ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
MARTINELECA
неориентиран

Регистриран: 12.01.2018
Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3423914 - 12.01.2018 22:07

Здравейте! Аз съм Мартин и за пръв път пускам тема тук.
Интересува ме следния сценарии. Дано този път бъда сред изтеглените и всичко се получи и печеля зелена карта. При различно развитие, реши се да се премахне лотарията и се въведе някаква точкова система, при която изискванията са да бъдеш 28 годишен завършил докторантура в американски университет и вече с 20 години стаж по професията за да стигнеш и до интервю, какво правим? Аз съм млад, говоря добър английски, даже го говоря като американец, само че така се получи че не завърших университет.И се чувствам сякаш ми е спукана работата. Имам лека надежда, че се опитват да разкарат днешната система, за да могат да увеличат имиграцията от Европейските страни, както беше преди 1965 година, но имам сериозни съмнения че това е постижимо. В България положението е трагично, в останалата част от Европа нещата са по-добре, но се плаша че и там нещата се развалят, само Америка остана читава, що годе. За мен лично знам, че ако ми се даде възможност да заживея там, бих се включил в Американската Армия, за да служа и докажа вярността си. В същото време ми се казва отсреща че съм "нежелан" защото има толкова много казахстанци и нигерийци, каквито са повечето терористи, които са с предимство пред мен и тези като мен от стария континент, за това пусто "разнообразие". Днешната система бе така измислена, че да е много трудно за Европейци да се доберат до зелена карта, само че се опасявам че при алтернативите за които се говори в момента, ще стане още-по трудно. Какво мислите ще се случи?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Какво правим ако се премахне лотарията?
    #3423948 - 12.01.2018 23:55 [Re: MARTINELECA]

Цитат:

В България положението е трагично, в останалата част от Европа нещата са по-добре, но се плаша че и там нещата се развалят, само Америка остана читава, що годе.

Стана ми интересно - в колко страни от Европа си бил и бил ли си въобще в Америка, та си изкара такива крайни заключения?

MARTINELECA
неориентиран

Регистриран: 12.01.2018
    #3423951 - 13.01.2018 00:19 [Re: burjavela]

Германия, Дания, Австрия, Унгария, Чехия, Словакия, Гърция, Румъния, Сърбия, Македония...
А нещо по-същество бихте ли желали да добавите? Наистина искам да чуя чужди размишления специално по този въпрос.

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3423956 - 13.01.2018 00:58 [Re: MARTINELECA]

Цитат:

... За мен лично знам, че ако ми се даде възможност да заживея там, бих се включил в Американската Армия, за да служа и докажа вярността си. В същото време ми се казва отсреща че съм "нежелан" ...

По-съществено, кой ти каза че си "нежелан"?
Можеш да се включиш в българската армия и да забиеш за Афганистан. Предполагам още поддържаме банята там. Като български или американски войник - и в двата случая може да се озовеш там. Ако си късметлия ще те забележат и ще се окажеш изведнъж "желан".

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3423957 - 13.01.2018 01:17 [Re: MARTINELECA]

Пич, разликата между точковата система и лотарията е, че при евентуална точкова система и при желание от твоя страна, винаги можеш да промениш обстоятелствата си, докато в лотарията е - чакаш и се надяваш. Аз 10 години чаках, преди да ме изтеглят, а пък ако използвам примера ти с университета - ако само това е проблемът, в България за 3-4 години се завършва висше, и то без особени усилия или средства.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3423960 - 13.01.2018 03:27 [Re: MARTINELECA]

Пиши се норвежец. Все да ви учим, значи...

bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
    #3424001 - 13.01.2018 13:26 [Re: MARTINELECA]

Какво толкова те безпокои евентуална точкова система ? Лотарията е въпрос на късмет. Докато при една точкова система, дали ще заминеш зависи от теб.

Какво цяло да се случи ако я въведат ?! Вземи за пример канадската емиграционна точкова система. Всяка година хиляди емигрират. Знаят език, имат професии, спестявания, качества които ще им помогнат да се адаптират. Не чакат на късмета, а разчитат на обстоятелства зависещи от всеки кандидат.

С точкова система намалява се риска емигрантите да останат без работа. Да бъдат в тежест на социалната система. Да се занимават с престъпления поради невъзможността по друг начин да се издържат. Естествено един програмист няма да стане хигиенист. Нито хирург ще стане касапин. А ще заемат платената работа на канадците (важи и за американците). Но, монетата винаги има две страни.

Breaker
relaxed

Регистриран: 22.07.2011
От: Austria
    #3424050 - 14.01.2018 00:17 [Re: MARTINELECA]

В твоата ситуация и френският легион е решение. Не ти трябва виза, ще можеш да докажеш лоялността си, ще научиш и френски + френски паспорт след известно време...Няма смисъл в твоя случай да биеш път до САЩ. Think about it

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3424147 - 14.01.2018 20:15 [Re: MARTINELECA]

Недей бра дерт. За да се въведе една промяна минават години. Все на някой правата са засегнати, все има някой да обжалва и докато дойде време да се промени, той и президента се сменил и я камилата, я камиларя. Пък и не пълни толкоз кошниците и да се надъхваш, защото Америка е като всяка друга държава, малко по-голяма и с малко повече възможности. Не,съди други държави и бъди по-толерантен към други нации, част от житейския тест дали си годен за Америка. Когато заживееш в Нигерия и Казахстан, тогава определяй кой е терорист и кой е по-по-най от теб и заслижава по-малко да има предимство. Докато изпадаш в паника, търси положителното в сегашната ти ситуация. Снощи гледах едно предаване за Тома Чобанина. Без образование, но специалист в овчарлъка. Пасе овце в Гърция. Щастлив е че е на чист въздух, яде здравословна храна и доходът му е по-висок от този на завършилите университет. Америка може да е навсякъде, само трябва да я откриеш.

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #3424180 - 15.01.2018 03:23 [Re: MiraUSA]

+ 1,

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3424262 - 16.01.2018 13:08 [Re: MARTINELECA]

Ако лотарията падне едва ли ще бъде заменена веднага с точкова система; въпроса е силно политически и според мен е много вероятно нейния край да бъде единично решение, а не част от емиграционен пакет - който от поне 2-рия мандат на Буш все се случва. Нещата вървят натам че падането й става удобно за всички, и е въпрос на време кога ще се кешира политичиеския капитал от нейното спиране.

Аз лично мисля че сега мина последната лотария - идват междинни избори наесен и за тях ще трябва някакви кюфтета да се раздадат на електората. Август/Сеп е идеален момент: Обамакеър оцеля, данъците минаха, регулирането на оръжията няма да мине - остава емиграция. Хеле пък ако "емигранти" думнат нещо лятото

Да видим ...

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Bulgaria
    #3424276 - 16.01.2018 16:07 [Re: Травис]

Мен лично много ме съмнява да я спрат, ей така без някаква алтернатива, ако я спрат ще има процес с доста сериозен background check и покриване на изисквания, както за Канада. Ама ей така да спрат имиграционен поток, много силно се съмнявам.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3424278 - 16.01.2018 16:25 [Re: zhekov]

Имаше предложение визите от лотарията да се пренасочат към TPS, но не вярвам дори да се обсъжда.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #3424280 - 16.01.2018 16:49 [Re: Nadin]

За една точкова система е нужно време да се разработи както идейно, така и от техническа и административна гледна тока. Просто няма как да стане за месец-два. От гледна точка на спиране на лотарията - това според мен би могло да се случи по всяко време, дори има шанс настоящата да бъде прекратена, въпреки че е в процедура. Настроенията към имиграцията вече не са толкова разнопосочни, макар че идеята вероятно ще получи някакъв ако няма вече подготвена програма, която да замени лотарията. Като цяло сега мислят как да намалят свързаните визи - там може би по-лесно и по-бързо ще мине орязването.

zhekov
dreamer

#3424360 - 17.01.2018 14:05 [Re: lamerko]

Цитат:

За една точкова система е нужно време да се разработи както идейно, така и от техническа и административна гледна тока. Просто няма как да стане за месец-два. От гледна точка на спиране на лотарията - това според мен би могло да се случи по всяко време, дори има шанс настоящата да бъде прекратена, въпреки че е в процедура. Настроенията към имиграцията вече не са толкова разнопосочни, макар че идеята вероятно ще получи някакъв ако няма вече подготвена програма, която да замени лотарията. Като цяло сега мислят как да намалят свързаните визи - там може би по-лесно и по-бързо ще мине орязването.

Но е факт, че усилено се говори да се спира лотарията, дори туитове от вчера на Тръмп против лотарията прочетох поне 3.

Джия
мазохист

Регистриран: 24.03.2015
От: USSA
    #3424383 - 17.01.2018 18:52 [Re: zhekov]

Дано я спрат. Много съдби е разсипала. Хората трудно разбират кога трябва да се спасят от самите себе си и това ще им помогне. Не че ще го разберат... За да го разбереш, трябва да си запознат с алтернативата и то не от холивудските измишльотини. На български се превежда като "американска мечта", но значението е по-скоро "американски сън" защото трябва да си заспал за да вярваш в него.

Taysys
член

Регистриран: 21.08.2017
    #3424394 - 17.01.2018 20:21 [Re: Джия]

Цитат:

Дано я спрат. Много съдби е разсипала. Хората трудно разбират кога трябва да се спасят от самите себе си и това ще им помогне. Не че ще го разберат... За да го разбереш, трябва да си запознат с алтернативата и то не от холивудските измишльотини. На български се превежда като "американска мечта", но значението е по-скоро "американски сън" защото трябва да си заспал за да вярваш в него.

Определено лотарията е променила много съдби, бих казала съдбите на всички заминали. При някои нещата са потръгнали добре при други не толкова. Някои са сбъднали тяхната “американска мечта” и се чувстват добре, други не са и може би са разочаровани. При всички случаи не мисля, че трябва да се генерализира...

Джия
мазохист

#3424415 - 17.01.2018 22:00 [Re: Taysys]

Така е. Добре би било, обаче, човек да може да посети дадена държава и да си създаде поне минимална лична представа за нея преди да вземе такова генерално решение. Действително туризмът няма нищо общо с имиграцията, но е по-добре от нищо. Има хора които продават цялото си имущество и дори вземат заеми когато идват да покоряват Америка, а дали те ще я покорят или тя тях, не се знае. Но дори и да няма такива драстични финансови последици, много е възможно не на всеки да допадне, но да е похарчил всичките си спестявания. А и много разбити семейства има - в резултат на несъвпадащи мнения относно местоживеенето, трудности и стрес от всякакъв характер.

zhekov
dreamer

#3424426 - 17.01.2018 23:21 [Re: Джия]

Цитат:

Така е. Добре би било, обаче, човек да може да посети дадена държава и да си създаде поне минимална лична представа за нея преди да вземе такова генерално решение. Действително туризмът няма нищо общо с имиграцията, но е по-добре от нищо. Има хора които продават цялото си имущество и дори вземат заеми когато идват да покоряват Америка, а дали те ще я покорят или тя тях, не се знае. Но дори и да няма такива драстични финансови последици, много е възможно не на всеки да допадне, но да е похарчил всичките си спестявания. А и много разбити семейства има - в резултат на несъвпадащи мнения относно местоживеенето, трудности и стрес от всякакъв характер.

Личния избор и постъпка на даден човек в различна ситуация не означава, че всички ще постъпят по този начин и съответно ще търпят същите последствия. Всичко е комплексно, на стреса всеки реагира различно и съответно различно се отразява при всеки, едни се отчайват, намразват всичко около тях и т.н. преживява се и културен шок, общо взето се минават различни фази на изпитания докато човек улегне и свикне на начина на живот и си създаде среда от приятели, колеги и познати.
Много може да се пише по тази тема и ефекта да е нулев, вски си го чувства по свой си начин.

Травис
renegade

Регистриран: 29.04.2005
От: EU/NL
    #3424572 - 19.01.2018 15:57 [Re: Джия]

Привлекателността на недостъпното и Холидувските илюзии са едно. Но факта че "програмата за разнообразяване на потока" се нарича "лотария" е много подвеждащ. На ЗК се гледа като печалба, нещо което е абсурдно да не се кешира. "Спечелил си - трябва да се опита, няма какво да се губи" е дълбока заблуда. Толкова хора го искат че не може да няма стойност за теб. Всичко което се предлага безплатно си има причина да е такова. Избийте си от главата че това е "печалба от лотарията" която си будала ако не кешираш - Това е емиграционна програма която може изобщо да не е за вас - в страна в която обикновенно кракът ви не е стъпвал.

В моя опит проблема с лотарията е че болшинството печелещи - бидейки случайни - са силно неподготвени; хвърлени са под влака и бързо се забиват в нещо. Отгоре на това гледат как живеят хора с Х1Бта, професионалисти с много години опит тук (сори , все още "тук" ми е САЩ), имат силно нереалистични очквания. Сложи семейство, деца, отношения, възраст, здраве, пари и предизвикателството става много сериозно. Ако си млад, образован, необвързан, амбициозен - ЗК е чудесен шанс; но лотарята на подбира. А и рисковете в Щатите са много по-сериозни отколко в Западна Европа примерно, напрежението е много по-голямо.

Хващам се че има все по-малко приятели и колеги на които бих препоръчал емиграция в Щатите.

--------------------
Написаното по-горе отразява единствено и само личното ми мнение. Всяко Ваше действие произтичащо от него, е изцяло на Ваша отговорност.

Джия
мазохист

#3424581 - 19.01.2018 20:34 [Re: Травис]

Именно. Това не е програма за ничие подпомагане (има хора дори с такива очаквания). Това е програма за набиране на нови роби (пардон, данъкоплатци и длъжници). Единствената "печалба" е възможността да станеш един от тях, която не ти е била отредена по рождение. Но в пълна сила важи приказката: внимавай много какво си пожелаваш понеже може и да ти се случи!

burjavela
старо куче

#3424582 - 19.01.2018 20:49 [Re: Джия]

Цитат:

Това е програма за набиране на нови роби (пардон, данъкоплатци и длъжници). Единствената "печалба" е възможността да станеш един от тях, която не ти е била отредена по рождение. Но в пълна сила важи приказката: внимавай много какво си пожелаваш понеже може и да ти се случи!

Колкото съм съгласен с теб, толкова и съм против казаното. Разбирам, че при теб цялото начинание ЗК е изиграла по-скоро негативна роля отколкото позитивна, но ако трябва да цитираме стари поговорки, нали знаеш, че "Кой каквото прави на себе си го прави!" И аз не съм голям фен на американския капитализъм и начинът им на живот, но зелената карта както ми е отнела доста неща, така и ми е дала други, които НИКОГА не бих намерил в БГ конкретно.

В крайна сметка всеки избира накъде да поеме и никой не е казал, че като тръгнеш насам ще седиш цял живот тук. Някои хора идват за няколко години, натрупват пари и после или се връщат обратно или поемат в друга посока. В това не виждам нищо лошо. Виж, ако дойдеш и се заробиш с моргиджи, кредити и какво ли още не и после почнеш да си блъскаш главата в стената - това си е личен избор/грешка на човека и никой не му е виновен за това. Нито "лотарията", нито Тръмп, нито съседа...

zhekov
dreamer

#3424583 - 19.01.2018 20:56 [Re: burjavela]

Ми то такива "заробвания" стават и в БГ, никъде за нищо няма гаранция и съм далеч от мисълта, че "кацнеш" ли в САЩ и край всичко е дадено на тепсия, напротив бориш се, бачкаш здраво и виждаш труда си, спазват се закони, правила и имаш поле за изява.

Поне са такива моите представи и така ги виждам през моята призма нещата за САЩ.

burjavela
старо куче

#3424585 - 19.01.2018 21:08 [Re: zhekov]

Именно - човек може навсякъде да пусне котва и да изпадне в безизходица, затова трябва да мисли преди да прави такива сериозни стъпки в живота.

Между другото подозирам, че това е една от поредните теми на фалшив потребител, така че всичко дето го пишем е малко излишно и предъвкваме стари неща, но както и да е

Джия
мазохист

#3424587 - 19.01.2018 21:56 [Re: burjavela]

"Кой каквото прави на себе си го прави!"

Безспорно. Но и никой не може да предвиди какви изненади му готвят в бъдеще. Промените в САЩ след 2001 година могат да се сравнят по мащаб с тези в България след 1989. А капитализъм в САЩ не е имало от повече от 150 години, ако изобщо някога е имало. Почети малко за тези системи.

http://www.alt-market.com/articles/3352-the-american-system-is-not-capitalism

Надявам се ти е ясно, че аз нямам абсолютно никакъв интерес от защитаването на едната или другата кауза. Никой няма да заеме моето място тук. Просто понякога се налага да се внесе малко баланс в дискусиите.

Джия
мазохист

#3424588 - 19.01.2018 21:59 [Re: zhekov]

Аз се изказвам като човек запознат с 2-те държави. Ти си запознат само с едната, таке че е трудно да се води някакъв сериозен разговор на тази тема.

zhekov
dreamer

#3424591 - 19.01.2018 23:16 [Re: Джия]

Цитат:

Аз се изказвам като човек запознат с 2-те държави. Ти си запознат само с едната, таке че е трудно да се води някакъв сериозен разговор на тази тема.

Разбира се, но всеки предприемайки такава стъпка го прави с някакви изградени представи, аз по скоро бих го нарекъл вяра. Човек трябва да вярва в мечтите си и да ги следва и да не се отказва от тях при наличието на някакво обстоятелство, било то и мнение обратно на твоето или просто когато представите ти се разминават с реалността.

Разбира се, че САЩ си има и своите слабости и там живеят хора, и тя както всяка друга държава си има своите проблеми. Културата е различна, начина на живот е различен, системата и като цяло е различна, и може би най - трудното е да се пречупим и да я приемем такава каквато е.

Но като цяло всеки поема на там или иска да замине поради някаква причина. Много силно впечатление ми направи от поредицата на М. Бенатова за "Българите в Америка", една жена плащаше таксата си в Българско училище, работи като чисти къщи, а мъжа и е шофьор на камион в Чикаго, когато Бенатова я попита "Липсва ли ви България?" майката отговори с почти насълзени очи: "Да много ми липсват близките." Б: "Бихте ли се върнали в България?" М: "Ммм.. Не не мисля че бих издържала."

Джия
мазохист

#3424592 - 19.01.2018 23:26 [Re: zhekov]

Жеков, аз общо-взето съм се отказала от писане по тези форуми, но ги чета и съм забелязала че идването тук ти е мечта. Всеки има право на мечти разбира се. И аз съм ги имала. За съжаление, когато аз мечтаех, нямаше Интернет и информация за действителното състояние на нещата. Сега има и сте много облагодетелствани в това отношение. Ако при наличната информация все още искаш да дойдеш, както казваме тук: more power to you and good luck ('cause you'll need it)!

burjavela
старо куче

#3424593 - 19.01.2018 23:31 [Re: zhekov]

И на мен ми хареса поредицата, но доколкото помня в същия епизод, друга жена казваше, че за нея "Америка е един голям СТОП - навсякъде забрани и рестрикции - комерсиална страна, в която живееш, за да плащаш сметки". И веднага след това каза, че би искала да живее в България. Та...две страни на една и съща монета. Ти избираш дали да рискуваш или не.

zhekov
dreamer

#3424594 - 19.01.2018 23:34 [Re: burjavela]

Ми да се връща! Ама този голям СТОП и храни семейството нали ?

burjavela
старо куче

#3424597 - 19.01.2018 23:56 [Re: zhekov]

Да, всички са нахранени и облечени. Въпросът е дали вътрешно тя е щастлива. Отново - всеки прави самостоятелен избор. Както каза Джия, интернета е евтин - да се ползва разумно и след това да се взимат разумни решения

Джия
мазохист

#3424599 - 20.01.2018 00:13 [Re: burjavela]

"Америка е един голям СТОП - навсякъде забрани и рестрикции - комерсиална страна, в която живееш, за да плащаш сметки"

Това ми напомни за едно от първите ми неприятни впечатления и то още в безгрижната 1995, по времето на Бил, когато единственият ни проблем бяха неговите афери, и то в "най-щастливото място на земята", Дисниленд! Толкова табели, насоки, забрани, въжета и т.н. не бях виждала в живота си в нашата "несвободна" родина! И това са още времената когато, опазил ни Господ, още се пушеше в Дисниленд, в презокеанските полети, и дори на баровете в ресторантите в Калифорния! Нямам думи колко се развиха събитията оттогава, особено след 2001. Аз вече предпочитам да не отида на ваканция, но и да не се доближа до летище!

Та такива ми ти работи... Много неща се оценяват след като ги загубиш. От друга страна, има удобства наистина. Напоследък дори си правя списък в мислите колко ежедневни неща с които съм свикнала отнемат много труд, време и нерви в България. Обаче това са навици получени в резултат на разглезване. Ако не си се разглезил, не ти правят впечатление и ги приемаш за даденост. Битовото удобство е наистина приятно, но не храни душата и духа...

Джия
мазохист

#3424600 - 20.01.2018 00:16 [Re: burjavela]

"Да, всички са нахранени и облечени."

Между другото, и не всички са нахранени и облечени, или ако нахранени и облечени, то са нахранени с отрови които ги разболяват и са облечени от Goodwill, където нашият певец от едно време Тодор Трайчев се хвалеше че правел "кариера".

bobi_86
умерен оптимист

#3424601 - 20.01.2018 00:21 [Re: zhekov]

Без разлика къде живее и работи човек, и какви са неговите цели, грешка е ако изпада в крайности, само положителна или само отрицателна нагласа. Понеже истината е винаги по средата. Think about this

Serendipity
Aaoograha hoa

#3424603 - 20.01.2018 00:53 [Re: Джия]

Цитат:

Та такива ми ти работи... Много неща се оценяват след като ги загубиш. От друга страна, има удобства наистина. Напоследък дори си правя списък в мислите колко ежедневни неща с които съм свикнала отнемат много труд, време и нерви в България. Обаче това са навици получени в резултат на разглезване. Ако не си се разглезил, не ти правят впечатление и ги приемаш за даденост. Битовото удобство е наистина приятно, но не храни душата и духа...

Между другото, точно онзи ден си правих равносметка колко много неща са се променили в живота ми, откакто дойдох тук, мъча се да си отговоря дали е "за добро", за мен, лично. При мен е още в сила фазата "България ми липсва, ама тук ми харесва".

Та до същия извод стигнах и аз - основната разлика в живота ми преди година и сега е, че не съм постоянно стресирана и нервирана заради битовизми и бюрокрация от миналия век; като цяло имам доста по-спокойно ежедневие. Не, че тук няма битовизми и бюрокрация, но някак си не ти се навират толкова в очите постоянно. Някои неща си ме дразнят, разбира се, то и аз неведнъж съм казвала, че съм темерут, но определено не е в такива мащаби и определено доста (повечето) неща са направени с мисъл за хората.

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3424667 - 20.01.2018 14:14 [Re: Serendipity]

Аз ли съм единствения без никакви носталгии по Бегейницата ве хора!

NadinАдминистратор
Charmed

#3424673 - 20.01.2018 15:11 [Re: Склададжията]

Не, не си.
Аз също не изпитвам носталгия и цялото това мрънкане колко е зле тук, не го разбирам, особено когато хората имат опция да се върнат в България, но стоят и продължават да мрънкат.
Имам познато семейство (роднини на риятели), мрънкат вече над 10 години.

--------------------

zhekov
dreamer

#3424675 - 20.01.2018 15:15 [Re: Nadin]

Цитат:

Не, не си.
Аз също не изпитвам носталгия и цялото това мрънкане колко е зле тук, не го разбирам, особено когато хората имат опция да се върнат в България, но стоят и продължават да мрънкат.
Имам познато семейство (роднини на риятели), мрънкат вече над 10 години.

Точно това "мрънкане" поне мен ме провокира вместо да ме откаже, да искам и да мечтая да живея в САЩ. Какви ли не описания съм се начел за там все едно ми казват "Ела ела и капана ще щракне"

NadinАдминистратор
Charmed

#3424677 - 20.01.2018 15:43 [Re: zhekov]

Мисля, че всеки говори за неговата си Америка, а Америки, колкото щеш. От друга страна, има хора, които вероятно и на луната ще мрънкат.
И аз мрънках, че зимата е студено, но последните няколко години спрях. Има опция да се преместя на юг, но си стоя тук. Ако няма опция, мрънкането е някак допустимо, но като има, човек се захваща с действия или спира да мрънка

--------------------

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3424682 - 20.01.2018 16:27 [Re: Nadin]

ЗЗП

Ако системата стане точкова това ще е добре за образованите и знаещи английски, но вероятно ще е зле за тези без пари.

Преди много години в зората на Интернет в България, едно познато семейство се опита да емигрира по Канадската точкова система - платиха си таксите за 4-ма, минаха интервюто и чак тогава разбраха, че им трябват поне $20К налични, за да ги допуснат. Това бяха много пари през 90-те години на миналия век. Знаеха си хората френски, бяха с малки деца, образовани - все допълнителни точки, но парите се оказаха най-дебелата и непреодолима точка.

При лотария много хора заминават "на сляпо" и с не достатъчно средства, но поради помощта, която получават от българската диаспора, се справят успешно.

Абуто
АйДутин

#3424686 - 20.01.2018 17:12 [Re: angeloak1]

Цитат:

При лотария много хора заминават "на сляпо" и с не достатъчно средства, но поради помощта, която получават от българската диаспора, се справят успешно.

Кой ви ги разправя тея неща? Оправят се тези, които могат сами да се оправят. "Българската диаспора" е последното нещо за успешното справяне.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Джия
мазохист

#3424693 - 20.01.2018 18:43 [Re: Склададжията]

Не знам защо някои, и то хора на средна възраст, смятат че е някакво геройство да наричат мястото където са се родили с такова неуважение. Това говори повече за тях отколкото за България. И не, не изпитвам особена носталгия по сегашната България. Носталгията е по-скоро по родния ми град и отминалия нормален живот, който никога няма да се върне. Аз просто не съм почитател на това което минава за "прогрес" днес и той е най-силно изразен тук и по-малко в България. По принцип обичам да ходя в такива държави, "по-изостанали". Преди години обичах да ходя в близкия граничен град в Мексико да си поема въздух, но и той прекалено се американизира.

Аз не съм лицемер и определено изпитвам уважение към спокойния живот във финансово отношение, но парите не са всичко, а и тук са на изчезване от доста години. Нито пък съществува някаква сигурност. В съседния форум, към който хората в този се стремят, постоянно се подмята думата "успял", като изражението и е в марки коли, телевизори, и всякакви други модерни дрънкулки. Някои са щастливи само с това, но не всички. Затова и този аспект трябва да фигурира в едно такова решение, но за съжаление такива неща трудно се преценяват предварително и дори за няколко години, а дотогава за някои става късно за поправяне на евентуалната грешка. Човек трябва да си направи добра равносметка към коя група спада защото емоционалното здраве е също толкова важно както и материалното.

Джия
мазохист

#3424694 - 20.01.2018 18:45 [Re: zhekov]

Цитат:

Точно това "мрънкане" поне мен ме провокира вместо да ме откаже, да искам и да мечтая да живея в САЩ. Какви ли не описания съм се начел за там все едно ми казват "Ела ела и капана ще щракне"

Дано се сбъдне мечтата ти, Жеков, и дано съм жива да чуя впечатленията ти.

burjavela
старо куче

#3424920 - 22.01.2018 21:26 [Re: Serendipity]

Цитат:

При мен е още в сила фазата "България ми липсва, ама тук ми харесва".

Ако може ще перефразирам името на твоята фаза, за да опиша моята:

"България ми липсва и някой ден ще се върна, но засега тук ми харесва."

SerpicoNY
Busy

Регистриран: 19.04.2005
От: София
    #3424924 - 22.01.2018 22:00 [Re: MARTINELECA]

Здравей,
И аз пуснах тази година за ЗК, вече кой по ред път – изгубих им бройката! Добре, мисля няма от какво да се притесняваш за премахването на лотарията, защото по своята същност е една крайно неефективна система за преселване. Аз лично подкрепям Тръмп за това, че е една глупава и вредна програма за емиграция - на случаен принцип се избират хора от определени страни със уникалното ИЗИСКВАНЕ да имат средно образование! Супер тъпооо. Като цяло тази лотария доста хора са се вманиачили в нея и едва ли не ще свърши света, ако отпадне като възможност. Аз съм на принципа живея там където съм, като че ще си живея цял живот, въпреки голямото ми желание да се преместя в по – цивилизована държава.

Serendipity
Aaoograha hoa

#3424925 - 22.01.2018 22:08 [Re: burjavela]

Ми всъщност не, за момента не правя планове да се връщам. Винаги е опция, но ... надали.

--------------------

Рошаво-back
проклет

Регистриран: 02.10.2012
От: На метлата
    #3424946 - 23.01.2018 00:42 [Re: Джия]

Цитат:

Дано я спрат... Хората трудно разбират кога трябва да се спасят от самите себе си и това ще им помогне. Не че ще го разберат...

Ще те хвана и ще те тресна по главата с тава баница, на която има тежести от морска сол! Само за идеята. После ще спорим.
Светът е прекалено шарен, за да е само черен, бял или сив

--------------------
Life is far too important a thing ever to talk seriously about

Джия
мазохист

#3424949 - 23.01.2018 06:46 [Re: Рошаво-back]

Рошаво, тъй като те харесвам, пожелавам ти НИКОГА да не я спечелиш!

Склададжията
бутилкаджия

#3424954 - 23.01.2018 13:55 [Re: Джия]

Понеже взех полека-лека да губя представа какво се променя или не се променя в БГ, все чета мнения или питам по скайпа, но отговорите и мненията са различни от земята до небето.Това , което може да се доближи до понятието"носталгия "обаче са само стари спомени за събития и хора(много от тях вече умрели), които нема да се върнат.
Така като те чета си мисля, че май е време да смениш обстановката, работата, ма най-добре щата.

Джия
мазохист

#3424966 - 23.01.2018 17:08 [Re: Склададжията]

Ако някога ще сменям нещо, то ще е държавата.

NadinАдминистратор
Charmed

#3424993 - 24.01.2018 04:01 [Re: Рошаво-back]

Ужас! Това звучи, като клетва

--------------------

Абуто
АйДутин

#3424996 - 24.01.2018 05:27 [Re: Nadin]

За съжаление узбекистанеца с малкия камион и президента с големия бутон имат голям шанс да сложат точка на Зелената карта. Първата лейди все още дава надежда за мераклиите чрез брак и евентуално за тоя форум да има живот ще се наложи да има тема най-отгоре "Брак с американски гражданин". Не че и сега сигурно не се бомбардират на лични някои от спечелилите моми и ергени.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

NadinАдминистратор
Charmed

#3424998 - 24.01.2018 05:46 [Re: Абуто]

Е, Пилето все може да заложи на това теглене, индексациите сочат, че такова ще има.
При евентуална елиминация ще "затворим" и толкова.

--------------------

plain
Iland

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3425081 - 25.01.2018 02:57 [Re: Абуто]

Цитат:

Не че и сега сигурно не се бомбардират на лични някои от спечелилите моми и ергени.

Лъжа и измама! Ей на, девет години вися като бръснарски каиш в тоя форум и една не ме в "избомбила" на лични и искрени. *

* Една всъщност искаше кафе да пием, ама после - харасвал съм я виртуално. Ти да видиш.

Джия
мазохист

#3425085 - 25.01.2018 04:48 [Re: plain]

Цитат:

Лъжа и измама! Ей на, девет години вися като бръснарски каиш в тоя форум и една не ме в "избомбила" на лични и искрени.

Че как да те бомбят като си се скрил зад китайската стена?! Аз веднъж исках да ти кажа нещо и установих защо все си ходиш ергенче. Ти явно мислиш че хората постоянно хапят. Най-често само лаем.;-)

Склададжията
бутилкаджия

#3425124 - 25.01.2018 14:22 [Re: plain]

Ако планината не ще да отиде при Мемет, Мемет- ще не ще- ше трябва химселф да отиде при планината.

zhekov
dreamer

#3425494 - 26.01.2018 20:32 [Re: Склададжията]

Аз започвам да си мисля, че тази година може и да няма теглене, дано не съм прав, но като наблюдавам новините май май ще ни резнат тези които сме пуснали сега.

bobi_86
умерен оптимист

#3425501 - 26.01.2018 20:48 [Re: zhekov]

Дори така да стане (приемаме го хипотетично), какво от това, света ли свършва ?

"Когато една врата се затваря, друга се отваря …" Хелън Келър.

Склададжията
бутилкаджия

#3425510 - 26.01.2018 21:43 [Re: bobi_86]

Синове мои, Америка ще ви прибере точно тогава, когато най-малко очаквате.

SND92

Регистриран: 07.05.2017
    #3425581 - 27.01.2018 09:11 [Re: Склададжията]

Цитат:

Синове мои, Америка ще ви прибере точно тогава, когато най-малко очаквате.

Много добре казано. Големи размисли и страсти.
И аз да се включа подобаващо с един мой любим цитат:

" Животът е това, което се случва, докато сме заети да правим други планове." Джон Ленън

Хора,живейте в настоящето,а не в бъдещето. Съдбата си знае работа.

Zlatina88
неориентиран

Регистриран: 17.01.2018
    #3425595 - 27.01.2018 15:07 [Re: MARTINELECA]

Привет на всички, аз съм съвсен нова тук... Тъкмо събрахме смелост да пуснем и ние тази година, но мои близки ми казаха, че вчера са споменали по новините, че премахват лотарията... Някой друг с такива новини

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3425596 - 27.01.2018 15:12 [Re: Zlatina88]

Те тези новини си вървят отдавна, но нищо официално. Дишайте дълбоко. Аз смятам, че теглене ще има. Мисля също и че лотария другата година пак ще има.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

Zlatina88
неориентиран

Регистриран: 17.01.2018
    #3425598 - 27.01.2018 15:21 [Re: carlyangel]

Дай боже хахах че тъкмо се нагласихме...

sektor2006
кандидат емигрант

Регистриран: 15.04.2010
    #3425600 - 27.01.2018 15:35 [Re: Zlatina88]

Аз пък с две ръце подкрепям премахването на лотарията и замяната й с точкова система. От 18 години играя и още съм в България. Сега ще обясня доводите си - с точкова система веднага ще знаеш можеш ли да отидеш или не, какво не ти достига (примерно ниво на англ. език), за да можеш да го постигнеш и т.н. Ще се премахне това болезнено очакване и несигурност (какво ще стане, ако ме изтеглят напролет) за много от нас. Човек ще е много по-наясно със съдбата си и живота си. Много е тъпо и несправедливо да разчиташ на късмета си, за да отидеш да живееш в САЩ. Познавам много хора, които не знаят език, не искат да ходят там и все пак отиват, спечелили заветната зелена карта. С точкова система + таксичка много от тези хора ще бъдат елиминирани и ще бъде даден шанс на хора, които имат образование и желание за промяна в живота си, но по един или друг начин все още са в БГ. Лично мое мнение.

Абуто
АйДутин

#3425602 - 27.01.2018 15:55 [Re: carlyangel]

Цитат:

Те тези новини си вървят отдавна, но нищо официално.

Тоя път нещата са доста по-различни. За да се узаконят тези влезли незаконно като деца и да се прави стена по границата с Мексико - ще има пазарлъци. И демократите и републиканците ще трябва да направят компромис. За момента Зелената карта се смята за единствения вариант емигранти от Африка да успеят да стигнат до САЩ. За това и премахването и се поставя в графата "расистко" от демократите. Но и те разбират, че за да могат "нелегалните" деца, които така или иначе вече са тук, и в голяма степен вече са почти американци и евентуално техни бъдещи гласоподаватели - ще трябва да отстъпят нещо. Според мен тазгодишната лотария има много голям шанс да е последна.
Ето го официалното предложение на Белия дом за имиграционната реформа. Най-отдолу е пасажа за Зелената карта.
https://www.whitehouse.gov/briefings-sta...order-security/

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

carlyangel
Sunshine state

Регистриран: 07.05.2015
    #3425604 - 27.01.2018 16:43 [Re: Абуто]

Ще видим какво ще стане. Каквото решат, такова. Иска време обаче и смятам, че до отмяна на тегленето тази година няма да се стигне.

--------------------
Don`t let your dreams be dreams...

NadinАдминистратор
Charmed

#3425613 - 27.01.2018 20:23 [Re: Абуто]

Цитат:

Според мен тазгодишната лотария има много голям шанс да е последна.

И според мен. B настоящия момент нещата са много сериозни, за да се оправят/легализират някак си "DACA", вероятно ще направят промени с лотарията, както и с верижното спонсориране (роднини) Предложението е да могат да се спонсорират само съпрузи и непълнолетни деца на американски граждани.

--------------------

boj
член

Регистриран: 24.07.2010
    #3425642 - 28.01.2018 02:09 [Re: sektor2006]

То и сега ако си добър в нещо може да вземеш Н1B виза и да работиш. Разбира се не е като с зелена карта но има опция. И там е на лотариен принцип защото твърде много кандидати има. Защо трябва да заменят DV лотарията с точкова система като може и двете да вървят и да намалят Н1В програмата?

NadinАдминистратор
Charmed

#3425654 - 28.01.2018 06:09 [Re: boj]

Защото има други съглсувания и "дупки" (TPS, DACA) които трябва да бъдат постигнати и запушени.
В скоро време ще има някаква яснота или поне ориентация.
Мисля, че ще се споразумеят за "DACA", но вероятно, те няма да могат да спонсорират роднините си.

--------------------

Taysys
член

#3425866 - 29.01.2018 15:12 [Re: Nadin]

А говори ли се от коя година ще се премахне? Ще касае ли изтеглените 2018? Ще има ли теглене за ДВ 2019?

winstonsmith100
новак

Регистриран: 26.05.2017
    #3425879 - 29.01.2018 16:08 [Re: Taysys]

Няма да засегне изтеглените за 2018. Ако се приеме промяна/отмяна на лотарията, най-вероятно новият закон ще влезе в сила от следващата фискална година, тоест лотария 2019.

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #3425887 - 29.01.2018 17:22 [Re: winstonsmith100]

Пак не е ясно дали ще отмнят започналата процедура за DV2019 въпреки, че тегленето не е минало...

Taysys
член

#3425907 - 29.01.2018 19:14 [Re: lamerko]

Е то тегленето е преди началото на фискална 2019. Дано да не я премахнат, много хора са пуснали и се надяват на последния влак.

zhekov
dreamer

#3425914 - 29.01.2018 19:41 [Re: Taysys]

И да я премахнат някак си, все си мисля че ще има алтернатива на лотарията. Изключително дълго време единствено лотарията даваше шанс и надежда много хора да сбъднат мечтата си да работят и живеят легално в САЩ, и ни е трудно да си представим каква ще е алтернативата на лотарията и зелената карта.
Но както споменаха в по - горните постове човек рано или късно му се сбъдва мечтата в момент когато най - малко очаква.
Ин адишън, варвайте и не го мислете толкова

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4032

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.