ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Levis123
неориентиран

Регистриран: 25.07.2017
Интервю и евентуален брак след него?
    #3408909 - 25.07.2017 00:08

Здравейте. На приятелката ми й предстой интервю в началото на август в консулството, въпросът ми е следният: След като я попитат дали има намерения да сключва брак в близките 6 месеца, това намалява ли й шансовете тя да не вземе виза ? Тъй като тя е закъсняла за интервюто с две години, но все пак я извикаха и в момента е на бригада в Америка и се прибира по-рано заради интервюто нямахме време да сключим брак и да го направим. Ако се сключи брак няколко дни преди интервюто ще се усъмнят ли и биха ли й отказали виза?
Много ви моля за помощ. Благодаря ви

Редактирано от Nadin (26.07.2017 03:16)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: СПЕШНО. Моля ви за Помощ
    #3408914 - 25.07.2017 00:37 [Re: Levis123]

Цитат:

Ако се сключи брак няколко дни преди интервюто ще се усъмнят ли и биха ли й отказали виза?

Не само, че ще се усъмнят, ами е много вероятно да не ви дадат визи. От колко време сте заедно? Ако сте от поне 2-3 години и имате множество доказателства - супер, но дори това може да не ви спаси от "казахме си "да" в последния момент". Не искам да те обезкуражавам, но ситуацията ви е много на ръба дето се вика и поемате голям риск. Нито е да ви кажа да не го правите, нито пък е да ви спира човек. Ако имате много доказателства за връзката ви, отидете, направете само граждански брак без излишни събирания на родите и се надявайте всичко да мине наред. Успех!

Levis123
неориентиран

#3408919 - 25.07.2017 01:18 [Re: burjavela]

Заедно сме от почти една година, благодаря много за отговора. Относно това дали може да се сключи брак след интервюто, как стоят нещата ?

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3408922 - 25.07.2017 02:09 [Re: Levis123]

Цитат:

Тъй като тя е закъсняла за интервюто с две години, но все пак я извикаха и в момента е на бригада в Америка и се прибира по-рано заради интервюто

Как така е закъсняла с две години? Ако не е от лотарията ДВ 2017 е изключено да я викат на интервю.
Вероятно ти бъркаш времето?

Относно брака, да, трябва да каже, че има намерение да сключва брак и ако всичко е реално, това няма да намали шансовете ви за визи.
Действайте по-бързо, защото ти трябва да се явиш на интервю преди края на септември.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Levis123
неориентиран

#3408924 - 25.07.2017 02:18 [Re: Nadin]

Под закъсняла имам предвид, участвала е за първи път в лотарията 2015 година ( ако не се лъжа) и след това 2016 отново участва в лотарията и тази година, когато отиде на интервю за J1 са й казали, че е спечелила зелена карта.
П.С. от DV 2017 е да.

Редактирано от Levis123 (25.07.2017 02:19)

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3408954 - 25.07.2017 14:25 [Re: Levis123]

Значи не е закъсняла, а не е проверила... Защото резултатите за DV 2017 излязоха миналия май, т.е. когато е отишла тази година за J1 (предполагам април-май) то вече е било минало 1 година, откакто е била изтеглена, а от там връзката ви, почти година (т.е. от след като вече е била изтеглена) ще ги усъмни. Никой няма да се върже, че не е била проверила когато излизат резултатите, и веднага ще се хванат за брак по сметка. Лично мое мнение - може да греша. От друга страна приятел така каза на интервюто - че има намерение да се жени, и ей го на, вече почти 2години от както са сключили брак и жена му не може да замине... Така, че ситуацията ви е меко казано много деликатна. По-скоро да отиде на интервюто сама, и да каже, че има намерение да сключи брак, поне ще съхрани нейните шансове, защото видят ли ви с брак, година+ след като е изтеглена... та те хората веднага след като видят че са изтеглени, гледат да се женят (тези, които наистина са заедно от много време), за да може да попълват после DS-и и т.н.

Levis123
неориентиран

#3408957 - 25.07.2017 15:18 [Re: m3n7alsnak3]

Благодаря много за информацията. В интерес на истината разбрахме от консулството, че е спечелила зелена карта, на нея винаги й нещо друго й излизаше като проверяваше в сайта. Благодаря отново за информацията, ясно е какво ще го бъде. Благодаря на всички !

NadinАдминистратор
Charmed

#3408977 - 25.07.2017 17:45 [Re: m3n7alsnak3]

Цитат:

От друга страна приятел така каза на интервюто - че има намерение да се жени, и ей го на, вече почти 2години от както са сключили брак и жена му не може да замине...

Недейте така да хвърляте случаи, без повече обяснения.
Ако са сключили брак и са минали успешно интервюто на съпругата, няма причина да не може да замине, още повече пък вече две години. За да не може да замине има друга причина, свършили са се визите, склщчили са брак след активиране на зелената карта и т.н.

Много хора сключват бракове, след изтегляне от лотарията, консулите са добре подготвени и имат поглед върху нещата, така че ако връзката е реална, не мисля, че ще имат проблеми.

--------------------

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3408978 - 25.07.2017 17:47 [Re: Nadin]

На мен друго ми е интересно, от консулството могат ли да знаят, че тя е спечелила зелена карта? На уж си има номера за проверка, а-у?

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3408992 - 25.07.2017 20:09 [Re: MapTo_D]

Няма нищо интересно, тя има досие в посолтвото, което съдържа всички откази и издадени визи и ако кейса от лотарията е изпратен вече от NVC, автоматично се добавя, иначе може да е бъркала номерата при проверката за DV.

Питащият, игнорирай повечето мнения, защото звучат лаишки, както и Надин и m3n7alsnak3 ти казаха, да се връща девойката възможно най-бързо и да си подготвя документите за интервю, отнема максимум 10 дена, ако няма нужда да вади полицейски свидетелства от държави извън САЩ.
Преди това естествено трябва да си уточни датата за интервю.

Не ми звучи да е била особено сериозна връзката ви (живеене под един покрив, общи сметки, деца, етц), така че нека тя каже на интервюто, че има намерение да се жени.
Ще имате нужда от солидни доказателства като снимки, мейли, чат.
В най-лошият сценарий ще дадат на нея виза, а после ще ти подава петиция, която ще отнеме около 2 г докато ти вземеш и се присъединиш към нея.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (25.07.2017 20:13)

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3409018 - 26.07.2017 09:51 [Re: Nadin]

@Nadin - мисълта ми беше, че може нещата доста да се проточат, защото във въпросния случай, двойката сключи брак около 3 месеца след като замина титуляра, и веднага задвижиха нещата. Какво значение има какво точно (независещо от питащия и приятелката му) е забавило нещата, щом ги е забавило. Може те да си свършат техните задачи перфектно и пак да има проточване. Просто трябва да имат готовност за всякакви сценарии в тази ситуация

NadinАдминистратор
Charmed

#3409023 - 26.07.2017 14:44 [Re: m3n7alsnak3]

Очевидно не знаеш какво говориш, защото случаят на познатите ти няма никаква връзка с дискутираня тук казус.
Няма нужда от допълнително объркване на хората.

Тук обсъждаме брак след интервюто, когато съпругът на титулярката ще се яви на интервю след нейното в рамките на фискалната година, ще получи виза и двамата ще заминат заедно или поотделно.

Случаят, който ти споменаваш, очевидно е сключване на брак, след активиране на зелената карта или брак с притежател на зелена карта. Процедурата е съвсем различна, много дълга и тромава. Може да отнеме и 4-5 години, така че няма нищо странно, че още не могат да се събрат в САЩ.

Пак повтарям, двете ситуации нямат нищо общо.

--------------------

Levis123
неориентиран

#3409029 - 26.07.2017 17:22 [Re: gaiety]

Ужасно много ви благодаря на всички за информацията. Много време ни спестихте в търсене на точно тези въпроси. Нейната дата за интервю е 7 или 8 август, а тя си идва другият вторник (01.08) и на следващия ден веднага сме на изследвания. Много ви благодаря на всички за изразените мнения и се надявам всичко да се получи така както го искаме. Нямаме деца, не живеем под един покрив, но всичко това е въпрос на време според мен. Благодаря отново!

Levis123
неориентиран

#3409032 - 26.07.2017 17:58 [Re: gaiety]

Забравих да отбележа, че всички документи са събрани и абсолютно всичко е готово, остава само да се минат изследванията след което следва интервюто на 7 или 8 август. Прочетох всички мнения и като заключение разбирам, ако каже, че има намерение да сключва брак на интервюто имаме шанс да заминем и двамата ?

NadinАдминистратор
Charmed

#3409033 - 26.07.2017 18:19 [Re: Levis123]

То, друг шанс или възможност няма, така че ако искате да дойдете заедно, трябва да каже. И дано за теб има останали виза.

--------------------

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3409034 - 26.07.2017 18:33 [Re: Levis123]

Не пропускай, че ако го направи - и ти ще трябва да минеш интервю и да вземеш виза първо и всичко това трябва да се случи преди 30 септември.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Levis123
неориентиран

#3409035 - 26.07.2017 18:57 [Re: Nadin]

Благодаря ви много за информацията. Какво следва след като каже, че има намерение да сключва брак? Трябва възможно най-бързо да сключим брак и да покажем документите в посолството? Посолството ще задейства ли нещата за интервю преди 30 септември ?

Редактирано от Levis123 (26.07.2017 18:59)

NadinАдминистратор
Charmed

#3409050 - 26.07.2017 21:11 [Re: Levis123]

Да, брак веднага, недицински прегледи за теб и когато има дата, консулството ще насрочи ново интервю. На въпросното интервю отивате заедно, плаща се такса само за теб. Имайте готовност да доказвате, че връзката е реална, снимки, имейли, всичко, което може да помогне, за да ги убедите, че действително сте семейство. Ако се усъмнят, могат да отменят и нейната виза.
Надявайте се да има дати и най-вече да има визи.
Късмет!

--------------------

Levis123
неориентиран

#3409053 - 26.07.2017 21:17 [Re: Nadin]

Много благодаря за информацията, не знам какво щях да правя без всички вас

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1228

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.