ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)
boj
член

Регистриран: 24.07.2010
Re: Попълване на ДС-260 и подготовка на документи, изтеглени от ДВ-2018
    #3407629 - 11.07.2017 15:40 [Re: bebetata]

Кое не е ясно във виза бюлетина от обяснението две страници назад? http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...rue#Post3406732

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3407700 - 12.07.2017 03:08 [Re: Niccitta]

Обяснявам за пореден път, че явно много ви мързи да четете за нещо ТОЛКОВА важно в живота ви.

Всеки има кейс номер. Той изглежда примерно така:

2018EU00012345

В примера, който съм дала:
2018 е годината, в която сте избрани от лотарията
EU е региона, към който принадлежите
12345 е номера ви

Отваряте виза бюлетина от тук:

https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html

Докъм средата на месеца излиза виза бюлетина за следващия месец. Днес публикуваха този за Август.

Във всеки бюлетин има две категории, които ни касаят:

B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH
OF (този на бюлетина, в момента е август); и
C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS
WHICH WILL APPLY IN (следващия месец)

Като B e винаги еднакво с C от предишния бюлетин.

1. Гледате си номера (12345 от примера горе)

2. Гледате максималния номер според региона, от който кандидатствате - EU в примера горе, за нас е Европа

3. Ако вашият номер е по-малък от номера в бюлетина, значи можете да бъдете викнати на интервю, стига DS 260 да е обработен до месеца на излизане на бюлетина. В първите месеци от интервютата, това често значи да сте го подали поне 3-4 месеца по-рано.

4. Ако номерът ви е по-голям, няма шанс да ви извикат на интервю още, дори и да са ви обработили DS 260 формата, за вашият номер е още рано.

5. Ако за региона пише CURRENT, то значи визите за всички от региона, които отговарят на условията и минат успешно интервю ще стигнат, и ще бъдете поканени на интервю щом ви обработят формата. Виза бюлетина не ви касае вече на този етап.

6. Около две седмици след излизането на виза бюлетина започват да изпращат мейли на хората да си проверят http://www.dvlottery.state.gov/ESC (там, където проверявате и дали сте спечелили), веднага щом ви насрочат интервю, уведомлението, че сте избран за участие се сменя с т.нар. 2NL , в който има информация кога и къде сте на интервю. 2 NL получават хората, които ще бъдат на интервю в месеца СЛЕД този на бюлетина (тези от точка C), т.е. в края на юли ще поканят тези за септември, в края на август - за октомври и т.н. Аз бях на интервю февруари, информация за него получих на 20 декември.

Интервютата за лотарията 2018 започват на 1 октомври 2017. В момента още текат интервютата за миналогодишната лотария. Следващия бюлетин, който ще излезе август е първият, в който ще има информация за DV2018

По-детайлно нито мога, нито искам да го обяснявам. Дано поне това бъде прочетено.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3407704 - 12.07.2017 05:43 [Re: Serendipity]

Браво за упоритостта!
Дано се задържиш наоколо година поне.

Много писателите и малко читателитте ;(

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

bebetata
неориентиран

Регистриран: 23.05.2017
    #3407718 - 12.07.2017 08:54 [Re: Nadin]

Прочетено и разбрано благодаря.

Niccitta
новак

Регистриран: 07.07.2017
    #3407723 - 12.07.2017 09:46 [Re: chochi]

Цитат:

Дано в свидетелството да пише неосъждан. Почти съм сигурна че ако пише нещо друго може и да ви откажат визи. Пиши какво е станало като вземете СС.

Здравейте,
в с.с. пише НЕ ОСЪЖДАН....
сега какво, пиша си не осъждан, а каквото стане на интервюто.... Ще си разкажем, то си беше натопяване... Извикаха го уж да натовари едно желязо - стар кантар, един кмет на едно село го извика, а съпругът ми тогава работеше към една фирма за желязо ( събаряха стари сгради и предаваха железата), но някой видял и се обадил в полицията, а кмета се ската и каза, че не е вярно, че го е извикал... И като разбра, че няма да вземе пари и си "изтупа" ръцете с моичкия....
Това си е случая, ама си изтърпя 3 години условна, нямаше доказателство, че е извикан.... Нищо, че не е бил сам...

Давайте съвети моля, че да приключа днес и да отпусна малко....

Благодаря!

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3407735 - 12.07.2017 13:37 [Re: Niccitta]

Съвети ти дадоха вече по-назад. Имай предвид, че форумът не е изцяло анонимен и така, както си развяваш историята по всяка втора тема, нищо чудно и от посолството да са я прочели. И хабер да са си нямали за вашите вълнения, ще придобият бърза представа.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

erz_us
член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3407759 - 12.07.2017 17:19 [Re: Nadin]

Цитат:

Браво за упоритостта!
Дано се задържиш наоколо година поне.

Много писателите и малко читателитте ;(

Според мен това е прекалено добър пост за да се остави да потъне в тая тема. Може да се сложи във FAQ или да бъде забоден най-отгоре.

Знам че почти никой не ги чете забодените теми, но надеждата умира последна

Едно голямо браво на Serendipity!

chochi
smile

Регистриран: 17.05.2015
От: Лас Вегас, САЩ
    #3407761 - 12.07.2017 17:47 [Re: Niccitta]

Щом в СС пише неосъждан и вие така пишете в ДС. На самото интервю по-добре не се обяснявайте много. До колкото разбрах ти си титуляра. Повечето въпроси ще се задават към теб. И един от стандартните-има ли ли сте проблем проблеми с полицията -отговаряш в не. Не ми се вярва да започнат да нищят случая за едно старо желязо. Но пак казвам ако изрично нещо него не го попитат нищо не им се обяснявайте. И идете спокойни и уверени. Не гузни все едно криете нещо защото те веднага ще се усетят, че има нещо.
И както carlyangel ти каза не разправяй много по форумите какво се случва, че никога не се знае кой ги чете.
Стискам палци и успех.
Пиши какво е станало след интервюто.

Miami
неориентиран

Регистриран: 10.05.2017
    #3407926 - 15.07.2017 10:45 [Re: Nadin]

Здравейте,
Имам въпрос във връзка със следното описание:
"If your family circumstances have changed after you entered the lottery, for example, if you have gotten married or had a child, you will need to add your new family members to your case. (“Family member” refers to a spouse and/or unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery.) When adding family members to your case, you will need to upload a document to prove your relationship to the family member being added."
Т.к. се омъжих и сега ще попълня DS-260 с новата фамилия, нужно ли е да прилагам акта за граждански брак във формата и трябва ли документа да бъде преведен и легализиран?
Предполагам, че някъде е описано във форума,но не успях да го намеря.

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3407937 - 15.07.2017 16:16 [Re: Miami]

Към формата не е нужно да добавяте каквито и да било документи. Те се носят на самото интервю в посолството и не е необходимо да бъда легализирани или преведени, освен ако не са на език различен орт български или английски.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

Страници: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16319

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.096 seconds in which 0.088 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.