ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
MARTINELECA
неориентиран

Регистриран: 12.01.2018
Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3423914 - 12.01.2018 22:07

Здравейте! Аз съм Мартин и за пръв път пускам тема тук.
Интересува ме следния сценарии. Дано този път бъда сред изтеглените и всичко се получи и печеля зелена карта. При различно развитие, реши се да се премахне лотарията и се въведе някаква точкова система, при която изискванията са да бъдеш 28 годишен завършил докторантура в американски университет и вече с 20 години стаж по професията за да стигнеш и до интервю, какво правим? Аз съм млад, говоря добър английски, даже го говоря като американец, само че така се получи че не завърших университет.И се чувствам сякаш ми е спукана работата. Имам лека надежда, че се опитват да разкарат днешната система, за да могат да увеличат имиграцията от Европейските страни, както беше преди 1965 година, но имам сериозни съмнения че това е постижимо. В България положението е трагично, в останалата част от Европа нещата са по-добре, но се плаша че и там нещата се развалят, само Америка остана читава, що годе. За мен лично знам, че ако ми се даде възможност да заживея там, бих се включил в Американската Армия, за да служа и докажа вярността си. В същото време ми се казва отсреща че съм "нежелан" защото има толкова много казахстанци и нигерийци, каквито са повечето терористи, които са с предимство пред мен и тези като мен от стария континент, за това пусто "разнообразие". Днешната система бе така измислена, че да е много трудно за Европейци да се доберат до зелена карта, само че се опасявам че при алтернативите за които се говори в момента, ще стане още-по трудно. Какво мислите ще се случи?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3423948 - 12.01.2018 23:55 [Re: MARTINELECA]

Цитат:

В България положението е трагично, в останалата част от Европа нещата са по-добре, но се плаша че и там нещата се развалят, само Америка остана читава, що годе.

Стана ми интересно - в колко страни от Европа си бил и бил ли си въобще в Америка, та си изкара такива крайни заключения?

MARTINELECA
неориентиран

Регистриран: 12.01.2018
    #3423951 - 13.01.2018 00:19 [Re: burjavela]

Германия, Дания, Австрия, Унгария, Чехия, Словакия, Гърция, Румъния, Сърбия, Македония...
А нещо по-същество бихте ли желали да добавите? Наистина искам да чуя чужди размишления специално по този въпрос.

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3423956 - 13.01.2018 00:58 [Re: MARTINELECA]

Цитат:

... За мен лично знам, че ако ми се даде възможност да заживея там, бих се включил в Американската Армия, за да служа и докажа вярността си. В същото време ми се казва отсреща че съм "нежелан" ...

По-съществено, кой ти каза че си "нежелан"?
Можеш да се включиш в българската армия и да забиеш за Афганистан. Предполагам още поддържаме банята там. Като български или американски войник - и в двата случая може да се озовеш там. Ако си късметлия ще те забележат и ще се окажеш изведнъж "желан".

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3423957 - 13.01.2018 01:17 [Re: MARTINELECA]

Пич, разликата между точковата система и лотарията е, че при евентуална точкова система и при желание от твоя страна, винаги можеш да промениш обстоятелствата си, докато в лотарията е - чакаш и се надяваш. Аз 10 години чаках, преди да ме изтеглят, а пък ако използвам примера ти с университета - ако само това е проблемът, в България за 3-4 години се завършва висше, и то без особени усилия или средства.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3423960 - 13.01.2018 03:27 [Re: MARTINELECA]

Пиши се норвежец. Все да ви учим, значи...

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3424001 - 13.01.2018 13:26 [Re: MARTINELECA]

Какво толкова те безпокои евентуална точкова система ? Лотарията е въпрос на късмет. Докато при една точкова система, дали ще заминеш зависи от теб.

Какво цяло да се случи ако я въведат ?! Вземи за пример канадската емиграционна точкова система. Всяка година хиляди емигрират. Знаят език, имат професии, спестявания, качества които ще им помогнат да се адаптират. Не чакат на късмета, а разчитат на обстоятелства зависещи от всеки кандидат.

С точкова система намалява се риска емигрантите да останат без работа. Да бъдат в тежест на социалната система. Да се занимават с престъпления поради невъзможността по друг начин да се издържат. Естествено един програмист няма да стане хигиенист. Нито хирург ще стане касапин. А ще заемат платената работа на канадците (важи и за американците). Но, монетата винаги има две страни.

_pepito_
relaxed

Регистриран: 22.07.2011
От: Austria
    #3424050 - 14.01.2018 00:17 [Re: MARTINELECA]

В твоата ситуация и френският легион е решение. Не ти трябва виза, ще можеш да докажеш лоялността си, ще научиш и френски + френски паспорт след известно време...Няма смисъл в твоя случай да биеш път до САЩ. Think about it

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3424147 - 14.01.2018 20:15 [Re: MARTINELECA]

Недей бра дерт. За да се въведе една промяна минават години. Все на някой правата са засегнати, все има някой да обжалва и докато дойде време да се промени, той и президента се сменил и я камилата, я камиларя. Пък и не пълни толкоз кошниците и да се надъхваш, защото Америка е като всяка друга държава, малко по-голяма и с малко повече възможности. Не,съди други държави и бъди по-толерантен към други нации, част от житейския тест дали си годен за Америка. Когато заживееш в Нигерия и Казахстан, тогава определяй кой е терорист и кой е по-по-най от теб и заслижава по-малко да има предимство. Докато изпадаш в паника, търси положителното в сегашната ти ситуация. Снощи гледах едно предаване за Тома Чобанина. Без образование, но специалист в овчарлъка. Пасе овце в Гърция. Щастлив е че е на чист въздух, яде здравословна храна и доходът му е по-висок от този на завършилите университет. Америка може да е навсякъде, само трябва да я откриеш.

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #3424180 - 15.01.2018 03:23 [Re: MiraUSA]

+ 1,

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4655

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.