ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)
Niccitta
новак

Регистриран: 07.07.2017
Re: Попълване на ДС-260 и подготовка на документи, изтеглени от ДВ-2018
    #3411900 - 01.09.2017 10:59 [Re: Valkiria]

Цитат:

Явно това е нещо ново. Не разчитайте старите кучрета във форума да сдъвчат всичко вместо вас, а вземете се обадете в посолството и си решете проблема. Споделете решението тук след това, за да знаят и следващите какво да правят. Добавете своята капка във форумната мъдрост. Няма как някой който е взел ЗК преди сума ти години и при съвсем различна процедура да ви даде актуален отговор.

Разбира се, че не чакаме някой да "дъвче" вместо нас. Просто питам, ако някой в момента е в същото положение, да сподели, ако не - естествено е, че ще се постарая и сама и ще споделя и с всички вас. Толкова полезна информация намерих тук, че няма как да не споделя и своя опит - сблъсках се с някои неща като например:
- свидетелство за съдимост от Испания, защото съм пребивавала повече от 12 месеца там (ако някой се интересува, мога да помогна)
-линк за подготовка на всякакви документи за медицински прегледи и интервю - https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/SOF%20-%20Sofia.pdf може да се смени езика, горе в дясно.
- също нямаме имунизационни паспорти със съпругът ми - от областната "Епидемиология" ни издадоха такива срещу 10 лв., предлагат и друг вариант за 33 лв., но ние само паспорт искахме, като си закупихме такива от книжарницата. При тях обаче се оказа, че имат информация само от бебешка възраст. Съответно от клиниката казаха, че каквото имаме - това да занесем.
Боледувала съм от Хепатит Б, но нямам епикриза и тогавашния ми амбулаторен картон е загубен от лекуващия и не знам как ще доказвам.
Ако някъде има грешка в помощта ми, ще се радвам да ме поправите, за да не объркам и аз нещата.
Правиля съм запитвания към Отдел „Имигрантски визи“ Посолство на САЩ в София - iv_sofia@state.gov , доста добре обясняват, ако някой има нужда от съдействие.
Ще се радвам и други да споделят, за да е обновена информацията в случай, че има промени от предните години.
Ако на някой може да съм полезна и на лични бележки отговарям.
Успех на всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
spider_s
неориентиран

Регистриран: 29.05.2017
    #3412357 - 08.09.2017 21:53 [Re: Niccitta]

Здравейте,

Попълвайки формата изникна въпрос, на който не намерих отговор в темата.
През годините съм живял на 5-7 адреса, за които нямам адресна регистрация, но периодите варират от 8 месеца до 2 години, включително един адрес и друга страна.
Мисля, че въпреки това, че нямам адресна регистрация на тях е добре да впиша всички тези адреси. Ще се радвам ако някой подели опит.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3412394 - 09.09.2017 00:20 [Re: spider_s]

Ако няма адресни регистрации, плащане на сметки или вземане даване с полицията на никой от адресите, аз лично нямаше да се затормозявам да ги описвам, особено, ако е с по-малко от година жителство и са в БГ.
За тези в чужбина е друга боза, прочети си инструкциите.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

spider_s
неориентиран

Регистриран: 29.05.2017
    #3412399 - 09.09.2017 00:51 [Re: gaiety]

Здравейте,
Благодаря ви за бързия отговор. На адресите съм имал единствено сметки и договори за Интернет. Постоянният адрес е в провинцията, а аз 7 години работя в София и ще се получи разминаване, за това не съм сигурен как да процедирам с адресите.

Относно адрес в друга страна не открих допълнителна информация с инструкции. Удобно ли ще е да ме насочите къде да погледна ?
Благодаря ви за отделеното време и помощта, която ми оказвате.

gaiety
ZаплЕ$

#3412402 - 09.09.2017 02:32 [Re: spider_s]

Отвори падащото меню на Police Records и чети, има и пдф за отделните държави
https://travel.state.gov/content/visas/e...-documents.html

--------------------

Vmladenov
неориентиран

Регистриран: 05.05.2017
    #3412762 - 14.09.2017 05:57 [Re: chochi]

Здравейте ,
Кога то се попълват адресите на всички: титуляр, съпруг , родители трябва да са по адресна регистрация (лични карти), или към момента на живеене ?!

Rugbyscheto
неориентиран

Регистриран: 15.05.2017
    #3413083 - 17.09.2017 03:15 [Re: Vmladenov]

Здравейте, искам да попитам може ли след като вземеш зелена карта и се ожениш, момичето да вземе виза веднага или как точно стоят нещата след като имаш зелена карта и се ожениш. Благодаря !!!

gaiety
ZаплЕ$

#3413086 - 17.09.2017 03:48 [Re: Rugbyscheto]

ръгби, ти първо спечели, а дотогава сЕдни да прочетеш как минават интервютата, май всеки 5-ти е споделял как и какво е правил когато е решил да се зажени преди интервю
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/3370120/an/0/page/0#Post3370120

--------------------

Rugbyscheto
неориентиран

Регистриран: 15.05.2017
    #3413088 - 17.09.2017 04:18 [Re: gaiety]

Гуети, 4 пъти съм минавал успешно интервю във въпросното посолство и чесно казало не ми е голямо вълнение тази формалност. Питам друго. С момичето сме от 5годими заедно и венчавка така или иначе ще има просто въпроса ми беше дали е по-добре това да се случи преди интервюто ( и ако е така, как трябва да станат нещата след като съм попълнил дс-а) или след като съм вече притежател на зелената карта ( за което няма гаранция на 100%) Ще бъда благодарен ако някой е компетентен по зададения от мен въпрос, да отговори, ако ли не да не ми дава други насоки и кое е било по-добре. И ние сме вряли и кипяни, просто не навсякъде (все още). С най-добри чувстра, неискам да остана грешно разбран. Поздрави от щатите

gaiety
ZаплЕ$

#3413089 - 17.09.2017 04:50 [Re: Rugbyscheto]

Минавал си, но не и чрез лотарията, а споделеното в темите засяга точно тези ти въпроси, защо да ти ги преразказвам, като от опита на хората (компетентен) ще научиш повече за подводните камъни?!

--------------------

Страници: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 35 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 16442

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.033 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.