [Re: VAD85]

А противогрипна ваксина личния ли ви направи,понеже някъде прочетох,че за зимния период е задължителна или просто решиха да не ти я правят?
За изследването за гонорея - урина,кръв или секрет се взима,малко гадно ми се вижда..

VAD85
кумчо вълчо

#3371978 - 17.10.2016 19:12 [Re: taninan]

Противогрипната ми е прави личната, по евтиния вариянт е. За гонорея секрет от пикочния канал, нищо страшно само малък дискомфорт за 20-30 мин. Кръв също взимат за другите иследвания.

--------------------

Редактирано от VAD85 (17.10.2016 19:15)

MapTo_D
почетен член

#3372029 - 17.10.2016 22:02 [Re: VAD85]

Брей, тоя тест за гонорея доста гнусно и неприятно звучи, бляк. Кой ги измисля тия глупости, не става ли да си платиш и да ти пишат, че все едно са го правили и нямаш такива неща!?

VAD85
кумчо вълчо

#3372039 - 17.10.2016 22:24 [Re: MapTo_D]

Няма как човек дори се заговорихме с жената където взима кръв, тя ме позна защото миналата година за брака със съпругата ми си правехме иследванията там и се базикахме докато ни взимаше кръв. Та каза, че компромиси спрямо иследавнията няма как да направят. Сега горе на прегледа ако не познаеш 2-3 по дребни числа ще ти пишат, че си ок. Иначе не е яко да си бърникаш в уретрата, сестрата чак вика да не пикаеш. Аз и казвам, че чак толкова ли боли до напикаване тя се смее. Не боли спокойно

--------------------

Редактирано от VAD85 (17.10.2016 22:26)

bolii
неориентиран

Регистриран: 17.05.2016
    #3372486 - 21.10.2016 07:03 [Re: VAD85]

Здравеите престои ми медиц прегледи,някои може ли да ми кажи в кои от 2 медиц.центрове да са запи6а.Каде по лесно 6те са мине скоро някои минавал ли е....

VAD85
кумчо вълчо

#3372505 - 21.10.2016 10:19 [Re: bolii]

Над вашия пост пише всичко в последните 5-6 коментара. Аз бях на 17 понеделник за 3 часа приключих, и вчера на 20 четвъртък си взех плика с иследванията, ако не сте от София за да не се разхождате ви ги пускат за ваша сметка по куриер. За Вита нямам мнение защотото не съм бил там. Бях в Грийнберг и съм доволен от отнощението на всеки един от персонала. Час за записване Гриймберг 029744933, Вита 029604950.

--------------------

Редактирано от VAD85 (21.10.2016 10:22)

Serendipity
Aaoograha hoa

#3372750 - 23.10.2016 18:21 [Re: MapTo_D]

Хм, а някоя дама ще сподели ли като мине теста за гонорея какво представлява? Звучи ми, като да трябва и цикъл да се съобразява с датата на прегледите.

--------------------

Kaya
Cool

#3372762 - 23.10.2016 20:35 [Re: Serendipity]

Здравей ,Не са ми правили за гонорея но четох че с така наречената цитонамазка или пап тест се казва също ,се прави изследването.а това не е болезнено

Serendipity
Aaoograha hoa

#3372763 - 23.10.2016 20:40 [Re: Kaya]

А, не ме притеснява, че е болезнено, просто си мислех, че може да е точно цитонамазка, което от своя страна автоматично означава, че трябва да се съобрази датата на прегледите с цикъла. Още едно нещо, дето да се има предвид, просто

--------------------

Kaya
Cool

#3372765 - 23.10.2016 20:50 [Re: Serendipity]

Хммм да права си сега се замислих и аз .....което за мен означава още повече плануване и неплатена отпуска но нищо това да е проблема .

eumak_15
неориентиран

Регистриран: 23.10.2016
    #3372769 - 23.10.2016 21:56 [Re: Serendipity]

Здравейте,

Аз лично имам интервю след седмица и разбрах за него преди няколко дена...Доста в поселдната минута както се казва. А пък, в Грийнберг бяха достатъчно добри да ми дадът час в идните дни.Обаче, имам притеснения понеже имам проблеми с личната и съм от Русе, но живея в София. Не знам дали тук (София) от РИЗ биха ми извадили имунизационно свидетелство? Още, повече че резултата от мантуто ми е загубено от личната и не знам дали в Грийнберг ще ми направят спънка за това. Иначе, аз съм 97г. и ми казаха, че за гонорея трябва да мина прегледа и задължително да НЕ съм в мензис.

VAD85
кумчо вълчо

#3372781 - 24.10.2016 00:20 [Re: eumak_15]

Споко дори и да си без паспорта за имунозацийте няма да те върнат, ще погледнат според набора ви ваксините. Иследването е готово до три дни.

--------------------

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3377215 - 21.11.2016 09:52 [Re: carlyangel]

Да споделя как минаха нашите прегледи. Бяхме на 18.11. от 10 часа. Отидохме и изчакахме да ни обработят документите. После бяхме в лабораторията да ни вземат кръв, от там при вътрешни болести. Попълни един въпросник с въпроси като "пушиш ли" , "пиеш ли", "имаш ли хронични заболявания" и т.н.После ни теглиха, една случалка и пробичка за гонорея ни взеха и от там чао. Закарахме детето при педиатърката и понеже е под 2год подлежи само на преглед. Преслушаха я и нея. Трябваше да й сложат 2 имунизации за Хепатит А и противогрипна, но понеже е хремава го оставихме да ги сложи личната лекарка и ще пратим документ. На нас ни биха по една противогрипна, понеже имахме всиички останали нанесени в сините книжки (здравните). И ни направиха по една рентгенова снимка. Всичко за тримата излезе 550лв във Вита.

divanence_91
член

#3378258 - 28.11.2016 12:50 [Re: divanence_91]

Днес взех документите от болницата.Дали може да отворя пликовете или трябва да ги дам затворени на интервюто?

gaiety
ZаплЕ$

#3378268 - 28.11.2016 14:37 [Re: divanence_91]

100% някъде по плика или в инструкциите пише какво трябва да правиш с медицинксите, но да знаеш, че нездравото любопитство винаги се наказва строго
Добре де, откъде може да ти хрумне да отвориш плик, който не е адресиран до теб!?
Това действие при всички случаи ще се третира като манипулиране на резултати.

--------------------

divanence_91
член

#3378274 - 28.11.2016 15:33 [Re: gaiety]

Единственото, което пише на пликовете са нашите имена. Това са резултатите от медицинските изследвания за зелена карта. Интересно ми е да видя дали всичко ми е наред. Не виждам какво нередно има!

gaiety
ZаплЕ$

#3378276 - 28.11.2016 15:40 [Re: divanence_91]

Казах и инструкции! Няма проблем, ще ти ги намеря

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/interview/prepare.html

Цитат:

Step 1: Schedule and Complete a Medical Examination...
After your exam, the doctor will either send the exam results directly to the embassy or give you a sealed envelope. If the doctor gives you an envelope, do not open it. Instead, bring it to your visa interview and give it to the consular officer.

Шматки

--------------------

divanence_91
член

#3378294 - 28.11.2016 17:37 [Re: gaiety]

Да, явно си имам ново име Шматка. Тези инструкции ги четохме преди да подадем DS-260. Съжалявам изключила съм за тях, но не мисля, че има нужда да обиждате някого, когото не познавате. Все пак аз Ви благодаря за отговора.

gaiety
ZаплЕ$

#3378310 - 28.11.2016 18:37 [Re: divanence_91]

Цитат:

Да, явно си имам ново име Шматка

Я ме цитирай къде точно ТЕ нарекох шматка, но щом ти харесва, be my guest.
Лично за тебе по-подхожда нещо друго, щом дори се замисли, че можеш да отвориш адресирано до друг писмо

Допълнение, сега ми припомниха, че в болницата когато дават плика казват изрично на кого да се даде и да не се отваря.
Значи, нямаш извинение дори да не помниш какво е пишело в инструкциите!

Съвет, ако не можеш да си признаеш грешка или незнание, подмини

--------------------

Редактирано от gaiety (28.11.2016 18:42)

Креми
най-миличка

#3378412 - 29.11.2016 01:01 [Re: divanence_91]

Да бе отвори ги Няма проблем.После евентуално , ако вземеш виза и жълтите пликове отвори.
Не се ли сещаш, че ако бяха открили нещо да не ти е наред щяха да те уведомят.

Редактирано от Креми (29.11.2016 01:03)

Rickata
неориентиран

Регистриран: 26.10.2016
    #3379444 - 06.12.2016 13:19 [Re: Креми]

Без документ за ваксини може ли?

gaiety
ZаплЕ$

#3379549 - 07.12.2016 02:50 [Re: Rickata]

Може, не се занимавай с ХЕИ-та и глупости

--------------------

bahama_mama
неориентиран

Регистриран: 31.10.2016
    #3381648 - 19.12.2016 18:21 [Re: gaiety]

Здравейте, днес минаха медицинските изследвания на мен и на мъжа ми. Избрахме да отидем в "Грийнберг". Минахме стандартните кръв и урина, рентген и цялостния преглед.Биха ми 2 ваксини - приорикс (трябвало е на 25 години да ми я сложат) и противогрипна.На мъжа 3 броя - приорикс, противогрипна и тройната шаркова (не му е вписана в картона, ако изобщо му е правена). Всичко това ни излезе 564 лв. за двамата.
Относно изследването за ГОНОРЕЯ - изследва се само урината. Казаха, че от около седмица процедурата е променена. Хората в клиниката бяха много любезни и си свършиха работата чудесно.

Kaya
Cool

#3381650 - 19.12.2016 18:37 [Re: bahama_mama]

Здрасти само да те попитам изследванията за гонорея след колко време ще ви бъдат готови?пак ли 3 дни? А и това е супер че само урина ,а не другите по-неприятни!

bahama_mama
неориентиран

#3381654 - 19.12.2016 19:25 [Re: Kaya]

Да, отново отнема 3 дена.

pipilota
член

#3381656 - 19.12.2016 19:54 [Re: bahama_mama]

Колко дни най-рано могат да се направят медицинските преди интервюто?

Kaya
Cool

#3381657 - 19.12.2016 20:00 [Re: bahama_mama]

Мерси.
Медицинските може да се направят до месец преди интервюто.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3381952 - 21.12.2016 15:02 [Re: bahama_mama]

приорикс не е ли баш ваксината за трите шарки? или има И друга?
Каква е цената на шарковите ваксини - че аз тях нямам, а в ценоразписа на посолството ги няма

--------------------

lovelover
неориентиран

Регистриран: 21.11.2016
    #3381965 - 21.12.2016 16:08 [Re: Serendipity]

приорикс-48лв в Греенберг ми взеха

bahama_mama
неориентиран

#3382031 - 21.12.2016 21:14 [Re: lovelover]

Извинявам се...обърках се с този приорикс. Него го биха на мъжа ми, а на мен тази за тетанус.

valeriya

Регистриран: 06.06.2016
    #3383978 - 05.01.2017 13:26 [Re: bahama_mama]

Здравейте, Искам да попитам, до кой месец се поставя противогрипна ваксина? Благодаря!

angelov.94
неориентиран

Регистриран: 20.06.2016
От: България
    #3383987 - 05.01.2017 14:38 [Re: valeriya]

Аз пък искам да попитам в болницата за прегледите в долари може ли да се плати, че първоначално разбрах че в долари се плаща и си обърнах парите които съм нагласил за самото интервю и за прегледите, сега се чудя дали да ходя пак в левове да ги обръщам

--------------------
Поздрави !!!

Serendipity
Aaoograha hoa

#3383989 - 05.01.2017 14:47 [Re: angelov.94]

За такова нещо си заслужава да вдигнеш телефона и да ги питаш. Силно се съмнявам, че може: по българското законодателство трябва да се плаща за всичко в лева (друг е въпросът, че посолството е американска юрисдикция) -- така че едва ли, но не мисля, че на много хора им е хрумвала идеята да носят долари в поликлиниката. Обади им се и питай - ще ти отговорят веднага, не знам що търсиш субективни мнения по въпроса във форума

--------------------

nikiixa
новак

Регистриран: 07.05.2016
    #3385201 - 14.01.2017 15:16 [Re: valeriya]

Здравейте,
Понеже никой не отговори на момичето на въпроса, отново искам да попитам, дали някой знае до кой месец се поставя противогрипна ваксина? Благодаря!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3385206 - 14.01.2017 15:57 [Re: nikiixa]

Обадете се в една от клиникте и те ще ви кажат с точност.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Креми
най-миличка

#3385207 - 14.01.2017 16:09 [Re: nikiixa]

Март включително.

pipilota
член

#3385823 - 20.01.2017 11:06 [Re: Креми]

Здравейте,имаме час за медицинските за 10.00 въпросът ми е трябва ли да ходим гладни и жадни?

lovelover
неориентиран

#3385829 - 20.01.2017 12:30 [Re: pipilota]

не не трябва хапвайте спокойно

Serendipity
Aaoograha hoa

#3386328 - 22.01.2017 14:06 [Re: lovelover]

закачам се пак с тъп въпрос: по време на общия преглед (във вита) правят ли очен преглед или само те питат за диоптър? Да знам дали да ходя без лещи

--------------------

lovelover
неориентиран

#3386340 - 22.01.2017 16:25 [Re: Serendipity]

правят

Serendipity
Aaoograha hoa

#3386742 - 25.01.2017 01:02 [Re: Serendipity]

Цените в момента - Преглед за един човек + 1 ваксина (Дифтекок) - 240 лв. Явно теста за гонорея доста надува цената и вече излиза по-скъпо.
Не правят очен преглед, само те питат за диоптър.
Взимат урина и кръв, правят рентген и лекарят задава около 20 доста стандартни въпроса. Пушиш ли, пиеш ли, наркотици взимаш ли, оперирали ли са те, колко си висок, колко тежиш, болен ли си от сърце / бял дроб.
Всичко приключи за около 40 мин. Вита.

--------------------

MapTo_D
почетен член

#3386791 - 25.01.2017 11:21 [Re: Serendipity]

А Вие имахте ли имунизационен паспорт или медицински картон, с вписани ваксини в него?

Serendipity
Aaoograha hoa

#3386794 - 25.01.2017 12:42 [Re: MapTo_D]

Имах имунизационен паспорт, да - имах и дифтекок в него, но последната ми ре-имунизация беше от преди повече от 10 години, затова ми го биха. Личната лекарка ми попълни паспорта на база стари картони.

--------------------

Kpacu
новак

#3386834 - 25.01.2017 19:43 [Re: Serendipity]

А този имунизационен паспорт какво представлява, нашите ваксини са в сините здравни книжки най-отзад или при вас е отделна книжка от здравната?

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Serendipity
Aaoograha hoa

#3386843 - 25.01.2017 20:04 [Re: Kpacu]

Мен като са ме имунизирали сини книжки нямаше още. Имунизационния паспорт е отделно книжле, в което има всички поставени ваксини.

Ей така изглежда:

Не ги касаят докторите кой документ ще им занесете за ваксините, но е хубаво да има. Ако няма - пак може, но се слагат повече ваксини, съответно излиза малко по-скъпо удоволствието.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3388044 - 01.02.2017 15:03 [Re: Serendipity]

Малко информация относно цените на прегледа и ваксините - може да е полезна, че много чуденки има с тях.

Това е от Вита, на база на изследванията зa един възрастен.

Изследвания:

Минималната задължителна сума е 226.00 лв.
Това е за:
Рентгенова снимка - 40.00 лв
Васерман - 16.00 лв.
Тест за гонорея - 80.00 лв.
Преглед със заключение - 90.00 лв.

Ваксините - следните ваксини - ако ги нямате - ги отбелязват с "A: Not age appropriate", демек няма значение от документите - няма да ви ги бият:

- DT, DTP, DTaP
- Polio (OPV & IPV)
- Rotavirus (RV5 & RV1)
- Hib
- Hepatitis A & B
- Meningococcal - MCV4
- Pneumococcal (PCV 7,10,13 & PPSV 23)

Другата важна категория е "D: Not routinely available" , към която спада Варицелата (ако нямате документ за ваксина ИЛИ за изкарана Варицела) - пак не я бият

Остават три ваксини от целия списък, а именно:

- MMR (Measels, Mumps & Rubella)
- TD (Tetanus/Diphteria)
- Influenza

За TD искат да имате ре-имунизация в последните 10 години, иначе я бият, независимо имате или не.
MMR е задължителен за България, така че ако донесете картон / книжка / документ - ще ви я спестят, иначе я бият и нея
Influenza - по нашему противогрипна - е задължителна между 1.10 и 31.03.

Цените във Вита:
TD - 15 лв
MMR - 44 лв
Influenza - 23 лв.

Всичкото това инфо е на база *моя* преглед, тази година и собствения ми опит във Вита!!! Всичко може да се промени от днес за утре

Но извода, който си извадих за себе си:
Ако можете да се докопате до картон, в който имате MMR, ще спестите 44 лв. Справката в ХЕИ е 30. За мен - не си заслужава, но аз картон имах.
Ако са ви правили ДифТетКок през последните 10 години - ще го има в новия картон или синята книжка и най-малкото ще помните.
Противогрипна признават само ако е бита в този сезон, иначе все тая.

Дано помогна на някого да си направи сметката.

--------------------

Kaya
Cool

#3388074 - 01.02.2017 18:33 [Re: Serendipity]

Мерси полезно инфо а за колко време станаха готови изследванията?

Serendipity
Aaoograha hoa

#3388076 - 01.02.2017 18:55 [Re: Kaya]

Цитат:

Мерси полезно инфо а за колко време станаха готови изследванията?

3 дни - толкова са необходими, за да излезе резултата от теста за гонорея.

--------------------

Редактирано от Serendipity (01.02.2017 18:56)

Zakari
пристрастен
**

Регистриран: 18.08.2010
    #3388318 - 03.02.2017 02:09 [Re: Serendipity]

Нищо от тези нямаме като ваксини и не са ни слагани,всяка година явно се опитват и слагат каквото могат да надуят сметката,2012 нямаше противогрипни и нищо от изброените да не говорим за гонорея да те преглеждат,ние не сме носили здравни книжки с ваксини по простата причина,че нямахме ,сложиха ни по 1 рубеола на мен на мъжа ми не помня май нищо.

NadinАдминистратор
Charmed

#3388324 - 03.02.2017 03:08 [Re: Zakari]

Предполагам си даваш сметка, че изискванията се менят, това какво е било 2002 г. или 2012 г. в случая няма значение. Едиснтвено има значение какви са изискванията към днешна дата за получаване на виза, в случай, че човек иска да получи такава.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3388424 - 03.02.2017 16:44 [Re: Zakari]

Чудесно - блазе ви - но вече не е така.
Изследването за гонорея и противогрипната ваксина са (вече) задължителни от американско посолство - не е приумица на клиниките.
На мен идеята ми беше да публикувам информацията от документа, който е на американско посолство за ваксините и какво са ми правили, за да може тазгодишните кандидати да си направят сметката. Какво е било преди 5 години не върши особено работа за тая годиниа.

--------------------

MapTo_D
почетен член

#3388767 - 06.02.2017 16:31 [Re: Serendipity]

Купих си аз един Имунизационен паспорт, не знам дали е един вид, тоя който взех, изглежда като за бебета, поне по страниците вътре като гледам, но ми казаха, че е само тоя вид уж. Ще отида до сестрата в основното училище, там където мисля, че е изгубен картона преди много години. Тя прегледа журнали и излязоха няколко ваксини, които са ми били, включително имаше и за Морбили. Ще и кажа да ми ги впише в паспорта, с датата и номера на ваксината, ще кажа и на личната да ми впише каквото тя ми е била ииии дано да се отърва от иглите на прегледите, когато дойде време за тях.

wera84
неориентиран

Регистриран: 07.06.2016
    #3388773 - 06.02.2017 17:41 [Re: MapTo_D]

Здравейте! Предстои да си запишем час за медицински прегледи и се чудя коя болница да изберем? Четох назад в темата и преди време е коментирано, че в Гриинберг има докторка която създава излишни проблеми понякога, но пък май повечето избират тази болница. Ако може някой да сподели актуална информация?

Serendipity
Aaoograha hoa

#3388779 - 06.02.2017 19:19 [Re: wera84]

Абсолютно никой от темата не е ходил и в двете клиники, че да има база за сравнение - която ви е по-удобна, избирате нея.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3388783 - 06.02.2017 19:25 [Re: Serendipity]

Отделно и че всичко е проформа да се попълнят едни бланки.
Ако някой мисли, че отива да му поставят диагнози се заблуждава жестоко, аз даже пропоръчвам да не се "споделят" оплаквания, най-малкото защото сметката може да набъбне в доларова равностойност по американски ценоразпис.

Не вярвам докторите там да се вържат, но нищо чудно да кажат - идете при личният си лекар и когато ви излекува елате да ви дадем плика за пред интервюто, което естествено ще забави издаването на визи.

--------------------

wera84
неориентиран

#3388795 - 06.02.2017 20:35 [Re: Serendipity]

Егати отговорите! Споменах конкретна болница и отзиви на други хора. Интересуваше ме дали положението е същото и има ли подобни случаи там или в другата клиника. Не виждам да съм питала има ли хора посетили и двете места или отишли там за да им поставят диагнози

lovelover
неориентиран

#3388798 - 06.02.2017 20:43 [Re: wera84]

идете в грийнберг бързо и лесно се минава.лично собственика на болницата ви проверява и дава заключенията а и е много разбран.успех

gaiety
ZаплЕ$

#3388814 - 06.02.2017 23:15 [Re: wera84]

Цитат:

Егати отговорите! ... Ако може някой да сподели актуална информация?

Нали знаеш, каквото повикало, това отвърнало , къде във въпроса виждаш е ли е тази докторка още там или не е?
Щом не пишат хората в темата, значи всичко е ОК и в двете поликлиники.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3388816 - 06.02.2017 23:53 [Re: wera84]

Егати реакцията.
Супер актуална информация за едната клиника има на предишната страница.
За другата също има споменато и никой не се е оплакал - поне не и тая година, мен предишни не ме касаят.
Ако искаш сравнение за нещо конкретно - звънваш им по един телефон и на двете клиники (има ги телефоните при ценоразписа в сайта на посолството), питаш каквото имаш да питаш - отговарят ти. Аз точно така избрах Вита. Как очакваш някой друг да направи избора ти вместо теб - защото точно така е заданен въпросът - още повече, че мрънкьосваш, когато някой ти отговори.
Успех с прегледите. Както и gaiety вече ти писа, нито е сложно, нито е страшно.

--------------------

wera84
неориентиран

#3388819 - 07.02.2017 00:17 [Re: Serendipity]

И къде точно съм написала: Моля направете избора вместо мен и ако се обадя по телефона какво да попитам: Извинете имате ли негативни отзиви спрямо вашата клиника (защото точно това съм написала)...
Както и да е, щом имате достатъчно свободно време пишете си каквото искате

wera84
неориентиран

#3388820 - 07.02.2017 00:18 [Re: lovelover]

Благодаря

nikiixa
новак

#3390307 - 16.02.2017 23:57 [Re: Serendipity]

Ваксината MMR се слага на година и един месец. Вече сме почти на година и шест и още не сме я слагали. Скептичен съм към нея и поне на този етап не искам да я слагам. Имаме всички други ваксини.
Може ли да се мине преглед и интервю без тази ваксина?
Благодаря за помощта предварително.

gaiety
ZаплЕ$

#3390317 - 17.02.2017 01:26 [Re: nikiixa]

Понеже не знам за коя ваксина говориш, провери дали е задължителна в листа на техният център за контрол и превенция на заболяванията https://www.uscis.gov/news/questions-and-answers/vaccination-requirements

Ако да, просто няма шанс да минете интервю без да е попълнено полето (ако разбираш какво искам да ти кажа )
Има няколко изключения описани най-отдолу в линка, но за БГ съм сигурна, че няма да бъдат одобрени.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3390318 - 17.02.2017 02:02 [Re: nikiixa]

MMR е задължителна, на възрастни даже я слагат - съмнявам се да се измъкнете. Ако е age appropriate - ще я сложат.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

#3390319 - 17.02.2017 03:17 [Re: Serendipity]

Имат избор, ваксина или виза или по-скоро обратното.
Да се поровят, но ако искат визи, нямат голям избор.

--------------------

nikiixa
новак

#3390328 - 17.02.2017 09:47 [Re: Serendipity]

Бебето вече е година и половина и предполагам ще искат да му я сложат.
Иначе аз я имам, а на жената няма проблем да я бият.
Въпрос 1: Има ли вариат да им кажа, че искам на бебето да се постави ваксината в Сащ?

В смисъл ваксината е трикомпоненетна (срещу морбили, рубеола и паротит).
Тук се предлага само в този вариант, докато в Сащ мога да я разделя на компоненти т.е. може да се бият 3 еднокомпонентни ваксини.

Въпрос 2: Какво правят докторите на прегледа в София, ако за детето е попълнена декларация от родителите да не му се поставят ваксини?
Тук в БГ може да подпишеш декларация и да освободиш детето си от ваксиниране.
Пускат ли го да замине с родителите или отказват?

nikiixa
новак

#3390329 - 17.02.2017 09:47 [Re: Serendipity]

Бебето вече е година и половина и предполагам ще искат да му я сложат.
Иначе аз я имам, а на жената няма проблем да я бият.
Въпрос 1: Има ли вариат да им кажа, че искам на бебето да се постави ваксината в Сащ?

В смисъл ваксината е трикомпоненетна (срещу морбили, рубеола и паротит).
Тук се предлага само в този вариант, докато в Сащ мога да я разделя на компоненти т.е. може да се бият 3 еднокомпонентни ваксини.

Въпрос 2: Какво правят докторите на прегледа в София, ако за детето е попълнена декларация от родителите да не му се поставят ваксини?
Тук в БГ може да подпишеш декларация и да освободиш детето си от ваксиниране.
Пускат ли го да замине с родителите или отказват?

carlyangel
Sunshine state

#3390375 - 17.02.2017 13:31 [Re: nikiixa]

Няма никакъв шанс и вариант да минете без ваксината. Всъщност както и Надин каза, има такъв - отказвате се от визите. Колкото до декларацията за отказ - тия измишльотини тука не важат и слава богу.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3390384 - 17.02.2017 14:26 [Re: nikiixa]

Ако детето е с отказ, в документа за посолството има едно поле "Applicant refuses vaccination"

Само дето с това поле отбелязано не виждам вариант да минете интервю

--------------------

Редактирано от Serendipity (17.02.2017 14:26)

Фери
ламя

Регистриран: 15.06.2007
От: Macondo
    #3390385 - 17.02.2017 14:29 [Re: nikiixa]

За жалост няма начин да не присъства в имунизацииите. Опасната и неясна ваксина е пентаксим с неясния произход от страна извън ЕС (за която няма никаква информация от разследването и няма и да има). Периодът за поставяне е началото на лятото на 2015 до пролетта на 2016. Поставени са 100 000 бройки. Ако сте сложили тази, всички други са повече от безвредни и не си заслужава да губите визите.

Креми
най-миличка

#3390387 - 17.02.2017 15:00 [Re: nikiixa]

Както вече са ви казали или ваксина или визи.Освен това , ако дойдете тук ще трябва задължително да сложите ваксини за хепатит А и варицела.Без тях не може да запишете детето на градина или училище като му дойде времето.

Kaya
Cool

#3391607 - 24.02.2017 16:47 [Re: Фери]

Здравейте да разкажа и за нашите медицински прегледи- избрахме вита просто защото ги бях чувала , но честно казано за частна клиника не са нищо особенно не мога да кажа също че бяха и изключително мили даже накрая за малко ако не ги бях подсетила щяха да забравят да ми дадат изследванията- белия плик за сина ми.За трима човека всичко излезна 646лева на всеки биха противогрипна задължителна няма как без нея и на мен ми мъжа ми по една за тетанус. Носехме си от личната лекарка ваксините които са ни правени през годините.всичко това ни отне 2 часа .
Това е ! може би няма значение коя клинкиа ще изберете , но аз не мисля че бих отишла по свое желание отново в тази .

Carpathia

Регистриран: 29.10.2014
    #3393062 - 06.03.2017 10:06 [Re: Kaya]

1.За варицелата - за децата имам снимки като са я карали, опъпчивени, датирани са снимките. Освен това в имунизационния картон им пише, че са я минали. Ако и изкарам кръвен тест за наличие на антитела - това не е ли доказателство, че няма нужда от тази конкретно ваксина? Тук и в US?
2.Другия ми въпрос - на някой от всички минавали през клиниките случвало ли се е да има много лоши последствия от поставена ваксина?
3.Друг въпрос - искат ли противогрипна ваксина в момента? Става въпрос за ходене в клиниката в края на март. Обадих се да питам и казаха, че ДА, искат я да има поставена, ако не - ще сложат....докога ги слагат? Грипния сезон не мина ли? Всъщност отговорих си на този въпрос, но ще го напиша, може да е важно за някой - до 31 март я искат, след това не.
"When does the flu season start for purposes of the seasonal flu vaccine requirement? Since the seasonal flu vaccine is required, do I have to get the seasonal flu vaccine if it is not the flu season?
Answer:For purposes of the immigration medical examination, the flu season starts on October 1 and ends on March 31 each year. If your immigration medical examination is during this period, you are required to have the seasonal flu vaccine. If you have an immigration medical examination completed between April 1 and September 30, when it is not the flu season for immigration purposes, you are not required to document that you have received the seasonal flu vaccine."
4.Друг въпрос - чета, че на мъжете има слагат ваксина рубеола задължително (освен ако я няма вписана направена в картона му). А на жените понякога да, понякога не....На всички възрастни ли се слага?
5.В по-старите споделяния (от 2008г) хора споделят, че на момичетата и жените задължително слагат първи прием на HPV ваксина, въпреки, че не е била в тогавашния списък. Сега никой не е споделял за такова нещо. Не искат да я слагат, нали? Ето и отговора на това:
"I heard that the vaccine against herpes zoster (zoster) and the Human Papillomavirus (HPV) are required vaccines. Is this true?
Answer: From Aug. 1, 2008, until Dec. 13, 2009, the zoster and the HPV were required vaccines for immigration purposes. However, the zoster vaccine was not available from Aug. 1, 2008, through Dec. 13, 2009, and USCIS posted a message on the Web to inform civil surgeons they could annotate the vaccination record with "not available" if they were not able to obtain the vaccine. In 2009, CDC changed the vaccination requirements based on ACIP's recommendations. As of Dec. 14, 2009, the zoster and the HPV vaccine were no longer required." Т.е. след 2009 не я искат, както и варицела ваксина - херперс зостер.
Остават въпроси 1,2,4.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3393074 - 06.03.2017 12:23 [Re: Carpathia]

Carpathia - 4 - ако я нямаш вписана, я слагат в момента - и на мъже, и на жени - това във Вита.
Единственото ми последствие от ваксините, което е очаквано - ръката те боли 2-3 дни след ДТ-то. Но това винаги и на всички се случва, нормално е.

--------------------

usrnmcntbblnk
неориентиран

#3393124 - 06.03.2017 17:46 [Re: Carpathia]

По въпроса с ваксината за рубеола - в Грийнберг също я бият. Там лекарят ми каза, че мъже могат да минат и без имунизация, но за жени нямало как, тъй като би имало сериозни последици ако забременее жената и се разболее (можело да се стигне до аборт). Не съм компетента, само цитирам какво ми каза лекарят.

--------------------

nikiixa
новак

#3393191 - 07.03.2017 00:20 [Re: Carpathia]

Относно въпрос 1:
Ваксината за варицела не е в задължителния календар с ваксини за България. Задължителна е за САЩ.
Лично мое мнение е, че щом децата Ви са прекарали болестта поставянето на такава ваксина е напълно безсмислено. Те вече имат имунитет.

Carpathia

#3393413 - 08.03.2017 09:25 [Re: usrnmcntbblnk]

В ХЕИ Варна ми казаха, че няма едновалентна ваксина Рубеола. Не съществува в БГ....! А всички споделяте за сложена такава. Имало само MMR. Такава слагали навсякъде в БГ, дори на възрастните на които им липсва само рубеола. Не било възможно да в клиниките да бият само рубеола...

Serendipity
Aaoograha hoa

#3393420 - 08.03.2017 12:17 [Re: Carpathia]

Carpathia, не мисля, че в осемте теми назад някой е използвал фразата "едновалентна ваксина Рубеола", камо ли да твърдим, че са ни слагали точно нея. Ваксината за Рубеола е ММР, разбира се - ММР значи measles, mumps, and rubella.

Върни се назад няколко страници - описала съм много подробно какви ваксини и при какви случаи се слагат (на възрастни) :

http://forum.all.bg/showthreaded.php/Cat/0/Number/3388044/page/0/vc/1

--------------------

Редактирано от Serendipity (08.03.2017 12:18)

usrnmcntbblnk
неориентиран

#3393446 - 08.03.2017 17:12 [Re: Carpathia]

Аз казах само "рубеола", за да не изброявам всичко, но както обясни Serendipity ваксината е за морбили, паротит и рубеола, и се поставя само ако не си имал(а) поставена такава. Приорикс се казваше ваксината, ако искаш да прочетеш повече в някоя листовка

--------------------

Kpacu
новак

#3393479 - 08.03.2017 21:15 [Re: Креми]

Здравейте, ние със съпругата ми решихме да отидем в Грийнберг. Бяхме в 8:20 на рецепцията, искаха ни паспортите и ми дадоха един лист да си напиша адреса в България и адреса в САЩ. След това отидохме да ни вземат кръв, урина(за гонорея) и рентгенова снимка. Почакахме до 9:30, защото тогава дойде доктора, който ни прегледа. Личния лекар ни беше нанесъл ваксините в сините книжки, но се оказа, че не можело да нанася ваксини от по-старо време, от когато той ни е личен лекар и се наложи да си показваме здравните картони от раждането и там да се видят ваксините, които имаме (имахме поставени противогрипни ваксини). Оказа се, че трябва да ни поставят и на двамата ваксина Priorix(срещу морбили, паротит и рубеола (жива)). След това прегледа продължи с въпроси пушете ли, пиете ли, някакви операции, измерване на кръвното, преглед на очите и още няколко стандартни неща. Всичко за 1 човек струваше 265 лв. - 217 лв. прегледа и 48 лв. ваксината. В 10:30 си тръгнахме.

Това са ваксините, които трябва да има една жена родена 1981 г.
Ваксини

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Редактирано от krassy_11 (08.03.2017 21:33)

Carpathia

#3394551 - 16.03.2017 10:47 [Re: Kpacu]

Краси, от printscreen-a това което не се вижда месеците ли са или партидните номера на ваксините?
Във вашите бг имунизационни паспорти има ли партидни/ серийни номера на ваксините? В нашите до името на ваксината има само месец и година....

Kpacu
новак

#3394570 - 16.03.2017 13:17 [Re: Carpathia]

Ами има по принцип съм изтрил датата и месеца, не знам и аз защо ги изтрих(защита на личните данни може би) Иначе партиди не съм видял никъде, това са цели дати с ден, месец и година, аз съм оставил само годината, за да се види за родена жена 1981 г., коя година коя ваксина се слага

--------------------

Carpathia

#3394701 - 17.03.2017 09:24 [Re: Kpacu]

при мен има само месец и година

Kpacu
новак

#3394755 - 17.03.2017 12:42 [Re: Carpathia]

Ами при нас всички ваксини са с ден, месец и година, това говоря за листовете, които ги дават от Грийнберг след прегледа!

--------------------

Carpathia

#3394757 - 17.03.2017 12:51 [Re: Kpacu]

а от вас които бяха документите - в имунизационния паспорт или мед. картон?

Kpacu
новак

#3394845 - 17.03.2017 22:15 [Re: Carpathia]

Ами и в медицинските картони и в сините здравни книжки имахме нанесени имунизации, датите и там бяха с ден, месец и година, но тия в сините книжки, както съм писал преди, много не ни ги признаха

--------------------

nikiixa
новак

#3394855 - 18.03.2017 01:18 [Re: Kpacu]

Какъв размер трябва да са снимките като отидеш за медицинските прегледи?
В инструкциите ми пише 4 броя 5 х 5.
Като звънях в Грийнберг сестрата ми каза 4 броя от БГ стандарта 3,5 х 4,5.
Сега се чудя какви да изкарам.

ARR_
новак

Регистриран: 10.01.2008
    #3394858 - 18.03.2017 02:47 [Re: nikiixa]

Цитат:

Изкарай каквито са ти казали. Аз също носих БГ паспортен размер при тях.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3394859 - 18.03.2017 02:50 [Re: nikiixa]

Къде са тия инструкции?
Искат се 4 бр. български паспортни снимки.
И да са американски не е фатално - ще ги изрежат, ама не си давайте парите за глупости, българските паспортни и без това са по-евтини.

--------------------

MapTo_D
почетен член

#3394873 - 18.03.2017 07:50 [Re: nikiixa]

За Грийнберг - 4 броя като за наши документи. Във фотото може да кажеш да ти изкарат и 2 броя като за зелена карта, които ще ти трябват за посолството.

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3394901 - 18.03.2017 17:08 [Re: nikiixa]

Изкарай си снимки 5х5. И за посолството ти трябват такива. Аз като питах във фотото и им казах паспортен формат 5х5, ама фотоджията ми каза, че това е не за бг. паспорти, ами е за американска виза.

Относно медицинските прегледи.
Минахме в Гринсберг. Аз, съпругата ми, едно дете на 12год. и едно на 11 месеца.Биха ни на мен и на нея тетанус,противогрипна и Приорикс. на бебето само противогрипна. Баткото беше болен и отърва противогрипната,направиха му манту, биха му и една Менингококова ваксина. Винаги сме си мислили, че им слагат в Бг. ваксина за менингит и малко се учудихме за тази ваксина, но после като питахме педиатърката се оказа, че в България не слагали на децата ваксини за менингит./ преди години почина в детската градина негово приятелче от менингит и ние мислехме че са имунизирани децата, ако знаехме голяма паника щеше са има./ Тази ваксина е 158лв.Слага се на възраст между 11-17 години в Щатите.
Иначе всичко друго си е както са го описали другите колеги във форума.
Общо пратихме 970лв.

Редактирано от alex2511 (18.03.2017 17:10)

Kpacu
новак

#3394942 - 19.03.2017 07:48 [Re: nikiixa]

Цитат:

Ние като ходихме в Грийнберг си носехме 4 броя паспортни снимки 3,5 х 4,5. Така че, носи такива, както са ти казали от болницата

--------------------

Stoyan110
новак

Регистриран: 04.02.2017
    #3394976 - 19.03.2017 17:50 [Re: Kpacu]

А къде е по-добре Грийнберг или Вита????

alex2511
новак

#3394987 - 19.03.2017 20:17 [Re: Stoyan110]

Никой не ходил и в двете клиники! така че не може да има точно сравнение а мисля че няма и голямо значение къде ... все пак това е само един полуден

Редактирано от alex2511 (19.03.2017 20:18)

nikiixa
новак

#3394997 - 19.03.2017 23:11 [Re: Serendipity]

https://travel.state.gov/content/visas/e...-documents.html

Тук са инструкциите.
На "Additional Embassy or Consulate Instructions" може да избереш в кое посолство ще се явяваш (София) и теглиш пдф фаил. Там ги пише.

Carpathia

#3395027 - 20.03.2017 09:53 [Re: alex2511]

Баткото бил болен, отървал противогрипната но му били менингококова.....нали когато е болно детето, не трябва да му се бият никакви ваксини..горките ни деца.
случайно да помните името на тази менингококова ваксина - Nimenrix, Menveo или може би друга?

alex2511
новак

#3395032 - 20.03.2017 11:39 [Re: Carpathia]

Nimenrix му биха на баткото.В аптечната мрежа цена на дребно е около 90лв.В клиниката я платихме 158лв.По добре педиатъра ви да я сложи преди да отидете на прегледи. Пак уточнявам, че става въпрос за дете на 12 год.
Незнам как ви действат противогрипните ваксини, ама ние всички сме болни след тези ваксини.Вече цяла седмица откакто ни ги сложиха. Страшна кашлица с хрема.А цяла зима не сме боледували. Най зле се отрази на бебето.Само баткото е здрав.

Carpathia

#3395034 - 20.03.2017 11:50 [Re: alex2511]

Много съжалявам. Дай Боже скоро да се оправите, да забравите за всичко това и да си хващате пътя

nikiixa
новак

#3395043 - 20.03.2017 13:08 [Re: alex2511]

Така.
От този твои коментар разбрахме, че хората от бялата м***я действат и в тази клиника. Гледат да ти набацат повече ваксини и да вземат повече кинти.
Първо: на дете което не е НАПЪЛНО подчертавам НАПЪЛНО здраво не се бият никакви ваксини. Щом голямото дете е било болно не е трябвало да му бият нито противогрипна, нито за менингит.
Ваксината за менингит се води една от най-тежките въобще.
И Второ: към края на всяко лято на работата ми в щатите тези противогрипни ваксини ги биеха (може би още ги бият) безплатно. Разбира се по желание. Почти всички колеги които се ваксинираха след това ги тръшваше грип- говоря за може би над 80%.
Пожелавам ви бързо оздравяване и пазете децата си.

Редактирано от nikiixa (20.03.2017 13:32)

carlyangel
Sunshine state

#3395185 - 21.03.2017 12:29 [Re: nikiixa]

Ваксини не се бият, а се поставят. Темата се превърна тотално в ЗА или ПРОТИВ ваксините. Да знаете, че тук няма такива концерти по желание - нямаш поставени ваксини, няма училище, градина и т.н.

--------------------

Miroslava02
неориентиран

Регистриран: 07.03.2017
    #3396680 - 05.04.2017 13:34 [Re: Stoyan110]

Здравейте, на 03 април минахме и нашите мед прегледи. Бяхме във Вита. Тотал за двама възрастни и едно бебе на 7 месеца- 615лв. Като аз имам само една ваксина за тетаност, а съпруга ми отнесе 2, тетаност и тази за шарките. Ето и малко допълнително информация, която на мен ми беше от полза- кръвения тест е за сифилис, а урина взимат за гонорея. Рентгена не пречи за жени които кърмят. На деца под 6 месеца дават и ротавирусна ваксина, ако не са я взели вече. При малакта единственото, което направиха е общ преглед, които беше пълна пародия според мен. Не е проблем ако не носите док. за поставени до момента ваксини, единственото последствие е че ще ви сложат повече ваксини жените трябва да съобразят прегледите, с цикъла си. Мисля че това е основното. Като време всичко с висенето пред кабинетите ни отне около 2 часа.

MapTo_D
почетен член

#3396727 - 05.04.2017 20:04 [Re: Miroslava02]

Днес, 05.04 и ние минахме - Грийнберг. 544 български лева за двама. Поставени допълнително 2хГонореяАлиБали /2х48лв/ и 1хТД /14лв/. Отне около 2 часа време, повечето беше в чакане. Аз бях само с някакъв имунизационен паспорт, в който бяха нанесени 4 ваксини, които са ми бити, но отнесох само една днес - чиста работа.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3396733 - 05.04.2017 20:55 [Re: Miroslava02]

Защо да трябва да съобразяваме прегледа с цикъла?
Аз изрично се бях обадила във Вита да ги питам има ли нужда, те казаха не, по време на прегледите бях в цикъл и никой не ме е и питал дори.

Откакто не взимат цитонамазка не виждам никаква причина?

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3396781 - 06.04.2017 02:55 [Re: Serendipity]

Предполагам заради урината, но те не правят изследвания, които се влияят от това обстоятелство.
Някой не е доразбрал. за да се заблуди съфорумката.

--------------------

Miroslava02
неориентиран

Регистриран: 07.03.2017
    #3396805 - 06.04.2017 11:02 [Re: gaiety]

И аз се учудих, но когато се обадих да запазя час ме предупредиха да не съм в цикъл. Това е информацията която имам аз. Ако е невярна се извинявам

Miglenam
новак

Регистриран: 08.04.2016
От: Югозападна БГ
    #3398456 - 20.04.2017 20:47 [Re: pipipi81]

Какво следва, ако здравният картон е изгубен, заедно със синята книжка? И няма как да докажеш кои ваксини имаш. Пак ще ти бият всичките ли, и проблем ли е за здравето?

Редактирано от Miglenam (20.04.2017 20:48)

MapTo_D
почетен член

#3398467 - 20.04.2017 21:05 [Re: Miglenam]

Отивате при личната, като преди това си закупите имунизационен паспорт. При нея трябва да се води някаква история за ваксините, които са ви поставяли. Моя картон беше загубен, при личната имах в историята само едно ТД, но от основното училище изровиха в едни архиви още 3 ваксини, които са ми поставяли и всички ги вписаха в тоя паспорт.

Ако трябва да сме честни, на прегледа начаткаха някакви други ваксини, според годината, в която си роден. Там ми поставиха само тривалентната ваксина за морбили и там другите неща.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19857

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.205 seconds in which 0.123 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.