ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Изтеглен съм от лотарията "Зелена карта", а сега какво следва?
    #3399904 - 03.05.2017 16:33 [Re: Boyan11]

9000 е сравнително малък номер.
Прочете ли какво съм написала в пилотния пост, интервютата за 2018 започват на октомври 1-ви, с този номер вероятно ще си наинтервю ноември. След това ще имаш рамка от 6 месеца от медицинските прегледи, които за задължителни за интервюто, за да заминеш. Общо взето, около 5 месеца след интервюто трябва да влезеш в страната.
Попълвай формата безд да бързаш, чети внимателно и изпращай.

Говориш ли английски?
Дано имаш близки тук да те поемат.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3399905 - 03.05.2017 16:33 [Re: Nadin]

Интервютата започват октомври. Зависи кога ще те извикат от case number-a ти и според това кога си попълнил и изпратил формата ds-260.
Трябва ти диплома за средно образование.
Не е само за двойки, има и хора отишли сами на интервю.
Иначе те съветвам да обърнеш внимание на това http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/606139/an/0/page/0#Post606139 и като цяло да отделиш малко време за четене.

Честито и успех!

Извинявам се, Nadin ме е изпреварила, ако реши нека затрие мнението ми.

Редактирано от MapTo_D (03.05.2017 16:34)

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3399907 - 03.05.2017 16:35 [Re: Boyan11]

Хубав ти е номерът. Кейс номерата имат значение, понеже по реда им ви викат на интервю- тоест, ако си си попълнил ДС 260 навреме и номерът ти е малък, ще се явиш на интервю, когато ти влезе номерът във виза бюлетина за месеца. Номерът ви е супер! Интервютата започват октомври. Честито и успех!

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

Lili1
нов

Регистриран: 03.05.2017
    #3399908 - 03.05.2017 16:36 [Re: Nadin]

И аз съм изтеглена 2018EU000197** и нямам никаква идея сега какво следва.
Започнах да попълвам DS-260 , стигнах до адрес в USA и нямам идея какво трябва да запиша там. Трябва да имам гарант ли? Другото нещо , което ме интересува и не открих инфо е какъв е срока за подаване на DS-260? Най-вероятно ще имам и други въпроси, но никога не съм се интересувала от лотарията. Играя за втора година и.. явно имам късмет. Пожелавам успех и на другите участници.

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3399910 - 03.05.2017 16:40 [Re: Lili1]

Лили, този адрес е именно този на така наречения гарант или просто адрес, на който да си получите документите след пристигането ви. Помоли близки и приятели да ви дадат талъв, за да можеш успешно и навреме да попълниш дс-а, а после може и да го смените, не е фатално. Няма срок за попълване на ДС-а, но колкото по-бързо го изпратите,толкова по-навреме ще ви викнат на интервю. Не бих отлагала дълго, особено ако сте малък номер.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

Boyan11
новак

Регистриран: 15.10.2016
    #3399912 - 03.05.2017 16:42 [Re: Nadin]

Цитат:

9000 е сравнително малък номер.
Прочете ли какво съм написала в пилотния пост, интервютата за 2018 започват на октомври 1-ви, с този номер вероятно ще си наинтервю ноември. След това ще имаш рамка от 6 месеца от медицинските прегледи, които за задължителни за интервюто, за да заминеш. Общо взето, около 5 месеца след интервюто трябва да влезеш в страната.
Попълвай формата безд да бързаш, чети внимателно и изпращай.

Говориш ли английски?
Дано имаш близки тук да те поемат.

Говоря английски, но нямам документ с който да го докажа. Имам предвид, че хората изкарват курсове и сертификати, а аз нямам такова. Някакъв съвет тук?

Имам роднини в Америка, които най-вероятно биха ме поели. Объркването за мене идва от факта, че съм на 18 години и тази година (този месец да сме по-точни) завършвам. Което означава, че ще взема свидетелство за средно образование, но дали ще се вместя в срока?

Също така имат ли значение годините? Не би трябвало, но все пак да питам. Спомням си, че ми отказаха туристическа виза с идеята, че мога да отида на студентска бригада като запиша университет....

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3399913 - 03.05.2017 16:43 [Re: Lili1]

Номера не е голям, но не е много малък, може би на интервю декември или януари.
Теоритично срок за попълването на ДС формата има до, хммм, септември 2019, практически е добре да се попълни в рамките на седица-две-три и да се изпрати.
Намери адрес на познати, след това на интервюто ще го смениш с друг, ако този не те устройва. Гарант, като такъв няма нужда, необходим е адреса му, на който да получиш документите в САЩ. Сигурен адрес.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Фери
ламя

Регистриран: 15.06.2007
От: Macondo
    #3399917 - 03.05.2017 16:50 [Re: Nadin]

Нямаше ли изискване за завършено средно образование като втори критерий за eligibility? Първият е страна с право на участие, вторият бе завършено средно или 2 години опит при определени условия?

Питам, че имам племенница на 17. Скоро ще е на 18 и иска да участва в лотарията, но завършва през 2018 г.
Благодаря ти!

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3399918 - 03.05.2017 16:50 [Re: Boyan11]

Аз бях сама на интервю - няма проблем, даже е по-бързо и по-лесно.

Честито! Много се радвам, като видя някой толкова млад човек да спечели.

Не ти трябва документ за английския, трябва ти практически да го знаеш, за да можеш да се оправиш с живота тук.

Свидетелството за средно, което всъщност му викат диплома , трябва да го имаш за интервюто, интервютата почват октомври месец - ти си с малък номер, вероятно ноември - декември ще си на интервю, стига да си попълниш документите навреме.

За годините - трябва да си навършил 18.

Имаш ли паспорт? Ако нямаш, първата ти работа е веднага да си изкараш, защото без него не можеш да си попълниш ДС-а. Трябва да е валиден поне още една година.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3399920 - 03.05.2017 16:52 [Re: Фери]

Да участва в следващата лотария ли? Да, може, смело! Ако завършва през 2018 и (дай Боже) спечели на следващата лотария, то тя ще има диплома за интервютата

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 15613

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.