ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
biacoOo
неориентиран

Регистриран: 04.05.2017
Re: брак след интервюто
    #3421293 - 08.12.2017 12:27 [Re: gaiety]

Здравейте, след дълго преглеждане на всички сходни теми, реших да напиша своя казус тук, като ако съм сбъркала темата, моля да бъда извинена. Ето го и моят казус: Спечелих зелена карта и вече съм в Щатите, сгодена съм, но с приятеля ми не успяхме да подпишем преди да замина, поради ред лични причини, който ще спестя (както и да е). Аз заминах, той остана в България, знам че когато взема гражданство (след 5 год.) мога да го издърпам тук при мен, но искам да знам дали има вариянт това да стане преди гражданството, докато имам само зелената карта? Познаваме се и сме заедно от 2 год. и малко повече, имаме снимки, може би ще успеем да върнем и коренспонденцията толкова назад. Доколкото четох в сайта на имиграционните, трябва да има брак, за да пратя петиция без да имам пасторт, обаче дали би било проблем, че бракът ще бъде сключен след като вече съм активирала зелената карта? Не можах да намеря къде мога да видя, в момента от коя година текат интервютата, още ли се бавят толкова много с тези петиции както преди? Голям ли е шанса да му откажат виза по този начин?
Благодаря ви предварително, всеки отговор,мнение и съвет ще ми бъде полезен!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3421295 - 08.12.2017 13:51 [Re: biacoOo]

Вариантите не са много.
* Идва с туристическа виза тук, сключвате брак, подаваш петиция и чакате. Докато чакате трябва да поддържа легален статут, студенстска виза е добра идея.
* Отиваш в България, сключвате брак, връщаш се тук, подаваш петиция и чакате ти тук, а той там.

За това и повтаряме, ако искате да сте заедно, брак преди интервюто или преди активиране на зелената карта, в противен случай е по-сложно и определено дълго.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3421488 - 10.12.2017 17:48 [Re: Nadin]

Най-простия и разумен начин Надин го е казала - намирате учебна програма и го записвате в нея (докато вадите Ф1 не мислите за брак защото тогава може да му откажат - показал е че иска да емигрира). Веднъж дойде ли жените се и подаваш за ЗК. Не знам сега как е но преди чакането беше години - през което време той седи на студенстката си виза (която не може да сменя или зарязва) докато а)не излезе неговата ЗК или б) ти не станеш гражданин.

Аз по-лесен вариант при който да не сте разделени не знам.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.