ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
bolii
неориентиран

Регистриран: 17.05.2016
Re: Интетвютата DV 2017
    #3382809 - 28.12.2016 18:00 [Re: Nadin]

Здравейте, в4ера мина и нашето интервю! Всичко мина както е описано тук, за което много благодаря! Интервюто беше от 14ч.Ние влезнахме в 13:30ч.и в 15:30ч си тръгнахме щастливи! Стандартната проверка на входа, оставихме си телефоните, ключовете от колата, защото бяха с дистанционно и влезнахме. Прочетохме листа за какво може да ни бъде отказана виза, след което на гише 9 заплатихме 4х330 долара. Попитаха ни как ще платим -долари, лева или с карта. Предварително си бяхме сменили пари. Седнахме да чакаме и не след дълго извикаха сапруса ми да даде документите, тъй като тои е титуляр, а те са :
Документите са както следва:
1. Паспорт
2. Свидетелство за съдимост
3. Police record от чужбина, съответно аз имах от Холандия
4. Акт за раждане
5. Свидетелство за семейно положение
6. Диплома за завършено образование
7. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
8. 2 Снимки
Попита ме за адреса ми в Америка, съответно аз го дадох.
След което ми даде да попълня товарителницата за адрес където да си получа паспорта. След няколко минути се върна и ми даде оригиналите и ми каза да изчакам да ме повикат за пръстови отпечатъци.
След около 20-30мин ме извикаха на гише 6 за пръстови отпечатъци, американканеца ми говореше на английски само, стана бързо и пак седнах.Най -много 10тина минути и ни извикаха и 4етеримата. Интервюто беше на английски, след като се закле сапруга ми отговори на следните въпроси :
1.Кога си завършила средно образование
2.Имаш ли завършен университет и коя година си завършила
3.Кога е сключен гражданския брак
4.Били ли сме в чужбин,, съответно да и какво сме работили там
5.Имали ли сме проблеми с полицията
Накрая приключиха с това беше всичко, ще ви изпратим визите до една седмица честито!
Всичко общо 2 час. Успех на всички, няма нищо страшно.

Благодарим на целия форум за помощта !!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bahama_mama
неориентиран

Регистриран: 31.10.2016
    #3384514 - 09.01.2017 19:31 [Re: Nadin]

Мина и този зор за нас... всъщност в началото се притесних, после даже и се посмяхме. Така, по същество...всичко е, както хората преди мен са описали. При нас просто имаше малък проблем с плащането с карта, защото в банката излиза, че е транзакцията от Щатите, а моят мъж е забранил да се теглят пари от неговата карта от чужбина.Имайте го предвид това, защото той трябваше в студа да търчи да търси банка/ банкомат, които не бяха много близо. Оправихме се с това, но не бях снимала 2 пъти брачното свидетелство, та ни взеха 2 лв. за страничката, но това да му е. Най-много чакахме да ни извикат за пръстовите отпечатъци. После две жени ни задаваха въпроси (едната се обучаваше очевидно). Питаха ни дали сме имали проблеми с полицията, дали сме живели някъде навън повече от година, дали само аз съм била в Щатите на бригада и ни питаха от колко години сме заедно. За да докажем, сме се оженили скоро, но сме от 10 г. заедно, ни искаха доказателства. Аз предоставих снимки, както и документ, на който мъжът ми е регистриран на един и същ адрес с мен от 2012. Оставам на разположение за въпроси Поздрави на всички и успех!

Mortimar

Регистриран: 10.08.2016
Интетвютата DV 2017
    #3385138 - 13.01.2017 22:58 [Re: bahama_mama]

Здравейте,
Нашето интервю мина на 15.12.2016 от 13:40.
Като цяло всичко мина както е описано от всички преди нас, само една малка подробност - аз съпругата на титуляра не фигурирах никъде!
Любезният служител на входа ни каза, че има само едно интервю за деня и това е на съпруга ми, аз коя съм? /Е, щом тогава не получих удар значи ще живея вечно /
Почакахме 15 мин отвън, тъй като по същото време всички бяха в обедна почивка и никой не отговаряше на телефоните. След като се увери, че носим всичко необходимо за да докажем, че и аз трябва да съм там, охранителят ни пусна и двамата, за да разнищим случая.
По пътечката и влезнахме в залата посрещнаха ни, дадоха да прочетем листа с причините поради които може да ни откажат и да се обърнем към първото гише със запитване относно проблемът ни.
Извикаха служителка, която се зае изцяло с нашия случай. Аз имам опит в работа с документи и винаги съм преподготвена с ненужни дори копия. Явно в случая това беше в моя полза, тъй като носех със себе си разпечатката от цялостната Д260 на двама ни. Взеха моята част, провериха всички данни и казаха да изчакаме 10 мин да ме въведат в системата, тъй като явно всичко е наред, но въпреки това не фигурирам никъде.
През това време платихме таксите, взеха ни отпечатъци. Извикаха ни на гишето поискаха ни един по един всички необходими документи, които вече са описани по-горе, както и police record от Англия, може би защото живеем там от февруари 2016 до деня на интервюто и навсякъде фигурираме с тамошен адрес
Поискаха ни също доказателства, че сме заедно от 14год, но сме женени едва от 7 месеца. Съответно и с това бяхме добре подготвени, взеха само малко снимки, но уточнихме, че имаме банкови извлечения, договори за наем, свидетелства за адрес и куп други документи. Общо звето носехме една допълнителна чанта с документи за в краен случай и много се радвам за това.
Изчакахме на гишето служителката да вземе всичко и да влезе вътре. След 10 мин се върна консулката и започна самото интервю.
Усмихната и любезна, както всички служители в посолството, поздрави ни и ни попита дали говорим английски, кимнахме и тя се засмя, “Разбира се, нали живеете в Англия!“ и прдължи на английски, дадохме отпечатаци и зададе първия въпрос.
1 Кога сте завършили средното си образование? - само към съпругът ми, който е титуляра
2. От кога сте заедно?
3. От кога сте женени?
4. Имате ли деца?
4. Има ли ли сте проблеми с полицията, двамата с мъжа ми в един глас НЕ!
Тя се засмя и каза това е много добре за Вас, честито визите ви са одобрени, ще си ги получите до 5 работни дни. Всичко мина за около 40 мин.
Това беше най-стресовият ми ден и без усложненията се бяхме притеснили адски много.
Сега вече и аз мога да кажа НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ ако всички документи са Ви изрядни, няма място за притеснение. Всички хора в Посолството са адски любезни и отзивчиви и са там за да Ви помогнат, а не за да се заяждат с Вас, както в БГ институциите.
Поне нашият случай беше такъв!
Успех на всички и ако мога да помогна с радост ще споделя моят скорошен опит

angelov.94
неориентиран

Регистриран: 20.06.2016
От: България
    #3388870 - 07.02.2017 16:57 [Re: Mortimar]

Здравейте, вчера на 06.02.2017г. мина и нашето интервю, отговорът беше положителен и много се радваме. Имахме притеснение, понеже с половинката ми сключихме брак след като спечелих от лотарията, притеснявахме се че може да изкарат бракът фиктивен, за това се подготвихме предварително със снимки и принтирахме публикации от Фейсбук от началото на връзката ни. Когато влязохме в посолството ни посрещнаха и ни дадоха да прочетем за какво могат да ни бъдат отказани визите, платихме си таксите по 330 долара на гише 9, след това на гише 4 дадохме всички нужни документи за интервюто, след това на гише 7 дадохме пръстови отпечатъци и малко по късно ни извикаха на устното интервю, бяхме много притеснени, но консулката се оказа много дружелюбна и учтива, зададе ни 5 въпроса:
1.Кой е титулярът? -Аз отговорих, че съм аз
2. Попита ме кога съм завършил средното си образование? -Отговорих и
3. Кога сключихте граждански брак? -Казахме датата.
4. Живеели ли сте повече от 6 месеца в чужбина? -Отговор не и от двама ни.
5. Имали ли сте проблеми с полицията? -Не! и двамата в един глас
След това усмихнато ни каза: Честито визите са ви удобрени, ще си ги получите до няколко дни по куриер
Цялото интервю премина на Български език и всичко стана за около 40 мин, часът ни беше за 13:40 и приключихме в 14:20.
Пожелавам успех на всички на интервютата !!!

--------------------
Поздрави !!!

Ivsi91
неориентиран

Регистриран: 05.02.2017
    #3389153 - 09.02.2017 07:52 [Re: dominik0806]

Здравейте!
Вчера мина и моето интервю. Интервюто ми беше насрочено в 1.40 РМ. Аз бях там към 1.15. Попитах момчето от охраната дали вече мога да влизам, при което той каза , че не съм подранила и мога да влизам след като си изключа телефона . Минах стандартната проверка, но чантата ми я пускаха 3 пъти докато се разбере, че една гривничка с кръстче правеше проблем.
И така поех по червената пътека, която води до приемната. Отворих си вратата и срещу мен едно гише тип рецепция седяха две млади момичета.Едното ми подаде лист на който бяха написани причините поради който могат да ми откажат виза или ако искам мога да си се откажа и сама тъй като парите които плащаш не се възтановяват ако не ти дадат виза.
Прочетох, върнах листа и отидох да платя на касата.
След малко ме извикаха на гишето за да си представя документите. Аз предварително си ги бях подредила оригинал копие, оригинал копие.
Документите са както е описано по долу:
1.Паспорт искат само оригинал.
2.Листа с бар кода който излиза след като си попълни въпросника.
3.Свидетелство за съдимост.
4.Акт за раждане.
5.Свидетелство за семейно положение -задължително. Аз го вадих сутринта преди интервюто.Става за 15 мин.
6.И тук ще ви поискат и свидетелство за брак или съдебно решение за развод, в зависимост от статута ви.
7. Диплома за завършено СРЕДНО образование. Да наистина тях ги интересува средното образование. За други дипломи въобще не ме питаха.(но аз си ги носех за всеки случай)
8. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
9. 2 снимки.
10. Подаде ми товарителница на DHL,в която се попълва само адресът на доставка(за паспорта и визата) ,другото е попълнено. DHL не доставя до пощенска кутия.

Питаха ме дали съм живяла повече от 6 месеца в друга страна.
Ето това беше.
Седнах и зачаках да ме извикат за пръстови отпечатъци.
Отново седнах и зачаках интервюто.
Извикаха ме на едно гише. Интервютата се водят от американски служители говорещи български.
Върнаха ми оригиналните на документите.
Господинът ме попита на български или на английски аз казах български, а той не говореше много добре български. Накара ме да се закълна и започна да ми задава стандартни въпроси кога съм завършила средно.Завършила ли съм висше. Какво работя сега.Коя година съм се развела.Къде ще живея в Америка и при кого. Живяла ли съм в друга страна, имала ли съм проблеми с полицията.
И накрая каза, че няма проблем да получа виза.До две седмици с DHL.
Това беше. Заминавам при дъщеря ми която не съм виждала вече 3 години.
Успех на всички!!!!!

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3389851 - 14.02.2017 16:57 [Re: Nadin]

Редно е и аз да се похваля, че успешно минах интервю миналата седмица.
Всичко мина както е описано 1000000000 пъти в темата вече.

Ако мога да дам един съвет - не ходете безумно по-рано. Аз бях по-рано и трябваше да чакам вътре точно толкова, колкото по-рано бях: ако бях навреме, щеше да свърши по-бързо. Цялата работа за мен (с чакането) беше 40 минути.

Отиваш на гишето отвън, взимаш си номерче, минаваш секюрити (пиеш от вода, оставяш изключената електроника) и отиваш в консулството. 5 гишета трябва да се минат там:
1. Дават ти листчето с причините, заради които със сигурност ще ти откажат виза и се съгласяваш, че си наясно, че няма да ти върнат парите при отказ
2. Плащане. Приемат лева, долари и карти - но картата трябва да може да плаща в *САЩ* - ако не ви е позволено от банката, няма да стане
3. Събират документите + копия + попълват един лист с отговори на въпроси, които ти задават (телефон, адрес, деца, предишни US визи, адрес в САЩ и т.н.) - там се попълва и товарителницата
4. Взимат ти отпечатъците
5. Консулката - заклевате ли се, проблеми с полицията, била ли сте в САЩ, честито! (на български, цялото интервю беше по-малко от минута )

Получих си документите на петия ден. Плаща се 7 лева на DHL при получаване.

Това е =) Успех!

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Kaya
Cool

Регистриран: 05.05.2016
От: DXB
    #3391613 - 24.02.2017 17:05 [Re: Serendipity]

Ето дойде време и аз да се запиша тук. Пропускам детайлите около секюрити които са описани много добре в предния пост и минавам направо "вътре". където нямаше много хора само няколко студенти за бригади и ние като семейство - първо се плаща на гише 9 после един от служителите българин един по един ми искаше всеки докумен с копие - тук странното за мен беше че той не поиска моя акт за раждане въобще незнам дали го пропусна погрешка или просто е нормално и не го искат а аз съм титуляра.Ако сте омъжени/женени не забравяйте да направите 2 копиета на удостоверението за брак че ние бяхме пропуснали и таксуват 2лева но не е болка . След това ни взеха отпечатъци само на нас възрастните и после изчакахме около 20мин за интервюто.Една мила и усмихната американка ни викна зададе 3 въпроса: имали ли сме проблеми с полицията , кога съм завършила средно образование и от кога сме женени което беше странно тъй като ние сме женени още преди да пускаме за зелена карта .но както и да е накрая дори се пошегувахме с нея тъй като мъжа ми каза само не ме питайте за точната дата на сватбата и тя отвърна о не няма защото ще си имаш проблем иначе. И това е визите ви са одобрени .не забравяйте да си носите полицейско свидетелство от чужбина ако сте живели там повече от 1год.
Не се шашкайте ако нямате провинения и не сте лъгали в дс формуляра няма за какво да се притеснявате!!!успех и ако някой има въпроси нека пише !

barierata
неориентиран

Регистриран: 17.11.2016
    #3393459 - 08.03.2017 19:14 [Re: barierata]

Привет на всички,
относно предишното ми включване за брака между еднополови двойки в България и как процедират с тях в американското посолство - най-накрая имаме резултат и можем да го споделим.
Та, след като ни казаха, че ако сключим брак в страна, където еднополовите бракове са признати, направихме проучване - страни такива има в Европа не малко, но кандидатстването във всяка е различно. Най-просто се оказа в Англия, където срещу паспорт и писмо от хазяин/хотел/приятел, че сме живели на територията на страната поне седем дни (придружено с някакво доказателство, че вашия гарант живее на същия адрес -например сметка на негово име), успяхме да си подадем документите през януари. Предизвестието е един месец, като при подаването си избирате дата и си заплащате таксата за церемонията - 125 паунда за церемонията и още 70, когато си запазвате час за подаване на известие за брак.
Успешно успяхме да сключим брак в Лондон края на февруари - издадоха ни свиделството и копие на момента (копието е още 10 паунда). Веднага щом се върнахме се обадихме в посолството, те отключиха формата на титуляра, въведоха ме като spouse и след като попълних всичко и събрах документите (искат всичко стандартно без диплома), ни беше насрочено интервю за днес - 8ми март (честит празник на всички дами!).
Интервюто мина леко и безболезнено, носехме не само снимки, но и разпечатки от телефони, чатове от фейсбук - но така и не ги разгледаха. Консула повика само мен, зададе ми няколко въпроса - от колко време сте заедно, как се запознахте, от кога живеете заедно и накрая само каза - ще си получите визата до няколко дни.
Моята виза ще важи 6 месеца, а на съпруга ми остават само два. Сега се двоумим дали да се опитаме да подготвим всичко и да заминем през май, или да удължим неговата виза, като за целта той трябва да мине нови медицински прегледи и да заплати нова таска за интервю.

Та, това е нашата скромна история, която искахме да споделим, тъй като вероятно сме един от малкото случаи на еднополови бракове в България, но хубавите новини са, че все пак можем да имам равни права с останалите, макар и по заобиколен начин

Успех на всички!

Редактирано от barierata (08.03.2017 19:15)

Kpacu
новак

Регистриран: 06.05.2016
    #3393487 - 08.03.2017 22:12 [Re: Nadin]

Здравейте, дойде и моя ред да напиша как е минало интервюто ни. Интервюто ни беше за 13:40, но в 13:20 бяхме пред посолството, отидохме на най-лявата кабинка на входа пред посолството, поискаха ни паспортите и провериха в компютъра нещо, дадоха ни едни картончета и отидохме да изчакаме на средния вход, след 5 минути ни извика един охранител и почна проверката: електроника, флашки, ключове с дистанционно и остри предмети остават при тях, нека жените да не си пълнят чантите с много излишни неща, защото моята съпруга я караха да се пръска с дезодорантите, да се маже с кремовете и гримовете След проверката влязохме в посолството една мила дама ни посрещна и ни попита за какво сме, подаде ни един лист да прочетем за какво могат да ни откажат визи. След като казахме, че всичко е наред, отидохме на касата да платим. Момчето ни попита пак дали сме прочели въпросния лист и попита как ще платим - в лева, в долари или с карта. Подадох кредитна карта от пощенска банка след малко опити успя да мине плащането и ни прати на 1 гише да си подадем документите. Дойде един господин и започна да иска документ по документ(реда на документите е описан от хората в предишните постове). И тук дойде най-неприятния за нас момент, оказа се, че сме забравили удостоверението за брак(оригинала) и много се притеснихме, но човека каза, че ще може да го изпратим допълнително. След като взе всички документи, паспорти и снимките ми даде товарителница на DHL да я попълня и ще се върне след 10 минути като съм готов. След това ни казаха да изчакаме за отпечатъци, след 10 минути един господин американец ни извика на 6-то гише и на английски почна да ни говори - сложи лявата ръка, сложи дясната и накрая двата палеца. И започна чакането за самото интервю, ние се оженихме след изтеглянето на лотарията и бях се подготвил с 9-10 албума и доста документи в една раница. След 10 минути една дама ни извика на 4-то гише и поздрави ни и започна на български - заклевате ли се да казвате истината и пак ни накара да сложим лявата си ръка на скенера, после ни попита от кога сме заедно, кога сме се оженили, кога съм завършил средно образование и дали сме имали проблеми с полицията. После ни каза, че след като изпратим брачното свидетелство, ще ни издадат визите и ни подаде едно листче с описание на липсващия документ и си тръгнахме, в 14:20 излязохме. Изпратих липсващия документ по Еконт, след 3 дена получих по DHL(плаща се 7 лв. на куриера) паспортите с визити, жълтите пликове и инструкции за плащането на имигрантската такса и една малка книжка с инструкции за имигратни в САЩ.
Благодаря на всички, които помагат в този форум, благодарение на вас се бяхме подготвили и знаехме какво да правим! Сега може би ще следва най-трудното, но вярвам, че винаги ще има кой да ни даде съвет! БЛАГОДАРЯ!

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Vlad
неориентиран

Регистриран: 18.06.2016
    #3394458 - 15.03.2017 20:22 [Re: Kpacu]

Здравейте, и нашето мина.

Ние (5-членно семейство) бяхме на 9-ти Март 2017 . Интервюто мина както са споделили мили хора преди мен и им благодаря, вече имахме прдстава. Интервюто беше насрочено за 14ч. Ние подранихме заради децата и бяхме там приблизително 13:00ч.. Имаше опашка от студенти чак при светофара. Ние решихме все пак да попитаме момчето от охраната, той нещо попита по радиостанцията и веднага ни поканиха, въпреки че бяхме подранили с близо час. Обичайната проверка на входа, оставихме си телефоните изключени, дистанционното на колата и..... Оказа се че децата са си пъхнали разни неща без да знаем като: зарядни за таблетите, едни слушалки, флашка и симкарта. Та малко се забавихме при проверката. Момчетата от охраната бяха много любезни с децата и те си казаха къде какво са наслагали. После ни информираха за причините за отказана виза, след това на гише 9 платихме с дебитна карта VISA 5х330 долара без проблем. Чак господина определено се изненада. Но ние предварително си бяхме поръчали “signature based debit card” защото тук издават “pin based” и с тях има проблеми в US. Почти не сме чакали никъде въпреки навалицата от студенти за бригади. Просто бяхме на различни гишета от тях. Жена ми и аз подавахме заедно документите, нищо че тя е титуляр. За децата има играчки и те си играеха на воля.
/по спомен за реда на подаване, като вървят оригинал после копие/

-паспорти всички на куп.
След това първо документите на титуляра после останалите
-баркодовете от дс260 – 5 бр. За всеки един от нас
-2 бр. снимки за всеки
-свидетелство за съдимост само 18+, за малките няма
-акт за раждане за всички
-Удостоверение за граждански брак + 2 копия
-Удостоверение за семейно положение по чл.14 само за 18+, за малките няма
-Дипломна за средно образование само титуляра.
-Лист с адреса за първоначална регистрация в US (адреса на гаранта)
-Двата запечатани плика с медицинските от Вита, единият е за големите а втория за децата. (ренгеновите не сме ги носили)
-Декларация за военна мобилизация в US (само за мъже от 18 до 26)- попълва се на място
-Попълнихме товарителницата за DHL и ни казаха да чакаме да ни викнат за отпечатъци (само 18+).

На гишето за снемане на отпечатъци ни говориха само на английски език, с простички инструкции и децата ги разбраха и много искаха и те да си сложат пръстчетата. Служителката много им се радва. Почти веднага ни извикаха и петимата. Първо питаха на какъв език предпочитаме да говорим. Децата казаха български, жената и големия- английски а за мен не остана ред да се включа. Интервюто беше езиков микс от английски и български, като децата задаваха и те въпроси а и бяха малко шумни, затова отървах реда и въпросите.

Това е от мен. Ако са ви редовни документите нямате притеснения.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16333

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.