ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
Медицински преглди - част 10
    #3398092 - 18.04.2017 13:36

Част 9
Част 8
Част 7
Част 6

Здравейте - и аз да дам малко инфо. Днес 18.04 и ние с жената минахме. 544лв в Грийнберг - стандартната такса от 2х217 + 2хMMR (Морбили, рубеола и паротит) която е 48лв на човек и една тетанус за жената - 14лв. Пристигнахме в клиниката около 8:00 сутринта, за да сме 1ви и около 11:10 си тръгнахме, като си има доста чакане (докато излязат снимките от рентгена и пробата от кръвта). Един съвет - ако можете преди да отидете, проверете си всички ваксинации с личния лекар, всичко ли ви е нанесено и т.н. Може да спестите някой и друг лев от допълнителни (и ненужни също така) ваксинации. Общо взето е това, иначе хората там са доста любезни и като изключим чакането (но все пак технологично време явно е необходимо), всичко друго минава спокойно. Успех на всички

Редактирано от Nadin (21.04.2017 01:37)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
Re: Медицински преглди - част 8
    #3398163 - 18.04.2017 21:58 [Re: m3n7alsnak3]

Един въпрос - резултатите след 2-3 дни отново на място ли се получават или е възможно да се изпратят по куриер?

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3398175 - 18.04.2017 23:24 [Re: Kitty_lover]

Може да си ги получите и чрез куриер.

LeilaB
член

Регистриран: 10.10.2013
    #3398249 - 19.04.2017 14:49 [Re: MapTo_D]

Имам следното чудене.... предстои ни да направим мед. изследвания и звънях в Грийнберг. За сина ми казаха, че трябва да правят изследване за туберкулоза - манту което струва 20 лв., но след три дни трябва да се отчете. Или кръвен тест който е 220 лв. без да е необходимо да се връщаме. Ние сме от Бургас и тази гимнастика ще ни дойде множко... ако някой е минал да сподели... как сте решили проблема... колко време отнема за изследванията реално?

valeriya

Регистриран: 06.06.2016
    #3398286 - 19.04.2017 19:48 [Re: LeilaB]

Здравейте, И ние минахме на преглед в Грийнберг на 18.04. Двама възрастни и две деца 709лв. На мен и на съпругът ми ни поставиха Приорикс, въпреки че имахме написани в картоните от личния лекар, че са ни поставяни. Според мен я поставят на всички заради епидемията в Румъния и зачестилите случаи на морбили в България. А и доктора обясни, че били хванали миналата седмица 10 човека с написани ваксини от личните лекари, който не им били поставяни наистина и от посолството върнали хората в клиниката, за да им ги поставят, което на мен ми се струва твърде невероятно, но го споделям като информация, а всеки сам да решава какво личния или ХЕИ да му попълват в картона. Пробата манту се отчита след 72 часа, бяха ни казали по телефона, че може след 48, но доктора каза, че не можело, така че Вие си преценете, кой вариант е по-добър за Вас.

Редактирано от valeriya (19.04.2017 21:14)

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3398379 - 20.04.2017 13:29 [Re: LeilaB]

Цитат:

Имам следното чудене.... предстои ни да направим мед. изследвания и звънях в Грийнберг. За сина ми казаха, че трябва да правят изследване за туберкулоза - манту което струва 20 лв., но след три дни трябва да се отчете. Или кръвен тест който е 220 лв. без да е необходимо да се връщаме. Ние сме от Бургас и тази гимнастика ще ни дойде множко... ако някой е минал да сподели... как сте решили проблема... колко време отнема за изследванията реално?

Те вече са ти кзали.
Или плащате 20 лв. и се връщате след 3 дни за резултатите или 220 и ги взимате веднага.
Ние живеехме във Варна и бяхме с 3 деца, когато ходихме за медицинските прегледи. Не можехме да си позволим да платим 660 лв и затова останахме 3 дни в София, платихме 60 лв за манту за тримата, вземахме си изследванията и минахме интервюто след което се прибрахме обратно във Варна.

4 дневна "ваканция" в София ни излезе по-евтино (от 660 лв) и по-лесно, отколкото ако трябваше да се приберем до Варна и след 3 дни да пътуваме отново до София.

Преценете..., можете ли и искате ли да платите 220 лв за да вземете резултата веднага. Преценете и според това кога ви е интервюто и заслужава ли си да пътувате обратно до Бургас и пак до София 3 дни по-късно. Според мен пътя ще ви излезе почти колкото изследването, но това вие трябва да решите.

успех

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3398628 - 22.04.2017 03:31 [Re: Петина]

Mалка поправка, не си взимат веднага резултатите при скъпия тест - пак ще чакат 3 дена, защото на възрастните трябва да излезе теста за сифилис, но готовите резултати може и по куриер, докато за мантуто трябва лично, че да се отчете.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

LeilaB
член

#3398680 - 22.04.2017 19:28 [Re: Serendipity]

Вече решихме че ще правим скъпия тест, а резултатите ще вземем в деня на интервюто

LeilaB
член

#3400913 - 10.05.2017 18:27 [Re: LeilaB]

Е... минахме мед. прегледи и олекнахме с точно 977 лева за трима души-двама възрастни и младеж на 13 години. Ваксина за менингит -158 лв.(басси)... и на нас по една за морбили... абе луда работа! За детето и кръвен тест за туберкулоза. Поне се успокоихме, че нямаме сифилис

emmawoodhouse
неориентиран

Регистриран: 04.05.2017
    #3400973 - 11.05.2017 06:27 [Re: LeilaB]

Имам един въпрос относно ваксините. Мъжът ми има само ваксина за тетанус (слагана миналата седмица по график от личния лекар). Той е живял в друг град като малък, няма картони и медицински документи от детството си и общо взето скоро няма слагани други ваксини освен тази за тетанус. Това ще бъде ли проблем или може да му ги сложат направо на медицинския преглед? Прегледах и таблицата за ваксините по възраст, не мога да разбера трябват ли му ваксини за варицела и хепатит Б? За морбилито е ясно вече...Мерси за помощта

LeilaB
член

#3400985 - 11.05.2017 08:51 [Re: emmawoodhouse]

Моя мъж е чужденец и също като твоя няма данни за друга ваксина освен тетанус. Биха му само ваксина за морбили и това беше. Не се тревожи, целия цирк е да ти вземат повечко пари

Kitty_lover

#3401200 - 12.05.2017 22:41 [Re: LeilaB]

Привет! Ние когато се записвахме за прегледи в Грийнберг, ни казаха, че когато нямат доказателство за поставени ваксини, просто оставят празни полета. В Америка, ако намерят за нужно щели да ги поставят.... Не зная кой и кога....
Иначе днес и ние минахме прегледите. На децата ваксини за менингит, а на нас МПР (морбили, паротит, рубеола) и тетанус. 4 човека - 1308 лева.... За щастие и ние нямаме сифилис...

Gargamel
член
**

Регистриран: 04.04.2017
    #3401506 - 15.05.2017 14:43 [Re: Kitty_lover]

Здравейте,

Да разбирам ли, че на всички деца във възраст от 11 до 18 слагат противоменингитова ваксина, ако такава не е описана в имунизационния паспорт(т.е. ако аз съм я сложила по желание на детето си и е описана, че е поставена)?

Ако в имунизационния паспорт са описани всички ваксини, правят ли манту тестове?

Благодаря предварително!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3401519 - 15.05.2017 18:24 [Re: Gargamel]

Алтернативата е да се откажете от зелената карта, варианта, че не е задължителна просто не подлежи на обсъждане.
Ако в момента на прегледа здравословното състояние не позволява, изчаква се и когато е възможно се поставя ваксина и чак след това издават визата.

Отивате в поликлиниката с бити всички ваксини изискуеми за възрастта и нанесени в картона и от там насетне лекарите решават, казвам това, защото тормозейки се сега нищо няма да постигнете, обжалване не помага.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3401521 - 15.05.2017 19:14 [Re: Gargamel]

Цитат:

Здравейте,

Да разбирам ли, че на всички деца във възраст от 11 до 18 слагат противоменингитова ваксина, ако такава не е описана в имунизационния паспорт(т.е. ако аз съм я сложила по желание на детето си и е описана, че е поставена)?

Ако в имунизационния паспорт са описани всички ваксини, правят ли манту тестове?

Благодаря предварително!

НИМЕНРИКС менингококова ваксина.Това поставиха на сина ни в Гринсберг април месец. Задължителна е за дете 11 до 18год. Може да ви я сложи личния лекар и да я опише на детето в имунизационният паспорт. Ще ви излезе по евтино. Б Грисберг е 156лв. В аптеката е около 90лв.
Ние така по желание сложихме на бебето Ротавирус като се роди, и после при медицинските само я отметнаха, че е поставена.От няколко месеца вече и тя е безплатна и е в бг.имунизационният календар.
Относно мантуто, това тест за туберкулоза.Мисля че беше за децата до 14 год. Може да избирате между манту или кръвен тест. Но теста е малко повече от 200лв. Даже да имате всички ваксини пак се прави.
Дано отговорът ми е бил изчерпателен.

Gargamel
член
**

#3401600 - 16.05.2017 12:21 [Re: alex2511]

Благодаря Ви alex2511 & gaiety,

Дъщеря ми е на 16, но пие лекарства за епилепсия, и не съм сигурна въпросната ваксина колко е препоръчителна за нея.
Ако преценката на лекуващия невролог е, че не трябва да се поставя, бележка издадена от него би ли свършила работа според вас?

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3401602 - 16.05.2017 13:18 [Re: Gargamel]

Цитат:

Дъщеря ми е на 16, но пие лекарства за епилепсия, и не съм сигурна въпросната ваксина колко е препоръчителна за нея.
Ако преценката на лекуващия невролог е, че не трябва да се поставя, бележка издадена от него би ли свършила работа според вас?

Говорете с невролога. Ако Ви каже, че е противопоказно да се поставя тази ваксина, звънете в клиниката, където мислите да минавате прегледи, обяснете ситуацията и попитайте и тях. Ако тази ваксина би повлияло на здравето на детето ви, със сигурност няма да му я поставят. Едва ли биха рискували, не се притеснявайте.

Gargamel
член
**

#3401618 - 16.05.2017 16:03 [Re: alex2511]

Цитат:

Цитат:

Говорете с невролога. Ако Ви каже, че е противопоказно да се поставя тази ваксина, звънете в клиниката, където мислите да минавате прегледи, обяснете ситуацията и попитайте и тях. Ако тази ваксина би повлияло на здравето на детето ви, със сигурност няма да му я поставят. Едва ли биха рискували, не се притеснявайте.

Благодаря Алекс, ще проверя преди да започна да се притеснявам

Kitty_lover

#3401825 - 17.05.2017 22:47 [Re: Gargamel]

Малко със закъснение се включвам. Ами за докторите тук не е проблем според мен да напишат, че дадена ваксина не е поставена. Аз за менингококовата знаех, че има смисъл до 12 годишна възраст - така джипито тук ми каза. В Грийнберг се опитах да кажа, че сме просрочили, а те ми отговориха, че там се слагат до 18 години и я поставиха на децата ни - 16 и 17 годишни са. Казаха, че на 18 там ще им сложат тетанус по техния календар. Смятам, че просто така ще пуснат вашето дете, ако има противопоказание, а в Америка до 18 ще решат какво да правят... Иначе освен по календар, има в документите и място за една допълнителна ваксина. Аз бях поставила на нашите момичета за папилома вирус и докторката я намести. Също и хепатит А имаме, но тя там е задължителна. Децата добре понасят ваксината, няма никакви оплаквания от Нименрикса... По принцип наистина бактериалният менингит е страховита болест... Успех ви желая с прегледите!!!

Le Soleil vert

Регистриран: 06.08.2016
    #3401880 - 18.05.2017 11:44 [Re: Kitty_lover]

Привет!Дойде ред и аз да споделя информация за нашите прегледи. Състояха в клиника "Вита" точно преди месец. Благодарение на всички вас, отидохме добре подготвени за това, което ни очаква. Лекарят, който ни прегледа започна с това, че задължителните за всички ваксини са две/ бяхме двама възрастни/ - приорикс и реимунизация за дифтерия, тетанус и коклюш през последните 10 години. Имало и трета, която САЩ изискват- за варицела, но тъй като ние в България нямаме такава, се било стигнало до споразумение да се минава без нея. Рентгеновите снимки получихме на дискове, което е доста удобно. Ако не се лъжа, в "Грийнберг" все още не ги дават на такъв носител. Доволни сме от клиниката, работят бързо, наясно са изискванията. За два часа бяхме приключили, а два дни по-късно взехме и пликовете с изследванията.

--------------------
'' Ils ne savaient pas que c'était impossible, alors ils l'ont fait.''
Samuel Langhorne Clemens /Mark Twain/

Kpacu
новак

Регистриран: 06.05.2016
    #3401921 - 18.05.2017 19:12 [Re: Le Soleil vert]

Цитат:

... Рентгеновите снимки получихме на дискове, което е доста удобно. Ако не се лъжа, в "Грийнберг" все още не ги дават на такъв носител. ...

Лъжете се, на диск ги дават и там

--------------------
DV 2017 ... DS-260 изпратен на 11.08.2016, дата за интервю - март 2017 - успешно. Номер 4***

Kitty_lover

#3401939 - 18.05.2017 22:19 [Re: Kpacu]

Нашите резултати също дойдоха по Еконт вчера. На съпръгут ми не са признати ваксините от детския картон. Там просто бяха отбелязани без дати какви ваксини са му поставени в първата година след рождението. В моят детски картон ваксините бяха посочени с дати и реимунизации отново с дати и са ми нанесени на бланката. Дисковете с рентгеновите снимки са в запечатания плик - нямаме достъп до тях. Ние бяхме в Грийнберг. Успех на следващите. Ние сме доволни от обслужването в клиниката.

Gargamel
член
**

#3402012 - 19.05.2017 14:29 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Малко със закъснение се включвам. Ами за докторите тук не е проблем според мен да напишат, че дадена ваксина не е поставена. Аз за менингококовата знаех, че има смисъл до 12 годишна възраст - така джипито тук ми каза. В Грийнберг се опитах да кажа, че сме просрочили, а те ми отговориха, че там се слагат до 18 години и я поставиха на децата ни - 16 и 17 годишни са. Казаха, че на 18 там ще им сложат тетанус по техния календар. Смятам, че просто така ще пуснат вашето дете, ако има противопоказание, а в Америка до 18 ще решат какво да правят... Иначе освен по календар, има в документите и място за една допълнителна ваксина. Аз бях поставила на нашите момичета за папилома вирус и докторката я намести. Също и хепатит А имаме, но тя там е задължителна. Децата добре понасят ваксината, няма никакви оплаквания от Нименрикса... По принцип наистина бактериалният менингит е страховита болест... Успех ви желая с прегледите!!!

Благодаря за информацията, Kitty_lover!

Gargamel
член
**

Re: Медицински преглди - част 10
    #3406362 - 29.06.2017 09:46 [Re: m3n7alsnak3]

Здравейте,

Ваксините, които са ни поставени до момента в имунизационен паспорт ли се нанасят от личния лекар, или се изготвя справка - пак от личния лекар? Вчера ходих да проверя кога ще и възможно да го направи и тя ми каза, че ще ми изготви справка. Аз обаче съм с впечатление, че трябва да ги нанесе в имунизационен паспорт.
Благодаря предварително за информацията!

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3406367 - 29.06.2017 10:33 [Re: Gargamel]

Ако в справката са описани ваксините не е нужно да са описани и в имунизационния паспорт. Ние с мъжа ми си пазихме детските картони, но на детето личната лекарка изкара точно такава справка. На прегледите я признаха и всичко си беше наред.

Gargamel
член
**

#3406368 - 29.06.2017 10:49 [Re: chochi]

Цитат:

Ако в справката са описани ваксините не е нужно да са описани и в имунизационния паспорт. Ние с мъжа ми си пазихме детските картони, но на детето личната лекарка изкара точно такава справка. На прегледите я признаха и всичко си беше наред.

Благодаря ти, моят картон от детството го занесох, детето е при нея от както е родено - т.е. тя има всичко, за съпруга ми също, но и обещах да разбера дали да го вади на лист във вид на справка - ваксина - дата на слагане, или да попълни имунизационните картони, които купих.

chochi
smile

#3406369 - 29.06.2017 10:56 [Re: Gargamel]

Няма никакво значение. Както ви е по-удобно. Ако искаш за твое спокойствие да нанесе ваксините с датите на поставяне в имунизационния паспорт.

Gargamel
член
**

#3406371 - 29.06.2017 11:15 [Re: chochi]

Цитат:

Няма никакво значение. Както ви е по-удобно. Ако искаш за твое спокойствие да нанесе ваксините с датите на поставяне в имунизационния паспорт.

Така мисля и аз, и после ще си ги взема с мен, въпреки че предполагам, че от клиниката изготвят на база на тези паспорти документ за всеки и ваксините му
Благодаря ти много!

gaiety
ZаплЕ$

#3406406 - 29.06.2017 18:27 [Re: Gargamel]

никакви паспорти не правят, просто на формите, които доктора ще подпише на прегледите ще е отбелязано, че всички ваксини са поставени и вие ще предадете този плик на летището

в Америка никой няма да ви изисква картоните, просто като си изберете личен лекар ще ви дадат форма, където ще отбележете какви имунизации са ви поставяни, предимно основните, тук не е като в БГ стриктно, даже сега се замислих, че дори и тетанус не ми е предлаган за реимунизация, а минаха 10г

единствено на детето ще направите превод за училище, за там се изискват

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

#3406407 - 29.06.2017 18:32 [Re: gaiety]

Отделно от плика от клиниката ти дават един документ за ваксините, ако ти трябва да доказваш в щатите, предполагам за него говори девойката.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3406432 - 30.06.2017 00:22 [Re: Serendipity]

това е нова екстра, значи няма да е нужно копие, а картоните от детството са излишен багаж, дори при смяната на лекар тук пак правят изследванията, нищо че вземат рекорда от старият доктор, ако е с направление

абе, подгответе се, ако си търсите личен лекар без причина, първият свободен час е в най-добрият случай след 2-3 месеца, а за специалист без reference е около 6 месецая

при нужда urgent care или в краен случай er - спешното когато е за умирачка, ако оживееш така или иначе ще умреш когато получиш сметката
всичките тези обяснения са за хора със застраховка, без такава е май по-евтино, ако са здрави хората без хронични заболявания, особено на места с концентрация на източноевропейски докторя

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3406441 - 30.06.2017 01:49 [Re: gaiety]

Ей, големи генерелизации, голямо чудо Току виж, човек сдал багажа, чакайки по два-три-шест месеца
Моят опит сочи нещо съвсем различно и слава Богу!
Няма нужда да стресираш хората излишно, те и без това са достатъчно напрегнати.

Към простигащите,
направете си няколко копия от формите с ваксините и ги дайте на личния си лекар, така ще станат част от досието ви.
Същото и с формите за децата.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3406447 - 30.06.2017 02:55 [Re: Gargamel]

Да, дават ти един лист А4 със списъка на наличните ти ваксини. Обикновено ти трябва като започваш нова работа или записваш децата в училище.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

sineo4ka

#3406448 - 30.06.2017 03:02 [Re: gaiety]

Направо за следващата година ти записват преглед. Посмали, Манго.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Gargamel
член
**

#3406461 - 30.06.2017 09:17 [Re: gaiety]

Благодаря.
Питането ми беше дали на медицинските прегледи в София да нося справка от ДЖи Пи с нанесени ваксини, подпис и печат, или да нося имунизационен паспорт, попълнен от Джи Пи то с подпис и печат. До колкото разбирам няма значение.
След прегледите ще имам попълнен формуляр с ваксините, който ще си нося с мен в Америка и ще го давам на личен лекар, училища и т.н.

Ако бъркам нещо - моля поправете ме.

chochi
smile

#3406467 - 30.06.2017 10:20 [Re: Gargamel]

Правилно си разбрала. Така е.:)

Gargamel
член
**

#3406469 - 30.06.2017 10:37 [Re: chochi]

Цитат:

Правилно си разбрала. Така е.:)

Благодаря, chochi!

gaiety
ZаплЕ$

#3406470 - 30.06.2017 10:40 [Re: sineo4ka]

Не разбрах кое ви се стори преувеличено?! Аз говоря за първият път когато се търси лекар, после е ясно, че ще ви приемат когато имате нужда.

Сега съм в процес на смяна на лекарите, април месец започнах да търся, защото от 10 само двама приемат нови пациенти, най-ранните часове за специалистите са ми единият за август, а другият за септември, личният не ми е зор, но и там ме засилиха да чакам 2 месеца.
От срещите си с 16-те лекаря за последните 4 години разбрах, че трябва да се избягват тези, които дават на нов пациент час от днес за утре и преди да звъннеш в офиса да си изчел всички ревюта за него в медицинските сайтове.

Нямам мнение за педиатрите, но за останалата сган мога да пиша дисертация, така че вие двете здравите, дето виждате лекар веднъж на 2 години да вземете да чукате на дърво и да се молите да не ви се налага да им учите мурафетите, защото работа в тази сфера не е критерий за познаване на цялата здравна система от позицията на редови пациент

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3406471 - 30.06.2017 10:43 [Re: Gargamel]

да, така е, потвърждавам и аз

--------------------

Gargamel
член
**

#3406472 - 30.06.2017 10:51 [Re: gaiety]

Цитат:

да, така е, потвърждавам и аз

Благодаря ти, gaiety!

sineo4ka

#3406579 - 01.07.2017 04:07 [Re: gaiety]

Гае, повечето хора тук не са в търсене на добри специалисти за сложни хронични заболявания. Предимно се чудят колко бързо щу могат да си заведат децата на педиатър, за да им сложи необходимите ваксини или да им направи преглед за училище. Тревожат се ще ги погледне ли някой, ако нещо спешно стане. Твоята информация не е непременно невярна, но е много субуктивна и създава излишна паника. Недей забравя колко страшно изглежда всичко отдалеч.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3406645 - 01.07.2017 23:45 [Re: sineo4ka]

Different points of view, sister
Доколкото съм чела гаргамелката изглежда организирана жена, а този тип хора предпочитат да имат повече инфо навреме, за да си оставят по-малко неприятни изненади за в бъдеще.

Както споменах, "при нужда urgent care или в краен случай er - спешното когато е за умирачка", по-нататък кой както се оправи след като се сдобие със застраховка и ваксините придобият смисъла на полезна информация.

Ако споделянето на личен опит е заплаха за крехките новоимигранти, тогава нека не четат форума, или най-малкото да избягват моите мнения

--------------------

Gargamel
член
**

#3406714 - 02.07.2017 13:19 [Re: gaiety]

Благодаря ти, gaiety! Изключително точно си ме преценила. Подготвям се и се опитвам да събера достатъчно информация за всичко, защото винаги се подготвям внимателно за всичко което ми предстои!

Детето ми е на 16, има здравословни проблеми, забавяне в развитието и т.н., което само по-себе си прави още по-задълбочено проучването и запознаването с всичко, което ми предстои.

Благодаря Ви, че ви има!

sineo4ka

#3406745 - 02.07.2017 20:12 [Re: Gargamel]

Ако ти трябва по-специфична информация, свързана с налични услуги, помощи и улеснения, свързани с детето, може винаги да ми пратиш съобщение. Може и да съумея да представя социалните(здравни услуги, в една по-оптимистична светлина.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3406753 - 02.07.2017 20:36 [Re: sineo4ka]

И съм сигурна, че ще го направиш подобаващо, съдейки по професионализм, опит, образование и ерудиция.
Твоите.

Надявам се хората, търсещи имформация в този форум да не добият грешни представи, базирани на стряскащи постове, защото действително, когато нещо е непознато е два, че и три пъти по-стряскащо.

Ако някой нещо го вълнува, питайте, не се стресирайте излишно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

draka
неориентиран

Регистриран: 14.05.2017
    #3406820 - 03.07.2017 17:56 [Re: sineo4ka]

Здравейте! Предстои ни интервю,и сега се чудя къде да запиша за мед.прегледи Вита или Грийнберг.Четох доста из форума ,но така и не мога да избера.Днес звънях и на двете места,но по препоръка на позната каза, че Вита е по-добре.Моля за съвет. А също и да попитам ние със съпруга ми нямаме имун. картони,звънях в ХЕИ но ми казаха че нямат толкова стара информация,откъде мога да намеря имунизациите за 1974 година,които евентуално да бъдат нанесени от личния лекар. Ще ви бъда благодарна за всяко мнение!

chochi
smile

#3406829 - 03.07.2017 21:33 [Re: draka]

Здравей. Нашите медицински прегледи бяха февруари 2016 г. Ние също много се колебайте къде да отидем. Повечето мнения тогава също бяха в подкрепа на Вита, но ние в крайна сметка решихме и отидохме в Гринберк(по-удобно ни беше като локация). Много сме доволни. Отношението на целия персонал беше на ниво.
Относно ваксините. Ние бяхме късметлии защото си намерихме имунизационните картини от деца. Сестра ми сега е в твоето положение. И тя мисли да ходи до ХЕИ но май няма да свършат никаква работа. Ако науча нещо от нея ще ти пиша. В най-лошия вариант на самите прегледи ще ви сложат повече ваксини.

erz_us
член

Регистриран: 19.05.2014
    #3406832 - 03.07.2017 21:53 [Re: draka]

Ако се зачетеш какво е писано в предните теми, мисля че ще стигнеш до извода че:

1. Няма значение в коя клиника ще отидеш, и на двете места ще ти вземат парите и ще ти попълнят документите за интервюто.

2. Може и без имунизационен картон да идеш, те ще преценят какво да запишат че вече имаш поставено и какво трябва да ти се сложи.

Ако държиш на споделен личен опит от "първа ръка", ние отидохме във Вита без тия картони и нито ни ги търсиха нито имаше проблеми. Биха ни 1 или 2 ваксини, не помня за какво вече и толкоз.
-- това е информация от 2015г.

draka
неориентиран

#3406840 - 03.07.2017 22:52 [Re: erz_us]

Благодаря ви ! Ще почета още малко из форума!Ще пиша когато извървим цялата процедура! Желая успех на всички ви!

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3406842 - 03.07.2017 23:23 [Re: draka]

Цитат:

Здравейте! Предстои ни интервю,и сега се чудя къде да запиша за мед.прегледи Вита или Грийнберг.

Здравейте. Жената да отиде във Вита. Там е само за жени. Мъжът директно във Грийнберг.
Надявам се да съм бил много полезен.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

gaiety
ZаплЕ$

#3406847 - 04.07.2017 00:59 [Re: Nadin]

https://www.merritthawkins.com/uploadedFiles/MerrittHawkins/Pdf/mha2017waittimesurveyPDF.pdf
Съжалявам, че Чикаго не е включен в major metropolitan areas, а и са обванати само 5 докторски специалности (рутинни прегледи), но все пак доказват ръст на 30% увеличение на средното време за първа визита при доктор след Обамовата издънка.
Останалите по-ексцентрични специалности (за които говорех) ги умножавай по още 3 пъти забавяне.
Хора имащи Medicare and Medicaid са още по-прецакани, защото изборът им е повечето случаи ограничен.

--------------------

Редактирано от Nadin (04.07.2017 21:50)

Gargamel
член
**

#3406895 - 04.07.2017 21:33 [Re: sineo4ka]

Благодаря ти, sineo4ka!!!!
Ще ти пиша на лично малко по-нататък. Става въпрос за NY.

draka
неориентиран

#3408177 - 18.07.2017 00:17 [Re: chochi]

От ХЕИ ми обесняват, че нямат архив за набор 74 г за имунизациите.Аз и съпругът ми нямаме никакви картони от деца.Липсват всякъкви документи за нашите имунизации.В нашия град казват че нямат архив.Какво да правя с тези имунизации,абсурдна държава!Моля за съвет!Наближават ни мед.прегледи!

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #3408179 - 18.07.2017 00:24 [Re: draka]

Просто ще ви поставят нужните ваксини в клиниката.

--------------------
But she did ask...and well she is special

Serendipity
Aaoograha hoa

#3408180 - 18.07.2017 00:24 [Re: draka]

Като нямате, ще ви сложат ваксините и толкоз - няма причина за притеснение. В момента е лято, така че най-вероятно ще имате само ДТ и ММР. ДТ така или иначе ви е време за нея, ако нямате ре-имунизация през последните 10 години, дори и да имате картони.

Без паника само. Не сте първите, не сте последните без картони - в клиниката ще ви оправят

--------------------

NikkiN
неориентиран

Регистриран: 08.05.2017
    #3416794 - 24.10.2017 19:29 [Re: Serendipity]

Здравейте, да възобновим темата за прегледите.

Въпросите ми са следните:
1. Има ли значение какви точно ще са поставените ваксини, имам предвид марка и производител?
2. Как точно решават кои ваксини поставят?
3. До колко години преди прегледа трябва да бъдат поставени ваксините?

Ще звъня в някоя от клиниките утре, но все пак да си задам и тук въпросите Като имам отговор, ще постна за всички след мен с подобни въпроси.

gaiety
ZаплЕ$

#3416838 - 24.10.2017 21:55 [Re: NikkiN]

Спести си тревогите, ако не искаш да ти поставят ваксини, тогава ще трябва да се откажеш от зелената карта.
Ваксините трябва да са up to date по годишният ваксинационен календар за България, нищо друго не е от значение.
Просто иди при личен лекар, провери за твоята година на раждане какво трябва да ти е поставено, ако нещо липсва да ти го ударят и задължително добави противогрипна.

Имаше някои които не са задължителни за БГ, но ги изискват за интервюто, ако прочетеш и Q/A частта, ще намериш отговор на всичките си въпроси https://www.uscis.gov/news/questions-and-answers/vaccination-requirements

--------------------

NikkiN
неориентиран

Регистриран: 08.05.2017
    #3416905 - 25.10.2017 21:03 [Re: gaiety]

Цитат:

Спести си тревогите, ако не искаш да ти поставят ваксини, тогава ще трябва да се откажеш от зелената карта.
Ваксините трябва да са up to date по годишният ваксинационен календар за България, нищо друго не е от значение.
Просто иди при личен лекар, провери за твоята година на раждане какво трябва да ти е поставено, ако нещо липсва да ти го ударят и задължително добави противогрипна.

Имаше някои които не са задължителни за БГ, но ги изискват за интервюто, ако прочетеш и Q/A частта, ще намериш отговор на всичките си въпроси https://www.uscis.gov/news/questions-and-answers/vaccination-requirements

Без да се заяждам, но отговорът ви е на светлинни години от въпросите ми! Моля, не коментирайте преди да сте прочели и разбрали въпросите ми! За да изясня - никъде не съм споменала дори бегло, че не желая на мен или на съпруга ми да бъдат поставени имунизации, напротив, въпростие ми бяха свързани с производителя на дадената ваксина и дали има значение от кой точно производител е, в коя част от годината би следвало да се поставят имунизациите и т.н.

Повтарям - не искам да се заяждам, но коментарът ви беше напълно излишен!

gaiety
ZаплЕ$

#3416913 - 25.10.2017 23:44 [Re: NikkiN]

Цитат:

1. Има ли значение какви точно ще са поставените ваксини, имам предвид марка и производител?
2. Как точно решават кои ваксини поставят?
3. До колко години преди прегледа трябва да бъдат поставени ваксините?

Разбирам, че нямаш идея какво ти отговарям, просто защото нямаш идея за какво питаш, но поне влезе с финес в листата ми на ощипаните моми
Понеже явно не си отворила линка, който дадох, правя втори опит и ако не на теб, поне за другите да съм от полза.

Първият ти въпрос е безсмислен (естествено, че ще са одобрените от Министерство на здравеопазването ), отговорите на вторият и третият се съдържат в изискването към лекарите определящи кои и какви ваксини да се поставят:

Procedures for the Vaccination Portion of the Medical Exam
The following instructions and accompanying tables describe the procedures that should be followed by civil surgeons performing the vaccination portion of the medical examination for any person.

Review the applicant’s medical history and vaccination records.
Assess the applicant’s needs, if any, for laboratory confirmation of immunity.
Determine the vaccines the applicant needs based on his or her age, records, documented immunity, and information provided in Table 1.
Assess for contraindications and precautions that might apply to the applicant.
Administer vaccines, if indicated.
Complete the applicant’s Form I-693 and give it to the applicant in a sealed envelope for USCIS, in addition to a copy for the applicant to keep.

Таблица 1, изисквания за възрастни https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/pdf/Vaccine-Requirements-According-to-Applicant-Age.pdf

Таблица 2, изисквания за деца
https://www.cdc.gov/vaccines/schedules/downloads/child/job-aids/dtap.pdf

От всички теми до сега е пределно ясно, А-носиш си картона от детството в клиниката или не го носиш, ако нямаш такъв, в клиниката преглеждащият лекар решава какво е нужно да се добави, без никаква опция за обсъждане на решението му/и.
Б-Разпечатваш си горните таблици и с личният лекар установявате кои ваксини липсват и ги поставя и описва в картона, защото ще е в пъти по-евтино от Вита и Грийнберг.

Не се тормози да ми отговаряш, изобщо не ме вълнуват чувствата ти, аз съм тук, за да говоря с факти, не членувам в агенция как' Сийка.

--------------------

strannik
член
**

Регистриран: 13.02.2010
    #3417166 - 28.10.2017 23:37 [Re: alex2511]

Има ли някой,който да е представил документ пред ВИТА,че ваксините биха повлияли на здравето и номера да е минал на интервюто.Благодаря.

strannik
член
**

Регистриран: 13.02.2010
    #3417167 - 28.10.2017 23:40 [Re: Kpacu]

По принцип ме интересува какви ваксини се искат за набор 82.Ако някой знае ще му бъда много благодарен.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3417309 - 30.10.2017 20:37 [Re: strannik]

MMR - ако я нямаш или нямаш документ, в БГ е от задължителните, ДТ - ако нямаш поставяна последните 10 г. и противогрипна, ако си на преглед между октомври и март.

--------------------

Vmladenov
неориентиран

Регистриран: 05.05.2017
    #3419115 - 18.11.2017 12:07 [Re: Serendipity]

Здравейте имам няколко въпроса:
1.Валидността на визата е 6 месеца от датата на прегледите или от датата на интервюто ?
2.Колко най-рано могат да се извършат прегледите преди интервюто ?
3.И последно трябва ли да е съобразен денят за прегледа с цикъла на жената ?
Благодаря предварително !

Taysys
член

Регистриран: 21.08.2017
    #3419135 - 18.11.2017 16:17 [Re: Vmladenov]

Цитат:

1.Валидността на визата е 6 месеца от датата на прегледите или от датата на интервюто ?

1. Валидна е 6 месеца от прегледите;
2. Според мен няма ограничения;
3. И на мен ми е интересно да знам...

SND92

Регистриран: 07.05.2017
    #3419136 - 18.11.2017 16:26 [Re: Taysys]

Цитат:

Цитат:

1. Валидна е 6 месеца от прегледите;
2. Според мен няма ограничения;
3. И на мен ми е интересно да знам...

1.Валидността на визата е 12 месеца, а до 6 месеца след медицинските прегледи трябва да се стъпите в САЩ.
2.Насрочвате си дата за преглед,след като получите дата за интервю.
3.Нямам отговор,добър въпрос.

Ако греша по т.1 и т.2 нека бъда поправена.
Давам мнение на база четене.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4779

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.