ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
Re: Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3424262 - 16.01.2018 13:08 [Re: MARTINELECA]

Ако лотарията падне едва ли ще бъде заменена веднага с точкова система; въпроса е силно политически и според мен е много вероятно нейния край да бъде единично решение, а не част от емиграционен пакет - който от поне 2-рия мандат на Буш все се случва. Нещата вървят натам че падането й става удобно за всички, и е въпрос на време кога ще се кешира политичиеския капитал от нейното спиране.

Аз лично мисля че сега мина последната лотария - идват междинни избори наесен и за тях ще трябва някакви кюфтета да се раздадат на електората. Август/Сеп е идеален момент: Обамакеър оцеля, данъците минаха, регулирането на оръжията няма да мине - остава емиграция. Хеле пък ако "емигранти" думнат нещо лятото

Да видим ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Bulgaria
    #3424276 - 16.01.2018 16:07 [Re: Травис]

Мен лично много ме съмнява да я спрат, ей така без някаква алтернатива, ако я спрат ще има процес с доста сериозен background check и покриване на изисквания, както за Канада. Ама ей така да спрат имиграционен поток, много силно се съмнявам.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3424278 - 16.01.2018 16:25 [Re: zhekov]

Имаше предложение визите от лотарията да се пренасочат към TPS, но не вярвам дори да се обсъжда.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #3424280 - 16.01.2018 16:49 [Re: Nadin]

За една точкова система е нужно време да се разработи както идейно, така и от техническа и административна гледна тока. Просто няма как да стане за месец-два. От гледна точка на спиране на лотарията - това според мен би могло да се случи по всяко време, дори има шанс настоящата да бъде прекратена, въпреки че е в процедура. Настроенията към имиграцията вече не са толкова разнопосочни, макар че идеята вероятно ще получи някакъв ако няма вече подготвена програма, която да замени лотарията. Като цяло сега мислят как да намалят свързаните визи - там може би по-лесно и по-бързо ще мине орязването.

zhekov
dreamer

#3424360 - 17.01.2018 14:05 [Re: lamerko]

Цитат:

За една точкова система е нужно време да се разработи както идейно, така и от техническа и административна гледна тока. Просто няма как да стане за месец-два. От гледна точка на спиране на лотарията - това според мен би могло да се случи по всяко време, дори има шанс настоящата да бъде прекратена, въпреки че е в процедура. Настроенията към имиграцията вече не са толкова разнопосочни, макар че идеята вероятно ще получи някакъв ако няма вече подготвена програма, която да замени лотарията. Като цяло сега мислят как да намалят свързаните визи - там може би по-лесно и по-бързо ще мине орязването.

Но е факт, че усилено се говори да се спира лотарията, дори туитове от вчера на Тръмп против лотарията прочетох поне 3.

Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3424383 - 17.01.2018 18:52 [Re: zhekov]

Дано я спрат. Много съдби е разсипала. Хората трудно разбират кога трябва да се спасят от самите себе си и това ще им помогне. Не че ще го разберат... За да го разбереш, трябва да си запознат с алтернативата и то не от холивудските измишльотини. На български се превежда като "американска мечта", но значението е по-скоро "американски сън" защото трябва да си заспал за да вярваш в него.

Taysys
член

Регистриран: 21.08.2017
    #3424394 - 17.01.2018 20:21 [Re: Джия]

Цитат:

Дано я спрат. Много съдби е разсипала. Хората трудно разбират кога трябва да се спасят от самите себе си и това ще им помогне. Не че ще го разберат... За да го разбереш, трябва да си запознат с алтернативата и то не от холивудските измишльотини. На български се превежда като "американска мечта", но значението е по-скоро "американски сън" защото трябва да си заспал за да вярваш в него.

Определено лотарията е променила много съдби, бих казала съдбите на всички заминали. При някои нещата са потръгнали добре при други не толкова. Някои са сбъднали тяхната “американска мечта” и се чувстват добре, други не са и може би са разочаровани. При всички случаи не мисля, че трябва да се генерализира...

Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3424415 - 17.01.2018 22:00 [Re: Taysys]

Така е. Добре би било, обаче, човек да може да посети дадена държава и да си създаде поне минимална лична представа за нея преди да вземе такова генерално решение. Действително туризмът няма нищо общо с имиграцията, но е по-добре от нищо. Има хора които продават цялото си имущество и дори вземат заеми когато идват да покоряват Америка, а дали те ще я покорят или тя тях, не се знае. Но дори и да няма такива драстични финансови последици, много е възможно не на всеки да допадне, но да е похарчил всичките си спестявания. А и много разбити семейства има - в резултат на несъвпадащи мнения относно местоживеенето, трудности и стрес от всякакъв характер.

zhekov
dreamer

#3424426 - 17.01.2018 23:21 [Re: Джия]

Цитат:

Така е. Добре би било, обаче, човек да може да посети дадена държава и да си създаде поне минимална лична представа за нея преди да вземе такова генерално решение. Действително туризмът няма нищо общо с имиграцията, но е по-добре от нищо. Има хора които продават цялото си имущество и дори вземат заеми когато идват да покоряват Америка, а дали те ще я покорят или тя тях, не се знае. Но дори и да няма такива драстични финансови последици, много е възможно не на всеки да допадне, но да е похарчил всичките си спестявания. А и много разбити семейства има - в резултат на несъвпадащи мнения относно местоживеенето, трудности и стрес от всякакъв характер.

Личния избор и постъпка на даден човек в различна ситуация не означава, че всички ще постъпят по този начин и съответно ще търпят същите последствия. Всичко е комплексно, на стреса всеки реагира различно и съответно различно се отразява при всеки, едни се отчайват, намразват всичко около тях и т.н. преживява се и културен шок, общо взето се минават различни фази на изпитания докато човек улегне и свикне на начина на живот и си създаде среда от приятели, колеги и познати.
Много може да се пише по тази тема и ефекта да е нулев, вски си го чувства по свой си начин.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3424572 - 19.01.2018 15:57 [Re: Джия]

Привлекателността на недостъпното и Холидувските илюзии са едно. Но факта че "програмата за разнообразяване на потока" се нарича "лотария" е много подвеждащ. На ЗК се гледа като печалба, нещо което е абсурдно да не се кешира. "Спечелил си - трябва да се опита, няма какво да се губи" е дълбока заблуда. Толкова хора го искат че не може да няма стойност за теб. Всичко което се предлага безплатно си има причина да е такова. Избийте си от главата че това е "печалба от лотарията" която си будала ако не кешираш - Това е емиграционна програма която може изобщо да не е за вас - в страна в която обикновенно кракът ви не е стъпвал.

В моя опит проблема с лотарията е че болшинството печелещи - бидейки случайни - са силно неподготвени; хвърлени са под влака и бързо се забиват в нещо. Отгоре на това гледат как живеят хора с Х1Бта, професионалисти с много години опит тук (сори , все още "тук" ми е САЩ), имат силно нереалистични очквания. Сложи семейство, деца, отношения, възраст, здраве, пари и предизвикателството става много сериозно. Ако си млад, образован, необвързан, амбициозен - ЗК е чудесен шанс; но лотарята на подбира. А и рисковете в Щатите са много по-сериозни отколко в Западна Европа примерно, напрежението е много по-голямо.

Хващам се че има все по-малко приятели и колеги на които бих препоръчал емиграция в Щатите.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4094

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.