ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
Re: Медицински преглди - част 10
    #3406579 - 01.07.2017 04:07 [Re: gaiety]

Гае, повечето хора тук не са в търсене на добри специалисти за сложни хронични заболявания. Предимно се чудят колко бързо щу могат да си заведат децата на педиатър, за да им сложи необходимите ваксини или да им направи преглед за училище. Тревожат се ще ги погледне ли някой, ако нещо спешно стане. Твоята информация не е непременно невярна, но е много субуктивна и създава излишна паника. Недей забравя колко страшно изглежда всичко отдалеч.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3406645 - 01.07.2017 23:45 [Re: sineo4ka]

Different points of view, sister
Доколкото съм чела гаргамелката изглежда организирана жена, а този тип хора предпочитат да имат повече инфо навреме, за да си оставят по-малко неприятни изненади за в бъдеще.

Както споменах, "при нужда urgent care или в краен случай er - спешното когато е за умирачка", по-нататък кой както се оправи след като се сдобие със застраховка и ваксините придобият смисъла на полезна информация.

Ако споделянето на личен опит е заплаха за крехките новоимигранти, тогава нека не четат форума, или най-малкото да избягват моите мнения

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Gargamel
член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3406714 - 02.07.2017 13:19 [Re: gaiety]

Благодаря ти, gaiety! Изключително точно си ме преценила. Подготвям се и се опитвам да събера достатъчно информация за всичко, защото винаги се подготвям внимателно за всичко което ми предстои!

Детето ми е на 16, има здравословни проблеми, забавяне в развитието и т.н., което само по-себе си прави още по-задълбочено проучването и запознаването с всичко, което ми предстои.

Благодаря Ви, че ви има!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3406745 - 02.07.2017 20:12 [Re: Gargamel]

Ако ти трябва по-специфична информация, свързана с налични услуги, помощи и улеснения, свързани с детето, може винаги да ми пратиш съобщение. Може и да съумея да представя социалните(здравни услуги, в една по-оптимистична светлина.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3406753 - 02.07.2017 20:36 [Re: sineo4ka]

И съм сигурна, че ще го направиш подобаващо, съдейки по професионализм, опит, образование и ерудиция.
Твоите.

Надявам се хората, търсещи имформация в този форум да не добият грешни представи, базирани на стряскащи постове, защото действително, когато нещо е непознато е два, че и три пъти по-стряскащо.

Ако някой нещо го вълнува, питайте, не се стресирайте излишно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

draka
неориентиран

Регистриран: 14.05.2017
    #3406820 - 03.07.2017 17:56 [Re: sineo4ka]

Здравейте! Предстои ни интервю,и сега се чудя къде да запиша за мед.прегледи Вита или Грийнберг.Четох доста из форума ,но така и не мога да избера.Днес звънях и на двете места,но по препоръка на позната каза, че Вита е по-добре.Моля за съвет. А също и да попитам ние със съпруга ми нямаме имун. картони,звънях в ХЕИ но ми казаха че нямат толкова стара информация,откъде мога да намеря имунизациите за 1974 година,които евентуално да бъдат нанесени от личния лекар. Ще ви бъда благодарна за всяко мнение!

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3406829 - 03.07.2017 21:33 [Re: draka]

Здравей. Нашите медицински прегледи бяха февруари 2016 г. Ние също много се колебайте къде да отидем. Повечето мнения тогава също бяха в подкрепа на Вита, но ние в крайна сметка решихме и отидохме в Гринберк(по-удобно ни беше като локация). Много сме доволни. Отношението на целия персонал беше на ниво.
Относно ваксините. Ние бяхме късметлии защото си намерихме имунизационните картини от деца. Сестра ми сега е в твоето положение. И тя мисли да ходи до ХЕИ но май няма да свършат никаква работа. Ако науча нещо от нея ще ти пиша. В най-лошия вариант на самите прегледи ще ви сложат повече ваксини.

erz_us
член

Регистриран: 19.05.2014
    #3406832 - 03.07.2017 21:53 [Re: draka]

Ако се зачетеш какво е писано в предните теми, мисля че ще стигнеш до извода че:

1. Няма значение в коя клиника ще отидеш, и на двете места ще ти вземат парите и ще ти попълнят документите за интервюто.

2. Може и без имунизационен картон да идеш, те ще преценят какво да запишат че вече имаш поставено и какво трябва да ти се сложи.

Ако държиш на споделен личен опит от "първа ръка", ние отидохме във Вита без тия картони и нито ни ги търсиха нито имаше проблеми. Биха ни 1 или 2 ваксини, не помня за какво вече и толкоз.
-- това е информация от 2015г.

draka
неориентиран

Регистриран: 14.05.2017
    #3406840 - 03.07.2017 22:52 [Re: erz_us]

Благодаря ви ! Ще почета още малко из форума!Ще пиша когато извървим цялата процедура! Желая успех на всички ви!

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3406842 - 03.07.2017 23:23 [Re: draka]

Цитат:

Здравейте! Предстои ни интервю,и сега се чудя къде да запиша за мед.прегледи Вита или Грийнберг.

Здравейте. Жената да отиде във Вита. Там е само за жени. Мъжът директно във Грийнберг.
Надявам се да съм бил много полезен.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2899

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.