ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Manuela_92
неориентиран

Регистриран: 24.08.2017
Re: Зелена карта,една мечта....
    #3411547 - 26.08.2017 00:35 [Re: Nadin]

Имах впредвид,че е толкова станало скъпо в Америка,и на 2 работи-неквалифицирани да работиш,няма да може да имаш пари за образование и време за учене.И дори със зелена карта,даже гражданство,според това което съм чула,няма да може да достигнеш прилична квалифицирана работа.Тоест горе-долу университет.Ежедневието ще стане само работа на 2 места за всекидневните сметки.Така че,ако впоследствие се оженя за американец,пак няма да съм с квалифицирана работа,но поне имам шанс да съм осигурена финансово.Всеки случай не търся брак,но май реалността принуждава,дори да си с паспорт...Може и да не е така...Това е което съм чувала за Америка.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
    #3411561 - 26.08.2017 07:59 [Re: Manuela_92]

Дали ще се ожениш или омъжиш нема значение. И в двата случая гледай там мъжа или мъжоподобното да е
Цитат:

горе-долу университет

и немаш грижи със сметките.

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3411574 - 26.08.2017 18:15 [Re: Manuela_92]

Мила, вземи почакай малко да спечелиш, пък тогава го мисли. Рибата в морето, ти приготви вече тигана. Какви приравнявания, какви 5 лева ?!
Надин ти каза вече, пробвай със сайтове за запознанства, белким хване дикиш

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3411579 - 26.08.2017 20:33 [Re: iliana_t]

Единственият съвет, който аз мога да дам като новопристигнала в САЩ със зелена карта е: събирайте колкото се може повече пари преди заминаването. Първите дни тук изискват страшно много средства и колкото сте по-добре подготвени финансово, толкова по-добре! И нещата така стават по-лесно, като нямаш проблем поне с парите в брой! А печалбата от лотарията никой не гарантира кога ще се случи и дали някога ще стане....но спечелиш ли - започва лудото харчене - мед. прегледи, визи, билети още от Бг си мноого пари назад! Успех!

Lala07
неориентиран

Регистриран: 05.02.2017
    #3411601 - 27.08.2017 15:51 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Единственият съвет, който аз мога да дам като новопристигнала в САЩ със зелена карта е: събирайте колкото се може повече пари преди заминаването. Първите дни тук изискват страшно много средства и колкото сте по-добре подготвени финансово, толкова по-добре! И нещата така стават по-лесно, като нямаш проблем поне с парите в брой! А печалбата от лотарията никой не гарантира кога ще се случи и дали някога ще стане....но спечелиш ли - започва лудото харчене - мед. прегледи, визи, билети още от Бг си мноого пари назад! Успех!

Абсолютно съм съгласна! И ние сме прясно пристигнали, и парите в брой са не просто в плюс, а необходимост. Отделно от изборените горе неща ще се купува кола (защото без такава тук е почти невъзможно), ще се наема жилище, легло или матрак ще трябва, най-малкото чинии и чаши ще се вземат и т.н. Парите летят...
А за Зелената карта - успех!

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3411678 - 29.08.2017 02:37 [Re: Lala07]

За базова посуда , някоя масичка, столче и т.н. гаражните разпродажби, Savers и Dollar Tree са безценни в началото.
Вярно, че повечето неща са евтини тук, ама като трябва да се взима всичко накуп, идва нанагорно. Аз така се снабдих с повечето неща и сега съм на етап купувам си каквито искам и изхвърлям тия, с които съм се снабдила за по няколко долара в първите дни.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3411683 - 29.08.2017 05:02 [Re: Manuela_92]

Цитат:

Имах впредвид,че е толкова станало скъпо в Америка,и на 2 работи-неквалифицирани да работиш,няма да може да имаш пари за образование и време за учене.И дори със зелена карта,даже гражданство,според това което съм чула,няма да може да достигнеш прилична квалифицирана работа.Тоест горе-долу университет.Ежедневието ще стане само работа на 2 места за всекидневните сметки.Така че,ако впоследствие се оженя за американец,пак няма да съм с квалифицирана работа,но поне имам шанс да съм осигурена финансово.Всеки случай не търся брак,но май реалността принуждава,дори да си с паспорт...Може и да не е така...Това е което съм чувала за Америка.

Америка е различна. Не е лесно, отнема време, но не е невъзможно. Има програми през трудовата борса, които покриват таксите за преквалификация в сферата на медицината, така, че все ще намериш нещо което да ти помогне с таксите за медикъл асистант или каквото там си избереш. Има и студентски заеми. Г... знае 2 и 200, първо ела легално, после ще му мислиш за другото.

zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Sofia, Bulgaria
    #3411690 - 29.08.2017 13:32 [Re: MiraUSA]

Според мен всичко зависи от мотивацията на човек, лично за себе си ако дойде момента да заминем за САЩ съм 100% убеден, че няма да е никак лесно и новодошлия трупа експириънс в борбата с новия начин на живот.
Разбира се човек ако сам не си помогне и господ няма да му помогне, имам в предвид подготовката преди заминаване ( събиране на информация, езиковата подготовка и т.н.), не те първа, като се дойде да се вайка човек кое за какво и кога е.
Някъде във форума беше засегната темата за информираността преди 15 години и сега, до някъде според мен тогава е било по - добре от гледна точка на това, че не сте "преяждали" с информация и объркващи мнения. Доста често съм случвал на мнения и коментари, които направо ме шокират за това "какво е там" и други които доста ме обнадеждават и за това гледам да не взимам всяко мнение за чиста монета, защото всеки човек гледа през различни очи.
Много съм благодарен на форума, наистина има много ценна информация и дано ми влезе в употреба някои ден

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3411703 - 29.08.2017 18:07 [Re: zhekov]

Цитат:

Някъде във форума беше засегната темата за информираността преди 15 години и сега, до някъде според мен тогава е било по - добре от гледна точка на това, че не сте "преяждали" с информация и объркващи мнения.

zhekov, добре си описал нещата, единствено тук не мога да се съглася с теб. Представи си колко по-трудно им е било на заминалите преди години, когато са разчитали само на оскъдната информация, дадена на някой отишъл преди тях. Дори самото изпращане на документите по пощата...разчиташ на някой разсеян пощальон да не ти затрие някъде ценните документи.
Докато ние сега сме много по-привилигировани, според мен. Знаеш, че можеш да се подготвиш от по-рано. Най-малкото да добиеш някаква представа какво те очаква. Да не говорим, че можеш да извършиш и по-задълбочени неща като да си намериш квартира или работа само благодарение на няколко клика в интернет.
Понякога не си даваме сметка какво богатство имаме пред себе си (докато не дойде момента да опрем до него, де ). Но пак опираме, че си е до човек. Ако си направи домашното от рано, няма да има големи главоблъсканици. Важното е желание да има

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3411708 - 29.08.2017 19:43 [Re: zhekov]

Ако трябва да съм брутално откровена, съжалявам, ако засегна някого - но ако не успееш да намериш сам информацията, която ти е необходима, за да си подготвен, а разчиташ само на той-ми-каза-тя-ми-каза, при наличието на цялата тази информация в интернет, то заслужаваш това, което ще ти се случи.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2463

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.