ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3424597 - 19.01.2018 23:56 [Re: zhekov]

Да, всички са нахранени и облечени. Въпросът е дали вътрешно тя е щастлива. Отново - всеки прави самостоятелен избор. Както каза Джия, интернета е евтин - да се ползва разумно и след това да се взимат разумни решения

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3424599 - 20.01.2018 00:13 [Re: burjavela]

"Америка е един голям СТОП - навсякъде забрани и рестрикции - комерсиална страна, в която живееш, за да плащаш сметки"

Това ми напомни за едно от първите ми неприятни впечатления и то още в безгрижната 1995, по времето на Бил, когато единственият ни проблем бяха неговите афери, и то в "най-щастливото място на земята", Дисниленд! Толкова табели, насоки, забрани, въжета и т.н. не бях виждала в живота си в нашата "несвободна" родина! И това са още времената когато, опазил ни Господ, още се пушеше в Дисниленд, в презокеанските полети, и дори на баровете в ресторантите в Калифорния! Нямам думи колко се развиха събитията оттогава, особено след 2001. Аз вече предпочитам да не отида на ваканция, но и да не се доближа до летище!

Та такива ми ти работи... Много неща се оценяват след като ги загубиш. От друга страна, има удобства наистина. Напоследък дори си правя списък в мислите колко ежедневни неща с които съм свикнала отнемат много труд, време и нерви в България. Обаче това са навици получени в резултат на разглезване. Ако не си се разглезил, не ти правят впечатление и ги приемаш за даденост. Битовото удобство е наистина приятно, но не храни душата и духа...

Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3424600 - 20.01.2018 00:16 [Re: burjavela]

"Да, всички са нахранени и облечени."

Между другото, и не всички са нахранени и облечени, или ако нахранени и облечени, то са нахранени с отрови които ги разболяват и са облечени от Goodwill, където нашият певец от едно време Тодор Трайчев се хвалеше че правел "кариера".

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3424601 - 20.01.2018 00:21 [Re: zhekov]

Без разлика къде живее и работи човек, и какви са неговите цели, грешка е ако изпада в крайности, само положителна или само отрицателна нагласа. Понеже истината е винаги по средата. Think about this

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3424603 - 20.01.2018 00:53 [Re: Джия]

Цитат:

Та такива ми ти работи... Много неща се оценяват след като ги загубиш. От друга страна, има удобства наистина. Напоследък дори си правя списък в мислите колко ежедневни неща с които съм свикнала отнемат много труд, време и нерви в България. Обаче това са навици получени в резултат на разглезване. Ако не си се разглезил, не ти правят впечатление и ги приемаш за даденост. Битовото удобство е наистина приятно, но не храни душата и духа...

Между другото, точно онзи ден си правих равносметка колко много неща са се променили в живота ми, откакто дойдох тук, мъча се да си отговоря дали е "за добро", за мен, лично. При мен е още в сила фазата "България ми липсва, ама тук ми харесва".

Та до същия извод стигнах и аз - основната разлика в живота ми преди година и сега е, че не съм постоянно стресирана и нервирана заради битовизми и бюрокрация от миналия век; като цяло имам доста по-спокойно ежедневие. Не, че тук няма битовизми и бюрокрация, но някак си не ти се навират толкова в очите постоянно. Някои неща си ме дразнят, разбира се, то и аз неведнъж съм казвала, че съм темерут, но определено не е в такива мащаби и определено доста (повечето) неща са направени с мисъл за хората.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3424667 - 20.01.2018 14:14 [Re: Serendipity]

Аз ли съм единствения без никакви носталгии по Бегейницата ве хора!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3424673 - 20.01.2018 15:11 [Re: Склададжията]

Не, не си.
Аз също не изпитвам носталгия и цялото това мрънкане колко е зле тук, не го разбирам, особено когато хората имат опция да се върнат в България, но стоят и продължават да мрънкат.
Имам познато семейство (роднини на риятели), мрънкат вече над 10 години.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Bulgaria
    #3424675 - 20.01.2018 15:15 [Re: Nadin]

Цитат:

Не, не си.
Аз също не изпитвам носталгия и цялото това мрънкане колко е зле тук, не го разбирам, особено когато хората имат опция да се върнат в България, но стоят и продължават да мрънкат.
Имам познато семейство (роднини на риятели), мрънкат вече над 10 години.

Точно това "мрънкане" поне мен ме провокира вместо да ме откаже, да искам и да мечтая да живея в САЩ. Какви ли не описания съм се начел за там все едно ми казват "Ела ела и капана ще щракне"

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3424677 - 20.01.2018 15:43 [Re: zhekov]

Мисля, че всеки говори за неговата си Америка, а Америки, колкото щеш. От друга страна, има хора, които вероятно и на луната ще мрънкат.
И аз мрънках, че зимата е студено, но последните няколко години спрях. Има опция да се преместя на юг, но си стоя тук. Ако няма опция, мрънкането е някак допустимо, но като има, човек се захваща с действия или спира да мрънка

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3424682 - 20.01.2018 16:27 [Re: Nadin]

ЗЗП

Ако системата стане точкова това ще е добре за образованите и знаещи английски, но вероятно ще е зле за тези без пари.

Преди много години в зората на Интернет в България, едно познато семейство се опита да емигрира по Канадската точкова система - платиха си таксите за 4-ма, минаха интервюто и чак тогава разбраха, че им трябват поне $20К налични, за да ги допуснат. Това бяха много пари през 90-те години на миналия век. Знаеха си хората френски, бяха с малки деца, образовани - все допълнителни точки, но парите се оказаха най-дебелата и непреодолима точка.

При лотария много хора заминават "на сляпо" и с не достатъчно средства, но поради помощта, която получават от българската диаспора, се справят успешно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4828

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.