ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Kpacu
новак

Регистриран: 06.05.2016
Re: Медицински преглди - част 8
    #3401921 - 18.05.2017 19:12 [Re: Le Soleil vert]

Цитат:

... Рентгеновите снимки получихме на дискове, което е доста удобно. Ако не се лъжа, в "Грийнберг" все още не ги дават на такъв носител. ...

Лъжете се, на диск ги дават и там

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3401939 - 18.05.2017 22:19 [Re: Kpacu]

Нашите резултати също дойдоха по Еконт вчера. На съпръгут ми не са признати ваксините от детския картон. Там просто бяха отбелязани без дати какви ваксини са му поставени в първата година след рождението. В моят детски картон ваксините бяха посочени с дати и реимунизации отново с дати и са ми нанесени на бланката. Дисковете с рентгеновите снимки са в запечатания плик - нямаме достъп до тях. Ние бяхме в Грийнберг. Успех на следващите. Ние сме доволни от обслужването в клиниката.

Gargamel
член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3402012 - 19.05.2017 14:29 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Малко със закъснение се включвам. Ами за докторите тук не е проблем според мен да напишат, че дадена ваксина не е поставена. Аз за менингококовата знаех, че има смисъл до 12 годишна възраст - така джипито тук ми каза. В Грийнберг се опитах да кажа, че сме просрочили, а те ми отговориха, че там се слагат до 18 години и я поставиха на децата ни - 16 и 17 годишни са. Казаха, че на 18 там ще им сложат тетанус по техния календар. Смятам, че просто така ще пуснат вашето дете, ако има противопоказание, а в Америка до 18 ще решат какво да правят... Иначе освен по календар, има в документите и място за една допълнителна ваксина. Аз бях поставила на нашите момичета за папилома вирус и докторката я намести. Също и хепатит А имаме, но тя там е задължителна. Децата добре понасят ваксината, няма никакви оплаквания от Нименрикса... По принцип наистина бактериалният менингит е страховита болест... Успех ви желая с прегледите!!!

Благодаря за информацията, Kitty_lover!

Gargamel
член
**

Re: Медицински преглди - част 10
    #3406362 - 29.06.2017 09:46 [Re: m3n7alsnak3]

Здравейте,

Ваксините, които са ни поставени до момента в имунизационен паспорт ли се нанасят от личния лекар, или се изготвя справка - пак от личния лекар? Вчера ходих да проверя кога ще и възможно да го направи и тя ми каза, че ще ми изготви справка. Аз обаче съм с впечатление, че трябва да ги нанесе в имунизационен паспорт.
Благодаря предварително за информацията!

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3406367 - 29.06.2017 10:33 [Re: Gargamel]

Ако в справката са описани ваксините не е нужно да са описани и в имунизационния паспорт. Ние с мъжа ми си пазихме детските картони, но на детето личната лекарка изкара точно такава справка. На прегледите я признаха и всичко си беше наред.

Gargamel
член
**

#3406368 - 29.06.2017 10:49 [Re: chochi]

Цитат:

Ако в справката са описани ваксините не е нужно да са описани и в имунизационния паспорт. Ние с мъжа ми си пазихме детските картони, но на детето личната лекарка изкара точно такава справка. На прегледите я признаха и всичко си беше наред.

Благодаря ти, моят картон от детството го занесох, детето е при нея от както е родено - т.е. тя има всичко, за съпруга ми също, но и обещах да разбера дали да го вади на лист във вид на справка - ваксина - дата на слагане, или да попълни имунизационните картони, които купих.

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3406369 - 29.06.2017 10:56 [Re: Gargamel]

Няма никакво значение. Както ви е по-удобно. Ако искаш за твое спокойствие да нанесе ваксините с датите на поставяне в имунизационния паспорт.

Gargamel
член
**

#3406371 - 29.06.2017 11:15 [Re: chochi]

Цитат:

Няма никакво значение. Както ви е по-удобно. Ако искаш за твое спокойствие да нанесе ваксините с датите на поставяне в имунизационния паспорт.

Така мисля и аз, и после ще си ги взема с мен, въпреки че предполагам, че от клиниката изготвят на база на тези паспорти документ за всеки и ваксините му
Благодаря ти много!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3406406 - 29.06.2017 18:27 [Re: Gargamel]

никакви паспорти не правят, просто на формите, които доктора ще подпише на прегледите ще е отбелязано, че всички ваксини са поставени и вие ще предадете този плик на летището

в Америка никой няма да ви изисква картоните, просто като си изберете личен лекар ще ви дадат форма, където ще отбележете какви имунизации са ви поставяни, предимно основните, тук не е като в БГ стриктно, даже сега се замислих, че дори и тетанус не ми е предлаган за реимунизация, а минаха 10г

единствено на детето ще направите превод за училище, за там се изискват

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3406407 - 29.06.2017 18:32 [Re: gaiety]

Отделно от плика от клиниката ти дават един документ за ваксините, ако ти трябва да доказваш в щатите, предполагам за него говори девойката.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3647

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.