ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Запада ли бизнесът на асемблаторските фирми?
    #1427027 - 14.09.2006 20:46

Моите наблюдения са, че някои водещи фирми в бранша трудно поддържат нивото си. Затягането на проверките за ДДС и софтуер, също и законът за защита на потребителите доста ограничиха дейността им и тъй като се работи с минимален процент надценка, постоянно се сменат цените и залежалите стоки се обезценяват, някои фирми са принудени да "затягат коланите". Или съвсем да фалират Оттук пада качеството на предлаганите машини и въпросът с гаранциите е доста несигурен. Та, според вас, струва ли се да се купува машина от подобна фирма? Не е ли най-добре да се ориентираме към лаптопи или пък маркови машини?
Споделете ваши впечетлемия от подобни фирми.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Запада ли бизнесът на асемблаторските фирми?
    #1427051 - 14.09.2006 21:06 [Re: Анонимен]

Не виждам какъв е проблема с гаранциите - имат си гаранция. А с качеството също не виждам какъв е проблема - искаш да кажеш че сега ги сглобяват по-некачествено от преди... не мисля... проблема е по-скоро в клиентите че искат "хубав компютър" за 500-600 лева.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Нерегистриран

#1427081 - 14.09.2006 21:21 [Re: Black Adder]

Ами гаранция - Франция Ако ти дават 3 години гаранция, а след 1 вече не съществуват? Или започнат да ти носят от 9 кладенеца вода, че проблемът ти не е гаранционен?
Колкото до качеството - ами ако намален персонал прави същото количество компютри, как мислиш - дали няма да ги попретупва?
Виж за "евтино и хубаво" че всеки иска - спор няма

Black Adder
Advanced

#1427102 - 14.09.2006 21:29 [Re: Анонимен]

е, 3 години гаранция никой не дава (стандартното е една година), и няма как да дава... понякога дават удължена гаранция за някой от компонентите (дъно, видео, твърд диск, монитор и т.н.), който си идва от производителя и вносителя с голяма гаранция.
А има си и доста фирми които са от 5-10 и повече години на пазара, имат си големи клиенти и т.н. и няма да изчезнат

--------------------

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #1427213 - 14.09.2006 22:19 [Re: Black Adder]

Вече по новия закон всичко трябва да е с по 2 години гаранция минимум.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

Paradise Lost
когато син гръм удари...

#1427225 - 14.09.2006 22:26 [Re: Анонимен]

Няма такова нещо. Даже напротив. Качеството не само, че не се е влошило, ами е доста повишено, сравнено с преди 6-7 години. Просто избора на отделните чаркове вече е доста сериозен. Навлязоха доста "маркови" продукти, които в близкото минало ги гледахме само на картинки в нета. Имаш ли парички, можеш да си купиш наистина много добър комп, смея да твърдя доста по-качествен от "марков" такъв. А колкото до ДДС-то, фирмите не ги бърка това, така или иначе това ДДС се плаща от крайния потребител, а не от фирмите, просто цените ще се повишат и далаверата от покупка "без ДДС" вече няма да я има или ще е все по-трудно. Дори фирми като Мост и Жар, които се славиха с това, че продаваха без ДДС някои стоки вече е бая трудно да се вземе нещо без данъка от тях, почти винаги си плащаш поне половината (10%), при условие, че не искаш фактура.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1427246 - 14.09.2006 22:36 [Re: Paradise Lost]

Бе, де да знам... то си е до фирма... на мен (понеже съм претенциозен и капризен клиент или поне преди бях такъв) ми се е случвало много пъти след като си купя нещо, после да го сменям с друго при някои фирми може...

--------------------

Нерегистриран

#1427759 - 15.09.2006 11:25 [Re: Black Adder]

Ние (небезизвестна фирма) даваме. Но с доста условности. И въпреки големите си клиенти "затягаме коланите"
Мъчно ми е, но не вървим на добре, та затова потърсих и "външно" мнение

Нерегистриран

#1428346 - 15.09.2006 18:45 [Re: Paradise Lost]

Определено да!Първият ми компютър беше асемблиран!Постоянно имах проблеми с него!Освен това очите ми се разбиха на измисления монитор!Взех си лаптоп с две години гаранция,размазах го от употреба/използвам го основно за работа,но не пропускам и развлечения/,средно работи по 13-14часа и нямам абсолютно никакви проблеми вече повече от година!Вече е на над 3000часа работа,взеха да му се изтриват клавишите !Така,че купувайте маркови компютри!Освен това е измамно,че лаптопите са по-скъпи от десктопите.Сравнете марков лаптоп и маркова десктоп система-ами те са с почти изравнени цени!

Black Adder
Advanced

#1428426 - 15.09.2006 20:19 [Re: Анонимен]

Темата май не е laptop vs desktop.

--------------------

VINN
решаващ

Регистриран: 18.04.2006
    #1429040 - 16.09.2006 13:49 [Re: Black Adder]

Всъщност, има подобна връзка. Все повече хора осъзнават, че лаптопите не са скъпи. Приличен компютър с LCD монитор излиза около 1100-1200 лв, каквато всъщност е и цената на по-евтините модели преносими компютри и се насочват към тях. А те се купуват навсякъде горе-долу на еднакви цени, гаранцията също е на едно и също място - т.е.част от критериите за избор обезмислят откъде точно да се купуват. За разлика от асемблираните машини, за които името на фирмата, надеждността и личните връзки са водещи.

--------------------
Без битка няма победа, без вяра няма борба

Paradise Lost
когато син гръм удари...

#1429061 - 16.09.2006 14:11 [Re: VINN]

Тук не става дума за лаптопите в тая тема. Те са различен случай спрямо асемблираните машини и това, че хората се насочват все повече към мобилните компютри няма нищо вярно. Лаптопа си е лаптоп, десктопа си е десктоп, приложението им е напълно различно. На лаптопа не мога да си пусна последните игри например, щото тоя лаптоп ще ми излезе 5 бона, за да ми харесва като пърформанс, нито мога да си хвана домашното PC, дето тежи към 20 кила и да тръгна с него към морето примерно.
Темата е за качествто на стоките и как ДДС-то влияе върху търговията на фирмите.

--------------------

VINN
решаващ

#1429325 - 16.09.2006 19:27 [Re: Paradise Lost]

Разбира се, че има разлики и те са доста Но фактът, че в пазара за средния домашен потребител успешно навлизат и лаптопите, променя доста положението за фирмите-асемблатори. Геймърите, естествено, са друг случай и едва ли са доминираща част сред клиентите. Вдигането на цените с включването на ДДС съвсем не е без значение, защото ако една фирма продава със, а друга без или с частично включен, разликата в цената може да е осезаема и офертите на първите да станат неконкурентни.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1429346 - 16.09.2006 20:01 [Re: VINN]

Цитат:

Но фактът, че в пазара за средния домашен потребител успешно навлизат и лаптопите, променя доста положението за фирмите-асемблатори.

Не е вярно това - точно средния домашен потребител никога няма да си купи лаптоп - човека иска примерно компютър за 600-800 лева... е максимум за 1000 (но това заедно с монитора)... за к'ъв му е неудобен лаптоп за 1000 и повече лева (при това с доста по-лоши параметри от типичния десктоп) - той така или иначе няма да го разнася - това е домашен компютър.
За домашния клас компютри навлизат Barebone и HTPC (Home Theater PC) системите. А също и iMac подобните All-in-one решения.

--------------------

VINN
решаващ

#1430110 - 17.09.2006 20:11 [Re: Black Adder]

"никога" е много силно казано Е, сигурно зависи кой какво разбира под среден. Защото 600 лв с монитор са си жив компромис по всички параграфи А домашния компютър се използва често и за работа,обучение, така че се търси универсален вариант, ставащ и за разнасяне.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1430194 - 17.09.2006 21:37 [Re: VINN]

Не си много убедителна. Но да не продължаваме с оф-топика

--------------------

VINN
решаващ

#1430481 - 18.09.2006 07:31 [Re: Black Adder]

Всъщност,не убеждавам никого Споделям личните си наблюдения,които са че абсолютния и относителен дял на настолните асемблирани компютри намалява. Да, все още са в пъти в повече с/мо лаптопите, но нещата се променят.
Смут и паника вещае и влизането ни в ЕС. Така че има известни основания да се мисли за западането в близко бъдеще на някои фирми.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1430641 - 18.09.2006 10:26 [Re: VINN]

Какво значи "абсолютен дял"?

--------------------

VINN
решаващ

#1430803 - 18.09.2006 12:37 [Re: Black Adder]

ОК, приемам забележката Разбирай като "общия брой". Все пак подчератвам, че наблюденията ми са ограничени и не претендират за социологично проучване затова и с любопитство изслушвам другите... Дано не съм права
ПС Темата е пусната от мен, понеже няколко дни влизах от другаде е публикувана с ник анонимен

--------------------

Black Adder
Advanced

#1430831 - 18.09.2006 13:06 [Re: VINN]

Е, тогава, моите наблюдения са че общия брой се увеличава А и фирмите които асемблират компютри така или иначе го правят безплатно ако си купиш частите от тях, а иначе си продават и индивидуални компоненти... защо мислиш че им е застрашен бизнеса? При разрастващ се пазар...

--------------------

VINN
решаващ

#1430936 - 18.09.2006 14:07 [Re: Black Adder]

Цитат:

При разрастващ се пазар...

Пазар на какво?Да, възможно е да има преразпределение от едни към други фирми, затова твоите наблюдения да са в посока нарастване.За мен обаче силно показателен е факта, че ако преди 2 години сме продавали по 3-4 компютъра на ден, сега едвам до 1-2 го докарваме. Това са примерни усреднени стойности, разбира се. Затова търся причината. Ако има такава де...
Компоненти? Ами има някакво търсене, но те не правят оборота на целите машини и съответно печалбата

--------------------

Black Adder
Advanced

#1432145 - 19.09.2006 02:03 [Re: VINN]

Пазар на компютри - стават все по-достъпни и необходими и все повече хора и институции си купуват
А причината за вашите намалели продажби е най-вероятно от локален характер... определено не е защото хората масово са почнали да си купуват лаптопи или маркови компютри. Преди години вие сте били единсвената фирма примерно, сега във вашия район има още 10 фирми дистрибутори на Мост (пак примерно - те никнат като гъби). И някои от тях са с по-агресивен и по-правилно насочен маркетинг от вашия (пак примерно) или имат по-голям и/или по-хубав магазин с повече наличност и т.н. а вие сте си още на нивото от преди години. Освен това за капак има и голяма фирма която предлага рециклирани компютри, монитори и др. работи от германия - мечтата на всяка домакиня

--------------------

VINN
решаващ

#1432207 - 19.09.2006 07:50 [Re: Black Adder]

Да, възможно е да е така - конкуренцията и агресивността да са водещите фактори не знам защо си мисля обаче,че първоначалното оборудване на масовия потребител с компютри от среден клас ВЕЧЕ премина Вече няма фирма или дом без 1 или повече машини, които по-добре или по-зле,но ВЪРШАТ работа. Е,някои се развалят или подменят, дооборудват, но това са като цяло слаби и инцидентни попълнения. Дори големи клиенти с възможности не винаги са склонни да влагат пари в подобрения, работят с машини от миналия век, камо ли за средния и дребен потребител
Всъщност,фирмата не е моя,така че какво ли съм се загрижила да му мислят собствениците

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1794

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.