ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Интетвютата DV 2017
    #3370120 - 03.10.2016 16:57

И така, новата фискална година започва, а с нея и интервютата за ДВ 2017

Моля, ако миналите интервюто за ДВ 2017 имат желание, нека споделят впечатления и детайли от протичането му, за да могат чакащите да се ориентират
Спестете ни мнения от рода "Минах, всичко беше лесно и мина бързо"

Ако имате въпроси към миналите интервютата, моля, задавайте ги в тази тема Въпроси към миналите интервю ДВ 2017

Ето темата относно миналогодишните интервюта

Интервютата DV-2016

Интервютата ДВ - 2015

Интервютата ДВ - 2014

Интервютата - ДВ 2013

Интервютата - ДВ 2012

Интервютата - ДВ 2011

Интервютата - ДВ 2010

Интервютата - ДВ 2009

Интервютата - ДВ 2008

Темата е само за миналите интервюто и техните впечатления.
Възникнали въпроси и коментарии, моля отправяйте в съответната тема.
Всичко което не е разкази и впечатления на минали интервюто ще бъде местено или изтрито, взависимост от ситуацията.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dominik0806
новак

Регистриран: 03.05.2016
От: New York
Re: Интетвютата DV 2017
    #3370511 - 06.10.2016 12:40 [Re: Nadin]

Здравейте, драги съфорумци!
Днес успях да се добера до лаптопа си и съответно започвам да пиша за вчерашното ми интервю за Зелената карта.
Интервюто ми беше насрочено за 1.40, аз към 1.30 пристигнах с Такси, защото не исках да рискувам с градския транспорт.
Следователно проверка, взеха ми телефона, слушалки, зарядно и потеглих към основната сграда.
Посрещнаха ме(не с хляб и сол разбира се ), дадоха ми да прочета за таксата и случаите, в които могат да ми откажат.
Отправих се към гише 9, заплатих таксата в местна валута(578лв.), само ме попитаха за имената, след което седнах да изчакам.
В самата зала имаше само 3-4 човека, не повече... беше много пусто, а на мен ми беше доста нервно, сякаш се явявам на държавен изпит
През това време мацката от охраната ми даде лист на които са написани как трябва да са подредени документите съответно оригинал отдолу копие.
Същата мацка дойде и ми каза да се отправя към гишето, там ме чакаше усмихната българка, започна да ме пита за документите, съответно един по един тя отмяташе на лист.
За страните от чужбина ме попита дали съм живял някъде повече от 1 година, аз имах в Кипър 4 сезона по около 6 месеца- дори не я записа страната в листа.
Документите са както следва:
1. Паспорт
2. Свидетелство за съдимост
3. Police record от чужбина, съответно аз имах от Кипър, Сингапур и Англия
4. Акт за раждане
5. Свидетелство за семейно положение
6. Диплома за завършено образование
7. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
8. 2 Снимки
Попита ме за адреса ми в Америка, съответно аз го смених, дадох направо листа на който имах записан адреса в Ню Йорк.
Не ме попита за писмо от гарант, аз имах за всеки случай.
След което ми даде да попълня товарителницата за адрес където да си получа паспорта. След няколко минути се върна и ми даде оригиналите и ми каза да изчакам да ме повикат за пръстови отпечатъци.
След около 10-15мин ме извикаха на гише 7 за пръстови отпечатъци, американката ми говореше на английски само, стана бързо и пак седнах.

След около 15 мин ме повикаха при консула, пак отпечатъци на лявата ръка и това е което ме попита:
1. Заклеваш ли се да казваш истината и само истината
2. Имената
3. Коя година съм завършил образованието си?
4. Вижда че съм живял в други държави, къде?
5. Имал ли съм проблеми с полицията? (След като отговорих Не, тя каза че това е много добре за мен и се засмя)
6. Имам ли намерение да се женя през следващите 6 месеца?

Честито визата ви е одобрена, ще си я получите след няколко дни!

Целият ми престой в посолството беше около час и 15 мин.
Надявам се да не съм забравил нещо важно да спомена, беше ми нервно, въпреки че бях сигурен, че няма проблем с документи и т.н.

Успех на всички, няма нищо страшно!
Ако някой има въпроси да пише!
Ще се видим в Америка!

VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
    #3371451 - 12.10.2016 16:12 [Re: dominik0806]

Имам един въпрос на пръв поглед много малоумен, но за мен важен за интервюто за да не стане така, че лъжа. Имам свидетелство за съдимост, принципно пише лицето не е осъждано ( и е така, никога не съм бил.) Но при въпроса имало ли сте проблеми с полицията и там съм нямал. Но съм имал акт за превишена скорост към пътна полиция от преди 4 г, платен още на момента.Та въпроса ми е да кажа, че съм нямал или да спомена, че съм имал акт за превишена скорост?

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3371471 - 12.10.2016 20:09 [Re: VAD85]

Добре бе, хора, нали направих специална тема за въпроси към миналите интервютата, защо за Бога, един през друг пишете в тази. Нима, ясно не съм написала, че тази е САМО и единствено за впечатленията на тези, които са минали интервю.

Представете си каква какафония ще настане, ако всеки започне да пище в тази тема, да задава въпроси и пр. За това има и специална тема за въпросите, моля, задавайте ги там!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Skl1983
неориентиран

Регистриран: 28.05.2016
    #3374661 - 08.11.2016 22:01 [Re: Nadin]

Здравейте, днес мина и нашето интервю! Всичко мина както е описано тук, за което много благодаря! Интервюто беше от 14ч.Ние влезнахме в 13:05ч.и в 14:15ч си тръгнахме щастливи! Стандартната проверка на входа, оставихме си телефоните, ключовете от колата, защото бяха с дистанционно и влезнахме. Прочетохме листа за какво може да ни бъде отказана виза, след което на гише 9 заплатихме 3х330 долара. Попитаха ни как ще платим -долари, лева или с карта. Предварително си бяхме сменили пари. Седнахме да чакаме и не след дълго извикаха жена ми да даде документите, тъй като тя е титуляр, а те са :
1.баркодове от dc260
2.2 бр. снимки
3. Свидетелство за съдимост от България
4. Police record от чужбина
5. Акт за раждане
6.Удостоверение за граждански брак
7.Удостоверение за семейно положение по чл.14
8. Дипломна за средно образование
9.Писмото от гарант ако има такова
10. Медицинските изследвания
Върнаха ни диска със снимките. Дадоха да попълним товарителницата и ни казаха да чакаме да ни викнат за отпечатъци. След 10мин и това стана, и седнахме да чакаме. Най -много 10тина минути и ни извикаха и тримата. Интервюто беше на английски, след като се закле жена ми отговори на следните въпроси :
1.Кога си завършила средно образование
2.Имаш ли завършен университет и коя година си завършила
3.Кога е сключен гражданския брак
4.Били ли сме в чужбин,, съответно да и какво сме работили там
5.Имали ли сме проблеми с полицията
Накрая приключиха с това беше всичко, ще ви изпратим визите до 2-3дни, честито!
Всичко общо 1 час. Успех на всички, няма нищо страшно. Който има нужда от помощ да пита, ще помогна на всеки стига да мога, защото този форум много помогна на нас!

ARR_
новак

Регистриран: 10.01.2008
    #3374798 - 09.11.2016 12:37 [Re: Nadin]

Днес си получих паспорта с визата. Интервюто ми беше на 3.11 от 13.40, бях пред посолството 1 час по-рано, но охраната ми каза да дойда 10-тина минути преди часа за когато е насрочено. От там нататък обичайната процедура - минах през проверка на входа където оставих телефона, и отидох в сградата където се провеждат самите интервюта. Дадоха ми лист с написаните причини поради които биха могли да откажат виза, след като го прочетох си платих таксата в долари. После на съседното гише на друг служител предадох нужните документи: паспорт, диплома за средно, удостоверение за раждане, свидетелства за съдимост и семейното положение, листа с баркодовете от ds260, снимки и май това беше. Последваха стандартните въпроси - живял ли съм в чужбина повече от 6м, семейното ми положение, имам ли намерение да се женя в следващите 6 месеца и още няколко които не помня . След това взимане на отпечатъци и от там след 10-тина мин. чакане на друго гише (кабинка по скоро) беше самото интервю на български. Отново обичайните въпроси: заклеваш се да казваш истината, кога си завършил, бил ли си в УСА, проблеми с полицията, живял ли си друга страна. След като отговорих на тези въпроси ми казаха че ще си получа паспорта с визата след няколко дни.
Цялото интервю от влизането в посолството до излизането ми отне около 40 минтути, и мисля че ако човек си е попълнил формата за участие в лотарията и ds260 коректно няма от какво да се притеснява.

barierata
неориентиран

Регистриран: 17.11.2016
    #3376676 - 17.11.2016 11:43 [Re: Nadin]

Привет на всички,
Пише от името на половинката си, тъй като той не си пада нито по форумите, нито по споделянето.
Интервюто му беше на 15-ти в 14:00 като той влезе около 13:45. Очаквах да отнеме над час, но той излезе с балетна стъпка 40-50 минути по-късно, одобрен. Въпросите са били стандартни, изключително малко на брой. Бил ли сте в щатите и ще се жените ли преди да заминете.
Тук идва интересната част. Ние сме еднополова двойка, заедно от над 4 години. На последния въпрос той казва „Да, бих искал да сключа брак, но аз съм гей". След лек смут от страна на служителите и едно 15-минутно проучване от тяхна страна са казали, че брак може да сключим и ще се признае, ако го направим на територията на страна, която признава еднополовите бракове.
Та сега планираме ходене до Англия, но процедурата не е особено лесна. Надявам се да успеем.
Реших, че трябва да го споделя, защото сред стотиците прегледани теми и мнения не намерих нищо за еднополовите двойки и как стоят нещата при тях.

Щом имам прогрес, ще се включа да споделя дали сме имали успех!

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3378939 - 02.12.2016 18:12 [Re: barierata]

И нашето интервю мина. Перфектно. Бях се подготвила за кръстосан разпит. Имахме час за 13:40, но бяхме там по- рано около 13:20 и понеже беше уасен студ веднага влязохме като пристигнахме. Минахме проверката като ме накараха да пия от течностите на бебето. Пуснаха ни с количката, храната и течностите. Взеха само предвидените играчки. Платихме такса и седнахме да чакаме. Повикаха ни да си дадем документите. Взеха всичко без свидетелството за идентичност и последната страница на ДС-а с баркода. Взеха само тази на мъжа ми , понеже при тях не се четяла. Попълних бланката за DHL и седнахме да чакаме. После ни викнаха на гише 6 да даваме отпечатъци и пак почакахме. Викнаха ни на гише 2 за интервюто. Взеха пак отпечатъци, на мен взеха и за беба, понеже тя е малка. Консулът констатира, че знае, че и двамата сме били J1 и пита кога сме сключили брак. Казахме му датата и се усмихна и каза ама сте от доста по-дълго време заедно и ние отговорихме от колко. Попита кога е родено детето и след това каза "До седмица ще си получите паспортите. Късмет" и това беше. Излязохме щастливи и доволни

viper
неориентиран

Регистриран: 05.05.2016
    #3379858 - 09.12.2016 12:38 [Re: divanence_91]

Здравейте,
И нашето интервю мина на 07.12. от 13:40. Всичко мина както е описано /благодарение на вас се бяхме подготвили/. Проверка на входа, по пътечката и влезнахме в залата посрещнаха ни, дадоха да прочетем листа с причините поради които може да ни откажат, платихме на касата 3х330 долара и след това ни дадоха лист на който беше отбелязано как да се наредят документите /аз ги бях наредил както ги е описал Skl1983 така траябва да са наредени/. Пред нас имаше едно семейство с две деца, една възрастна двойка за зелени карти. Извикаха ме да подам документите по описания ред, попълних DHL бланката, казаха да изчакаме за отпечтъци. Добре е да си подредите дикументите предварително защото семейството което беше преди нас настана голямо вадене слагане питане вайкане и излишни нерви. Нас ни извикаха за отпечатаци всичко е обяснено на табелки как се поставят пръстите. Седнахме да изчакаме за интервюто. И нас ни извикаха първи, млада много усмихната американка поздрави ни на английски но прдължи на български , дадохме отпечатаци и зададе първия въпрос.
1 Кога сте завършили основното образувание,
2.Вижда че съм живял в Франция и ме попита коя година
3. От кога сте женени,
4. Има ли ли сте проблеми с полицията, двамата с жена ми в един глас НЕ
Тя се усмихна и каза това е добре за вас , честито визите ви са одобрени, ще си ги получите след няколко дена. Всичко мина за окло час и половина. Друго за което щях да направя грешка от 01.10 снимките за интервюто трябва да са без очила.
Благодарим на целия форум за помощта !!!

dj_americano
неориентиран

Регистриран: 13.09.2016
    #3382779 - 28.12.2016 14:07 [Re: Nadin]

Днес мина интервюто ми!Всичко мина наред.Отпечатъци,документите и няколко въпроса "проформа".Няма нищо страшно,ако човек си е попълнил дс260 коректно няма да има никакви проблеми! Мога да кажа само че форумът ми свърши идеална работа за което много благодаря на създателите му!

bolii
неориентиран

Регистриран: 17.05.2016
    #3382809 - 28.12.2016 18:00 [Re: Nadin]

Здравейте, в4ера мина и нашето интервю! Всичко мина както е описано тук, за което много благодаря! Интервюто беше от 14ч.Ние влезнахме в 13:30ч.и в 15:30ч си тръгнахме щастливи! Стандартната проверка на входа, оставихме си телефоните, ключовете от колата, защото бяха с дистанционно и влезнахме. Прочетохме листа за какво може да ни бъде отказана виза, след което на гише 9 заплатихме 4х330 долара. Попитаха ни как ще платим -долари, лева или с карта. Предварително си бяхме сменили пари. Седнахме да чакаме и не след дълго извикаха сапруса ми да даде документите, тъй като тои е титуляр, а те са :
Документите са както следва:
1. Паспорт
2. Свидетелство за съдимост
3. Police record от чужбина, съответно аз имах от Холандия
4. Акт за раждане
5. Свидетелство за семейно положение
6. Диплома за завършено образование
7. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
8. 2 Снимки
Попита ме за адреса ми в Америка, съответно аз го дадох.
След което ми даде да попълня товарителницата за адрес където да си получа паспорта. След няколко минути се върна и ми даде оригиналите и ми каза да изчакам да ме повикат за пръстови отпечатъци.
След около 20-30мин ме извикаха на гише 6 за пръстови отпечатъци, американканеца ми говореше на английски само, стана бързо и пак седнах.Най -много 10тина минути и ни извикаха и 4етеримата. Интервюто беше на английски, след като се закле сапруга ми отговори на следните въпроси :
1.Кога си завършила средно образование
2.Имаш ли завършен университет и коя година си завършила
3.Кога е сключен гражданския брак
4.Били ли сме в чужбин,, съответно да и какво сме работили там
5.Имали ли сме проблеми с полицията
Накрая приключиха с това беше всичко, ще ви изпратим визите до една седмица честито!
Всичко общо 2 час. Успех на всички, няма нищо страшно.

Благодарим на целия форум за помощта !!!

bahama_mama
неориентиран

Регистриран: 31.10.2016
    #3384514 - 09.01.2017 19:31 [Re: Nadin]

Мина и този зор за нас... всъщност в началото се притесних, после даже и се посмяхме. Така, по същество...всичко е, както хората преди мен са описали. При нас просто имаше малък проблем с плащането с карта, защото в банката излиза, че е транзакцията от Щатите, а моят мъж е забранил да се теглят пари от неговата карта от чужбина.Имайте го предвид това, защото той трябваше в студа да търчи да търси банка/ банкомат, които не бяха много близо. Оправихме се с това, но не бях снимала 2 пъти брачното свидетелство, та ни взеха 2 лв. за страничката, но това да му е. Най-много чакахме да ни извикат за пръстовите отпечатъци. После две жени ни задаваха въпроси (едната се обучаваше очевидно). Питаха ни дали сме имали проблеми с полицията, дали сме живели някъде навън повече от година, дали само аз съм била в Щатите на бригада и ни питаха от колко години сме заедно. За да докажем, сме се оженили скоро, но сме от 10 г. заедно, ни искаха доказателства. Аз предоставих снимки, както и документ, на който мъжът ми е регистриран на един и същ адрес с мен от 2012. Оставам на разположение за въпроси Поздрави на всички и успех!

Mortimar

Регистриран: 10.08.2016
Интетвютата DV 2017
    #3385138 - 13.01.2017 22:58 [Re: bahama_mama]

Здравейте,
Нашето интервю мина на 15.12.2016 от 13:40.
Като цяло всичко мина както е описано от всички преди нас, само една малка подробност - аз съпругата на титуляра не фигурирах никъде!
Любезният служител на входа ни каза, че има само едно интервю за деня и това е на съпруга ми, аз коя съм? /Е, щом тогава не получих удар значи ще живея вечно /
Почакахме 15 мин отвън, тъй като по същото време всички бяха в обедна почивка и никой не отговаряше на телефоните. След като се увери, че носим всичко необходимо за да докажем, че и аз трябва да съм там, охранителят ни пусна и двамата, за да разнищим случая.
По пътечката и влезнахме в залата посрещнаха ни, дадоха да прочетем листа с причините поради които може да ни откажат и да се обърнем към първото гише със запитване относно проблемът ни.
Извикаха служителка, която се зае изцяло с нашия случай. Аз имам опит в работа с документи и винаги съм преподготвена с ненужни дори копия. Явно в случая това беше в моя полза, тъй като носех със себе си разпечатката от цялостната Д260 на двама ни. Взеха моята част, провериха всички данни и казаха да изчакаме 10 мин да ме въведат в системата, тъй като явно всичко е наред, но въпреки това не фигурирам никъде.
През това време платихме таксите, взеха ни отпечатъци. Извикаха ни на гишето поискаха ни един по един всички необходими документи, които вече са описани по-горе, както и police record от Англия, може би защото живеем там от февруари 2016 до деня на интервюто и навсякъде фигурираме с тамошен адрес
Поискаха ни също доказателства, че сме заедно от 14год, но сме женени едва от 7 месеца. Съответно и с това бяхме добре подготвени, взеха само малко снимки, но уточнихме, че имаме банкови извлечения, договори за наем, свидетелства за адрес и куп други документи. Общо звето носехме една допълнителна чанта с документи за в краен случай и много се радвам за това.
Изчакахме на гишето служителката да вземе всичко и да влезе вътре. След 10 мин се върна консулката и започна самото интервю.
Усмихната и любезна, както всички служители в посолството, поздрави ни и ни попита дали говорим английски, кимнахме и тя се засмя, “Разбира се, нали живеете в Англия!“ и прдължи на английски, дадохме отпечатаци и зададе първия въпрос.
1 Кога сте завършили средното си образование? - само към съпругът ми, който е титуляра
2. От кога сте заедно?
3. От кога сте женени?
4. Имате ли деца?
4. Има ли ли сте проблеми с полицията, двамата с мъжа ми в един глас НЕ!
Тя се засмя и каза това е много добре за Вас, честито визите ви са одобрени, ще си ги получите до 5 работни дни. Всичко мина за около 40 мин.
Това беше най-стресовият ми ден и без усложненията се бяхме притеснили адски много.
Сега вече и аз мога да кажа НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ ако всички документи са Ви изрядни, няма място за притеснение. Всички хора в Посолството са адски любезни и отзивчиви и са там за да Ви помогнат, а не за да се заяждат с Вас, както в БГ институциите.
Поне нашият случай беше такъв!
Успех на всички и ако мога да помогна с радост ще споделя моят скорошен опит

angelov.94
неориентиран

Регистриран: 20.06.2016
От: България
    #3388870 - 07.02.2017 16:57 [Re: Mortimar]

Здравейте, вчера на 06.02.2017г. мина и нашето интервю, отговорът беше положителен и много се радваме. Имахме притеснение, понеже с половинката ми сключихме брак след като спечелих от лотарията, притеснявахме се че може да изкарат бракът фиктивен, за това се подготвихме предварително със снимки и принтирахме публикации от Фейсбук от началото на връзката ни. Когато влязохме в посолството ни посрещнаха и ни дадоха да прочетем за какво могат да ни бъдат отказани визите, платихме си таксите по 330 долара на гише 9, след това на гише 4 дадохме всички нужни документи за интервюто, след това на гише 7 дадохме пръстови отпечатъци и малко по късно ни извикаха на устното интервю, бяхме много притеснени, но консулката се оказа много дружелюбна и учтива, зададе ни 5 въпроса:
1.Кой е титулярът? -Аз отговорих, че съм аз
2. Попита ме кога съм завършил средното си образование? -Отговорих и
3. Кога сключихте граждански брак? -Казахме датата.
4. Живеели ли сте повече от 6 месеца в чужбина? -Отговор не и от двама ни.
5. Имали ли сте проблеми с полицията? -Не! и двамата в един глас
След това усмихнато ни каза: Честито визите са ви удобрени, ще си ги получите до няколко дни по куриер
Цялото интервю премина на Български език и всичко стана за около 40 мин, часът ни беше за 13:40 и приключихме в 14:20.
Пожелавам успех на всички на интервютата !!!

--------------------
Поздрави !!!

Ivsi91
неориентиран

Регистриран: 05.02.2017
    #3389153 - 09.02.2017 07:52 [Re: dominik0806]

Здравейте!
Вчера мина и моето интервю. Интервюто ми беше насрочено в 1.40 РМ. Аз бях там към 1.15. Попитах момчето от охраната дали вече мога да влизам, при което той каза , че не съм подранила и мога да влизам след като си изключа телефона . Минах стандартната проверка, но чантата ми я пускаха 3 пъти докато се разбере, че една гривничка с кръстче правеше проблем.
И така поех по червената пътека, която води до приемната. Отворих си вратата и срещу мен едно гише тип рецепция седяха две млади момичета.Едното ми подаде лист на който бяха написани причините поради който могат да ми откажат виза или ако искам мога да си се откажа и сама тъй като парите които плащаш не се възтановяват ако не ти дадат виза.
Прочетох, върнах листа и отидох да платя на касата.
След малко ме извикаха на гишето за да си представя документите. Аз предварително си ги бях подредила оригинал копие, оригинал копие.
Документите са както е описано по долу:
1.Паспорт искат само оригинал.
2.Листа с бар кода който излиза след като си попълни въпросника.
3.Свидетелство за съдимост.
4.Акт за раждане.
5.Свидетелство за семейно положение -задължително. Аз го вадих сутринта преди интервюто.Става за 15 мин.
6.И тук ще ви поискат и свидетелство за брак или съдебно решение за развод, в зависимост от статута ви.
7. Диплома за завършено СРЕДНО образование. Да наистина тях ги интересува средното образование. За други дипломи въобще не ме питаха.(но аз си ги носех за всеки случай)
8. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
9. 2 снимки.
10. Подаде ми товарителница на DHL,в която се попълва само адресът на доставка(за паспорта и визата) ,другото е попълнено. DHL не доставя до пощенска кутия.

Питаха ме дали съм живяла повече от 6 месеца в друга страна.
Ето това беше.
Седнах и зачаках да ме извикат за пръстови отпечатъци.
Отново седнах и зачаках интервюто.
Извикаха ме на едно гише. Интервютата се водят от американски служители говорещи български.
Върнаха ми оригиналните на документите.
Господинът ме попита на български или на английски аз казах български, а той не говореше много добре български. Накара ме да се закълна и започна да ми задава стандартни въпроси кога съм завършила средно.Завършила ли съм висше. Какво работя сега.Коя година съм се развела.Къде ще живея в Америка и при кого. Живяла ли съм в друга страна, имала ли съм проблеми с полицията.
И накрая каза, че няма проблем да получа виза.До две седмици с DHL.
Това беше. Заминавам при дъщеря ми която не съм виждала вече 3 години.
Успех на всички!!!!!

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3389851 - 14.02.2017 16:57 [Re: Nadin]

Редно е и аз да се похваля, че успешно минах интервю миналата седмица.
Всичко мина както е описано 1000000000 пъти в темата вече.

Ако мога да дам един съвет - не ходете безумно по-рано. Аз бях по-рано и трябваше да чакам вътре точно толкова, колкото по-рано бях: ако бях навреме, щеше да свърши по-бързо. Цялата работа за мен (с чакането) беше 40 минути.

Отиваш на гишето отвън, взимаш си номерче, минаваш секюрити (пиеш от вода, оставяш изключената електроника) и отиваш в консулството. 5 гишета трябва да се минат там:
1. Дават ти листчето с причините, заради които със сигурност ще ти откажат виза и се съгласяваш, че си наясно, че няма да ти върнат парите при отказ
2. Плащане. Приемат лева, долари и карти - но картата трябва да може да плаща в *САЩ* - ако не ви е позволено от банката, няма да стане
3. Събират документите + копия + попълват един лист с отговори на въпроси, които ти задават (телефон, адрес, деца, предишни US визи, адрес в САЩ и т.н.) - там се попълва и товарителницата
4. Взимат ти отпечатъците
5. Консулката - заклевате ли се, проблеми с полицията, била ли сте в САЩ, честито! (на български, цялото интервю беше по-малко от минута )

Получих си документите на петия ден. Плаща се 7 лева на DHL при получаване.

Това е =) Успех!

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Kaya
Cool

От: DXB
    #3391613 - 24.02.2017 17:05 [Re: Serendipity]

Ето дойде време и аз да се запиша тук. Пропускам детайлите около секюрити които са описани много добре в предния пост и минавам направо "вътре". където нямаше много хора само няколко студенти за бригади и ние като семейство - първо се плаща на гише 9 после един от служителите българин един по един ми искаше всеки докумен с копие - тук странното за мен беше че той не поиска моя акт за раждане въобще незнам дали го пропусна погрешка или просто е нормално и не го искат а аз съм титуляра.Ако сте омъжени/женени не забравяйте да направите 2 копиета на удостоверението за брак че ние бяхме пропуснали и таксуват 2лева но не е болка . След това ни взеха отпечатъци само на нас възрастните и после изчакахме около 20мин за интервюто.Една мила и усмихната американка ни викна зададе 3 въпроса: имали ли сме проблеми с полицията , кога съм завършила средно образование и от кога сме женени което беше странно тъй като ние сме женени още преди да пускаме за зелена карта .но както и да е накрая дори се пошегувахме с нея тъй като мъжа ми каза само не ме питайте за точната дата на сватбата и тя отвърна о не няма защото ще си имаш проблем иначе. И това е визите ви са одобрени .не забравяйте да си носите полицейско свидетелство от чужбина ако сте живели там повече от 1год.
Не се шашкайте ако нямате провинения и не сте лъгали в дс формуляра няма за какво да се притеснявате!!!успех и ако някой има въпроси нека пише !

barierata
неориентиран

Регистриран: 17.11.2016
    #3393459 - 08.03.2017 19:14 [Re: barierata]

Привет на всички,
относно предишното ми включване за брака между еднополови двойки в България и как процедират с тях в американското посолство - най-накрая имаме резултат и можем да го споделим.
Та, след като ни казаха, че ако сключим брак в страна, където еднополовите бракове са признати, направихме проучване - страни такива има в Европа не малко, но кандидатстването във всяка е различно. Най-просто се оказа в Англия, където срещу паспорт и писмо от хазяин/хотел/приятел, че сме живели на територията на страната поне седем дни (придружено с някакво доказателство, че вашия гарант живее на същия адрес -например сметка на негово име), успяхме да си подадем документите през януари. Предизвестието е един месец, като при подаването си избирате дата и си заплащате таксата за церемонията - 125 паунда за церемонията и още 70, когато си запазвате час за подаване на известие за брак.
Успешно успяхме да сключим брак в Лондон края на февруари - издадоха ни свиделството и копие на момента (копието е още 10 паунда). Веднага щом се върнахме се обадихме в посолството, те отключиха формата на титуляра, въведоха ме като spouse и след като попълних всичко и събрах документите (искат всичко стандартно без диплома), ни беше насрочено интервю за днес - 8ми март (честит празник на всички дами!).
Интервюто мина леко и безболезнено, носехме не само снимки, но и разпечатки от телефони, чатове от фейсбук - но така и не ги разгледаха. Консула повика само мен, зададе ми няколко въпроса - от колко време сте заедно, как се запознахте, от кога живеете заедно и накрая само каза - ще си получите визата до няколко дни.
Моята виза ще важи 6 месеца, а на съпруга ми остават само два. Сега се двоумим дали да се опитаме да подготвим всичко и да заминем през май, или да удължим неговата виза, като за целта той трябва да мине нови медицински прегледи и да заплати нова таска за интервю.

Та, това е нашата скромна история, която искахме да споделим, тъй като вероятно сме един от малкото случаи на еднополови бракове в България, но хубавите новини са, че все пак можем да имам равни права с останалите, макар и по заобиколен начин

Успех на всички!

Редактирано от barierata (08.03.2017 19:15)

Kpacu
новак

Регистриран: 06.05.2016
    #3393487 - 08.03.2017 22:12 [Re: Nadin]

Здравейте, дойде и моя ред да напиша как е минало интервюто ни. Интервюто ни беше за 13:40, но в 13:20 бяхме пред посолството, отидохме на най-лявата кабинка на входа пред посолството, поискаха ни паспортите и провериха в компютъра нещо, дадоха ни едни картончета и отидохме да изчакаме на средния вход, след 5 минути ни извика един охранител и почна проверката: електроника, флашки, ключове с дистанционно и остри предмети остават при тях, нека жените да не си пълнят чантите с много излишни неща, защото моята съпруга я караха да се пръска с дезодорантите, да се маже с кремовете и гримовете След проверката влязохме в посолството една мила дама ни посрещна и ни попита за какво сме, подаде ни един лист да прочетем за какво могат да ни откажат визи. След като казахме, че всичко е наред, отидохме на касата да платим. Момчето ни попита пак дали сме прочели въпросния лист и попита как ще платим - в лева, в долари или с карта. Подадох кредитна карта от пощенска банка след малко опити успя да мине плащането и ни прати на 1 гише да си подадем документите. Дойде един господин и започна да иска документ по документ(реда на документите е описан от хората в предишните постове). И тук дойде най-неприятния за нас момент, оказа се, че сме забравили удостоверението за брак(оригинала) и много се притеснихме, но човека каза, че ще може да го изпратим допълнително. След като взе всички документи, паспорти и снимките ми даде товарителница на DHL да я попълня и ще се върне след 10 минути като съм готов. След това ни казаха да изчакаме за отпечатъци, след 10 минути един господин американец ни извика на 6-то гише и на английски почна да ни говори - сложи лявата ръка, сложи дясната и накрая двата палеца. И започна чакането за самото интервю, ние се оженихме след изтеглянето на лотарията и бях се подготвил с 9-10 албума и доста документи в една раница. След 10 минути една дама ни извика на 4-то гише и поздрави ни и започна на български - заклевате ли се да казвате истината и пак ни накара да сложим лявата си ръка на скенера, после ни попита от кога сме заедно, кога сме се оженили, кога съм завършил средно образование и дали сме имали проблеми с полицията. После ни каза, че след като изпратим брачното свидетелство, ще ни издадат визите и ни подаде едно листче с описание на липсващия документ и си тръгнахме, в 14:20 излязохме. Изпратих липсващия документ по Еконт, след 3 дена получих по DHL(плаща се 7 лв. на куриера) паспортите с визити, жълтите пликове и инструкции за плащането на имигрантската такса и една малка книжка с инструкции за имигратни в САЩ.
Благодаря на всички, които помагат в този форум, благодарение на вас се бяхме подготвили и знаехме какво да правим! Сега може би ще следва най-трудното, но вярвам, че винаги ще има кой да ни даде съвет! БЛАГОДАРЯ!

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Vlad
неориентиран

Регистриран: 18.06.2016
    #3394458 - 15.03.2017 20:22 [Re: Kpacu]

Здравейте, и нашето мина.

Ние (5-членно семейство) бяхме на 9-ти Март 2017 . Интервюто мина както са споделили мили хора преди мен и им благодаря, вече имахме прдстава. Интервюто беше насрочено за 14ч. Ние подранихме заради децата и бяхме там приблизително 13:00ч.. Имаше опашка от студенти чак при светофара. Ние решихме все пак да попитаме момчето от охраната, той нещо попита по радиостанцията и веднага ни поканиха, въпреки че бяхме подранили с близо час. Обичайната проверка на входа, оставихме си телефоните изключени, дистанционното на колата и..... Оказа се че децата са си пъхнали разни неща без да знаем като: зарядни за таблетите, едни слушалки, флашка и симкарта. Та малко се забавихме при проверката. Момчетата от охраната бяха много любезни с децата и те си казаха къде какво са наслагали. После ни информираха за причините за отказана виза, след това на гише 9 платихме с дебитна карта VISA 5х330 долара без проблем. Чак господина определено се изненада. Но ние предварително си бяхме поръчали “signature based debit card” защото тук издават “pin based” и с тях има проблеми в US. Почти не сме чакали никъде въпреки навалицата от студенти за бригади. Просто бяхме на различни гишета от тях. Жена ми и аз подавахме заедно документите, нищо че тя е титуляр. За децата има играчки и те си играеха на воля.
/по спомен за реда на подаване, като вървят оригинал после копие/

-паспорти всички на куп.
След това първо документите на титуляра после останалите
-баркодовете от дс260 – 5 бр. За всеки един от нас
-2 бр. снимки за всеки
-свидетелство за съдимост само 18+, за малките няма
-акт за раждане за всички
-Удостоверение за граждански брак + 2 копия
-Удостоверение за семейно положение по чл.14 само за 18+, за малките няма
-Дипломна за средно образование само титуляра.
-Лист с адреса за първоначална регистрация в US (адреса на гаранта)
-Двата запечатани плика с медицинските от Вита, единият е за големите а втория за децата. (ренгеновите не сме ги носили)
-Декларация за военна мобилизация в US (само за мъже от 18 до 26)- попълва се на място
-Попълнихме товарителницата за DHL и ни казаха да чакаме да ни викнат за отпечатъци (само 18+).

На гишето за снемане на отпечатъци ни говориха само на английски език, с простички инструкции и децата ги разбраха и много искаха и те да си сложат пръстчетата. Служителката много им се радва. Почти веднага ни извикаха и петимата. Първо питаха на какъв език предпочитаме да говорим. Децата казаха български, жената и големия- английски а за мен не остана ред да се включа. Интервюто беше езиков микс от английски и български, като децата задаваха и те въпроси а и бяха малко шумни, затова отървах реда и въпросите.

Това е от мен. Ако са ви редовни документите нямате притеснения.

alice_unchained
неориентиран

Регистриран: 06.05.2016
    #3395957 - 28.03.2017 19:11 [Re: Nadin]

Здравейте и от мен,
Нашето интервю беше началото на януари, как само лети времето..
Всичко протече съвсем нормално, както много преди мен вече са описали. Съветвам ви да си направите поне по едно копие на всички документи, на двойката преди нас, ако не се лъжа, им взеха по 2 лв на страница. Плащането го извършихме кеш, в долари, но може и с карта. Ние с приятеля ми, който е и титулярът, сме от 6 години заедно и подписахме още средата на май. Служителят, който ни взе документите, забеляза, че брака е сключен скоро след изтеглянето и поиска да представим доказателства за връзката си. Благодарение на този страхотен форум , ние си бяхме предварително написали домашното и носихме разпечатани снимки (може би повече отколкото беше необходимо ), 3 договора за наем, на който фигурираме и двамата, хотелски и самолетни резервации. Приветливата консулка ни зададе стандартните въпроси - "проблеми с полицията", "от колко време сте заедно", "виждам, че сте били заедно в Щатите, кога е било", "къде отивате" и "коя година завършихте гимназия". Два-три дена по-късно си получихме пакета с документите, инструкции и паспортите от офиса на DHL до летището.
След месец заминаваме и продължавам да следя форума, но вече по други теми
Успех на всички!

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3397354 - 10.04.2017 22:27 [Re: alice_unchained]

Минахме и ние днес, абсолюно без каквато и да е драма. Всичко протече по начина, по който е описано от останалите кандидати.
Подредихме си документите по описанието от мнение №5 в темата, написано от Skl1983 и не сгрешихме - точно така ги искаха.

Първо си платихме таксата, изчакахме си малко, поканиха ни в стаичка №1, там една усмихната българка започна да събира документите - оригинал и копие, взе и изследванията /върна ни дисковете със снимката и препоръча да си ги носим с нас в ръчния багаж/.
Искаше и някакви доказателства за връзката, дадохме някой работи, попълнихме товарителницата и излязохме да чакаме за отпечатъци. След около 20мин ни извикаха, взеха отпечатъци и пак си чакахме /абе много се чака, има и доста студенти в момента/. След около още 15тина мин ни поканиха на гише 3 за интервюто с консула. Протече за няма и 2 минути, говорихме си на български - заклевате ли се, че информацията, която давате е истина /или нещо подобно беше/, кой е титуляра, кога си завършил средното си образование, от колко време сте заедно, имали ли сте проблем с полицията. Честито, визите са ви одобрени и край на мача.

Ако някой се притеснява - абсолютно не си заслужава да го прави.
Успех на останалите, на които им предстои интервю. Успех и на тия, които чакат с нетърпение 02.05.

Благодаря за многото и полезна информация, обещавам да остана активен.

Miroslava02
неориентиран

Регистриран: 07.03.2017
    #3398409 - 20.04.2017 17:56 [Re: MapTo_D]

Най-накрая и ние минахме интервюто. Всичко е точно както са го описали всички до тук. Ние сме с бебе и навсякъде ни пускаха с предимство, но си имаше и чакане( явно време за обработване на документите). Единственир проблем при нас дойде от акта ми за раждане, в който родителите ми фигурират само с егн-та и никаде няма изписани имената им. Днес изкарах дубликат от общината и го изпратихме до посолството. Така че си чакаме само визите. Друго- разпечатаните баркодове ни поискаха само на тези които не са титуляри. Диплома за средно образувание поискаха само за титуляра. Тъй като сме сключили брак след излизане на резултатите от лотарията ни поиска доказателства- бях взела снимки, и разпечатки от фейсбук( както беше писал някой от форома, защото там се виждат и датите). Мисля че никъде не беше споменато, но преди проверката на входа са необходими лични карти и акт за раждане на бебето, срещу които ти дават някакво номерче.

nikiixa
новак

Регистриран: 07.05.2016
    #3398740 - 23.04.2017 11:32 [Re: Miroslava02]

Ние също минахме интервю на 13.04.
Двама възрастни и едно бебе.
Интервюто беше от 14;00 часа. Отиваме и опашка от 20-30 студенти чакащи да влязат. Охраната ни пусна направо да минем отпред, но имаше една много нахална студентка, която не искаше да си даде реда(личеше си, че вече е била в щатите и стъпваше по петдесетолевки).
Няма значение. Първо охраната на входа-оставате телефони, дистанционни на коли и всичко, което има батерии. Накараха жената да пие от водата на бебето да не би да е нещо, което не трябва да се внася. После във втората сграда първо ви дават документ да прочетете защо може да ви откажат виза. След това на друго гише плащате таксата-$330 долара на човек. След това извикват титуляра за документите. Документите вече са описвани многократно в други постове. Всеки документ оригинал+копие. Да не забравите 2 копия на брачното. На жената не търсиха диплома за средно, а само на мен. След това отпечатъци и интервю с 2-3 вече описани лесни въпроса -имали ли сте проблеми с полицията и т.н.

На жената в акта за раждане имаше само егн на родителите и и след интервюто като се прибрахме вадихме дубликат и го изпратихме с копие по куриер до посолството. Това забави визите с около една седмица.

Преди да отидете си проверете акта за раждане дали има имената на родителите ви. Ако ги няма отивате за дубликат до общината. Това го пиша с цел да си спестите главоболията които ние имахме.

Забравих да пиша и, че не ни искаха никакви доказателства за връзката. Явно бебето беше достатъчно доказателство. Ние подписахме след изтеглянето ми, въпреки че имаме над 10 годишна връзка.

Намерих и разлики с горното мнение на Мирослава.
При нас Дс 260 с баркода искаха и за тримата-бебето включително.
Не ни искаха никъде лични карти. На входа си минахме с паспортите.

Успех на всички.

Редактирано от nikiixa (23.04.2017 11:36)

m3n7alsnak3

#3398960 - 25.04.2017 15:49 [Re: nikiixa]

Здравейте. Бързам и аз да се похваля - минахме и ние днес. Общо взето нещата са както са описани от хората преди това.

За начало - не си заслужава да отивате по-рано от 20мин преди уречения час. Охраната ще ви върне и ще ви каже "елате 20тина минутки преди часа". Студенти има в момента, но те са по друга "пътека" и не ги чакахме никъде. След рентгена (телефони дистанционни и т.н. аут) отиваме по пътеката към 2рата сграда. Там на нещо като регистратура ни питат за имената и ни пращат да платим таксите. След това ни дават едно листче как трябва да са подредени документите, и след известно чакане ни привикаха на едно от гишетата (нас в частност ни привикаха на гише 1, което е отделна стайчка). Там една лбезна българка събира документи (и доказателства за връзка, ако брака е сключен по-късно) като е важно на всичко да имате копие (без паспортите) и за брачното свидетелство си трябват 2 копия (за всеки човек). След като приключихме в стайчката, след няма и 10мин ни извикаха за отпечатъци и после след още около 10мин ни викнаха на интервюто.

Самото интервю - стандартните неща. Консулката ни попита на какъв език предпочитаме, казах че няма значение и тя си избра английски. Хората преди нас бяха на бг, така че няма значение. Иначе - заклевате ли се да казвате само истината, от кога сте заедно, живели ли сте в друга държава повече от 1г, имали ли сте проблеми с полицията и мен ме питаха за годината на завършване. Това беше - след това честито, визите ви са одобрени чакайте ги до някокло дни.

Като цяло (както много хора преди мен казаха) няма нужда от притеснение. Всичко минава както е описано тук

Успех на всички

LeilaB
член

Регистриран: 10.10.2013
    #3401662 - 16.05.2017 19:38 [Re: m3n7alsnak3]

Редно е да се отчетем и ние с нашето интервю. Накратко ще спомена, че титуляра е с две осъждания за шофиране след употреба на алкохол и двете в рамките на две години една след друга. Лежа и в затвора с обща присъда от 6 месеца ЛОС. Пропускам момента с влизане, плащане и т.н. Всички документи съм събирала аз, но реших малко да измъча титуляра и го оставих сам на гишето с един леко брадясал не особено любезен българин да му иска документите. Такъв разпит му дръпнаха , защото статуса му е и много цветист. И това само докато вземаха документите. Както и да е взеха ги и зачакахме. От вземането на отпечатъци докато ни викнат на гише мина час и половина! Разбираемо защото предполагам четоха двете съдебни решения с които е бил съден. Дъра бъра били ли сте в друга държава, колко пъти сме се женили и накрая жената която ни интервюира ни даде един лист и каза че ще вземат решение чак след като той си направи Medical evaluation for DUI. Върна ни паспортите с аргумента, че ще ни трябват за клиниката. Сега ще ходим пак евентуално да го видим нашия убавец аджеба алкохолик ли е или не. Е те това беше. Не знам от тук нататък какво да очаквам. Все още съм оптимист !

Le Soleil vert

Регистриран: 06.08.2016
    #3401882 - 18.05.2017 12:09 [Re: LeilaB]

Дългоочакваният ден на нашето интервю беше 27.04. Старателно изчели всичко възможно тук и прилежно подготвили документите си, се запътихме с приповдигнат дух към посолството. Само две неща бяха по-различни от очакванията ми- тягостното чакане и това, че интервюто минава на гише. За първото- да бях чела, че не става бързо, но на място се оказа, че това ме напряга повече от предвиденото. Минава се през няколко гишета за различните неща, но времето в което реално си зает с нещо е изключително кратко спрямо това, през което чакаш и слушаш как протичат интервютата на останалите хора. Да, искаш, не искаш, чуваш всичко. Необичайно ми беше и че заветното 2-3 минутно интервю се състоя през стъкло, огнеупорно може би. Иначе всичко мина чудесно, нищо различно от всичко разказвано до момента. Ние със съпруга ми сключихме брак, след като изтеглиха него през изминалата година, но сме заедно от 7 години преди това. Носехме снимки, покани от сватби, принтирани постове от фейсбук, в които се виждат конкретните дати и копие от нотариалния акт от общото ни жилище, закупено преди брака. Дамата, която ни интервюира с любопитство и усмивка разгледа всичко това и ни каза, че сме одобрени! Накратко, заредете с възможно най-много търпение и бъдете подготвени разговорът с интервюиращия да не е точно на четири очи. Успех и късмет на всички!

--------------------
'' Ils ne savaient pas que c'était impossible, alors ils l'ont fait.''
Samuel Langhorne Clemens /Mark Twain/

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3403393 - 31.05.2017 21:53 [Re: Le Soleil vert]

Дойде време и ние да се отбележим в тази тема. Днес мина и нашето интервю. Пристигнахме 30 минути по-рано и всичко приключи за 1 час. Ние сме четиричленно семейство. Няма нищо по-различно от посоченото по-горе. Аз бях си приготвила документа за идентичност на имената, тъй като аз съм титуляр и след брака приех нова фамилия. Не ми го поискаха, казаха, че след като смяната на фамилията е в резултат от сключването на брак, този документ не е необходим. Също и страничката с баркодовете не я поискаха - намериха си я служебно. Всички работят изключително професионално, експедитивно и са много мили. Интервюто ни протече на български, не ни попитаха как предпочитаме. Дежурните въпроси - кога съм завършила средно образование и кога сме сключили брак. Имали ли сме проблем с полицията и това е - ОДОБРЕНИ СТЕ! Очаквайте визите си до няколко дни!!!
Тук е мястото да отправя огромни благодарности на Надин, Муха(макар, че я няма) и на всички хора, които старателно обясняват по 1000 пъти едни и същи положения. Аз чета форума от 6-7 години и получих изключително точна представа за цялата процедура от подаването до получаването на заветната зелена карта!!!
Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16332

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.