ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
Re: Новите core 2 duo
    #1405793 - 31.08.2006 22:54 [Re: Stubborn_emigrant]

Не ме разбра, това което казах е, че от този ЛАПТОП ти можеш да си изкараш на телевизора хайдефинишън файлове, например филми, които си правиш с камера, дивиди и пр. Процесора върши това и го върши бързо. Отличен е за филмокопиране и пр. спациализирана работа. Виж по-заден постинг, който съм публикувала. Говорим пак повтарям, за лаптоп, не за десктоп. Ама вярно сме като развален телефон в тая тема....

--------------------
"Искам, значи мога"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ivo@chicago
заслужил ветеран

Регистриран: 01.07.2003
    #1405804 - 31.08.2006 23:03 [Re: Kantata]

Е сега те разбрахме - искаш да го използваш за видеообработка. Тогава колкото по-бърз процесор толкова по-добре - спор няма и с дуо технологията наистина се даде много по-добра възможност тези неща да се вършат и на лаптоп. Разбира се и други неща имат значение, като бързината на диска, на паметта, на видеокартата и т.н., но е истина, че реално основната спънка беше процесора, защото останалите неща, които са от значение, с достатъчни параметри ги има от доста време.

Turboligno

Регистриран: 18.08.2005
    #1405821 - 31.08.2006 23:14 [Re: ivo@chicago]

Ама за видеобработката не трябва да забравят типа на процесора, кеша му, а искам и да подчертая, че една двупроцесорна система е винаги по-бърза от стандартна еднопроцесорна.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #1405828 - 31.08.2006 23:19 [Re: Turboligno]

тва не е баш толко вярно ... ама за видео обработка тряба и хубава видео карта , щот процесора дори и да е на ниво - ако видео картата е майд ин Бужумбура нищо няма да стане

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

ivo@chicago
заслужил ветеран

Регистриран: 01.07.2003
    #1405840 - 31.08.2006 23:26 [Re: Ян Бибиян™©]

Бибияне, па си един ден назад - това за видео картата го писахме вече. Въпроса е, че карти за лаптоп с достатъчно добри параметри има от доста време - процесорите не бяха достатъчно продуктивни.
Всеки случай Кантата описва един лаптоп за специализирана употреба - нормално на повечето хора не им трябва за това.

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #1405908 - 01.09.2006 00:06 [Re: Kalin72]

Ми нали аз това ти разправям, Ютелсат е на 16 градуса в Европа и не мога да го ловя заради боровете....

--------------------
"Искам, значи мога"

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #1405913 - 01.09.2006 00:11 [Re: ivo@chicago]

виноват

ама аз си мисля че който иска верно да се занимава както трябва с видеообработка , то му трябва едно яко десктопче с всичките му екстри

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Praefectum

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #1406015 - 01.09.2006 04:12 [Re: Reks]

Аргументи ли нямаш или са ти слаби нервите, че използваш подобен език. А може би и двете.
Що се касае за реалния живот, за разлика от теб, аз не работя на щатна длъжност и осигурена твърда заплата. Аз съм нещо като freelancer. Ако си осигуря финасиране на проектите имам работа и заплата, ако ли не ... ще стана като теб.
Така че не ми обяснявай за "реалния живот", какво се търси в него, кое работи и кое не. Най-малкото и защото от години осигурявам нормална работа на десетки хиляди потребители и обработвам стотици гигабайти с информация.

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #1406045 - 01.09.2006 05:57 [Re: ivo@chicago]

Цитат:

Аз имам 1405 (т.е. с 14" дисплей) със старото кор дуо. Иначе е съвсем същия като този за който питаш....

След дълги размисли май ще сляза "малко" надолу, до 1505. От днес го предлагат и със Core 2 Duo, и на доста прилична цена.
Досега (шест години) не съм видял нищо лошо от Dell - все още работя на един пет-годишен Latitude, купил съм на колеги и приятели поне десетина лаптопа, отделно няколко сървъра и работни станции, и не съм имал (сериозни) проблеми. Ако не друго, поне им знам проблемите:p. Шефа се оплаква от Customer Service, но той очаква като се обади по телефона и да свърши работа веднага...
За съжаление, работата ми изисква Windows, и само заради хардуера (същия) не си струва инвестицията в Apple. От останалите - подобна конфигурация, каквато съм си харесал, не мога да направя за тия пари... Всякакви HDTV и от сорта не ме интересуват, този лаптоп рядко ще напуска бюрото в офиса, и ако го прави, ще е за да влиза в Clean Room, а там май телевизия трудно се хваща
Съжалявам че въпроса ми отпраши в съвсем друго направление, и не искам да взимам мнение по този въпрос. Пак добре, че темата е дошла до Хардуера, а не до Плювалника...

Breeg

Регистриран: 13.06.2005
    #1406244 - 01.09.2006 11:06 [Re: Ян Бибиян™©]

Както точно ги напраи тея 3 ГБ - дай инфо за модулите, честота, волтаж...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4833

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.