ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
Re: Новите core 2 duo
    #1403894 - 30.08.2006 23:37 [Re: JAD]

Прав си, след 6 месеца се очаква още по-нов рилийз, но мъжа ми казва, че няма смисъл да чакаме още, защото практически този, сегашния се припокрива почти изцяло с бъдещия. За съжаление core duo - не. Та, core2duo има 20% по-голяма бързина от core duo, наслаждаваш се на хайдефинишън на своя лаптоп, това е огромна разлика. Поддържа всякаква мултимедия, всякаква - и то на лаптоп, който практически действа като десктоп. Обработка на огромно количество информация изключително бързо. Между другото, гледал ли си хайдефинишън? Уоу! Представи си го на лаптопа...И освен това, мъжа ми чакаше за тази версия, защото няма нужда нищо почти да ъпгрейдваш в следващите шест години, независимо какво ново излиза на пазара, поради което не е нужно да се харчат още и още пари за подобни покупки. За него е важно разбира се, доколкото с това се занимава...

Между другото откъде знаете, че няма разлика, ползвали ли сте го? Защото нали това казвам, от вчера е на пазара...

--------------------
"Искам, значи мога"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mitjo
нетипичен
**

Регистриран: 28.07.2005
От: NYC
    #1403904 - 30.08.2006 23:46 [Re: Praefectum]

Ами много зависи какво правиш. Моят живот от няколко години е неизменно свързан с Ексел + сума ти плъгинс и статистики, wireless и емайл и просто Линукс няма как да ми свърши работа. Линукс просто не е за всеки..Но, ако си с десктоп със съвместими компоненти, не ползваш интензивно офис приложения и не ползваш нестандартни програми - Линукс си е желязо. Болката е когато решиш да си дръпнеш някоя програмка (примерно да се направиш на архитект с 3д хоум архитект) и се окаже че изсъхваш..
А по темата за Коре Дуо - на мен лично би ми свършило отлична работа. Особено като се има предвид че аз не ползвам Аксес и жуля яко формули/макроси в Ексел във файлове от по 30мб.

--------------------
We're all living in America - Coca-Cola, Wonderbra.

Mitjo
нетипичен
**

Регистриран: 28.07.2005
От: NYC
    #1403914 - 30.08.2006 23:48 [Re: Kantata]

Виж сега, тия филми с 6те години без ъпгрейд са пълни глупости както бяха глупости навремето че без ММХ не можеш да браузваш интернет. Също така не виждам как точно хай-дефинитион и процесора са свързани, освен като чисто рекламен трик.

--------------------
We're all living in America - Coca-Cola, Wonderbra.

Редактирано от Mitjo (30.08.2006 23:49)

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1403923 - 30.08.2006 23:54 [Re: Reks]

Ясно...ама аз това го правя на десктоп (як и 2-пъти по евтин от същия лаптоп). миниДВ моеш да запишеш и дирекно през ДВД рекордер (под 100 кинта).
За мен лаптопа е голема работа ако лек ...иначе знам че има лаптопи дето заместват десктопи..ама са бая килца..и ако тръгнеш се разхождаш с тва железо....ше умалееш бързо.
А сега се сетих може да стват за фитнес...

ПС:
Тръгна ли постоянно да гоня най последната технология.....и да съм "ап-ту-деит"...мисля че е ще съм вътре яко финансово и жената ще ме изгони на улицата барабар с най-последните играчки ..Но десктопа требе да е мнооо як...за туй сме се разбрали отдавана. На жената например и Intel DX486 и е достатъчен да браузва далаверите (чанти, обувки, дрехи) по интернету.

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1403938 - 31.08.2006 00:04 [Re: DULO681]

Това за рекордера наистина е така, ама както стана ясно в една друга тема - нещата не са много практични. Относно двата компа - десктоп + лаптоп - замислял съм се, но без лаптоп неможе, защото трябва да съм мобилен, ако пък имам и десктоп, тогава става една пълна каша със синхронизиране на файловете и проектите, та затова предпочитам един лаптоп - а пък цената за лаптоп + десктоп се компенсира в по-мощен лаптоп. За мен теглото не е толкова важно, защото го носи колата. Ама разни хора - разни идеали. Всеки си има някакви приоритети и спрямо тях се нагажда. Затова немога да разбера хората дето си мислят, че тяхното решение е винаги най-правилното и разправят нон-стоп глупости .
Относно неправенето на ъпгрейд за следващите 6 години - кажи на мъжа си много здраве от мен. Защото за 6 години ще излезнат толкова много нови технологии, че лаптопа дето ще го купите сега ще изглежда като динозавър след 3 г., какво остава пък след 6.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

ivo@chicago
заслужил ветеран

Регистриран: 01.07.2003
    #1403940 - 31.08.2006 00:05 [Re: Reks]

Цитат:

Тия дни ще повторя операцията с новия процесор и ще кажа резултатите

Тук може и да се поразочароваш малко. Може да са се променили нещата, но допреди известно време кодерите работеха само в един 'процес' - т.е. алгоритъма им е ефективен сам по себе си, но използва само един процесор, т.е. ако си го правил на еднопроцесорен на 2 ГХз и сега го пробваш на двупроцесорен на 2 ГХз, резулата ще е един и същ. Разбира се на новите компютри имат и по-бързи памети, интерфейси, процесорен кеш и т.н., което означава, че ще е по-бързо все пак, но ако нищо не се променило просто втория процесор ще седи свободен. Е, за разлика от еднопроцесорните системи докато кодираш ще можеш да си правиш и други неща на другия процесор.

Kantata
старо коте
**

#1403943 - 31.08.2006 00:08 [Re: Mitjo]

Това е както той обяснява "this laptop will push video out from it's hard drive a full 1080 p to a 47 inch high definition lcd and you will never know it came from your laptop - other laptops can not do that", пиша каквото той говори в момента де... Това било както да имаш телевизионен приемник. Ние още го нямаме, но се надявам до няколко седмици да ти дам информация така да се каже от извора - защото за толкова време ще пристигне у нас лаптопа.

--------------------
"Искам, значи мога"

DULO681
Blackjack 4 Blood!!

Регистриран: 24.03.2005
От: Всичко става близо до вода (ок...
    #1403952 - 31.08.2006 00:12 [Re: Reks]

Така..така...важното е да ти е удобно..а за всеки това е относително понятие.
Аз нямам нищо против..интересувах се за какво ги използват хората...мощните лаптопи. Далече съм от мисълта да налагам мнение.
Мен ако ме питаш.....тез лаптоп-маптопи, хай-тек дранкулки са бошлаф работа...само ни отчуждиха и ни карат да бачкаме и гат не ми се бачка....виж да седнеш на маса с аверчета да изпейте 2-3 хайдушки песни...да изушите една дамаджанка вино...това е истината..даже и Мастер кард не мое ти го купи....

--------------------
Give me control of a nation's money
and I care not who makes the laws -Казано за новата държава САЩ->Mayer Amschel Bauer (1744 -1812), Godfather of the Rothschild Banking Cartel of Europe...

Kantata
старо коте
**

#1403962 - 31.08.2006 00:16 [Re: DULO681]

Този лаптоп core2duo забележи, си заслужава да го купиш, казва мъжа ми. Цената е около 2500, но няма да е необходимо много да ъпгрейдваш по него в следващите шест години, защото просто не може софтуеъра да изпревари технологията - каквото и да означава това. Естествено, че ако искаш да си винаги в "крак с модата" ще трябва да качваш туй онуй, но то ще е на същия този лаптоп - няма да има нужда да купуваш друг. Това е смисъла на занятието.

--------------------
"Искам, значи мога"

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #1403964 - 31.08.2006 00:16 [Re: DULO681]

Цитат:

Далече съм от мисълта да налагам мнение.

Нямах предвид теб - просто ей така си говорех (пишех) .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5403

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.