ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
LeilaB
член

Регистриран: 10.10.2013
Re: Медицински преглди - част 8
    #3400985 - 11.05.2017 08:51 [Re: emmawoodhouse]

Моя мъж е чужденец и също като твоя няма данни за друга ваксина освен тетанус. Биха му само ваксина за морбили и това беше. Не се тревожи, целия цирк е да ти вземат повечко пари

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3401200 - 12.05.2017 22:41 [Re: LeilaB]

Привет! Ние когато се записвахме за прегледи в Грийнберг, ни казаха, че когато нямат доказателство за поставени ваксини, просто оставят празни полета. В Америка, ако намерят за нужно щели да ги поставят.... Не зная кой и кога....
Иначе днес и ние минахме прегледите. На децата ваксини за менингит, а на нас МПР (морбили, паротит, рубеола) и тетанус. 4 човека - 1308 лева.... За щастие и ние нямаме сифилис...

Gargamel
член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3401506 - 15.05.2017 14:43 [Re: Kitty_lover]

Здравейте,

Да разбирам ли, че на всички деца във възраст от 11 до 18 слагат противоменингитова ваксина, ако такава не е описана в имунизационния паспорт(т.е. ако аз съм я сложила по желание на детето си и е описана, че е поставена)?

Ако в имунизационния паспорт са описани всички ваксини, правят ли манту тестове?

Благодаря предварително!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3401519 - 15.05.2017 18:24 [Re: Gargamel]

Алтернативата е да се откажете от зелената карта, варианта, че не е задължителна просто не подлежи на обсъждане.
Ако в момента на прегледа здравословното състояние не позволява, изчаква се и когато е възможно се поставя ваксина и чак след това издават визата.

Отивате в поликлиниката с бити всички ваксини изискуеми за възрастта и нанесени в картона и от там насетне лекарите решават, казвам това, защото тормозейки се сега нищо няма да постигнете, обжалване не помага.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3401521 - 15.05.2017 19:14 [Re: Gargamel]

Цитат:

Здравейте,

Да разбирам ли, че на всички деца във възраст от 11 до 18 слагат противоменингитова ваксина, ако такава не е описана в имунизационния паспорт(т.е. ако аз съм я сложила по желание на детето си и е описана, че е поставена)?

Ако в имунизационния паспорт са описани всички ваксини, правят ли манту тестове?

Благодаря предварително!

НИМЕНРИКС менингококова ваксина.Това поставиха на сина ни в Гринсберг април месец. Задължителна е за дете 11 до 18год. Може да ви я сложи личния лекар и да я опише на детето в имунизационният паспорт. Ще ви излезе по евтино. Б Грисберг е 156лв. В аптеката е около 90лв.
Ние така по желание сложихме на бебето Ротавирус като се роди, и после при медицинските само я отметнаха, че е поставена.От няколко месеца вече и тя е безплатна и е в бг.имунизационният календар.
Относно мантуто, това тест за туберкулоза.Мисля че беше за децата до 14 год. Може да избирате между манту или кръвен тест. Но теста е малко повече от 200лв. Даже да имате всички ваксини пак се прави.
Дано отговорът ми е бил изчерпателен.

Gargamel
член
**

#3401600 - 16.05.2017 12:21 [Re: alex2511]

Благодаря Ви alex2511 & gaiety,

Дъщеря ми е на 16, но пие лекарства за епилепсия, и не съм сигурна въпросната ваксина колко е препоръчителна за нея.
Ако преценката на лекуващия невролог е, че не трябва да се поставя, бележка издадена от него би ли свършила работа според вас?

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3401602 - 16.05.2017 13:18 [Re: Gargamel]

Цитат:

Дъщеря ми е на 16, но пие лекарства за епилепсия, и не съм сигурна въпросната ваксина колко е препоръчителна за нея.
Ако преценката на лекуващия невролог е, че не трябва да се поставя, бележка издадена от него би ли свършила работа според вас?

Говорете с невролога. Ако Ви каже, че е противопоказно да се поставя тази ваксина, звънете в клиниката, където мислите да минавате прегледи, обяснете ситуацията и попитайте и тях. Ако тази ваксина би повлияло на здравето на детето ви, със сигурност няма да му я поставят. Едва ли биха рискували, не се притеснявайте.

Gargamel
член
**

#3401618 - 16.05.2017 16:03 [Re: alex2511]

Цитат:

Цитат:

Говорете с невролога. Ако Ви каже, че е противопоказно да се поставя тази ваксина, звънете в клиниката, където мислите да минавате прегледи, обяснете ситуацията и попитайте и тях. Ако тази ваксина би повлияло на здравето на детето ви, със сигурност няма да му я поставят. Едва ли биха рискували, не се притеснявайте.

Благодаря Алекс, ще проверя преди да започна да се притеснявам

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3401825 - 17.05.2017 22:47 [Re: Gargamel]

Малко със закъснение се включвам. Ами за докторите тук не е проблем според мен да напишат, че дадена ваксина не е поставена. Аз за менингококовата знаех, че има смисъл до 12 годишна възраст - така джипито тук ми каза. В Грийнберг се опитах да кажа, че сме просрочили, а те ми отговориха, че там се слагат до 18 години и я поставиха на децата ни - 16 и 17 годишни са. Казаха, че на 18 там ще им сложат тетанус по техния календар. Смятам, че просто така ще пуснат вашето дете, ако има противопоказание, а в Америка до 18 ще решат какво да правят... Иначе освен по календар, има в документите и място за една допълнителна ваксина. Аз бях поставила на нашите момичета за папилома вирус и докторката я намести. Също и хепатит А имаме, но тя там е задължителна. Децата добре понасят ваксината, няма никакви оплаквания от Нименрикса... По принцип наистина бактериалният менингит е страховита болест... Успех ви желая с прегледите!!!

Le Soleil vert

Регистриран: 06.08.2016
    #3401880 - 18.05.2017 11:44 [Re: Kitty_lover]

Привет!Дойде ред и аз да споделя информация за нашите прегледи. Състояха в клиника "Вита" точно преди месец. Благодарение на всички вас, отидохме добре подготвени за това, което ни очаква. Лекарят, който ни прегледа започна с това, че задължителните за всички ваксини са две/ бяхме двама възрастни/ - приорикс и реимунизация за дифтерия, тетанус и коклюш през последните 10 години. Имало и трета, която САЩ изискват- за варицела, но тъй като ние в България нямаме такава, се било стигнало до споразумение да се минава без нея. Рентгеновите снимки получихме на дискове, което е доста удобно. Ако не се лъжа, в "Грийнберг" все още не ги дават на такъв носител. Доволни сме от клиниката, работят бързо, наясно са изискванията. За два часа бяхме приключили, а два дни по-късно взехме и пликовете с изследванията.

--------------------
'' Ils ne savaient pas que c'était impossible, alors ils l'ont fait.''
Samuel Langhorne Clemens /Mark Twain/

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 34 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2898

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.